• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Hoera, de Tesla-fabriek in Berlijn is eindelijk open

Auteur: RubenPriest, gepost 22 maart 2022 om 10:57 – 22 Reacties

Hoera, de Tesla-fabriek in Berlijn is eindelijk open

Een Tesla van Europeanen, voor Europeanen. De nieuwe Tesla-fabriek in Berlijn is vanaf vandaag operationeel.

Door de jaren heen heeft Tesla meerdere Gigafactory’s gebouwd. Niet alleen in de Verenigde Staten. Zo kwam er eentje in Shanghai, China en ook voor Europa had Elon Musk dergelijke plannen. Het Duitse Berlijn won de uiteindelijke aanbesteding. We zijn inmiddels een paar jaar verder en eindelijk is het moment daar. Vanaf vandaag gaat de Tesla-fabriek in Berlijn echt open. Dus hang de Tesla-vlag maar uit, stelletje fanboys! Geintje.

Gigafactory Berlin-Brandenburg

Het heeft enorme voordelen voor Tesla om een eigen fabriek in Europa te hebben. Niet alleen kunnen auto’s sneller uitgeleverd worden. De Amerikaanse autofabrikant heeft op deze manier ook niet met dure importheffingen te maken. De opening vandaag heeft een eigen ceremonie. De verwachting is dat onder andere de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en Robert Habeck, de minister van Economische Zaken, aanwezig zullen zijn.

Tesla heeft nog een waslijst aan vacatures openstaan voor de Gigafactory Berlin-Brandenburg. Dus mocht je nog een baan zoeken dan kun je bij de Amerikaanse autobouwer terecht.

Uiteindelijk is het wel geinig dat Tesla is uitgekomen in Duitsland voor de fabriek. In de hol van de leeuw, in het land van concurrenten Audi, BMW en Mercedes. Nu nog nieuwe modellen presenteren. Want de Model S tot en met de Model Y kennen we inmiddels wel, nietwaar?

Ook interessant!

  • Tesla gaat slapende bestuurders eindelijk aanpakken
  • Linkse heethoofden stichten brand bij Duitse Tesla-fabriek
  • Eindelijk: een premium Tesla Model 3
  • Eindelijk. Tesla Model Y over 2 maanden in Nederland
    Eindelijk. Tesla Model Y over 2 maanden in Nederland

Nieuwste artikelen

  • Renault Clio 2025 test
    Renault flirt wederom met terugkeer van Renault Sport dankzij nieuwe Clio
  • Welke merken gaat Stellantis killen?
  • Ga niet met je supercar naar Londen…
  • Minister Robert Tieman: niet zuipen en rijden
FacebookTweetPinLinkedIn

duitsland, gigafactory, Tesla, Video

Vorig bericht: « Met een elektrische auto sta je vaker bij de garage
Volgend bericht: Cupra Born sportiever gemaakt, eindelijk »

Lees Interacties

Reacties

  1. petroldrinker zegt

    22 maart 2022 om 11:01

    Ansich niet gek toch om je te vestigen in DE? wellicht ook meer kans dat ze maken om goed personeel weg te halen bij de duitse 3 (ik zelf hoop van niet maar goed), daarbij genoeg ruimte nog daar in tegenstelling tot bijvoorbeeld hier in nederland…

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      22 maart 2022 om 13:25

      Audi, BMW en Mercedes zitten in het rijke zuiden, Tesla in voormalig Oost Duitsland. Kleine kans dat iemand van het productie personeel zomaar richting Brandenburg zou willen verhuizen. Wolfsburg is dichterbij maar de arbeidsvoorwaarden voor productiepersoneel bij VW zijn heel erg goed en die van Tesla vrij mager. Tesla zit juist hier omdat er een relatieve hoge werkeloosheid in het gebied is en ze zo nog kans maken personeel te vinden.

      Login om te reageren
  2. Magnut zegt

    22 maart 2022 om 11:26

    Nooit gedacht dat ik ooit blij zou zijn met de bouw van een fabriek van een autofabrikant maar de wachttijden voor nieuwe onderdelen van een Tesla zijn nu zo extreem. Ik hoop dat deze fabriek reparaties een kortere doorlooptijd zal geven. Ik weet niet of de fabriek ook met dat doel geplaatst is maar een man kan hopen.

    Ik vind het een geweldige auto maar het is zeker waar dat het stukje “nazorg” verbeterd moet worden. Dit is bij de Duitse autofabrikanten naar mijn ervaring een stuk beter geregeld.

    Sowieso is User Experience (niet in de software maar in de service/oplevering/reparaties) natuurlijk iets waarin Tesla niet uitblinkt..

    Login om te reageren
    • Pascal zegt

      22 maart 2022 om 12:55

      Ik ken de verhalen over service/oplevering/reparaties maar dat ligt niet zo zwart/wit. Vaak is het een berichtje sturen in de app en je wordt opgebeld wanneer ze voor de deur mogen langskomen. Aflevering gewoon op m’n gemak in Tilburg gehad. Bij vragen kan ik langsrijden bij een service center. Claxon onder garantie laten vervangen binnen 2 dagen en ik kreeg een Model S leenauto mee. Afijn da’s natuurlijk alleen maar mijn ervaring, ik weet dat ze ’t bij anderen helaas nog met grote regelmaat verknallen.

      Login om te reageren
      • gilettelubbers zegt

        22 maart 2022 om 15:13

        @Pascal: de claxon laten vervangen, écht?

        Login om te reageren
        • katoenboer zegt

          22 maart 2022 om 15:25

          @gilettelubbers: je zou maar niet meer kunnen tüteren

          Login om te reageren
        • Pascal zegt

          22 maart 2022 om 16:45

          @gilettelubbers ik heb nieuws voor je: Elk onderdeel aan elke auto kan kapot!

          Login om te reageren
          • gilettelubbers zegt

            25 maart 2022 om 08:48

            @Pascal: dat lijkt me voor een Tesla bezitter inderdaad geen nieuws!

            Login om te reageren
  3. fastshifter zegt

    22 maart 2022 om 11:41

    In 2 jaar een fabriek uit de grond stampen lijkt mij niet langzaam. Hoe lang doet VW er bijvoorbeeld over om een nieuwe fabriek van scratch op te bouwen? Ik denk dat die alleen al 2 jaar nodig hebben om een productielijn aan te passen.

    Login om te reageren
    • flutterby zegt

      22 maart 2022 om 13:07

      @fastshifter: Volgens mij is Volkswagen ook bezig met een nieuwe fabriek in 2026. Ik weet alleen niet of dat appels met peren vergelijken is. Ze noemen het langzaam omdat Shanghai binnen een jaar in productie was.

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      22 maart 2022 om 16:37

      Waarom denk je dat? Ik denk dat VW dat juist veel sneller kan omdat ze er veel meer ervaring mee hebben dan Tesla.

      Login om te reageren
  4. rulefollower zegt

    22 maart 2022 om 12:45

    Snel gedaan.
    Nu nog componenten en onderdelen.

    Login om te reageren
    • mustang750supersnake zegt

      22 maart 2022 om 22:18

      @rulefollower: 🤣🤣🤣

      Login om te reageren
  5. iphonistvongates zegt

    22 maart 2022 om 12:47

    Vraagje van mijn 6-jarig neefje;
    Is een fabriek die open is hetzelfde als een volledig operationele fabriek? 🤔

    Login om te reageren
    • Pascal zegt

      22 maart 2022 om 12:57

      Misschien niet altijd, maar in dit geval wel: https://thedriven.io/2022/03/10/tesla-confirms-delivery-date-for-first-berlin-made-model-y-electric-crossovers/#:~:text=Tesla%20will%20deliver%20the%20first,2022%2C%20it%20has%20been%20confirmed.

      Login om te reageren
  6. mashell zegt

    22 maart 2022 om 13:26

    Ben benieuwd, als ze er alleen de Model Y produceren voor de Europese markt dan kon het wel eens lang duren voor de fabriek op stoom is. De Model Y lijkt in Europa lang niet zo gevraagd te zijn als de Model 3.

    Login om te reageren
  7. Wolflow zegt

    22 maart 2022 om 13:42

    Hoezo hoera? Zit er iemand te wachten op een Lada met een Android tablet en interieur van echt leer van de kunstkoe?

    Login om te reageren
    • flutterby zegt

      22 maart 2022 om 14:10

      @wolflow: betrouwbaarheid van een Lada, ruwe performance van Android en de kwaliteit van een composiet tov natuurproduct. Sign me up!

      Login om te reageren
      • frank2b zegt

        22 maart 2022 om 15:13

        @flutterby: Het leuke van de Lada vond ik destijds dat-ie een lampje in de motorruimte had. Was kennelijk nodig ….

        Login om te reageren
        • kniesoor zegt

          22 maart 2022 om 15:46

          @frank2b: Dat was vroeger gebruikelijk. M’n oude Alfa’s, Mercedii etc. hadden dat ook. Handig als je in buitengebied woonde (geen/nauwelijks lantaarnpalen) en ‘s avonds de peilstok eens uit de motor wilde trekken om het oliepeil te besnuffelen.

          Login om te reageren
          • mustang750supersnake zegt

            22 maart 2022 om 22:19

            @amghans: ik snuffel liever aan wat anders…😄

            Login om te reageren
  8. mustang750supersnake zegt

    22 maart 2022 om 22:31

    lek mich die eier eyy…..das ff n aardig lapje grond zeg……..
    trouwens ik vind de s nog steeds n mooi model hoor……

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North