• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Google gaat kijken hoe ranzig Amsterdam écht is

Auteur: RubenPriest, gepost 15 mei 2019 om 13:02 – 21 Reacties

Google gaat kijken hoe ranzig Amsterdam écht is


Een soort Street View, maar dan anders.

Het antwoord op alle vragen. De Amerikaanse zoekgigant Google is wat dat betreft ieders beste digitale vriend. Behalve als het om privacy en andere gevoelige dingen gaat. Dan zijn mensen vaak wat minder enthousiast over het techbedrijf.

Met StreetView bracht Google op revolutionaire wijze de wereld in kaart. Het techbedrijf is van plan om met Project Air View een vervolg te geven aan deze technologie. In plaats van foto’s te maken, worden Google auto’s uitgerust met meetapparatuur om de luchtkwaliteit te meten. De resultaten worden vervolgens weergegeven in Google Earth. Zo weet je exact in welke omgeving het een ranzige boel is.

Google komt met Project Air View ook naar Nederland, zo maakt het bedrijf bekend. In samenwerking met de gemeente Amsterdam gaat Google met twee auto’s allerlei stoffen in de lucht meten tijdens een ritje door de stad. De sensoren op de auto zijn geïnstalleerd door slimme koppen van de Universiteit van Utrecht.

Two Street View cars have been equipped with air sensors to measure nitric oxide (NO), nitrogen dioxide (NO2), particulate matter (PM 2.5, PM 10), ultrafine particulate matter (PM 0.1), and black carbon.

Het is een slimme manier van Google om gedetailleerd situaties in kaart te brengen. Vaak worden metingen verrichten op bepaalde punten in de stad. Google weet straks van straat tot straat weer te geven hoe het zit met de luchtkwaliteit.

Met onder meer auto’s en opstoppingen tot gevolg is de kwaliteit in een stad altijd een stuk minder gezond in vergelijking met een dorp. Steden willen dit gaan aanpakken (al slaat Amsterdam hier totaal in door). Met Google’s Project Air View kan worden gezien waar de prioriteiten moeten komen te liggen.

Foto: Jaguar XJS via @toyotafortuner op Autojunk

Ook interessant!

  • Google Auto werkt briljant in een Volvo
    Google Auto werkt briljant in een Volvo
  • Straatrace met 200 auto's in Amsterdam
  • BMW X5 op waterstof gaat nu echt rijden
    BMW X5 op waterstof gaat nu echt rijden
  • Tesla buitenspiegels massaal gejat in Amsterdam

Nieuwste artikelen

  • Deze iconische auto’s brachten dit weekend miljoenen op
  • Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Staat de toekomst van de eigen auto op het spel?
  • Max Verstappen staat er voortaan alleen voor
FacebookTweetPinLinkedIn

amsterdam, google, milieu, onderzoek

Vorig bericht: « Toyota Supra: rijtest en video
Volgend bericht: Volkswagen deelt eerste officiële beelden van de Golf 8 »

Lees Interacties

Reacties

  1. gove zegt

    15 mei 2019 om 13:11

    dit is reden nummer 20 om niet in amsterdam te wonen

    Login om te reageren
  2. fanboy zegt

    15 mei 2019 om 13:19

    Zet hem effe in de Coentunnel of Zeeburgertunnel terwijl er file is. Of eigenlijk hoeft het niet, want dan kan ik het antwoord al ruiken.

    Maar dit zijn toch eigenlijk moment opnames? Dus flink verstoord als er net een scooter of sjoemeldiesel voor je rijdt?

    Login om te reageren
  3. ghost zegt

    15 mei 2019 om 13:23

    Dit wordt ws de druppel die de kan zal doen overlopen…kunnen al die ambtenaren weer hun ego strelen en die maffe plannen voor een autovrije binnenstad erdoorheen drukken.

    Login om te reageren
    • pomoek zegt

      15 mei 2019 om 13:35

      @ghost: omdat de lucht kwaliteit slecht is? Wat is daar maf aan?

      Login om te reageren
      • bmw2coupeeigenaar zegt

        15 mei 2019 om 16:09

        @pomoek: Je bent naif als je daadwerkelijk denkt dat het puur gaat om het verbeteren van de luchtkwaliteit. Het is hoofdzakelijk een doorgeslagen verdienmodel van de linkse rakkers. De petrolhead (jij valt daar waarschijnlijk niet onder) wordt straks als crimineel beschouwd. Als we hier niets aan doen, dan zal naast Amsterdam vele steden gaan volgen.

        Login om te reageren
        • pomoek zegt

          15 mei 2019 om 17:37

          @bmw2coupeeigenaar: Graag hoor ik hoe je precies geld kan verdienen aan het weren van auto’s uit de binnenstad. Of ik wel of niet een petrolhead ben maak ik zelf wel uit dank u, en dat die petrolheads als criminelen gaan worden gezien is denk ik een stelling die vooral door mensen met paranoïde waanideeën wordt aangehangen.

          En ik denk altijd maar zo: Beter naif dan paranoïde!

          Login om te reageren
          • raceface zegt

            15 mei 2019 om 19:07

            @pomoek: ben je je bewust van de bekeuringen die wij als nederlander krijgen als we met een dieselwagen die stad in rijden? Zit dus wel degelijk een verdienmodel achter, en al het gaaies dat met buitenlandse platen rijdt krijgen die bekeuringen niet, want die kentekens worden niet herkend. Ik zie het vooral als burgertje pesten. De automobilist wordt van alle kanten kei hard genaaid.

            Login om te reageren
            • pomoek zegt

              15 mei 2019 om 21:06

              @raceface: je kunt dit verdienmodel simpel saboteren door, bijvoorbeeld, niet met je diesel door Amsterdam te gaan rijden?

              Login om te reageren
          • bbjorn zegt

            16 mei 2019 om 18:40

            @pomoek: ze kunnen niet alle auto’s uit de stad verbieden, dat willen de rijken niet en die zijn belangrijk in nederland, dus wordt het waarschijnlijk dat je een uitzondering kan “kopen” op je auto, en dat wordt natuurlijk knetterduur, dus verdienen ze geld

            Login om te reageren
            • pomoek zegt

              17 mei 2019 om 09:17

              @bbjorn: Dat zou kunnen. Maar dat is dus iets anders dan geld verdienen met bekeuringen.

              Login om te reageren
  4. baklava zegt

    15 mei 2019 om 13:31

    Met al dat methaan gas van die scheten latende graseters in Amsterdam, ben ik zeer benieuwd naar de resultaten.

    Login om te reageren
    • fanboy zegt

      15 mei 2019 om 13:40

      @baklava: Nee, het meeste vee staat in Brabant, en dat is helaas goed te zien op de kaart (van 2006 weliswaar):

      https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0a/PM10_dagoverschrijdingen_in_Nederland_2006.jpg

      Dus ja, drukke steden brengen fijnstof maar helaas is het op het platteland niet altijd beter als er industriele veeteelt is (de helft van Brabant bijvoorbeeld)

      Login om te reageren
      • sanderm3 zegt

        17 mei 2019 om 12:35

        @fanboy: En de andere helft is Inteelt : P

        Login om te reageren
  5. por100 zegt

    15 mei 2019 om 13:48

    Gaan ze ook achter de boten rijden? En achter trage 50ton wegende kiepwagens? Als je die op blauwe diesel laat rijden/varen doe je meer aan de uitstoot/luchtkwaliteit dan alle auto’s elektrificeren.

    Login om te reageren
    • gove zegt

      15 mei 2019 om 14:01

      @por100: ken wel rooie diesel maar blauwe diesel is nieuw voor me

      Login om te reageren
      • por100 zegt

        15 mei 2019 om 16:22

        @gove: https://futurefuels.nl/blauwe-diesel/

        Login om te reageren
  6. VeniVidiVici zegt

    15 mei 2019 om 14:41

    Ach ja, Amsterdam… HET riool van Nederland. Genoeg ranzige ratten te vinden daar!

    Login om te reageren
  7. banaan7 zegt

    15 mei 2019 om 15:58

    Lijkt me dat ze dan op verschillende tijdstippen gaan rijden. Want om 01:00 is de lucht anders dan om 17:00 in de spits.

    Login om te reageren
    • Arnoud zegt

      15 mei 2019 om 17:16

      @banaan7:
      Élke meting is in deze representatief. Want elke meting geeft aan hoe smerig óf schoon de Amsterdamse lucht op elke willekeurige dag kán zijn. Echter kan je ook zeggen dat geen enkele meting representatief is. Menselijke activiteit is nu eenmaal onvoorspelbaar. De ene dag groter dan de andere. Wel/geen festival, wel/geen symposium, wel/geen VN-top, wel/geen gaypride…

      Login om te reageren
  8. ericc zegt

    15 mei 2019 om 19:35

    Als er die dag veel wind is zullen ze niet veel meten.

    Login om te reageren
  9. Dutchdriftking zegt

    15 mei 2019 om 20:08

    En wat blijkt, de stad is buiten de milieuzone schoner dan er binnen….

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North