
De snelheidskoningen van Hennessey Performance willen het officieuze snelheidsrecord vieren met een limited edition Venom GT, de WFE.
Dat staat voor World’s Fastest Edition. Hoewel het Guinness Book of Records het record van Hennessey niet officieel erkent, omdat er slechts 29 Venom GT’s gebouwd zullen worden (en er minstens 30 gebouwd zouden moeten worden voor het officiële record) claimt Hennessey Performance gewoon de snelste te zijn met hun snelheid van 435.31 kilometer per uur. En dat vieren ze dus met een paintjob in de kleuren van de Amerikaanse vlag, because ‘Murica. Onderhuids blijft alles hetzelfde.
Of de drie WFE Venoms bovenop de oorspronkelijk geplande productie komen is nog onduidelijk. If so, dan zou het dus zo kunnen zijn dat het record op een later moment alsnog in handen van Hennessey komt, want dan bestaan er straks 32. De WFE Venom GT’s zijn alledrie al verkocht voor $1,25 miljoen dollar (dik 907.000 euro) per stuk. Levertijd: ongeveer zes maanden.
psst het is stiekem gewoon een versie voor Nederland, kijk maar naar de striping :)
@thomcarspotter: Komen ze ook met een 0,9 TDI dan?
@norge: nee nee, gewoon met 500kilo aan accu’s en 7% bijtelling!
Hmmmmm. Zijn ook de kleuren van de Nederlandse vlag. En de Britse, de Luxemburgse, de Franse en nog een hoop andere landen.
@sabrerator: Norge ook.
@sabrerator: Vergeet de Russische vlag niet :-)
Wat een schoonheid, niet normaal! Wat zou ik graag zo’n machientje hebben :D Echter net wat te duur en die gigantische snelheid hoeft ook niet perse! Zeer begerenswaardig.
@mlbenz: Overigens wel erg grappig dat deze dezelfde richtingaanwijzers heeft als mijn corsa hahaha!! Wat lijken ze toch op elkaar he ;-)
@mlbenz: deze is alleen iets sneller dan de Corsa…
De enige hypercar waar ik hebberig van word, maar ik ben dan ook een heel klein beetje Lotus gek.
Ik snap niet waarom ze niet gewoon 30 auto’s maken? Dan hebben ze het record tenminste.
Of moeten ze dan aan strengere regels voldoen (veiligheid en uitstoot en zo)?
$1.25M voor een Lotus-kitcar, nee dank u. Kun je beter een Porsche 918 kopen en van het wisselgeld b.v. een caterham 500 voor trackdays en oja … een bescheiden vakantie-villa’tje op een sub-tropisch eiland ;)
@dawwg:
Ik vrees dat jij je een beetje rijk rekent.
De Venom kost 907000 euro, de 918 Weissach edition 853000 euro.
Je houdt dus niet eens genoeg wisselgeld over voor die Caterham laat staan voor je bescheiden vakantie villaatje..
hallo ja ze kunnen gewoon beter cognac blijven maken
29 stuks….
Hoeveel hebben ze er ondertussen uitgeleverd aan klanten? 1, 2, 3 misschien?
Ik zou het al knap vinden als ze überhaupt meer dan 5 gekken, pardon, klanten weten te vinden. En als die er dan ook nog elk 1,25 miljoen voor gaan aftikken geef ik ze een staande ovatie!
Neemt niet weg dat het een behoorlijk vlot ding is voor een uit de hand gelopen hobby projectje ;-)
@Rob: Als je Wikipedia mag geloven, stond het aantal verkochte stuks op 28 februari 2014, op 11 stuks ( Steven Tyler’s de zijne niet ingerekend ). Ook zou de productie gelimiteerd zijn, op 10 per jaar.
Bron: http://en.wikipedia.org/wiki/Hennessey_Venom_GT
@SimonMc:
Applaus!
Toch nog 10 mensen die blijkbaar een opgefokte Lotus drag-racer willen hebben. Ik vind het bijzonder.
Die wagen is gewoon absurd veel te snel, maar goed ziet die er wel uit.
Met 400pk a 600pk zou het een leuke no-nonsens supercar kunnen zijn maar met +1000pk is het gewoon een nutteloos ding.
moest ik het geld hebben direct!
E(yo) wtf G
@rotarypowah: G-unit mobiel?
@celicatwincam: Nee, Sydney-mobiel. http://youtu.be/WIy2A5edvYc
dus als ik het goed begrijp is de bugatti veyron super sport nog steeds de snelste auto ter wereld.
@thefmanl: Nee
@notsobig: welke dan?
Leuk als het ding 435km/u kan. Je mag hier maar 130 en ooit van een eigenaar van een Bugatti gehoord dat hij over de 400 heeft gereden?
@Alfarobert: je realiseert je dat deze wagen 350 rijdt voordat die italiaanse bak van jou amper 200 aantikt? Op iedere vroege ochtend zou 230mijl + dus best kunnen op een stukje recht. Ik kan hier in noordholland zo al 3 plekken bedenken, in Murica zal dat zonbeetje elke intercity kunnen.
@CasperH
Productie blijft op 29 stuks, incl deze WFE Editions.
Bevestigd door meneer John Hennessey himself op The Smoking Tire podcast (wel de moeite waard overigens)
Hebben! Dit is echt hardcore, niet zoon platgeslagen, lelijke, 4wd bugatti autotje
@crisert55: dat vind jij. ik vind zo’n “platgeslagen, lelijke, 4wd bugatti autotje” wel een lekker ding. maar een ding bugatti heeft snelheid en luxe. dat vind je niet vaak op zo’n auto hoogte. maarja iedereen zijn eigen mening
@thefmanl:
Tja, ik geef hem gelijk, maar ik raak dan ook niet opgewonden van Nijlpaarden..
Snap ik! Maar ik geloof niet in consessies, de venom is puur! Veyron is teveel van alles wat, drm rijd deze ook slecht op t circuit!