
‘Als het eruitziet als een mens, is het goed.’
Vorige week deelden de bewindslieden uit Genève hun geniale plan om iedereen zich welkom te laten voelen in de stad. Dit houdt in dat helft van de mannen van de verkeersborden moet verdwijnen. De Zwitsers brengen vervolgens meer diversiteit aan in de afgebeelde figuren. Nu zijn er bijvoorbeeld ook lesbiennes, zwangere vrouwen en bejaarden te bewonderen op de borden. De verandering kost de hoofdstad minstens een halve ton.
We zeiden in het artikel al dat we er niet raar van op zouden kijken als men in Nederland ook met dit idee aan de haal gaat. En jawel hoor: PvdA-raadslid Marjolein Senden uit Eindhoven stelt voor de helft van verkeersborden te feminiseren.
In Zwitserland mogen de verkeersborden blijkbaar per stad verschillen, maar in Nederland werkt dat net even anders. Mevrouw Senden moet dus goedkeuring hebben van hogerhand. Dan zouden alle borden in Nederland gewijzigd moeten worden. Helaas voor de PvdA-er krijgt haar voorstel geen bijval vanuit Den Haag. Volgens Minister Van Nieuwenhuijzen is het belangrijkste dat de borden duidelijk en herkenbaar zijn. Allerlei variaties op verkeersborden dragen hier niet aan bij.
In Genève was het al een vrij onnodige verandering, maar daar stonden ten minste nog daadwerkelijk mannen op de verkeersborden. In Nederland is dat echter niet het geval. De gestileerde figuren hebben helemaal geen duidelijk geslacht. Dat maakt het voorstel van Senden dus compleet overbodig. Gelukkig blijken er ook nog nuchtere mensen te zijn.





Dat die Zwitsers ook echt over stag gegaan zijn….
En maar goed ook, mensen die hierover klagen hebben natuurlijk niks beters te doen.
@florisje: Blijkbaar hebben (sommige) mensen die in de politiek zitten dus zo’n pudding in de schedel dat ze denken dat dit soort dingen echt nodig zijn… Laten we ons druk maken om echte problemen in de wereld, zoals stikstof bijvoorbeeld. Oh wacht?
Zullen mensen die zoiets verzinnen zich wel eens realiseren dat het om gemeenschapsgeld gaat? Wat een verkwisting gelukkig gaan wij hier eens keer niet in mee… Arme Zwitsers.
Het kan aan mij liggen maar volgens mij is de mens op een verkeersbord niet persee een man.
Een beetje bekrompen gedacht dat een vrouw geen broek zal dragen of geen lang haar heeft.
@evdw: wou net zeggen, hoe beelden ze lesbiennes af dan, een vrouw met een metallica shirt aan ofzo
@lekkaah: Shit. Mijn vriendin slaapt in een Metallica shirt.
Moet ik nu op zoek naar een ander omdat ze toch van de vrouwenliefde blijkt te zijn…?
@olivier420: ach, daar gaan we al, terug naar de tekentafel
@olivier420: of je nodigt eens een van haar vriendinnen uit. Het een sluit het ander niet uit natuurlijk ??
@gulli: Ik ga het vanavond even voorstellen. Hou je op de hoogte ;-)
Anders gaan we eens serieuze problemen aanpakken ipv tijd te besteden aan deze bullshit.
Mijn hond is er niet op afgebeeld!!! Waar is de partij van de dieren nu!!!
Die discussie had ik van de week ook met iemand. Die vond het belachelijk dat er alleen mannetjes/jongetjes op die verkeersborden staan, wat volgens hem discriminatie is. Toen ik aangaf dat het gezichtsbedrog kán zijn en dat het ook een vrouwelijk persoon met kort haar kon zijn, verklaarde hij mij voor een blinde.
Toen zei ik:
Okay, laten we dan uniseks figuren op de borden zetten. Dat snapte hij niet. Dus ik toog naar een stuk papier en tekende er een uniseks poppetje op. Dat vond hij niets, want dat leek op een transgender. Toen ik hem voorhield dat nou juist dát discriminatie is, liep ie weg.
Met andere woorden, het is nooit goed op deze aardbol/aardschijf (jahaa, er zijn nog steeds mensen die denken dat de aarde plat is #flatearthers !!).
@JaxDryke: ik hoop dat dit niet echt gebeurd is..
@jaxdryke: lul niet, zulke discussies gebeuren alleen in je fantasie.
Ze zouden zich moeten schamen, we leven al in 2020, en pas nu komen ze op het idee om met borden te komen waar vrouwen op afgebeeld staan.
Noem me feminist, noem me populistisch, voor mij part maken jullie me uit voor linkse progressieveling, maar ik ben er al decennia van overtuigd dat er meer vrouwgerichte borden moeten komen en heb al jaren dit soort borden in en om het huis om mijn overtuiging uit te dragen…
Zo heb ik op de buitenkant van de keukendeur een bordje met “pas op dat je niet struikelt over de ketting van mijn vrouw” zodat de bezorger van de Albert Heijn niet de nek breekt.
Aan de binnenkant van de keukendeur een bordje met de afbeelding van een vrouw met het onderbord “tot hier en niet verder”.
En bij de inrit een bord met de afbeelding van mijn schoonmoeder met een erbij gephotoshopte Kalashnikov die op haar bolle kop gericht is met de tekst “Welcome most beloved mother in law”.
Dat doen de Italianen beter.
http://urbanpeek.com/wp-content/uploads/2011/06/82.jpg
Ja. Goed argument. Variatie in verkeersborden=gevaarlijk! Godallemachtig.
Doe nou gewoon eens voor een keertje mee aan die linkse hobby. Kosten: hetzelfde als 20 meter snelweg. Iedereen links blij en Nederland een stuk leuker.
@pomoek: Hoezo leuker? We hebben nu een geslachtsloze menselijke vorm op de borden, globaal herkenbaar als mens, maar niet duidelijk man, niet duidelijk vrouw. Daarvan moet dan de helft een vrouwelijk figuurtje worden waardoor je juist onderscheid maakt wat er eerst niet was. Een generiek vrouw bord waarbij je globaal kan zien dat t een vrouw is sluit een hele boel vrouwen uit. Denk aan moslimvrouwen, zwangere vrouwen, vrouwen met een maatje meer, vrouwen met kort haar of kroeshaar. En dat zijn alleen de vrouwen. Dan nog de mannen die ook geen eigen borden hebben, bejaarden, mensen die zich niet identificeren met een geslacht, mensen die altijd een pet dragen etc. En nu heb je voor die kosten van 20 meter snelweg nog steeds dezelfde issues maar dan erger omdat je bent begonnen met onderscheid maken wat er eerder niet was in de figuurtjes. In Zwitserland is het een ander verhaal, staat er een figuurtje op met mannelijke vormen en een hoed. Daar kunnen vrouwen zich wellicht uitgesloten voelen, kan je vinden dat daar een wijziging nodig was in een inclusieve maatschappij. Ook daar hadden ze naar mijn mening beter het figuurtje generieker kunnen maken dan nieuwe figuurtjes toevoegen.
@degrotemuis: weet je wat? Volgens mij heb je wel een punt, +1 voor Gesundes Volksempfinden.
Ik wil niet direct zeggen dat dit soort mensen naar een gesloten inrichting moeten verhuizen, maar het zou wel een verbetering zijn. Overduidelijk volledig de grip op de realiteit en totaal gedistantieerd van enig gezond verstand.
Ik ben er voor dat iedereen vertegenwoordigt moet zijn in de samenleving. Maar dit vond ik echt onzin. En het heeft geen verbetering. Gelukkig is er nuchter nagedacht dat het gewoon poppetjes zijn zonder geslacht.
Zolang het maar niet bij parkeerborden gebeurt
@dromedaris: er zijn al speciale parkeerplaatsen voor vrouwen in Duitsland, geen grap
Plak gewoon een transgender (een het) op de borden. Is de discussie gelijk klaar pfff…
@venividivici: dat is er al, namelijk de borden zoals ze nu zijn.
@raceface: Dan moet Marjolein Senden gewoon zwijgen.
En wij mogen weer gaan betalen voor deze onzin. Net als de regenboog zebrapaden ook zulke onzin. Het gaat volgens mij wel heel goed hier in NLD als dit de problemen zijn
@rob5nismo: Anders lees je het artikel nog een keer aandachtig door. Of woon je soms in Genève?
@gewoondirk: nee woon er niet. Maar het zal me niet verbazen als het hier toch gaat gebeuren
Pff dat roept toch plaatsvervangende schaamte op als vrouw.
Vind al die boorden nog racistisch ook. Staat nooit een blanke op..
@kennone: die staan op het bordje ‘woonwijk’. Gezellig aan het voetballen met kinderen. Dat ‘ander gekleurde poppetje’ is altijd met een schep in de weer.
En ik ga me nu verstoppen want ik zie Sylvana al woest met een SpeedPedelec-bakfiets naderen met Gretha voorin….