Petrolheads, te paard. Een van de fundamenten van Autoblog komt onder druk te staan. Evil powers uit de toekomstige superstaat Europa willen stereotypering tegengaan, waardoor advertenties met glijdende bikinimeisjes op motorkappen niet meer wenselijk worden geacht.
Kartika Liotard, voormalig Europarlementariër voor de Socialistische Partij, tegenwoordig onafhankelijk lid, oppert op BNR dat media-uitingen waarbij vrouwen als lustobject staan afgebeeld bijdragen aan ‘gender-stereotypering’. Omdat vrouwen in, bijvoorbeeld, autoreclames voorkomen vanwege hun goddelijke lijven (paar voorbeeldjes) en daar dik voor worden betaalt, ontstaat er een grote loonkloof tussen mannen en vrouwen. Ook haalt ze op de radio nog even aan dat er nog veel fysiek geweld bestaat tegen vrouwen. Jep, dat linkt ze subtiel aan dergelijke stereotypering.
De ophef is ontstaan om de volgende paragraaf uit de resolutie. Maar van een mogelijk verbod is volgens Liotard geen sprake.
‘Het Europees Parlement verzoekt de EU en de lidstaten om concrete invulling te geven aan zijn resolutie van 16 september 1997 over discriminatie van vrouwen in de reclame. Daarin roept het op tot een verbod op alle vormen van pornografie in de media, alsook op reclame voor sekstoerisme.’
Over het adviesrapport van Europarlementariër Kartika Liotard aan het Europees Parlement wordt vandaag gestemd. Wat er gebeurt als dat wordt aangenomen? Niet zo veel. Een resolutie is een vrijblijvend standpunt dat verder geen enkele beslissingskracht heeft, maar het zet wel de toon.
Misschien moet Liotard zich eerst realiseren dat vrouwonvriendelijke autoreclames zoals dit epische Volvo-filmpje al lang niet meer voorkomen in de media. Of zou ze deze Toyota-reclame met een androgene knul als gulden middenweg zien?
85 reacties
terecht .. vrouwen horen achter het fornuis .. en niet achter het stuur ..
of is dat dan ook weer typerend ??
http://www.autoblog.nl/nieuws/nieuwe-lamborghini-nitro-met-1000-nm-onthuld-57224
Ik gok dat het hier om een lesbische variant gaat van Kabouter Plop, die er niet in geslaagd is om een man te vinden…
Niks meer pks’, Nm’s, 0-100 tijden of autosport. De auto verliest zijn glorie en gaat ten onder met de petrolhead. De EU probeert nu al de liefhebbers in te dammen en uit te schakelen.. Binnekort komen de grote merken met volledig zelf rijdende auto’s en dan is het echt over. Om geen enkele reden zijn dit de enige auto’s die nog gemaakt en verkocht worden. Het is gedaan met de petrolhead. De mooiste wegen in the middle of nowhere worden weg geschraapt en er komen huizen op om de overbevolking te kunnen huisvesten. De natuur verdwijnt en men ziet dat de electrische aandrijving zijn doel voorbij streeft.
De auto is niet meer, de wereld vergaat..
Heerlijk overdrijven moet ook kunnen lijkt me *Neemt nog een korreltje zout*
Was die persoon een vrouw, of een keiharde heumeux?
En hoezo discriminatie? Die vrouwen kiezen er zelf voor om op een motorkap te liggen. Het betaald waarschijnlijk goed, en ze hoeven hun poes er niet voor op video te zetten.
@ Kartika Liotard: valt tegen dat jij zo’n lelijk wijf bent hé.
En ik denken: het zal weer zo’n idote conservatieve politica zijn uit Italië met een achterlijke mening maar tot mijn verbazing komt ze uit Zuid-Holland. Misschien zijn ouders italiaans?
Misschien is het een idee om allemaal een euro te storten en haar dildo cadeau te doen met het logo van AutoBlog…
Maar laten we elkaar geen mietje noemen. Het verschil tussen de mannelijk lust naar vrouwen is vele malen groter dan andersom. De bovenste plank bij de tijdschriften ligt niet vol met mooie mannenmagazines. Wel met mooie vrouwenmagazines. Pornosites zijn voornamelijk op mannen gericht en de meeste advertenties werkt nu eenmaal beter met een mooie dame. Ik denk dat je als vrouw helemaal niet moet verzetten tegen dit beeld. Een mooie vrouw mag toch mooi gevonden worden? En een mooie vrouw mag toch genieten van alle aandacht?
ps. nee die meiden verdienen daar echt niet ‘dik’ mee
Haaahahaha. Je hebt gelijk, in landen als Saoedi Arabië, Iran, Irak, Somalië, Afghanistan en Pakistan heb je als vrouw een véél betere positie in het bedrijfsleven dan hier…
XD XD XD
Bloody hell, ff bijkomen van ’t lachen hoor….
Een blonde pruikdrager probeert je te doen geloven dat vrouwen daar massaal thuis zitten. Niets is minder waar.. Zelfs het communistische China doet het met 51% vele malen beter.
bron: Financial Times 2013
Ik heb, om te weten hoe gruwelijk slecht vrouwen worden behandeld onder het yuk van het mohammedanisme, absoluut niet de ‘raad’ van wie dan ook nodig. Een beetje realistische kijk op de wereld is daar voor méér dan genoeg. ;-)
In Turkije mag het percentage dan misschien op 30% liggen, maar Turkije is geen strikt islamitisch land en je kunt er dus zeker niet de conclusie uit trekken dat in ‘de islamitische wereld’ het percentage vrouwen op topposities zo hoog is. Ik denk zelfs dat het bijna nul is, en als er in een islamitisch land (m.u.v. Turkije) al een vrouw op een toppositie zit heeft dat niks met gelijke kansen te maken.
China is een land waar de arbeidsparticipatie van vrouwen al jaren erg hoog is, en daar kun je (voorzichtig) de conclusie uit trekken dat dat een effect zou kunnen hebben op het percentage vrouwen op topposities. Maar China heeft ook een traditie hoog te houden als het gaat om corruptie, chantage en vriendjespolitiek. Gelijke kansen zijn ook in China een utopie, communisme of niet.
En probeer de lage participatie van vrouwen in de top hier in Nederland vooral niet goed te praten. Het is echt schandalig laag. Het wereldwijde gemiddelde is 24%!! Dat is dus inclusief landen als Saudi-Arabië, de Afrikaanse landen, Zuid-Amerika etc.. Half Afrika is verder ontwikkeld op dat gebied dan wij. De meeste West-Europese landen liggen zo rond de 30% met uitschieters in Oost-Europa tot wel 48% in Polen. Wij horen tot het laagste ter wereld.
Dus voordat we met vingertjes gaan wijzen naar anderen en onszelf superieur achten en onszelf op de borst kloppen voor de gelijke kansen die vrouwen hier zogenaamd hebben… Think again! Als een vrouw in Italie, Turkije, Vietnam of zelfs Botswana een vele malen grotere kans heeft op een gelijke behandeling dan hier dan zouden we juist nederig moeten doen en een voorbeeld moeten nemen aan een Islamitisch land als Turkije. Ja het mag dan seculier zijn, dat neemt niet weg dat 90% van de bevolking moslim is en het respect voor vrouwen in het bedrijfsleven ongeveer 3x zo hoog is als hier in Nederland. Dat zegt wat mij betreft genoeg.
Verder kan ik je verzekeren dat als vrouwen mogen kiezen tussen jou o zo opgehemelde Italië, Vietnam, Turkije of Botswana(!) en Nederland dan weet ik wel voor welk land ze kiezen. ;-)
Ook even niet vergeten dat er ook veel vrouwen in Nederland zijn die simpelweg liever geen baan hebben maar meer waarde hechten aan het runnen van het huishouden en het opvoeden van de kinderen.
Maar verder heb je natuurlijk helemaal gelijk als je zegt dat mohammedanen doorgaans hééél veel respect hebben voor vrouwen…..
…….
Het is dan veel makkelijker voor vrouwen om de zorg voor kinderen aan Opa’s, Oma’s, ooms of tantes over te laten.
Om topfuncties in het management te bemachtigen, kom je niet met een deeltijdbaan weg, je moet dan lange dagen draaien. Als je dan als ouders beide een fulltime carrière najaagd, kun je kinderen wel vergeten OF je topmanagementfunctie wel vergeten. Dat dat dan meestal de vrouw is die dat inlevert, is in de meeste gevallen hun eigen keuze.
Verders hoeven we met deze showdames geen medelijden te hebben. Zij steken een mooie duit in hun portemonnee met deze snabbels…
Geloof me je kunt er 50 verschillende draaien aan geven, op geen enkele manier komt Nederland er goed uit. De conclusie is dat vrouwen in dit land enorm worden gediscrimineerd in de top van het bedrijfsleven en daar mag zeker wat aan gedaan worden. Maar om de beursbabes af te schaffen… nee doe maar niet.
goed zo knul .. weg met de beursbabes ..
wij willen subsidie-babes ..
Sure.
Je hoort ’t ook aan de lopende band, dat al die o zo gediscrimmineerde en zielige, slechtbehandelde vrouwen het hier in Nederland zo slecht hebben…
Je vind ’t niet erg als ik die conclusie(s) van jou niet al te serieus neem, hoop ik? ;-)
yep .. en ook bij de vuilophaaldienst zie ik ze zelden ..
pure discriminatie zeg ik je ..
Dit is waar de data vandaan komt. Helaas niet de gedetailleerde analyse van de FT. Nederland is momenteel op hetzelfde niveau als de Verenigde Arabische Emiraten, 11% van de top is daar vrouw, net als hier.
http://www.foxnews.com/opinion/2013/03/09/sheryl-sandberg-misguided-message/
;-)
Zo verdienen ze nog steeds goed EN hebben ze tijd voor hun familie.
Dergelijke banen verdienen nog steeds ettelijke malen beter dan topfuncties in f’ing Botswana….
Nogmaals, om topfuncties te bekleden red je het niet met deeltijd, DAT is dan ook de reden waarom je hier in ons land relatief weinig vrouwen op dergelijke posities ziet.
o.k. .. “onderzoeken” ..
dat verklaart je naiviteit volledig ..
schrijf gewoon een NETTE email aan haar. Vertel daarin dat je tegen haar voorstel bent omdat….
Vaak genoeg heeft die soort EU-vertegenwoordig volk nog een werknemer, secretaresse en stagiair ook! En aangezien mevrouw-zeur duidelijk niks zinnigs te doen heeft; hebben ze vast wel tijd om nog een antwoord te geven ook.
(ik heb toen ook zelfs een antwoord gehad na een reactie op dat onzin voorstel dat ze sportauto’s in de EU wilden verbieden, omdat ze te veel geluid maken!! ; uiteindelijk hadden de parlementarier een beetje overhaaste conclusies getrokken en gelijk alle mogelijke kaarten op tafel gelegd).
Vandaar mijn opmerking over verbiedende kuisheidspolitie. ;-)
Niet zo janken…, sex sells en dat is al eeuwen zo. Daar gaat deze doos echt niks aan veranderen….
Sorry, my bad.
….
Deze chick is Danica Patrick, op een heerlijke Cobra.
Ah, nog een werkende vrouw ook dus. Vierde tijdens de Indy 500 in 2005 en nu actief in NASCAR.
Mensen die zulks enkel zien als denigrerend voor de vrouw, zien deze vrouwen dus enkel als sex objecten en zijn, in mijn ogen,zelf flink sexueel gefrustreerd…
http://www.funonthenet.in/images/stories/forwards/cars%20models/cars-models-8.jpg
Vrouwen worden op deze manier afgeschildert als lustobject, dan kun je met een argument komen dat er ook reclames zijn met mannen erin, maar dat weegt niet op tegen dit.
Ik vind dat vrouwen respectvol behandelt moeten worden, en daar hoort ze naakt op een motorkap leggen niet bij.
De realiteit is dat autobeurzen en eigenlijk alles gerelateerd aan auto’s een mannenzaak is, de keuze om een mooie dame met een goede glimlach naast een auto te zetten lijkt dan een logische.
Ik ben het dan wel weer met je opmerking eens dat het hier een worstenfestijn is en een vrouwenlijk tegengeluid zeer welkom zou zijn.
De paar keer dat ik op de Autorai heb gelopen heb ik me er ook niet echt aan gestoord.
google gerust effe op afbeeldingen van die retard ..
nope .. dat is een wandelend minderwaardigheidscomplex ..
daar zit werkelijk 0% vrouw in ..
nope .. geen grap ..
kom je wel achter als je ooit geslachtsrijp wordt ..
Dat gaat dus echt niet gebeuren. Zelfs de EUSSR durft geen brood en spelen af te pakken.
Ik ben slachtoffer…
De laatste jaren kan je niet meer links of rechts kijken of ze prijzen iets aan met blote tetten. Voor lingerie of dingen die er verband mee houden ok, maar auto’s, fornuizen, koelkasten en dergelijke moeten ook al gedrapeerd zijn met de één of andere hersenloze bimbo.
Ik heb niets tegen tetten, maar niet te pas en vooral te onpas, het verveelt me eerlijk gezegd wat.
Langs de andere kant besef ik ook dat 75% van de mannen in een vegetatieve toestand verkerende Neanderthalers zijn, met een brein even groot als dat van het gemiddelde pantoffeldiertje en die dan ’s avonds nog eens lekker vettig kunnen doen op café tegen hun collega marginaal over de tetten die ze gezien hebben omdat ze thuis niets te zien krijgen.
Maar persoonlijk vind ik het wat arrogant en enigzins beschamend, dat reclamemakers denken mij een koelkast te doen kopen omdat er 2 tetten bij staan…
European Union (27 countries!) to ban pornography, then men // To take concrete action on discrimination against women in advertising, which called for a ban on all forms of pornography in the media (internet!), to enforce equal salary for unequal work and fines for violating women quotas
shadowbanned6 comment:
“In the richest and biggest conglomerate of highly industrialized nations of the world, a group of commissioners without democratic legitimation put extremely anti-male legislation to be voted and approved next week.
In the name of EQUALITY,
* women must get equal pay for unequal work. Higher pay is ok too, of course.
* women must get equal numbers of top jobs, even if they are not qualified, don’t work enough, are not motivated enough or if there are not enough women
* all these quotas are BINDING and must be enforced with high penalties.
* Violence against WOMEN (only) must be a legal priority
* In all elections, equal numbers of women candidates are required
So here we have the EU telling us for whom we should vote (48), whom we should appoint as commissioners (49), how to run our private businesses (50) and punishing those who might have a problem with that (51). Article 21 tells us how the media should be run
Does this document call to implement “positive action measures” to ensure that more women work on coal mines, collect trash, dig the shit out from pipelines or shovel asphalt on our highways outside, in the middle of the summer, at 50 degrees Celsius or more? Of course not. Those jobs are for the sub-humans.
who, in the name of equality ought to get the same salaries as female office clerks in cozy air conditioned offices!!”
http://www.reddit.com/r/MensRights/comments/19wkoi/european_union_27_countries_to_ban_pornography/?already_submitted=true