• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Ferrari en Toyota dreigen te stoppen met Formule 1

Auteur: RubenBaeten, gepost 28 oktober 2008 om 14:04 – 60 Reacties

Ferrari F1 2008

Model-papa Bernie Ecclestone en Max ‘Zweepslag’ Mosley willen allebei graag dat er vanaf 2010 één en hetzelfde blokje in alle F1-bolides ronkt. Maar daarmee wil een ècht Formule 1-team natuurlijk niets te maken hebben. Zowel Ferrari als Toyota hebben gedreigd de topraceklasse vaarwel te zeggen.

Toyota, dat eigenlijk weer aan de start van Le Mans wil verschijnen, was om budgettaire redenen al aan het overwegen om met hun F1-activiteiten te stoppen – een standaardmotor is voor hen een zetje om dit ook echt te doen. Ook BMW, Mercedes, Renault en Honda zijn niet blij met het vooruitzicht, maar zij hebben nog niet aangegeven de F1 de rug toe te keren.

Het lijkt voorlopig dus een redelijk foute zet van ons dynamische duo om dit geintje door te zetten, maar ze houden voet bij stuk; tot 7 november kunnen partijen die geïnteresseerd zijn om alle F1-motoren en bakken vanaf 2010 te gaan leveren, hun bod uitbrengen bij de FIA. We zijn benieuwd naar de volgende aflevering in deze gezellige familiesoap. (via nu.nl)

Ook interessant!

  • Charles Leclerc beroofd van peperduur horloge
    Het is wéér feest bij team Ferrari
  • Toyota Fortuner GR Sport
    Dít is de laatste Gazoo Racing van Toyota
  • Dit kun je verwachten van de sprintraces in de Formule 1
  • Formule 1 vindt straaljagers écht niet meer kunnen

Nieuwste artikelen

  • Een overheid die geld bespaart, het kan dus toch!
  • Koop deze Ferrari die nog luider is dan Joel Beukers zelf
  • Deze lompe vorm van parkeerschade is hopelijk binnenkort verleden tijd
  • 9,5 miljoen autokeuringen laten zien: deze auto-onderdelen gaan het vaakst kapot
FacebookTweetPinLinkedIn

Ferrari, Formule 1, Racing, Toyota

Vorig bericht: « Meest realistische conceptcar ooit: vliegende Audi?
Volgend bericht: Game: 911 vs GT-R op de Ring »

Lees Interacties

Reacties

  1. MFX zegt

    28 oktober 2008 om 14:09

    Gaat echt nergens over, daar hebben we toch al genoeg raceklassen van?

    Voor wagens met “standaard motoren” kijk ik wel naar A1GP of zo…..

    Login om te reageren
  2. Stef_4 zegt

    28 oktober 2008 om 14:09

    laat de teams maar lekker zelf motoren bouwen..is veel leuker, als ze allemaal dezelfde motoren krijgen gaat ook al je ervaring in de sport verloren

    alhoewel je wel zelf de motor kunt bouwen, maar wel naar de specificaties van de FIA

    Login om te reageren
  3. Racer X zegt

    28 oktober 2008 om 14:12

    Gelijk hebben ze. De Formule 1 is leuk mede dankzij de technologische concurrentiestrijd tussen merken. Sommige F1 fans zijn ook voor een merk ipv een coureur; voor hen wordt het F1 circus een stuk minder spannend/interessant.

    Login om te reageren
  4. Ziggy zegt

    28 oktober 2008 om 14:15

    gelijke autos = gelijke kansen
    misschien de terugkeer van jos verstappen in de F1?

    Login om te reageren
  5. thijs zegt

    28 oktober 2008 om 14:27

    Ik vind het terecht dat zulke teams dan opstappen. De grootste uitdaging voor een fabrikant is toch wel een blok ontwerpen dat zowel snel als betrouwbaar is. Met de komst van een standaard blok gaat deze uitdaging natuurlijk weg. Ook is de formule 1 een groot ontwikkelingsplatform voor straatauto’s, de afdeling motor ontwikkeling krijgt dan een grote klap als alles gestandaardiseerd wordt.

    Ik zeg geen standaard motoren in de formule 1!

    Login om te reageren
  6. Smokin zegt

    28 oktober 2008 om 14:28

    Het zijn juist deze merken die de F1 interessant maken, het gaat niet alleen om de beste coureur, maar ook om de beste constructeur.

    Ik zie voor Ferrari inderdaad geen enkele reden meer om mee te doen als ze straks een standaard blok in hun bolide moeten leggen.

    Einde F1 als dit door gaat.

    Login om te reageren
  7. papa zegt

    28 oktober 2008 om 14:28

    Gelijke motoren is niet een interessante optie, mocht het gebeuren dan is F1 niet meer interessant voor mij net zoals ik A1GP ook niet interessant vind.

    Jos Verstappen hoorde in eerste instantie al niet in de F1 thuis.

    Login om te reageren
  8. Jan-Pieter zegt

    28 oktober 2008 om 14:29

    @ Ziggy, waarom kan dit leiden tot de terug keer van Jos Verstappen? Ik snap de link niet helemaal..
    BTW, Standaard motoren vind ik een beetje overdreven. De meeste teams hebben genoeg sponser inkomsten. Heb je die niet dan kan je nog gebruik maken van klanten motoren. Motoren zeggen ook niet veel. Force India heeft de zelfde motor als Ferrari en Torro Rosso maar komt nog steeds snelheid tekort. Schaf dan eerder die lelijke aerodynamica af, dat zal pas veel schelen….

    Login om te reageren
  9. ripjans zegt

    28 oktober 2008 om 14:30

    @Smokin’: agree, ik zie ook niet in waarom men met exact gelijke blokken moet werken. Wat voor lol zit er dan nog in voor de merken om hun naam aan een wagen te verbinden.

    Login om te reageren
  10. Majinstar zegt

    28 oktober 2008 om 14:31

    Ecclestone en Mosley krijgen vast er zeker dikke comissie op elke geleverde motor.

    Ferrari, Toyota, Mercedes, Bmw en Renault. Zijn de gezichten van de F1. Het zou niet echt handig zijn om zo’n stap te maken en daarbij dit soort merken te verliezen, maar aan een kant zou het wel een enorme uitdaging zijn om beter te zijn dan anderen met eenzelfde motor.

    Login om te reageren
  11. Race_Kees zegt

    28 oktober 2008 om 14:38

    ”tot 7 november kunnen partijen die geïnteresseerd zijn om alle F1-motoren en bakken vanaf 2010 te gaan leveren, hun bod uitbrengen bij de FIA.”

    Bod? Hoezo bod?

    Offerte zul je bedoelen! Dikke bloedzuigers denken mooi gratis motorblokjes te kunnen fixen, je bent een mooie oetlul als je daar in trapt.

    Login om te reageren
  12. Dennis zegt

    28 oktober 2008 om 14:39

    Ruben wat zeg je nu een foute zet? Er zullen ongetwijfeld nog meer volgen… zodra dit gebeurt komt de FIA wel terug op hun woorden.

    Login om te reageren
  13. Roaldus zegt

    28 oktober 2008 om 14:55

    Dit is echt onzin. Overal zitten al ristricties aanvast. En dan willen ze nu ook nog allemaal met de zelfde motor laten rijden. Dan is de sport weg. Nu is het mede een meting tussen wat de merken kunnen. En zo gaat al die ervaring verloren. Er zitten al zoveel eisen aan alles!

    Login om te reageren
  14. MFX zegt

    28 oktober 2008 om 15:00

    @ papa:
    Hoezo hoorde Verstappen niet in de F1 thuis?

    Beste nederlandsche coureur ooit (op misschien Arie na)

    Login om te reageren
  15. thom zegt

    28 oktober 2008 om 15:07

    “Interested parties are hereby invited to tender to become the exclusive provider of the engines and/or transmission systems to be used by competitors in the 2010, 2011 and 2012 FIA Formula One World Championship (“Championship”).”

    Yeah allemaal een motor mee brengen en dan bepaald de Fia wie de gelukkige is en motoren mag gaan leveren voor de formule 1

    Login om te reageren
  16. Tombnolz zegt

    28 oktober 2008 om 15:11

    Mij maak je niet wijs dat Bernie nu uit de lucht komt vallen? Een merk als Ferrari investeert jarenlang in hun know how en nu wordt hen dat allemaal ontnomen! Er is niks spannends aan races waarbij iedereen strijdt met gelijke wapens!

    ’t Is net zo fascinerend in de F1 & WRC: iedereen pakt het op z’n eigen manier aan. Wint men de race dankzij machine of dankzij piloot? Niemand weet het met zekerheid.

    En wil je een betere wagen, wel investeer dan meer, zoek de beste ingenieurs, mechaniciens en coureurs…

    Nee, als Bernie de F1 wil degraderen en zelfs helemaal kapot wil krijgen, dan moet hij vooral verder doen zoals hij bezig is.

    Login om te reageren
  17. Maarten zegt

    28 oktober 2008 om 15:12

    Gelijk zouden ze hebben. Stel je toch voor: Een Ferrari formule 1 auto zonder Ferrari motor! Wat een grap zou dat zijn zeg!

    Maar goed, het zal wel met een compromis aflopen. Zo gaat het altijd, hoog inzetten en vervolgens een beetje lager uitkomen samen.

    Login om te reageren
  18. Bert zegt

    28 oktober 2008 om 15:14

    Doe het dan andersom, geef de teams een standaard chassis en een standaard bodykit. Laat de teams zelf de motor maken en geef een maximaal aantal PK op, hoe de teams dat halen moeten ze zelf weten. Zo bespaar je nog veel meer als alleen op de motor (Gedeelde windtunnel voor alle teams?)

    Laat Bernie dan ook wat procentjes afstaan, en zo kan de koningsklasse weer een paar jaar voort denk ik dan.

    Login om te reageren
  19. timberleek zegt

    28 oktober 2008 om 15:14

    ik vond f1 al wat minder leuk als races met “echte” auto’s (dus omgebouwde straatversies, hier kon ik me wat meer in vinden) maar nu is het helemaal over

    tenminste als dit doorgaat.
    heel jammer

    Login om te reageren
  20. BMW liefhebber zegt

    28 oktober 2008 om 15:26

    Zijn Mosley en Ecclestone zo bang voor de A1GP geworden, dat ze het willen kopieren ofzo. Ik snap er niets van. Wat is de drive voor de fabrikanten dan nog?
    Ik denk dat ze allemaal afhaken.

    Login om te reageren
  21. Peter zegt

    28 oktober 2008 om 15:30

    toyota zie ik zeer zeker terugkeren naar lemans als deze regel doorgaat.
    wat ferrari gaat doen is interresant, zij verkopen snelle gt’s om deels hun F1 activiteiten te betalen… wat als ze nu uit de F1 stappen?

    dit bericht van ferrari lijkt voor mij wat hete lucht uitlaten….

    zowieso is F1 niet meer wat het geweest is… vroeger was alles beter he.
    active suspension, tracs, abs, torque+brake steer etc… maar om daar maximaal profijt van te halen had je iemand als Senna nodig, hoezo gelijk materiaal brengt goed de capaciteiten van de rijder naar voren??

    Login om te reageren
  22. Mr. V8 zegt

    28 oktober 2008 om 15:33

    Dan is de Formule 1 kapot!

    Login om te reageren
  23. CasperH zegt

    28 oktober 2008 om 15:35

    Dit is weer traditioneel FIA blufpoker: groot inzetten in de hoop op een compromis. Uiteindelijk zal het wel neerkomen op een afgetopt vermogen of iets dergelijks, dat iedereen niet meer dan 800 pk mag uitblaffen ofzo. En dat is misschien nog niet eens zo’n gek idee.

    Login om te reageren
  24. sjaak1234 zegt

    28 oktober 2008 om 15:37

    Ferrari zou best een nieuwe serie met de andere merken kunnen starten zoals sommige teams dat jaren geleden ook al wouden doen. Ferrari is toen degeene geweest die achter de FIA is blijven staan.

    Mjah, die kosten drukken? Misschien stoppen met de hele planeet overvliegen naar niet boeiende banen alleen omdat eccelstone daar meer geld krijgt? (wat niet naar de teams gaat). Of de TV inkomsten eindelijks een eerlijk gaan verdelen ipv dat er heel veel naar eccelstone gaat?

    Login om te reageren
  25. fructis zegt

    28 oktober 2008 om 15:49

    als ze zo verder doen wordt seffes super aguri kampioen

    Login om te reageren
  26. GWBoes zegt

    28 oktober 2008 om 15:53

    formule 1 is (of is het al was?) de top van de autosport.

    En het spel van de formule 1 is om continu die top te verhogen, dit was de laatste jaren al sterk vertraagd maar met zo’n actie komt het bijna stil te liggen.

    Dan kan ik best begrijpen dat ferrari ermee ophoudt, als ik daar de leiding dan had ik hetzelfde gedaan.

    Login om te reageren
  27. Zeen zegt

    28 oktober 2008 om 15:57

    De motor ontwikkelings stop heeft er al voor gezorgt dat alle teams zwaar zijn beginnen investeren in hun airodynamica, met gevolg dat de kosten zwaar gestegen zijn, teams verdwijnen of overgenomen worden. Mad max heeft de F1 sport naar de zak holpen.
    Laat de regels vallen op de motor, breng regels bij de airodynamica.
    Een F1 wagen staat toch gelijk aan innovatie, kracht en kunde, zowel bij de bestuurder als het team als de wagen zelf.

    Login om te reageren
  28. Martijn zegt

    28 oktober 2008 om 15:59

    Terecht dat ze dan vertrekken, wat hebben ze er dan nog te zoeken ze hebben al een klasse waarin alle auto’s gelijk zijn dat heet A1GP en de motoren daarvan zijn van 1 x raden Ferrari… waarom de moeite doen om dan nog naar de FIA te luisteren terwijl ze gewoon verder kunnen met hun “eigen klasse”

    Login om te reageren
  29. Bestiun zegt

    28 oktober 2008 om 16:02

    en terrecht van Ferrari.

    Denken de twee heren nou echt dat ferrari met bijv. een Ford motor gaat rijden!?!? dat is daar heilig.

    Laten de grote teams gewoon uit de F1 stappen en een eigen klasse beginnen. Ben die onzin van de twee heren de laatste tijd allang zat. Ze verzinnen zoveel onzin rond de sport dat de echte liefhebber allang afhaakt.

    LESS = MORE

    Login om te reageren
  30. autoblog7 zegt

    28 oktober 2008 om 16:12

    nou lamborghini kan misschien meedoen in plaats van toyota of ferrari

    Login om te reageren
  31. Nico Degraef zegt

    28 oktober 2008 om 16:19

    Pieter-Jan: Force India en Torro Rosso rijden niet met dezelfde ferrari motoren hoor, ze rijden met de motoren die ferrari het jaar ervoor gebruikte, een eerdere versie dus.

    Desalniettemin gaat deze actie zeker niet het spannender maken, want de topteams hebben meer geld voor windtunnels en de nodige testen en zullen altijd de beste technici in hun team kunnen hebben door de grotere sponsoring waarover ze beschikken. Met als gevolg dat ze door aerodynamica (en ook de betere rijders) nog steeds een stuk voor de rest zijn. En dan gaan ze wsl het chassis ook nog gelijk trekken 8-)
    Opt laatst kunt ge F1 doen met allemaal Golf 6 2.0 dieseltjes >:[

    En hoe zit het met betrouwbaarheid dan, als een team zijn motor opblaast, roepen ze dan concurrentievervalsing in omdat het ander team hunne niet kapot gaat, want ’tis toch dezelfde motor, dus dezelfde kwaliteit’

    Man man, hoe erg kan je het maken. Ze willen de teams meer gelijke wapens geven, terwijl het toch altijd hetzelfde zal blijven: Wat men ook doet, de topteams zullen er altijd bovenuit steken

    Login om te reageren
  32. RenJie zegt

    28 oktober 2008 om 16:25

    @autoblog7

    ja, ja. Zeker weten.

    Login om te reageren
  33. Peter zegt

    28 oktober 2008 om 17:16

    iemand al opgevallen dat er dit jaar opvallend veel ex F1 jongens bij GT&Le mans teams aan de slag zijn gegaan?

    Er gaan al langer wat geruchten dat de F1 teams zonder de FIA verder willen gaan.
    als bernie en max zo doorgaan lijkt mij dat zoiets spoedig gebeurt.

    staan BBCode tags aan?
    [img]http://www.jimbamber.co.uk/CARTOONS/2008/0807.jpg[/img]

    Login om te reageren
  34. bramwillemse zegt

    28 oktober 2008 om 17:22

    Denk ook dat het een blunder zou zijn… Het betekent namelijk een stuk minder ontwikkeling op het gebied van motoren (ook voor de ‘gewone’ auto), maar als fan zou ik het ook echt een stuk minder interessant vinden. De motor is HET onderdeel van een auto, het geeft elke auto een verschillend karakter.
    Daarnaast is het juist één van de mooie dingen aan F1, dat het gevecht om de winst of om de punten niet alleen op de baan wordt uitgevochten maar ook in de ontwikkeling van o.a. de motor.

    Slecht idee, waarvan ik verwacht dat het er niet door komt. Want wat zou F1 nou zijn zonder Ferrari?
    Wat je daar tegenover kunt stellen: Wat zou Ferrari zijn zonder F1?

    Login om te reageren
  35. ikke zegt

    28 oktober 2008 om 17:42

    Ferrari heeft helemaal gelijk…

    De Formule 1 heeft zijn enige bestaansrecht te danken aan het feit dat er constructeurs aan mee doen waardoor de sport een rijke geschiedenis heeft aan illustere automerken.

    Zodra er een standaard motor in de auto komt te liggen heeft het voor een constructeur geen zin meer om mee te doen, dat is hun parade paardje!

    Login om te reageren
  36. RenesisHP zegt

    28 oktober 2008 om 18:37

    Enzo Ferrari had bij beide heren het keeltje subtiel even dichtgeknepen.
    Helaas is die overmacht met zijn overlijden de deur uit gegaan. :cry:

    Login om te reageren
  37. Bart zegt

    28 oktober 2008 om 18:40

    Het verder ontwikkelen van motoren was toch al bevroren???

    Login om te reageren
  38. koen zegt

    28 oktober 2008 om 18:42

    jan lammers heeft het ook al gezegd op gp update.net, standaart motoren zullen op den duur de doodsteek in de f1 betekenen….
    tijd voor ferrari om naar andere raceklasses uit te wijken

    Login om te reageren
  39. poiil zegt

    28 oktober 2008 om 18:47

    F1 moet gewoonweg weer terug naar de jaren ’90

    platte wagens, brede wagens, geen aerodynamica gezeik regeltjes, ze hebben de f1 al zoveel ontnomen,

    spoorbreedte versmald, slicks (die zijn er weer volgend jaar)
    de v10″s en noem maar op, de sport leid aan een langzame dood,

    denk maar eens terug naar de f1 in de jaren ’90

    nu zie je gewoon hoe het niet moet =)

    Login om te reageren
  40. Nickel zegt

    28 oktober 2008 om 18:55

    Dit gaat toch niet gebeuren. Ferrari en in zekere zin ook Toyota hebben veel macht. Als zij formule 1 de rug toe keren dan is het hek van de dam en volgen er zeker meer. En dan staat onze twee uitzuigers daar met alle rechten van wat ook maar met Formule 1 te maken heeft, alleen dan zonder teams. Come on guys, let’s go racing on hopes and dreams. Dat kan gewoon niet. Het idee van een standaard motor is net zo belachelijk als die hele: geen banden meer wisselen regel, die ze in 2005 gehandhaafd hebben.

    Belachelijk!

    (Overigens is Jos Verstappen een van de beste coureurs ooit, hoe dan ook, alleen had hij geen goed materiaal. Had die man in een Ferrari of McLaren gezet toen dr tijd en die man was kampioen geworden.)

    Login om te reageren
  41. Melvivio zegt

    28 oktober 2008 om 19:07

    geef iedereen een agila 1,2 allemaal zelfde specs,en het komt ongeveer neer op het zelfde excitement niveau

    Login om te reageren
  42. Nick zegt

    28 oktober 2008 om 19:10

    Formule 1 was toch al een langzame dood aan het sterven.

    Overigens, ik zou een maximaal vermogen opgeven, en een luchtrestrictor invoeren die elke keer dat er een motor die boven de 800 pk opereert word ontdekt deze word versmalt totdat ze weer onder de 800 pk komen.
    Het geld moeten ze maar investeren om een betere koppelcurve te ontwikkelen, dan wel een hoger koppel of toerental zien te halen.

    Ga je boven het genoemde vermogen, dan knijpen we de luchttoevoer wel eventjes dicht! Dan blijft de technologische ontwikkeling hetzelfde, maar kunnen ze niet boven de 1000 pk uitschieten!

    Chassis en bijbehorend aerodynamisch pakket zouden allemaal door eigen team of externe fabrikant gemaakt mogen worden.

    Login om te reageren
  43. sjors zegt

    28 oktober 2008 om 19:33

    Als de FIA dit doorzet dan kunnen ze ook stoppen met het constucteurs kampioenschap. want elke auto is dan bijna hetzelfde.

    Login om te reageren
  44. edgar zegt

    28 oktober 2008 om 20:28

    kijk al een hele tijd geen F1 meer: het is een grote commerciële shit! wie t meeste geld als coureur heeft komt in het beste team…

    en wat betreft gelijke motoren: zo word formule 1 net zo sensationeel als formule ford…en dat is niet positief

    Login om te reageren
  45. Marly zegt

    28 oktober 2008 om 20:32

    Wat een gigantische onzin.
    Ik vind dit dus echt k*t. Als Ferrari er mee nokt dan hoeft het voor mij echt niet meer.
    Ferrari is de enige constructeur die er vanaf het begin van de Formule 1 bij is geweest. Die gasten zijn de fundering van de sport. Die kun je niet zomaar later vertrekken.

    Je kunt “onze” jongens hun oranje voetbaltenue toch ook niet afnemen??

    Login om te reageren
  46. yannee zegt

    28 oktober 2008 om 20:35

    evenveel pk en koppel maar dan ferrari motorblok behouden en honda blaaa blaa. maar aan aerodnamica mogen ze zelf dingen veranderen. low tech en high tech. kan dit niet gaan dan?

    Login om te reageren
  47. Windhoos zegt

    28 oktober 2008 om 20:40

    Techniek komt pas echt goed van pas bij gelijke motoren, dus de redenen om te willen stoppen bij gelijke blokken zie ik persoonlijk als tekenenen van zwakte. Heeft imho ook weinig meer met techniek te maken, maar meer met diegene met de grootste beurs. Nog winnen met het gegeven van een gelijke motorinhoud, dan komt oa aerodynamica om de hoek kijken en dan wordt het pas ECHT interesant!

    @Marly,

    zie hierboven, hoezo onzin dan? Niemand LAAT Ferrari vertrekken hoor, dat doen ze dan geheel moedwillig

    Login om te reageren
  48. sebastianchubasco zegt

    28 oktober 2008 om 20:59

    @windhoos

    echt onzin wat je staat te verkondigen….
    …techniek komt altijd van te pas. gelijke motoren maakt het alleen maar oninteressanter dan het nu al was…
    een van de uitgangspunten van formule 1 was ooit een platform te bieden aan autofabrikanten om te laten zien waar ze toe in staat waren…

    de grote reden om het F1 evenement betaalbaarder te maken is zodat er meer geld mee verdient kan worden…

    straks gaan we ook nog in de F1 op ovalen rijden, want dat is goed voor de kijkcijfers…

    het wordt tijd voor een nieuwe raceklasse, laat jut en juul maar in hun eigen sopje gaarkoken…

    Login om te reageren
  49. Bouncing Bullet zegt

    28 oktober 2008 om 21:20

    FIA reageert:

    http://www.crash.net/motorsport/f1/news/171123-0/fia_responds_to_ferrari_threat.html

    Login om te reageren
  50. Windhoos zegt

    28 oktober 2008 om 21:20

    Onzin? Dat is in de A1GP anders wel anders gebleken. Tal van inhaal acties en races gezien waarbij de nr5+ (in enkele gevallen zelfs de nr 10+) uiteindelijk nog de race wonnen. In jouw oppinie dus onzin, maar in die van mij zeker NIET!…….

    Login om te reageren
  51. Petey zegt

    28 oktober 2008 om 22:21

    Ik hoop echt dta deze regel er niet doorkomt,
    geef Ferrari en Toyota groot gelijk,
    het was juist een van de grootste charmes van de F1 dat ieder team zijn eigen materiaal verzorgde/maakte/ontwikkelde enzo

    Login om te reageren
  52. Vincent996 zegt

    28 oktober 2008 om 22:25

    Dat is echt be-fu**ing-lachelijk!!! Dan heb ik het over die twee dictators aan het roer van de F1! De hoogste autorace klasse is juist zo interessant omdat de constructeurs goed kunnen uitvechten wie nou eigenlijk beter is. Wie maakt de beste ‘bakken’, motoren etc. Als je het standariseerd dan is het niet meer interessant, voor de constructeurs althans. Trouwens, als ze één soort motor gaan gebruiken, dan kunnen de topteams naar hun F1 Research and Development reeds geinvesteerde geld fluiten. Dus voor hen is dit een hele slechte zaak…
    En voor de kijker? Tja, het zal dan wat spannender worden, dat moet ik toegeven. Maar is het nu niet spannend genoeg dan? De beslissing valt tijdens de laatste race, dat noem ik toch ook spannend?! En vorig jaar was het precies hetzelfde.
    Van mij hoeft deze ingrijpende verandering niet plaats te vinden. Sterker nog, het maakt de koningsklasse van de autosport gewoonweg kapot.

    Login om te reageren
  53. geitema zegt

    28 oktober 2008 om 23:23

    de reden voor de standaard blokken is dat lada dacia en daf ook mee willen doen

    iets anders kan ik me niet verzinnen

    Login om te reageren
  54. Petey zegt

    28 oktober 2008 om 23:39

    @Vincent996
    bn het helemaal met je eens!

    ik wist trouwens niet dat lada, dacia en daf ook willen meedoen
    lijkt me erg sterk, maar zelfs als het toch zo mocht zijn
    waarom de huidige regels aanpassen om ervoor te zorgen dat nieuwe teams mee kunnen doen, terwijl huidige teams er juist door afgestoten worden:S
    hefet totaal geen nut,
    als je wilt meedoen in de f1 dan moet je er maar voor zorgen dat je aan de voorwaarden blijftvoldoen,
    op deze manier blijft de f1 zo exclusief als hij hoort te zijn!

    Login om te reageren
  55. joop zegt

    29 oktober 2008 om 11:21

    Reintroductie van de turbo in de formule 1 ^^

    Login om te reageren
  56. sebastianchubasco zegt

    29 oktober 2008 om 13:29

    @windhoos
    ga jij maar lekker naar a1 gp kijken…
    echt boeiende competitie ;)

    Login om te reageren
  57. Windhoos zegt

    29 oktober 2008 om 15:59

    Doe ik ook wel, iedereen zijn eigen ding zullen we maar zeggen ;-)

    Login om te reageren
  58. Franco zegt

    29 oktober 2008 om 16:22

    Ik vind het pure onzin en de zoveelste keer dat opa Max zichzelf tegenspreekt. Want waarom geen klantenchassis of een standaard KERS-systeem, maar wel een standaardmotor???

    Het is NU tijd voor die twee oudjes om op te stappen…

    Login om te reageren
  59. TJ zegt

    29 oktober 2008 om 17:03

    Denk dat als dit doorgaat ze niet alleen een paar “klanten” missen, maar ook 10 tallen miljoenen kijkers.. En als dat gebeurt weten we allemaal wat dat betekent… Boek dicht en sluiten… Ik hoop dan ook dat de fabrikanten zelf een nieuwe competitie beginnen en die 2 zo buiten spel zetten… Leuke competitie zou eigenlijk ook merken als porsche, aston-martin, lotus, corvette, enz moeten bevatten.. En dan in F-1 stijl

    Login om te reageren
  60. phantom zegt

    29 oktober 2008 om 19:48

    waar slaat dit nu weer op??, het is juist zo leuk als iedereen met een ander blok racet, dan is er tenminste een echt gevoel voor competitie

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North