Hier, 15 ongeloofwaardige foto's van automerken

Praat mee!
Redacteur Autoblog

Thairung

Thairung

Photoshop is een prachtig gereedschap, mits je weet hoe je het toe kunt passen. Na de klik een aantal misgeslagen planken.

Je kent het wel, zit je naar een foto te kijken, bekruipt je plots een gevoel van bedrog. Voor de leek is een photosoep wellicht makkelijker aanneembaar dan voor bijvoorbeeld de gemiddelde fotograaf (present) of beeldbewerker, maar sommigen zijn zó overduidelijk nep dat het eigenlijk hilarisch is. De gedachte dat hoe goedkoper de auto is, des te minder geld er wordt besteed aan marketing/fotografie gaat hier zeker op. Al zijn er enkele uitschieters binnen het 'premium' segment, zoals BMW en Audi.

De meest voorkomende fout is het klakkeloos inplakken van een wazige achtergrond, in een foto van de auto die simpelweg in de studio is genomen. Dit heeft als gevolg dat de auto's totaal niet in hun toegewezen omgeving thuis lijken te horen. Hieronder een kleine verzameling.

Chevrolet Sail

En we trappen af met een klassieke fout. De auto steekt totaal af tegen de achtergrond. En wat had de dienstdoende photoshopper gesnoven bij het tekenen van dat gebouw? En is dit aan het strand?

Snail

Smart Fortwo

Op zich geen verkeerde foto en best een leuk idee, maar een Smart op het strand... Nee.

Smart

Honda Mobilo

De ontwerper van dit plaatje vond zijn inspiratie bij een douchegordijn, ofzo. Lekker 'RS' ook.

Honda Mobilo

Ford Ikon

Nachtmerries krijg je ervan. Wát een enge man(nen).

Ford Ikon

Audi A3

Zelfs de 'premium' heren uit Ingolstadt laten steekjes vallen. Kijk vooral even naar dat witte gebouw in de achtergrond...

Audi A3

Dodge Journey

Van twee plaatjes één maken, dit is hoe het niet moet.

Dodge

Chery B240

Hier ook; afzonderlijk waarschijnlijk prachtige plaatjes, maar bij elkaar raakt het kant noch wal. Maar ach, met een Photoshop schaduw komt alles goed toch...?

Chery

Chery QQ

We kunnen niet zeggen dat ze hun best niet hebben gedaan, maar het ziet er niet uit en het klopt bovendien niet.

Chery

Chery Cowin

Dit is bijna abstracte kunst.

Chery

Thairung Transformer II

En dan de winnaar! Je vraagt je af hoe zoiets kan, maar goed. Ik zal wel iets niet snappen.

Thairung

Volkswagen Ameo

Een wat milder voorbeeld, maar ook hier is het té duidelijk dat de Ameo in een veilig studiootje is gefotografeerd.

Ameo

Tata Nano

Zeer creatief...

Nano Swift

Dacia Duster

Werkelijk alles aan deze foto roept vragen op.

Dacia Dude

Dacia Duster

Nog een voorbeeld hoe je niet verschillende beelden met elkaar moet combineren.

Duster

Hyundai i40

Totaal fout perspectief.

Hyundai

Bonus: BMW 750iL

Nostalgisch beeld uiteraard, maar vroeger nam men het blijkbaar niet zo nauw met het parkeren van een zakenlimo in de branding.

BMW E38