• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Hyundai heeft een serieus probleem met de FIFA

Auteur: ricardo, gepost 29 mei 2015 om 10:15 – 54 Reacties

Hyundai heeft een serieus probleem met de FIFA


De FIFA op z’n knieën gebracht. De Amerikaanse FBI blijkt de corruptiepraktijken binnen de voetbalbond al jaren te onderzoeken, wat gisteren resulteerde in de arrestatie van zeven topmannen in Zürich. We kunnen rustig stellen dat de FIFA fucked is, waarmee de vraag rijst: wat gaan sponsors als Hyundai doen?

Het is algemeen bekend dat de FIFA door en door corrupt is. Iets dat ook de grootste sponsors van de mondiale voetbalbond (Coca-Cola, Adidas, Hyundai, McDonald’s, Visa) moéten weten, die alleen al in 2014 €144 miljoen op de bedrijfsrekening van de FIFA stortten. Maar zolang er niemand achter de tralies verdwijnt, is er voor sponsors geen reden om hun handen van FIFA-voorzitter Sepp Blatter en zijn corrupte kornuiten te trekken. Immers, je naam aan een positief iets als het WK verbinden is een lucratieve business. Alleen Sony en vliegmaatschappij Emirates hadden de ballen om zich terug te trekken na een onderzoeksrapport over de toewijzing van de WK’s in 2018 en 2022.

Nu ‘MURICA de FIFA aan het opblazen is, zijn ook de grootste sponsors zich opeens aan het beraden of ze nog wel door willen met de bond. Dat brengt ons bij Hyundai, sinds jaar en dag de enige automotive sponsor van de toko. Op het WK in Zuid-Afrika in 2010 en het WK in Brazilië vorig jaar waren ze overduidelijk aanwezig. Met irritante vuvuzela’s, de obligate spelersbussen en overige vervoersmiddelen. Of ze ook in 2018 voor wielen zullen zorgen op het WK in Rusland is echter nog maar de vraag. Ze hebben nog niet het lef getoond om zich terug te trekken, maar volgen het gebeuren wel met argusogen, zo blijkt uit een verklaring aan Automotive News:

“As a company that place the highest priority on ethical standards and transparency, Hyundai Motor is extremely concerned about the legal proceedings being taken against FIFA executives and will continue to monitor the situation closely.”

Haha, Hyundai toch. Ineens over ‘ethical standards’ beginnen terwijl de stadionbouwers in Qatar al jaren met bosjes omvallen. Bijzonder hoe een bedrijf zich pas roert als de sport beschadigd is en de meerwaarde van het hele sponsorgebeuren weg dreigt te vallen.

Maar misschien valt het mee, wordt Blatter vandaag herkozen als capo di tutti capi van de FIFA, vergeten we dit hele corruptiegebeuren, en kan Hyundai tot aan het einde van hun contract in 2022 sponsor blijven.

Nee, wij denken het ook niet.

Ook interessant!

  • AB-presentator spot retedikke Hyundai Kona
  • Ontwikkeling ICE Hyundai
    Ontwikkeling ICE Hyundai stiekem gestaakt
  • Hyundai IONIQ 5 rijtest video
    Hyundai IONIQ 5 rijtest video
  • Video: McLaren verliest voorkant in Hyundai
    Video: McLaren verliest voorkant in Hyundai

Nieuwste artikelen

  • Koop deze puike Aston Martin voordat het te laat is
  • Superschattig Kevertje heeft een geweldenaar onder de kap
  • Kijk, deze moderne auto heeft geen verblindende koplampen
  • Meest ongepaste auto voor vleugje F1 krijgt een vleugje F1
FacebookTweetPinLinkedIn

fifa, Hyundai, voetbal

Vorig bericht: « Deze auto’s komen naar Supercar Sunday [+korting tickets]
Volgend bericht: De milieuzone in Rotterdam gaat er komen »

Lees Interacties

Reacties

  1. audirijder zegt

    29 mei 2015 om 10:23

    Gewoon geen Hyundai’s kopen, duidelijk signaal dat wij deze corrupte bende niet meer ondersteunen.

    Login om te reageren
    • rolov zegt

      29 mei 2015 om 10:36

      @audirijder: drink je ook geen coca cola meer dan? Of koop je ook geen Nike meer? Of ga je niet meer naar de Mac? Of gebruik je je visa ook niet meer? Nu ik dit zo lees boycot ik de fifa al jaren zie ik.

      Login om te reageren
      • audirijder zegt

        29 mei 2015 om 10:44

        @rolov: Hetzelfde hier!

        Login om te reageren
      • Dutchdriftking zegt

        29 mei 2015 om 10:49

        @rolov: haha klopt!

        Login om te reageren
      • MrSkyline zegt

        29 mei 2015 om 10:56

        @rolov: Bier is lekkerder dan cola, Nike staat niet onder een stijlvol pak, Burgerking is beter dan de Mac en there are some things money can’t buy. For everything else, there’s MasterCard.

        Login om te reageren
        • audirijder zegt

          29 mei 2015 om 12:18

          @MrSkyline: Precies hoe het is!

          Login om te reageren
      • e1000bmw zegt

        29 mei 2015 om 15:12

        @rolov: Maar als je het al nooit gesteund hebt, kun je dan nog wel van boycotten spreken?

        Login om te reageren
    • bofkont zegt

      29 mei 2015 om 10:54

      @audirijder: Zijn er mensen dan die dat doen? ;)

      Login om te reageren
    • lincoln zegt

      29 mei 2015 om 11:18

      @audirijder: dan kan je beter stoppen met belasting te betalen ..

      Login om te reageren
      • audirijder zegt

        29 mei 2015 om 11:54

        @lincoln: Het niet voldoen aan je belastingplicht is strafbaar. Dus nee dankjewel!

        Login om te reageren
        • lincoln zegt

          29 mei 2015 om 12:03

          @audirijder: Goedzo knul .. Blijf jij maar lekker corruptie financieren ..

          Login om te reageren
      • e1000bmw zegt

        29 mei 2015 om 15:12

        @lincoln: Padoem tssjjj

        Login om te reageren
    • redbeams zegt

      29 mei 2015 om 11:21

      @audirijder: Dan maar geen pon mobielen meer ;)

      Login om te reageren
  2. krokant zegt

    29 mei 2015 om 10:24

    -edit: dank u, is inmiddels gefixt-

    Login om te reageren
  3. henkhupelschoten zegt

    29 mei 2015 om 10:25

    Binnekort wordt mr. Ecclestone nog onderzocht voor het verdwijnen van f1 events richting het midden-oosten en haar vriendjes. Zou me niks verbazen als hij de volgende sepp blatter wordt.

    OVVS

    Login om te reageren
    • wif1 zegt

      29 mei 2015 om 10:34

      @henkhupelschoten: Bernie heeft onlangs €100 miljoen afgetikt in een Duitse rechtszaak om zijn corrupte handelen af te kopen. Dat op zichzelf vind ik dan alweer corrupt, het geeft alleen maar aan dat zeer machtige, rijke mensen op een invloedrijke positie zich alles kunnen permitteren. De arrogante houding van Blatter bevestigd dit maar weer eens

      Login om te reageren
      • henkhupelschoten zegt

        29 mei 2015 om 10:37

        @wif1: Oja, helemaal vergeten die Duitse rechtzaak, achja alles is te koop, ook zo’n rechtzaak. Als je maar geld hebt.

        Login om te reageren
      • e1000bmw zegt

        29 mei 2015 om 15:14

        @wif1: Schikken heet dat in juridisch jargon. Niks geen afkopen… Al zal dat voor hem wel zo voelen…

        Login om te reageren
        • wif1 zegt

          29 mei 2015 om 15:49

          @e1000bmw523i: Er zijn mooie juridische termen voor te bedenken, maar hij heeft gewoon zijn straf afgekocht. Als Blatter en de FIFA corrupt zijn dan is Bernie het zeker ook, maar hij heeft met veel minder mensen te maken en de lijnen zijn wat korter en intiemer. Nu is het wel zo dat Bernie geen stemmen koopt zodat hij aan de macht kan blijven, Blatter doet dit wel via steekpenningen en landen kunnen WK’s kopen om ze te mogen organiseren. Poetin deed dit ook, puur uit propaganda en om het westen en Amerika weer een hak te zetten.

          Login om te reageren
    • gregorius zegt

      29 mei 2015 om 11:10

      @henkhupelschoten: Klein verschil.
      Blatter is de gekozen voorzitter van een non-profit organisatie. (Zwitserse non-profit organisatie met vergelijkbare rechten als het ‘Incest-berg-mannenkoor’).

      Bernie heeft een belang in een organisatie die events organiseert waar toevallig ook auto’s rondrijden. Niet gekozen, geen democratie, geen gelijkwaardige leden met een stem; nope. Zolang je met jouw geld-schuiven geen belasting ontduikt, mag t (daar ging t ook even mis).

      Zodra je een aardig deel van de top van je non-profit organisatie steekpenningen ontvangt van bedrijven die ‘eerlijk’ zouden moeten aanbesteden om iets te mogen doen. Dan is het mis.
      Als de vice-president hier ook van verdacht is, is het goed mis.
      Als je dan vervolgens dit zelfde geld gebruikt om tegenstanders af te kopen en ze op jou te laten stemmen; dan ben je nog corrupter.

      Doe je dit in een beursgenoteerd bedrijf, dan zou je de eer aan jezelf houden. Maar nee, Blatter komt terug met reacties als: ik ben niet verantwoordelijk voor wat mijn mede-bestuursleden doen en ik kan dit soort dingen toch niet weten?
      Prachtig.

      Login om te reageren
  4. scottishcarspotter2000 zegt

    29 mei 2015 om 10:33

    Sodemieter Sepp Blatter er maar uit. Of arresteer de oude baas zelf, zal z’n populariteit geen goed doen

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      29 mei 2015 om 12:27

      @scottishcarspotter2000: Welke populariteit? Buiten zijn maffiamaatjes om heeft Blatter niet zoveel vrienden

      Login om te reageren
      • scottishcarspotter2000 zegt

        29 mei 2015 om 15:54

        @Edge: afrika en azië lieverd

        Login om te reageren
  5. trustmeiamanengineer zegt

    29 mei 2015 om 10:34

    Die corrupte gnoom wordt ongetwijfeld herkozen.
    Maar ’t zal me allemaal aan m’n reet roesten, heb een hekel aan voetbal. En een WK in Rusland ben ik al helemaal niet van plan om te gaan kijken, uit principe.

    Login om te reageren
  6. tievdz zegt

    29 mei 2015 om 10:37

    capo di tutti capo = capo di tutti capi. Laten ons ook in het Italiaans correct blijven.

    Login om te reageren
    • mcaa zegt

      29 mei 2015 om 10:55

      @tievdz: 1 azijn? Komt eraan meneer.

      Login om te reageren
      • bmwalpina zegt

        29 mei 2015 om 10:59

        @mcaa: maar het blijft een Italiaan hè, dus wel met wat basilicum on the side

        Login om te reageren
  7. robskilov zegt

    29 mei 2015 om 10:37

    Het is allemaal kosten en baten. Die bedrijven geven geen fuck om ethiek. En de grens van wat ethisch verantwoord is ligt in ieder land weer ergens anders. Wat ze nu doen is puur zorgen dat de imago schade (kosten) zo min mogelijk invloed heeft op hen als sponsors. Als over 3 jaar iedereen weer in het oranje in de kroeg zit hoor je er niemand meer over en dan komen de sponsoren goed in beeld (baten). En zelfs al zou Hyundai eruit stappen, dan zijn er wel weer kapitaalkrachtige bedrijven uit bijvoorbeeld Rusland die hun plek graag innemen.

    Login om te reageren
  8. phaeton zegt

    29 mei 2015 om 10:41

    Kan iemand het artikel van Metro plaatsen svp? Dit is een storm in een glas water.

    Login om te reageren
  9. Dutchdriftking zegt

    29 mei 2015 om 10:49

    Ach, weinig nieuws toch dit? Was al jaren bekend.

    Login om te reageren
  10. motoragent zegt

    29 mei 2015 om 10:57

    FIFA, dat is zo’n computerspelletje toch?

    Login om te reageren
  11. stephanotis zegt

    29 mei 2015 om 10:58

    “Dat brengt ons bij Hyundai, sinds jaar en dag de enige automotive sponsor van de toko.” @Ricardo: Castrol en Continental zijn niet automotive?

    Login om te reageren
  12. azenomei zegt

    29 mei 2015 om 11:02

    Lekker boeiend dat ze corrupt zijn. Het is een bedrijf, geen liefdadigheidsinstelling of een overheid met mensen die door ons gekozen zijn.

    Login om te reageren
  13. lincoln zegt

    29 mei 2015 om 11:21

    Sporten is gezond .. Althans .. Volgens ons nationale knuffelbiggetje ..

    Login om te reageren
  14. desjonnies zegt

    29 mei 2015 om 11:29

    Ik zal een paar heel onaardige dingen zeggen :

    We zijn in Europa zelf niet in staat om deze corrupte bende op te rollen, we zijn dus letterlijk lamlendig

    Afrikanen, als die toch op ome Seppie stemmen zie ik het als wederom bewijs van corruptie aldaar en ben ik van mening dat we serieus moeten overwegen om te stoppen met ontwikkelingshulp

    Als ik de corruptie en zakkenvullers in de Europese politiek zie, de lobbyisten die er allerlei nutteloze zaken doorheen weten te drukken zie, begrijp ik waarom bepaald mensen in het midden oosten willen gaan vechten voor een ander soort staat
    let wel, ik ben het ook niet eens met de staatsvorm die zij aanhangen maar jongens jongens qua corruptie en moraal heeft Europa een mooie toekomst …….achter zich

    En voor de jongeren die nog een leven en een carriere voor zich hebben zeg ik : wegwezen hier, het zal hier alleen maar slechter worden met steeds meer mensen en steeds meer regeltjes en steeds meer belastingen

    We moeten ons diep en diep schamen dat we mensen zoals Blatter tolereren !

    Login om te reageren
    • macready zegt

      29 mei 2015 om 12:28

      @desjonnies:
      Wegwezen waar naartoe?

      De plekken met minder belasting en regeltjes zijn vrijwel zonder uitzondering corrupter.

      Login om te reageren
      • desjonnies zegt

        29 mei 2015 om 12:58

        @macready:

        Canada is een goed land met ruimte vooral ruimte

        Australië

        Nieuw Zeeland

        Login om te reageren
        • macready zegt

          29 mei 2015 om 15:03

          @desjonnies:

          De gemiddelde belastigdruk is in Canda niet echt minder. Vaak wordt (net als wanneer men vergelijkt met de VS) alleen gekeken naar federale belastindruk, maar in Canada komt daar nog een flink percentage per provincie bij.

          Australië kom je eigenlijk alleen in als je een giga berk cash kan laten zien.

          Login om te reageren
    • wif1 zegt

      29 mei 2015 om 16:00

      @desjonnies: We kunnen het dichtbij zoeken en komen uit op oa. Camiel Eurlings, die zijn baantje bij KLM veilig stelde door geluidsnormen en landingsrechten in hun voordeel uit te laten vallen. En zolang we hier directeuren van wooncorporaties hebben die denken dat ze zich op kosten van de zaak moeten laten vervoeren in een Maserati, moeten we niet teveel gaan wijzen naar anderen. Het is te triest voor woorden, maar het lijkt in bepaalde management lagen de normaalste zaak van de wereld te worden om besluiten te nemen puur voor eigen gewin, daarmee niet direct het bedrijf dienende. Daarmee zijn we in Nederland al een paar grote bedrijven kwijtgeraakt.

      Login om te reageren
      • desjonnies zegt

        29 mei 2015 om 17:45

        @wif1:
        Klopt en zolang financiële instellingen de dienst uit maken en politici aan de zijlijn lopen te broddelen ipv problemen op e lossen, kan de rest zijn gang gaan.
        Ik bedoel maar, een week lang OH’en over een stel uitgeprocedeerde asielzoekers, waar ben je dan als volksvertegenwoordiging mee bezig ?
        Neem een besluit, linksom of rechtsom, maar doe IETS !

        Login om te reageren
        • wif1 zegt

          29 mei 2015 om 18:22

          @desjonnies: Precies, besluiteloosheid door angst voor gezichtsverlies. Politici willen allemaal hun toekomstig baantje veiligstellen en niet diegene zijn de de financiële sector eens flink onder de loep neemt. Als je de parlementaire enquête over het Fyra debacle bekijkt springen de tranen je in de ogen, dat zoiets überhaupt heeft kunnen plaatsvinden onder de neus van onze volksvertegenwoordigers is diep en diep triest en legt pijnlijk bloot wat een kansloos volk er in ons parlement zitten. Praatjes, praatjes en nog meer praatjes, de gezamenlijke vijand Wilders bashen en elkaar wat gunnen, meer is het niet

          Login om te reageren
          • desjonnies zegt

            29 mei 2015 om 18:40

            @wif1:

            Nee hoor, over die Fyra een prachtig artikel gelezen van een NS ingenieur in ruste die ooit elektrische locomotieven moest kopen, ging op reis en vond in Frankrijk de beste, meest geavanceerde en kwalitatief beste loco voor NS. en de prijs viel binnen het budget.

            Stuurde er collega’s naartoe en die locomotieven voldeden aan de NS specs, ze waren zelfs beter dan de specs.

            De beslissing werd dus genomen door de techneuten samen met machinisten en er zat 1 boekhouwer bij , die legden het ei en gingen naar de directie toe met hun oordeel.

            Anno 2015 heeft NS geen mensen meer in dienst van dat kaliber, die werkelijk verstand van treinen hebben op technisch gebied.

            Dus wat verwacht je dan van zo’n club ?

            Login om te reageren
            • wif1 zegt

              29 mei 2015 om 19:46

              @desjonnies: Ja dat klop, dat is een logisch gevolg van het feit dat de mensen die alleen een HBO management of bestuurskunde diploma hebben, de beslissingen nemen puur gebaseerd op getallen en papieren rapporten. Er zijn maar weinig echte technici van de NS die de Fyra hebben bekeken en echt technisch onderzocht, der kwam nog bij dat iedere Fyra die je onder de loep nam weer anders gebouwd was dan een ander. Het waren de Belgen die uiteindelijk als eerst besloten dat dit niet veilig was. Pas daarna kwam de NS / Nederland.

              Login om te reageren
  15. mashell zegt

    29 mei 2015 om 11:32

    Met Piëch hebben we gezien dat machtbeluste plucheplakkers wel degelijk tot opstappen gebracht kunnen worden. Nu is het de beurt aan Blatter, Ecclestone en Queen Elisabeth om dat voorbeeld te volgen.

    Login om te reageren
    • lincoln zegt

      29 mei 2015 om 11:42

      @mashell: NLers moeten gewoon hun bek houwen en eerst hun eigen straatje schoonvegen ..

      Login om te reageren
  16. norge zegt

    29 mei 2015 om 11:40

    Het enige mooie aan voetbal houd op als Hyundai stopt met voetbal sponsoring…

    (OVVS)

    Login om te reageren
  17. gop1 zegt

    29 mei 2015 om 12:05

    Ik kan me niet voorstellen dat al die FIFA reclame Hyundai ook maar iets heeft opgeleverd.

    Login om te reageren
    • norge zegt

      29 mei 2015 om 12:19

      @gop1: Naamsbekendheid toch?

      (OVVS)

      Login om te reageren
  18. hondar zegt

    29 mei 2015 om 12:47

    Hyundai, stop ermee! Kansloze situatie met de FiFA.

    Login om te reageren
  19. Esprit_de_Flandre zegt

    29 mei 2015 om 12:52

    Alsof voetballiefhebbers zich iets zullen aantrekken van corruptie…

    Sponsoring blijft goeie reclame, ook in corrupte spelletjes…

    Login om te reageren
  20. philipf zegt

    29 mei 2015 om 15:47

    Blatter moet weg, hyundai moet kappen met geld geven aan FIFA. Opgelost? Nee dat zeker niet maar het zal in ieder geval een stuk helpen.

    Login om te reageren
  21. casperfcb zegt

    29 mei 2015 om 16:22

    Fifa is een grote mafia. Ook wel #Mafifa

    Login om te reageren
  22. deladude zegt

    29 mei 2015 om 19:23

    Blatter heeft weer gewonnen..

    Onze prins heeft zich teruggetrokken na de eerste ronde

    Als voetballiefhebber zeg ik: tragisch

    Hyundai blijft heus wel zolang de echte pleuris nog naar boven moet komen

    Login om te reageren
  23. mrrallycross zegt

    30 mei 2015 om 21:06

    Logisch ik zou er problemen mee hebben als ik mijn naam er aan verbind of er geld aan geef

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North