• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Let op! Morgen kun je niet naar Den Haag [UPDATE]

Auteur: RubenPriest, gepost 27 januari 2023 om 14:15 – 39 Reacties

Greenpeace & co willen de A12 blokkeren

Je doet er wellicht goed aan aanstaande zaterdag niet in de buurt van de A12 bij Den Haag te zijn in verband met een mogelijke blokkade.

Geen zin om in de file te staan? Wellicht is het dan een goed idee om aanstaande zaterdag de A12 bij Den Haag te vermijden. Het stukje snelweg is onderwerp van discussie. Een gevalletje overheid versus klimaatgekkies.

Vanmorgen arresteerde het Openbaar Ministerie (OM) zes klimaatactivisten verdenking van opruiing. De afgelopen dagen riepen ze op om aankomende zaterdag de A12 bij Den Haag te blokkeren. De oproep valt volgens het OM onder opruiing, waardoor de politie in actie kwam.

A12 Den Haag blokkade

De actie van het OM is mogelijk niet zonder gevolgen. Het oppakken van de klimaatgekkies heeft tot woede geleid bij diverse milieuorganisaties. Greenpeace, Urgenda, Milieudefensie, FNV, DeGoedeZaak, Both ENDS, Fossielvrij NL, Jonge Klimaatbeweging en Oxfam Novib hebben zich tegen de actie van het OM uitgesproken. Bestuurders van deze organisaties hebben al aangegeven mee te gaan doen aan de actie op zaterdag.

Al deze organisaties samen kunnen voor een hoop drama gaan zorgen op de A12. Het blokkeren van en zomaar stoppen op de snelweg is strafbaar. Daar wil je als nietsvermoedende automobilist niet tussenstaan: elektrische auto of niet. En hoewel het OM dacht met de actie van vanmorgen een signaal af te geven dat dit soort demonstraties niet oké zijn, lijkt het tegenovergestelde het effect. Kortom, dikke kans dat het zaterdag een bende gaat worden op de A12 bij Den Haag.

De gemeente Den Haag heeft nog geen besluit genomen of er eventuele maatregelen worden genomen om een blokkade op de A12 te voorkomen. De demonstratie staat gepland voor zaterdag 12:00 uur.

UPDATE:

Inmiddels heeft het OM overleg gehad met de klimaatgroep Extintion Rebellion. Het OM geeft aan dat het blokkeren van een snelweg voor een demonstratie strafbaar is (voor klimaatgekkies, blokkeerfriezen én boeren: iedereen). Er is echter volgens een woordvoerder van het OM tegen nu.nl En dan niets veranderd aan de actie, dus de actie gaat morgen gewoon door. Wel zonder een 47-jarige klimaatactivist uit Castricum, die heeft tot dinsdag een gebiedsverbod gekregen in verband met opruiing. Aldus de NOS.

Ook interessant!

  • Blijf weg van de A12! Ik herhaal, blijf weg van de A12!
  • A12 3 dagen dicht: is ook gewoon de irritantste snelweg!
  • Tweedehands Lynk & Co klinkt niet als een goede deal...
  • trajectcontrole A12
    Trajectcontrole A12: zoveel boetes levert het al op!

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

a12-rijksweg, greenpeace, milieu, Verkeer

Vorig bericht: « Brandstofprijs is weer om te huilen
Volgend bericht: Video: Op je auto klimmen tijdens het rijden voor de likes »

Lees Interacties

Reacties

  1. jeroenm83 zegt

    26 januari 2023 om 18:00

    Wat doet de FNV daar?

    Login om te reageren
  2. JanJansen zegt

    26 januari 2023 om 18:39

    Ze hebben een punt, maar ik weet niet of dit nou de manier is om het punt duidelijk te maken.
    Henk en Greet die in deze file staan kunnen dit probleem niet oplossen.

    Login om te reageren
    • Wicos zegt

      26 januari 2023 om 19:04

      Dat is wat je telkens hoort: ‘dit is niet de manier’. Natuurlijk vinden Henk en Greet dat deze mensen die zich terecht, en net zoals zoveel anderen, grote zorgen maken over de achteruitgang van de leefbaarheid van de aarde, maar moeten gaan demonstreren ergens bij de hunebedden of op een zandverstuiving. Nee, Henk en Greet kunnen het ook niet oplossen maar deze moedige bezorgde mensen maken met hun acties wel telkens de urgentie evident.

      Login om te reageren
      • kniesoor zegt

        26 januari 2023 om 22:19

        Op grond waarvan zijn deze lui als ‘moedig’ te kwalificeren ?

        Login om te reageren
        • Wicos zegt

          27 januari 2023 om 08:00

          Omdat ze niet bij de pakken neerzitten maar plakken aan het asfalt voor jouw of mijn bumper.

          Login om te reageren
          • kniesoor zegt

            27 januari 2023 om 16:30

            Met een kudde koddebeiers als begeleiding is daar weinig moed voor nodig . . .

            Login om te reageren
      • werf76 zegt

        27 januari 2023 om 09:15

        Moedig en bezorgde mensen? Doe normaal zeg. Wel eens gezien wat voor lui dat zijn? Voornamelijk beroepsdemonstranten die je overal tegenkomt bij demo’s.

        iig een mooie plek uitgekozen. ME van Haaglanden treden altijd fijn op.

        Login om te reageren
      • Variomatic zegt

        27 januari 2023 om 16:52

        De urgentie is onderhand iedereen wel duidelijk, tenzij je onder een steen leeft. Desondanks moeten deze ‘moedige bezorgde mensen’ demonstreren.. maar dat is eigenlijk alleen maar voor hun eigen gewin, louter omdat dat hun ego zo streelt, niets meer niets minder. Stompzinnig, irritant en neerbuigend naar anderen toe.

        Login om te reageren
        • mashell zegt

          28 januari 2023 om 07:08

          De urgentie is wel duidelijk maar niet bij iedereen. Bijvoorbeeld niet bij de regering, die doet nog steeds bijna niks. Bijvoorbeeld met de boeren, daar moet enorm ingekrompen worden maar wat er in de laatste twee jaar gebeurd is dat Remkes van het stikstof kaartje een lijstje gemaakt heeft. De aanwijzing dat er geen dier meer bij mag is nog niet geweest, dat elke boer elke jaar zijn veestapel met x procent moet inkrimpen op straffe van verliezen van landbouw subsidies is nog niet geweest.

          Login om te reageren
    • cloverleaf zegt

      26 januari 2023 om 21:17

      Welk punt dan pcies?

      Login om te reageren
  3. sabrerator zegt

    26 januari 2023 om 18:42

    Tja, voor trekkerterroristen wordt de rode loper gewoon uitgerold.
    Beetje met twee maten meten.

    Login om te reageren
    • ponnie zegt

      26 januari 2023 om 20:03

      Daar wordt zelfs op geschoten, dat is inderdaad ook een manier om de loper rood te krijgen.

      Login om te reageren
      • pomoek zegt

        27 januari 2023 om 09:06

        @ponnie: met een trekker kun je ook wat meer schade aanrichten dan met een tube velpon.

        Login om te reageren
    • crashingduke zegt

      27 januari 2023 om 11:57

      Die zijn ook thuis opgezocht en in het gevang gegooid.

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      28 januari 2023 om 07:10

      Dit lijkt me vooral bedoeld om te kunnen voorsorteren op een nieuwe ronde van boeren protesten. Als het OM hiermee weg komt dan kan zodra er weer een trekker op de snelweg staat Farmers Defense Force opgepakt worden.

      Login om te reageren
  4. wimbers zegt

    26 januari 2023 om 20:53

    het klimaat aanpakken is een kwestie van evolutie, niet van revolutie. Daar kan de maatschappij helemaal niet tegen zonder extreem veel ongemak en weerstand op te roepen.

    tenzij echt iedereen bereid is om water bij de wijn te doen (wereldwijd, niet op die postzegel die Nederland heet) heeft dit totaal geen zin.

    Login om te reageren
    • potver7 zegt

      26 januari 2023 om 23:37

      Voor evolutie is het wat laat… Dat proberen we al tientallen jaren, en wordt kunstig, en met vele miljoenen zo niet miljarden, gedwarsboomd door allerlei bedrijven en organisaties die wol spinnen uit de status quo.

      Login om te reageren
    • maotje zegt

      27 januari 2023 om 07:41

      Dus kortom als de rest van de wereld niks doet hoeven wij ook niks te doen? Dat is een beetje wat je nu zegt?

      Login om te reageren
      • bassrt zegt

        27 januari 2023 om 09:04

        Je kan als Nederland alle beste bedoelingen hebben en als een gek aan de “eco safe de world” kar gaan trekken. Maar als Nederland de enige is die dit doet heeft het geen ene reet zin, want we zijn daarvoor een veel te klein land.
        Dus wilt dat slagen moeten de grote spelers ook mee doen. En laat dit nou niet gebeuren. Dus waarom zouden wij onzelf helemaal de nesten in werken om weer een braaf jongetje te zijn, terwijl de rest nog steeds door blijven knallen met de CO2?

        Dat die mensen protesteren is zeker een mooi iets, maar doe dit op de plekken waar het nut heeft. Niet op een snelweg, maar in de havens van Rotterdam of op Schiphol. En eigenlijk nog beter vlieg naar China, Rusland, India en Amerika. Ga daar protesteren, want daar zijn de grootste stappen te boeken.

        Login om te reageren
        • pomoek zegt

          27 januari 2023 om 09:10

          @baassrt: NL is verre van het braafste jongetje van de klas. Terecht dat in landen waar de CO2 uitstoot per hoofd vd bevolking veel lager is dan in Nederland en het westen ook van ons verwachten dat we iets doen.

          Login om te reageren
          • smeck zegt

            27 januari 2023 om 09:48

            In tegenstelling tot bijna alle andere landen kan Nederland geen schone energie opwekken met dammen, watervallen, grote efficiente zonneparken etc. en met de grootste haven van de wereld lekker veel boot-, vrachtwagen- en vrachtverkeer uit andere landen wat CO² uitstoot.
            NL wil altijd het braafste jongetje van de school zijn, want dan volgt iedereen ons voorbeeld wel….inmiddels heeft die gedachte ons de afgelopen decennia tientallen miljarden gekost, heeft minder effect dan een druppel water in een actieve vulkaan en iedereen lacht ons uit en gaat vooral door met hun eigen ding.
            Ook deze klimaatdrammers leven van subsidies en uitkeringen, werken geen dag van hun leven, maar vinden het wel nodig om normale mensen lastig te vallen, want échte actie tegen de verantwoordelijken (die beveiliging hebben) durven ze niet…

            Login om te reageren
            • steephh zegt

              27 januari 2023 om 15:06

              @smeck

              Wie lachen ons uit? Een uitspraak die ik vaker hoor, maar die eigenlijk nooit onderbouwd wordt.

              Dat klimaatdrammers leven van subsidies en uitkeringen en nog geen dag van hun leven hebben gewerkt, kan je dat ook hard maken? Of is dat je onderbuikgevoel?

              Je hoeft het niet eens te zijn met hun standpunten, maar kom dan op zijn minst met onderbouwde feiten aan. ;-) Nu is je argument een ad hominem die niet eens klopt. Je idëeen en uitspraken komen hier niet bepaald geloofwaardiger mee over..

              Login om te reageren
              • maotje zegt

                28 januari 2023 om 07:39

                Is allemaal enkel gebaseerd op aannames en napraten wat men leest op socialmedia.

              • smeck zegt

                28 januari 2023 om 13:37

                5sec op Google en je ziet dat urgenda, klimaatdefensie etc allemaal gewoon miljoenen aan subside van de overheid krijgen. Weinig onderbuik gevoel aan, sterker nog, ze plaatsen zelf op hun websites welke subsidies ze nou weer hebben binnengesleept. En ik ken (helaas) een aantal van de figuren die aan dat soort acties meedoen en die leven allemaal van een uitkering of volgen al 8 jaar een compleet nutteloze 4 jarige studie waar je in de echte wereld niets mee kan.
                Iemand met een normale baan die elke maand wordt opgepakt wordt en in de cel zit houdt niet lang z’n baan kan ik je vertellen…

          • hondafiel zegt

            27 januari 2023 om 15:53

            Dus wanneer de bevolking in ons landje groeit en de Co2 uitstoot daarin minimaal meekomt dan gaat het percentage Co2 uitstoot per hoofd vd bevolking omlaag?

            Login om te reageren
          • Edge zegt

            27 januari 2023 om 15:57

            Even voor mijn beeldvorming, hoe wordt die statistiek vastgesteld? Vanwege de rol van onze grote agrarische sector die veel meer exporteert dan dat er geproduceerd voor Nederland wordt zit er een groot verschil tussen broeikasgassen per hoofd van de bevolking waarbij rekening is gehouden met de import en export van goederen en een eenvoudig sommetje van de totale uitstoot gedeeld door het aantal inwoners.

            Login om te reageren
          • AudiRS zegt

            27 januari 2023 om 16:06

            Bomen groeien door CO2. Win win.

            Login om te reageren
            • steephh zegt

              27 januari 2023 om 16:47

              @audirs666

              Zeker. Bomen aanplanten is een vorm van CO2-compensatie. Maar niet de oplossing.

              https://www.milieucentraal.nl/klimaat-en-aarde/klimaatverandering/co2-compensatie/

              Water is natuurlijk ook goed voor de plantjes, toch hebben door de overstromingen in Limburg in 2021 verscheide boeren hun oogst verloren. Téveel is nooit goed.

              Login om te reageren
        • maotje zegt

          27 januari 2023 om 09:54

          3 simpele vragen.
          – hoe weet jij dat nederland de enige is die iets doet?
          – hoe weet jij dat de rest van de wereld NIKS doet? Als we weten dat Zelfs de kleinste dingen al een bijdrage geven zoals het vervangen van huishoudelijke apparatuur, het vervangen van lampjes, aanschaf nieuwere voertuigen.
          – is de weg naar rome in 1 dag gebouwd?

          Je weet dat china tot nu toe het enige land is dat waterstof op een groene manier kan produceren? Dat china het grootste windmolenpark ter wereld heeft?
          Hoe kom je erbij dat de rest niks doet? Je mening is slechts gebaseerd op een aaname, puur omdat je zelf niet mee wilt doen? En waarschijnlijk de financiele kant ervan vooral niet leuk vind.

          Login om te reageren
      • mashell zegt

        28 januari 2023 om 07:13

        Het is gewoon het “ja, maar de kinderen van de buren mogen wel langer opblijven” argument. Dat werkt niet.
        War typisch Nederlands is, dat is voorop lopen met zulke maatregelen en waneer de rest van de wereld er ook aan toe is, we de concepten en technieken verkopen.

        Login om te reageren
  5. lekkerlinksrijden zegt

    27 januari 2023 om 14:40

    Ik ben de Hummer al aan het warmrijden

    Login om te reageren
    • steephh zegt

      27 januari 2023 om 15:07

      @lekkerlinksrijden

      Oh ik dacht juist dat jij de Hummer juist 24/7 liet draaien, dat valt me wel van je tegen haha!

      Login om te reageren
  6. Benny_Weisz zegt

    27 januari 2023 om 15:37

    Morgen ga ik naar mijn broer in Den Haag om zijn verjaardag te vieren.
    Dat doe ik met mijn 6-cil Diesel en voor de boys and girls van ER ga ik expres een paar keer extra gas geven als ik stil sta bij verkeerslichten ed

    Login om te reageren
    • steephh zegt

      27 januari 2023 om 16:38

      @bennyweisz

      Een paar keer gas geven maar? Gewoon non-stop in het rood revven! En als je op zijn verjaardag bent gewoon lekker de auto de hele tijd stationair laten draaien, dat zal ze leren!

      Login om te reageren
  7. alfagtv6 zegt

    27 januari 2023 om 18:49

    Dit soort klimaatterroristen moeten ze hard aanpakken als ze de snelweg blokkeren. Dit is willens en wetens levens van anderen potentieel in gevaar brengen. Demonstreren doe je maar op de Dam of Malieveld.

    Ik krijg bij dit soort berichten altijd de neiging om in die file te gaan staan met een rokende Mercedes 190d.

    Login om te reageren
  8. anthwan zegt

    28 januari 2023 om 00:27

    50€ voor de gene die er met 100 kmh overheen rijd!.

    Login om te reageren
  9. Groninger zegt

    28 januari 2023 om 02:29

    Als ik in de buurt van Den Haag zou wonen zou ik er zeker heen gaan, ik zou dan precies 11:59 aankomen zodat ik die wokewappies als eerste van de sokken zou mogen rijden.
    Mogen ze hun eigen aan elkaar gaan lijmen met secondelijm i.p.v. op een tafel bij een talkshow.
    Demonstreren is je recht maar doe het dan wel correct en val geen mensen lastig die niks met de kwestie te maken hebben.

    Login om te reageren
    • baardmijt zegt

      28 januari 2023 om 08:29

      Dat zeg je omdat je er niet woont, want dat zou je natuurlijk helemaal niet gaan doen.

      En je moet niet alles geloven wat op AB geschreven wordt. Een ‘klimaatdrammer’ is iets heel anders dan een ‘wokie’ of ‘wokewappie’.

      Login om te reageren
  10. mashell zegt

    28 januari 2023 om 07:17

    Wel klimaatprotestanten oppakken maar de drink-ontbijtjes-katholieken die elke dag de ochtendspits files veroorzaken kunnen wel gewoon hun gang gaan! Klassenjustitie!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North