
Mensen waarvan hun rijbewijs is afgepakt zitten soms maanden zonder rijbewijs. Schandalig!
Oké, we zijn niet roomser dan de paus. We hebben allemaal wel eens een snelheid aangetikt die je in theorie je rijbewijs kan kosten. Maar als je roze pasje wordt afgepakt is dat in principe gewoon je een kwestie van ‘wie zijn billen brandt, moet op de blaren zitten’. Je rijdt ten slotte niet zomaar 50 km/u te hard. En de spelregels zijn duidelijk.
Iets minder duidelijk is de procedure om je rijbewijs terug te krijgen. Collega Nicolas heeft hier toevallig ervaring mee, en kreeg zijn rijbewijs verrassend snel weer terug. Maar dit gaat niet bij iedereen zo soepel. Integendeel, advocaten trekken aan de bel omdat het terugkrijgen van je rijbewijs vaak een drama is.
In een brief aan het Parket Centrale Verwerking OM klagen advocaten dat veel mensen onnodig lang zonder rijbewijs zitten. Het PCVOM leeft deadlines niet na en de communicatie is gebrekkig. Je kunt dus in een bureaucratische hel belanden als jij je rijbewijs weer terug wil.
In de brief worden enkele concrete voorbeelden aangehaald. Zo kreeg iemand niet zijn rijbewijs terug na de wettelijke termijn van 10 dagen en kreeg hij geen gehoor bij het PCVOM. Vervolgens wisten ze niet waar het rijbewijs was en uiteindelijk kreeg de man pas twee weken later zijn rijbewijs terug.
Niet geheel verrassend schiet dit nieuws bij sommige mensen in het verkeerde keelgat. Want ja, moeten we nu ernstige verkeersovertreders zielig gaan vinden? Maar hé, ook als je stout bent geweest heb je nog steeds rechten en het OM heeft plichten. Zo werkt het in onze rechtstaat.
Bron: AD





handig feitje om mee nemen voordat je je gaat gedragen als een idioot?
“We hebben allemaal wel eens een snelheid aangetikt die je in theorie je rijbewijs kan kosten.”
Nee, met de hand op het hart durf ik dat wel te verklaren.
Ja, met de hand op het hart durf ik dat wel te verklaren. Gisterochtend nog met 80+ te hard over A12. Echter, alleen op stukken zonder verkeer op middelste rijbaan en niet bij voorligger naar binnen duwen. Verschil met vorige auto’s: een Porsche heeft een stuk minder afstand nodig om die snelheden te halen.
En ja, als ik gepakt wordt, had ik maar niet zo dom moeten zijn.
Dit is een gevaarlijke mentaliteit. Je meent je moreel superieur, terwijl het zomaar kan zijn dat je ongemerkt misschien toch niet zo heilig bent als je denkt.
Heb je bij voorbeeld nog nooit een bocht over het hoofd gezien, of per ongeluk bij wegwerkzaamheden iets te hard gereden?
Geen bocht, maar bord.
Ah! Daar is de fameuze “rechtstaat” weer. Dé kapstok om alle vormen van burgerlijke ongehoorzaamheid aan op te hangen.
De beslistermijn van de OvJ is 10 dagen. Over de tijd daarna staat er niets in de wet. Wel is er jurisprudentie waarin een rechter uitgaat van een termijn van 3 werdagen.
Je zit dus sowieso 13 dagen zonder ;-)
Hoe zit het eigenlijk met ingevorderde kaartjes? Gaat dat altijd gepaard met een melding in het ANPR systeem?
Daar lijkt het wel op: https://www.autoblog.nl/nieuws/man-probeert-politie-te-neppen-met-vals-rijbewijs-auto-afgepakt-7157930
Als antwoord op je laatste vraag: jep! Toen ik mijn rijbewijs terug kreeg, stond nog ruim een maand in het systeem dat de eigenaar van het voertuig niet bevoegd was om te rijden. Werd ik 2x per week mooi van de weg gehaald door 1, 2 of 3 voertuigen.
Verbaasde blikken als ik mijn pasje kon tonen maar dat moest dan wel bij het CVOM gecheckt worden, duurde tussen de 20 en 40min per keer. Laten we het houden op een ‘extra’ boetedoening.
Je hoeft niet sowieso 13 dagen zonder. Met een beetje goede brief heb je hem sneller terug. Had hem zelf binnen 6 dagen per aangetekende post weer terug.
Afgepakt? Je bedoelt ingevorderd na een dusdanig zware overtreding van de wet dat het dus gerechtvaardigd is, dat je rijbewijs wordt ingevorderd.
Ingevorderd is toch gewoon ambtenarentaal voor wat de rest van Nederland al op de kleuterschool leert dat afgepakt heet?
“Juf, juf, Noah heeft mijn schepje afgepakt, dat is niet eerlijk en niet lief.”. Vraag je Noah wat hij wil worden als hij groot is: politie…
De ware betekenis van afpakken ligt wat mij betreft dichter bij stelen dan bij wetmatig invorderen en heeft dus ook een negatieve connotatie.
Daarom snap ik ook niet dat de politie zelfs met stickers waar groot afgepakt op staat komt om met ingevorderde voertuigen te pronken.
Niet alleen is dit te kinderachtig voor woorden, het doet ook nog afbreuk aan de legitimiteit.
‘Zo kreeg iemand zijn rijbewijs niet terug na de wettelijke termijn van 10 dagen’. Dit klopt niet. Er moet staan dat de Officier van Justitie een beslissing moet nemen binnen 10 dagen. Maar het kan heel goed zijn dat deze langer door de OVJ wordt ingehouden.
A,B en C in een keer gehaald. Wel pas in 2 keer voor theorie geslaagd.
50 te hard is 150 terwijl dit nog niet zo heel lang geleden 180 was. Hoezo is dat nu ineens onveilig? Een keer hard rijden als het verkeer en de weg het toelaat is helemaal niet gevaarlijk.
Met 100 achter elkaar aan sukkelen en ondertussen met allerlei schermen bezig zijn wel.
Heerlijk om af en toe een keer gas te geven. Je handen aan het stuur, schermen uit en lekker door rijden. Vanaf 150 rijdt mijn Granturismo pas echt lekker strak.