• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

FIA scherpt regels aan na lift Webber bij Alonso

Auteur: ricardo, gepost 26 september 2013 om 19:31 – 35 Reacties

FIA scherpt regels aan na lift Webber bij Alonso


Gekke Mark. Zomaar op F1-bolides klimmen wordt natuurlijk niet gewaardeerd door Ecclestone en Co.

Afgelopen zondag, in de uitrijronde van de Grand Prix van Singapore, viel de auto van Mark Webber met motorproblemen uit. Om dat grafeind terug naar de pits vervolgens niet te hoeven lopen, en omdat het simpelweg gaaf is, klom Webber daarom ‘aan boord’ op de eenzitter van Fernando Alonso. Twee coureurs van Mercedes moesten uitwijken voor Fer, maar de actie verliep verder zonder problemen.

De FIA was echter onverbiddelijk en legde de Red Bull-coureur meteen een straf op. Niet in de laatste laats omdat het al Webbers derde overtreding was dit seizoen. Het zonder toestemming van de marshalls de baan betreden betekende dit keer dat hij bij de eerstvolgende GP (Korea, over anderhalve week) tien plaatsen wordt teruggezet. Alonso kwam er vanaf met een reprimande.

Het ongeoorloofd meeliften zit de FIA schijnbaar meer dwars dan gedacht, want volgens de Spaanse krant AS worden de regels verder aangescherpt, en krijgen de rijders daarover in Korea een briefing, waarmee Bernie de rol van Sgt. Buzzkill verder naar zich toetrekt.

Aan de andere kant; de FIA wil simpelweg niet dat coureurs gaan lopen hannesen op de baan. Of zoals de door Autoweek.com geciteerde marshall en voormalig F1-coureur Derek Warwick het zegt:

“It is not health and safety gone mad. I hope we’re not seen as killjoys. I want Formula One to be entertaining. I want it to be a spectacle, (but) a driver could easily have been hurt. We have become a bit sterile in many ways in Formula One. But we cannot put drivers at risk. If it had been done in a safer manner then it might have been viewed differently, but this was potentially very dangerous.”

We hebben ook nieuwe videobeelden van de spontane meeliftsessie van de 37-jarige Australiër. Filmpje HIERRR, en oordeel zelf: kan het door de spreekwoordelijke beugel?

Ook interessant!

  • Lezersvraag: moet de FIA de Formule 1-regels herzien?
    Lezersvraag: moet de FIA de Formule 1-regels herzien?
  • 1 in de sprintrace
    FIA: Regels sprintrace kunnen worden aangepast
  • Alonso beter dan Verstappen en Hamilton, aldus Alonso
  • Alonso aangereden, mist mogelijk seizoensstart

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

circuit, Fernando Alonso, Ferrari, Formule 1, Mark Webber, Red Bull Racing, Video

Vorig bericht: « Video: LaFerrari gilt de Nürburgring over
Volgend bericht: De meest brute bakken van Ecurie Ecosse worden verkocht »

Lees Interacties

Reacties

  1. w0o0dy zegt

    26 september 2013 om 19:35

    heeft VVN (VVO? ) de FIA overgenomen? Wat een stel zeikmutsen.

    Login om te reageren
  2. xilver zegt

    26 september 2013 om 19:37

    Eerste klas zeikstralen bij de FIA… straks moeten ze nog zwembandjes aan voor het geval ze in een plasje water terecht komen…

    Login om te reageren
    • lambo4all zegt

      26 september 2013 om 22:29

      @xilver: en @iedereen!!: ik heb het gezien op amateur beelden enfernando stopte midden op de weg vlak na een blinde bocht. (op een statencircuit!) de
      Mercedessen en een williams konden maar net uitwijken en reden mark bijna omver. Dit was gewoon ronduit gevaarlijk!

      Login om te reageren
      • xilver zegt

        26 september 2013 om 23:02

        @lambo4all: Akkoord, zijn parkeerplaats was inderdaad ongelukkig gekozen en er hadden effectief ongelukken kunnen gebeuren maar dit is uiteindelijk niet gebeurd. De spontaneïteit in de sport is volledig aan het verdwijnen.

        Login om te reageren
  3. str8six zegt

    26 september 2013 om 19:40

    Hoewel ik geen fan ben van beiden is dit toch gewoon een mooi gebaar. Kameraadschap kan blijkbaar niet meer in de F1 anno 2013. Heel erg jammer FIA, jullie zijn al zo ontzettend bezig deze fantastische sport om zeep te helpen en dan wordt die mooie menselijke aspect ook eventjes goed de nek omgedraaid. Zielig en triest!

    Login om te reageren
  4. rovalo zegt

    26 september 2013 om 19:49

    Hoewel ’t er best leuk uitziet, snap ik de FIA wel. Er lopen tegenwoordig zoveel dorpsgekken rond (op Youtube en andere social-media) die uit thrillseeking-redenen “een Webbertje” op internet zullen gaan zetten.

    Login om te reageren
    • imba zegt

      26 september 2013 om 20:04

      @rovalo: Ja en? Als kneusjes iets op internet willen zetten is dat hun EIGEN keuze.
      Als ”trend setter” ben je niet verantwoordelijk voor wat andere ”dorpsgekken” uitspoken.

      Login om te reageren
    • jome zegt

      26 september 2013 om 21:07

      @rovalo: Dan ben je ook vast voor een maximum snelheid van 130 km per uur. Anders vliegen die dorpsgekken straks ook met 320 over over de A2.

      Login om te reageren
  5. rob68 zegt

    26 september 2013 om 19:50

    Hij had geen gordels om dus.

    Login om te reageren
  6. RazorHead zegt

    26 september 2013 om 19:51

    Ik snap het wel langs een kant dat ze webber een reprimande er voor gaven. Enkel jammer dat het z’n 3e is en daardoor die gridstraf krijgt.

    Als alonso nu zijn auto meer naar rechts zette en webber er nu aan de rechtse kant opklom zou er nu zo geen zever zijn. nee hij gaat even de baan bijna volledig oversteken naar alonso die in het midden staat vlak na een bocht…..

    Login om te reageren
  7. jayk zegt

    26 september 2013 om 20:03

    A joh een beetje gekkigheid maakt ’t alleen maar spannender

    Login om te reageren
  8. kaeser zegt

    26 september 2013 om 20:18

    Wat een flauwekul, alsof de heren zelf het gevaar niet in kunnen schatten. Betutteling, dat is het!

    Login om te reageren
  9. vids22 zegt

    26 september 2013 om 20:24

    Goh diezelfde Derick Warwick in 1988.

    http://3.bp.blogspot.com/-kZeW6gnduoc/TjD90WDQniI/AAAAAAAAAsA/Wmql2zEuXy8/s640/1988gerhardbergerderekwmo0.jpg

    Hoe bedoel je hypocriet…

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      27 september 2013 om 09:16

      @vids22: hij is dus ervaringsdeskundige die weet hoe link het is, wijsheid komt met de jaren. En natuurlijk is Webber een eikel die je zoveel mogelijk boetes moet geven.

      Login om te reageren
  10. escort77 zegt

    26 september 2013 om 20:25

    Als ze al iemand in gevaar brengen, zijn het vooral Webber en Alonso zelf. Komt ook niet vaak voor, dus een kleine waarschuwing en verder geen aandacht aan besteden imho…

    Login om te reageren
  11. Rick-dos zegt

    26 september 2013 om 20:34

    Sjezus, dit gebeurt al sinds F1 bestaat. Senna pikte genoeg mensen op en reed ook met genoeg mensen mee. Laat gewoon gaan. Het enige wat je bij deze actie kan opmerken is dat Fernando zn Ferrari niet echt op een geschikt punt heeft geparkeerd, maar verder niets.

    Login om te reageren
    • towi1989 zegt

      26 september 2013 om 20:58

      @Rick-dos: Die laatste zin is nu ook nét wat dit nogal een onverantwoorde actie maakt imo.

      Login om te reageren
      • Rick-dos zegt

        26 september 2013 om 21:44

        @towi1989: Klopt, maar om nou gelijk weer van alles te verbieden gaat mij ook te ver. Had het bij een reprimande voor Alonso gelaten en move on.

        Kom er even niet meer op wie Senna meenam of meereed het was of Mansell of Prost. Bittere rivalen die elkaar een lift geven. Mooie beelden leverde dat op.

        Login om te reageren
  12. daphil zegt

    26 september 2013 om 21:06

    was nochtans een lichtpunt in de toch wel saaie race. Het zal webber trouwens worst wezen met die regeltjes-mania, nog een paar keer knallen en bye bye F1 met al die complimenten

    Login om te reageren
  13. varry zegt

    26 september 2013 om 21:15

    Ik vind het wel een leuke actie en een mooi gebaar van samenwerking. Zonde dat er zo een gezeik bij moet komen.. Steriel gedoe die F1.

    Login om te reageren
  14. p924 zegt

    26 september 2013 om 21:24

    Zou de FIA ook zo gereageerd hebben als het incident tussen Leimer en Rossi niet had plaatsgevonden in de uitloopronde van de GP2

    http://www.youtube.com/watch?v=qtcX7UIfjHo#t=19

    Login om te reageren
  15. donotfeed zegt

    26 september 2013 om 21:52

    Fisichella deed het ook al eens bij Schumi… niets aan de hand toen of ook gestraft? Ik zou het zo niet meer durven zeggen

    Login om te reageren
  16. RuVi zegt

    26 september 2013 om 22:31

    wat een gezever. Hij staat daar prima in het zicht, F1 auto’s hebben een remweg van 30cm met die snelheden en de coureurs hebben de reflexen van een ninja, weinig gevaar is.

    Login om te reageren
  17. CBR600rr zegt

    26 september 2013 om 22:39

    Sinds wanneer is Bernie Ecclestone iemand die de regels opstelt? Dit is nog altijd Jean Todt: Eens te meer het bewijs dat er weinig F1 kennis bij AB op de redactie huist.

    Bernie Ecclestone regelt de commerciële zaken zoals TV-rechten, het onderhandelen met organisatoren, etc. Niets met regels te maken.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      27 september 2013 om 09:19

      @CBR600rr: en omdat hij het geld regelt heeft hij de FIA in zijn broekzak. Als het om veiligheid ging en niet om commerciële belangen werd er al lang niet meer in Monaco geraced.

      Login om te reageren
  18. rob5nismo zegt

    27 september 2013 om 06:49

    Vorig jaar wel een andere race was de situatie andersom

    Login om te reageren
  19. heidekonijn zegt

    27 september 2013 om 08:02

    “But we cannot put drivers at risk.”
    Ze in een carbon tubje snoeren en met 900 pk in de rug een circuit afschieten bijvoorbeeld? Of misschien dan maar een snelhiedslimiet van dertig per uur, wat snelheidsdrempels en publiek verbieden? Tenslotte kan er iemand struikelen. Of doek anders ds hele tent op. Super veilig.

    Login om te reageren
    • desjonnies zegt

      27 september 2013 om 09:34

      @heidekonijn: + 100

      Login om te reageren
  20. rob5nismo zegt

    27 september 2013 om 09:41

    @heidekonijn +100

    Login om te reageren
  21. nestas zegt

    27 september 2013 om 10:48

    Als ik me niet vergis kreeg Niki Lauda bij de GP van Monaco 1985 op een zelfde manier een lift van Alain Prost. Ging toch wel met een gangetje van boven de 100 door die tunnel.

    Login om te reageren
  22. gemaskerdemuchacho zegt

    27 september 2013 om 11:11

    Communistisch gebeuren daar bij de FIA.. Poetin ftw bij de FIA?

    Login om te reageren
  23. Hupke zegt

    27 september 2013 om 12:01

    Sportiviteit is misschien een te groot woord ervoor maar dat laten meeliften was toch best wel tof. Geeft toch weer een andere dimensie aan het circus.

    Login om te reageren
  24. jeppie zegt

    27 september 2013 om 12:37

    lol

    Login om te reageren
  25. rsvbf1 zegt

    27 september 2013 om 18:58

    Dit krijg je als je nobodies als Warwick als steward hebt, Warwick heeft het zelf ook ooit gedaan.

    Maar het was inderdaad wel gevaarlijk maar dat is gewoon wat de sport de sport maakt

    Login om te reageren
    • tupperware zegt

      27 september 2013 om 19:03

      @rsvbf1:
      Ga jij het eerst eens beter doen dan Warwick dan….

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North