• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Gaat Tesla overschakelen op kobaltvrije accu’s?

Auteur: machielvdd, gepost 18 februari 2020 om 17:07 – 35 Reacties

Tesla Model S logo

Geen kobalt betekent: minder duur en minder kinderarbeid.

Kobalt is een van de duurste grondstoffen voor accu’s. Bovendien wordt het metaal vaak onder erbarmelijke omstandigheden uit de grond gehaald. Kinderarbeid kan daarbij niet uitgesloten worden. Genoeg reden dus om daar vanaf te willen. Tesla gebruikt daarom al flink minder kobalt in hun accu’s dan voorheen. Nu zijn ze echter in gesprek over het gebruik van accu’s waar helemaal geen kobalt voor nodig is.

Normaal gesproken gebruikt Tesla nikkel-kobalt-aluminium-accu’s, oftewel NCA-accu’s. Ze zijn nu echter aan het kijken voor lithium-ijzer-fosfaat- oftewel LFP-accu’s. Tesla is al meer dan een jaar in gesprek met een Chinese leverancier CATL. Iemand die dicht bij het vuur zit meldt dit tegenover Reuters. De gesprekken over de significant goedkopere accu’s zouden al in een vergevorderd stadium zijn.

Het is nog niet bekend op wat voor schaal Tesla de LFP-accu’s wil gaan inzetten. Voorlopig zal het overgrote deel van de accu’s nog gewoon kobalt bevatten. Volgens de anoniem bron van Reuters zou Tesla zelfs helemaal geen plannen hebben om te stoppen met NCA-accu’s. In 2018 had Elon Musk echter wel de wens uitgesproken om de hoeveelheid kobalt terug te brengen tot nul.

Er is overigens wel een reden dat autofabrikanten nog niet massaal zijn overgestapt op LPF-accu’s. Deze batterijen hebben namelijk een lagere energiedichtheid dan NCA-accu’s. CATL is naar het schijnt echter bezig aan een nieuwe technologie die de energiedichtheid als de veiligheid van LPF-accu’s verhoogt. Blijkbaar zijn de accu’s daardoor interessant genoeg voor Tesla.

Via: Reuters

Ook interessant!

  • Tesla verkoopt nieuwe auto's met 4 jaar oude accu's
  • Officieel: Tesla Cybertruck is uitgesteld
    Officieel: Tesla Cybertruck is uitgesteld
  • Video: Tesla duwt auto van de weg
  • Tesla gaat slapende bestuurders eindelijk aanpakken

Nieuwste artikelen

  • Hoeveel zakelijke youngtimers zijn er eigenlijk?
  • Duurste Nissan van Marktplaats kan er maar eentje zijn
  • WTF: Invalidenplek rondom auto geverfd, parkeerder krijgt toch boete
  • Autoblog-lezer bezoekt prachtige verzameling
FacebookTweetPinLinkedIn

accu, Elektrisch, Tesla

Vorig bericht: « Boven dit dorp kun je straks vliegende auto’s verwachten
Volgend bericht: Audi RS Q3 Sportback – rijtest en video »

Lees Interacties

Reacties

  1. hiostu zegt

    18 februari 2020 om 17:20

    Minder kinderarbeid zal wel meevallen. Kobalt is een bijproduct van het mijnen van koper in congo. Dus zolang de vraag naar koper niet afneemt zal dat niet veel uitmaken. Alleen zal de prijs van kobalt iets dalen. En zelfs dat zal nog wel meevallen aangezien 75% van alle kobalt gebruikt wordt in accus van laptops en telefoons. Het andere deel voor accu’s van auto’s en het ontzwavelen van brandstof.

    Login om te reageren
  2. wimof zegt

    18 februari 2020 om 17:43

    Van blog vergist, hoort op groen 7 thuis.

    Login om te reageren
    • florisje zegt

      18 februari 2020 om 23:34

      @wimof: Je hoeft niet perse op dit artikel te klikken weet u dat?

      Login om te reageren
  3. Dutchdriftking zegt

    18 februari 2020 om 17:51

    Eerlijk is eerlijk, als Tesla dit lukt dan ben ik fan. Dan staat de auto daadwerkelijk voor een betere wereld. Als de auto’s dan ook nog eens goedkoper worden dan gaat het nog eens wat worden.

    Login om te reageren
    • okdoei zegt

      18 februari 2020 om 18:37

      @dutchdriftking: #doubt
      Vooral omdat China er mee gemoeid is. Betere wereld mn reet.

      Login om te reageren
      • Dutchdriftking zegt

        18 februari 2020 om 19:13

        @okdoei: minder afhankelijk speelt een rol. Maar zo lang er Kobalt in zit is een diesel beter voor het milieu.

        Login om te reageren
        • hiostu zegt

          18 februari 2020 om 19:30

          @dutchdriftking: ware het niet dat je voor het ontzwavelen van olie (dus ook voor diesel) kobalt gebruikt. https://www.cobaltinstitute.org/desulphurisation.html

          Login om te reageren
          • Dutchdriftking zegt

            18 februari 2020 om 20:18

            @hiostu: even in verdiepen. Die wist ik niet.

            Login om te reageren
            • Richmond zegt

              18 februari 2020 om 21:51

              @dutchdriftking: kobalt wordt in allerlei accu’s gebruikt. Ook van je telefoon en laptop. Maar ook legeringen, kunst heupen of knieën, katalysatoren, brandstoffen, verf. http://www.technischwerken.nl/kennisbank/materialen-kennisbank/wat-is-kobalt/

              Login om te reageren
    • flutterby zegt

      18 februari 2020 om 18:59

      @dutchdriftking: koop maar snel een T shirt want Tesla gebruikt volgens mij nu al 3x minder kobalt dan Volkswagen in de ID.3.

      Login om te reageren
    • racerx zegt

      19 februari 2020 om 06:59

      @dutchdriftking: ik juich het wel toe, maar Tesla fan zal ik nooit worden. ;-)

      Login om te reageren
  4. moveyourmind zegt

    18 februari 2020 om 18:35

    Goede zaak!

    Eigenlijk zouden we ons de ogen uit de kop moeten schamen dat kinderarbeid überhaupt nog voorkomt in deze wereld. Alleen maar omdat consumenten en bedrijven voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten. En dat geldt niet alleen voor kinderarbeid, er zijn ook genoeg volwassen mensen die uitgebuit worden.

    Vindt het oprecht een goed initiatief van Tesla dat ze naar alternatieven zoeken.

    Login om te reageren
    • flutterby zegt

      18 februari 2020 om 20:37

      @moveyourmind: Vergeet niet dat deze kinderen werken zodat ze kunnen eten. Het zijn vooral de omstandigheden die moeten verbeteren, maar zo verbieden is nog schadelijker

      Daarnaast kan je kinderen wel blijven opleiden, maar in India zitten de servicedesken al vol met HBO’ers en een groot deel van de bevolking wil hier geen buitenlanders hebben, ook al zijn ze universitair geschoold.

      PS: Zonder kinderarbeid hadden we in Nederland ook geen zomervakantie.

      Login om te reageren
  5. thestino zegt

    18 februari 2020 om 18:42

    Teslablog

    Login om te reageren
  6. fanboy zegt

    18 februari 2020 om 18:48

    Ik hoor niemand over de kobalt die nodig is bij het ontzwavelen van fossiele brandstoffen.

    Straks is de EV kobalt vrij en de brandstof auto nog steeds niet.

    Login om te reageren
    • rhellema zegt

      18 februari 2020 om 18:54

      @fanboy: klopt, alleen dan is het gebruik van kobalt wel veel meer geminderd. En met een opmars van elektrische auto’s waardoor er minder benzine auto’s verkocht gaan worden en uiteindelijk geen benzine dus geen gebruik meer van kobalt.

      Login om te reageren
      • Richmond zegt

        18 februari 2020 om 21:54

        @rhellema: alleen zit het dan nog steeds in je telefoon en laptop. Zolang er geen kobalt vrije accu’s zijn. Maakt het niet uit of er meer of minder ev zijn. Minder ev is meer ice waardoor er ook kobalt nodig is. En die is niet herbruikbaar. Accu’s nog wel.

        Login om te reageren
        • rhellema zegt

          18 februari 2020 om 23:36

          @benja01: juist bij de ontwikkeling van nieuwe accu’s moeten de EV fabrikanten het voortouw gaan nemen. Er wordt al zo lang gerept over het feit dat er nieuwe accu’s aan gaan komen maar niemand die het voortouw durft te nemen lijkt het wel. Voor het gebruik van benzine is het nodig om deze benzine te maken maar het gebruik van benzine kan je alleen maar minderen door meer elektrisch te gaan rijden dus moet dat de markt zijn die zich gaat ontpoppen tot het gebruik van nieuwe accu’s. Laptops en telefoons zullen dan automatisch volgen maar die durven het nog niet aan met nieuwe accu’s. De EV fabrikanten maar ook hun consumenten beweren dat zij erg innovatief bezig zijn, laat ze het dan waarmaken ook, anders is de techniek dus nog niet klaar voor EV’s.

          Login om te reageren
    • flutterby zegt

      18 februari 2020 om 18:59

      @fanboy: misschien moet je de eerste reactie op de post even opnieuw lezen..

      Login om te reageren
  7. x1f48 zegt

    18 februari 2020 om 18:59

    Een tesla artikel zal wel voor veel clicks zorgen maar het loopt nu wel een beetje de spuigaten uit vind ik. De helft van de artikelen gaat tegenwoordig over tesla dit kan volgens mij ook wel minder. Desnoods één artikel per dag met alle nieuwtjes over tesla van die dag ipv een artikel voor elke scheet die Elon laat.

    Login om te reageren
    • olivier420 zegt

      18 februari 2020 om 20:11

      @x1f48: Begin het volume aan tesla artikelen ook wel bijzonder te vinden. Het levert weer een hoop schuimbekjes (beide kanten) gedrag op.

      Is stiekem wel weer geestig.

      Login om te reageren
    • florisje zegt

      18 februari 2020 om 23:37

      @x1f48: Je hoeft toch niet op dit artikel te klikken? Er zijn zat andere artikelen die niet over Tesla gaan hoor.

      Login om te reageren
  8. Erik zegt

    18 februari 2020 om 19:26

    @moveyourmind

    Je kunt je afvragen of er sprake is van kinderarbeid. In vele delen van de wereld is het normaal dat kinderen bijdragen aan de inkomsten van het gezin. Vanuit de westerse maatschappij vinden wij dat kinderarbeid. Dat in andere werelddelen hier anders mee wordt omgegaan, dat is onze gedachten kronkel vanuit de westerse wereld.
    Ik begrijp dan ook nooit waarom wij ons altijd willen bemoeien met andere culturen waar het normaal is dat het hele gezin van jong tot oud meewerkt om inkomsten te generen en ons niet eerst verdiepen in deze culturen. Wat is het dat wij altijd onze normen en waarden willen opleggen. Ook hier in NL zijn er genoeg boerenfamilies waar de kinderen op het erf en land werken met en voor pa/ma, maar ja, die staan niet op de loonlijst en dat is binnen de muren van het erf. Dat boeit ons niet en is normaal, toch?

    Login om te reageren
    • moveyourmind zegt

      18 februari 2020 om 21:40

      @erik2907: Ik snap je punt, maar er is nog steeds een groot verschil tussen

      Login om te reageren
  9. ablogjunk zegt

    18 februari 2020 om 19:33

    Misschien moeten ze een paar van die kids op het ontwikkelen van deze autoblog app….

    Login om te reageren
    • florisje zegt

      18 februari 2020 om 23:39

      @ablogjunk: Ja ik vind het wel een beetje triest worden deze app. Hoog tijd voor wat TLC (notificaties, geen debiele lay-out fouten, vernieuwd UI) Deze meuk is nog van voor de Android KitKat tijd man

      Login om te reageren
  10. wimof zegt

    18 februari 2020 om 21:01

    Jammer genoeg zal de kinderarbeid niet verdwijnen door geen kobalt meer te gebruiken, misschien wel als het koper er ook uit verdwijnt.
    Anderzijds als men het koper vervangt door zilver komen er weer andere mijnen in het vizier.
    We zijn er zo te zien nog niet uit.

    Login om te reageren
    • Richmond zegt

      18 februari 2020 om 21:56

      @wimof: men doet alsof kobalt het enige is waarvoor kinderarbeid wordt gebruikt. Kleding en schoenen worden ook nog steeds door kinderen gemaakt.

      Login om te reageren
  11. oxidizers zegt

    18 februari 2020 om 23:35

    Tesla loopt wederom voor.

    Login om te reageren
    • florisje zegt

      18 februari 2020 om 23:44

      @oxidizers: Het probleem met LiFePO4 batterijen is dat de en energiedichtheid aanzienlijk lager is dan NCA batterijen. De bovengenoemde techniek wordt al jaren gebruikt voor de statische opslag, omdat het een stuk veiliger en stabieler is dan NCA.

      Login om te reageren
  12. racerx zegt

    19 februari 2020 om 06:58

    Mooi, maar zitten ze ook sneller vol?

    Login om te reageren
  13. Dutchdriftking zegt

    19 februari 2020 om 07:50

    @benja01: klopt, alleen de accu van een auto is een stuk groter dan die van een telefoon of laptop. En met het kopen van een telefoon ben je niet “zogenaamd” de wereld aan het verbeteren.

    Login om te reageren
  14. Dutchdriftking zegt

    19 februari 2020 om 07:58

    @benja01: even gekeken, tijd voor fossiel vrije diesel, die is er overigens ook gewoon en heet blauwe diesel. Daar wil onze overheid echter helaas nog niet aan.

    Login om te reageren
  15. wimof zegt

    19 februari 2020 om 11:52

    Toch wel, ik had het maar net op Tweakers gelezen,.

    Login om te reageren
  16. frank2b zegt

    19 februari 2020 om 13:24

    LPF-accu’s? Da’s een nieuwe voor me.

    Ontopic: als het lukt het aandeel kobalt omlaag te brengen dan zal daar niemand rouwig om zijn.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North