• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Jij mag geen scooters meer huren op Bali

Auteur: willeme, gepost 13 maart 2023 om 13:40 – 21 Reacties

scooters huren

Scooters huren op Bali is ganz verboten!

We hebben het allemaal eens gedaan op vakantie. Nee, we hebben het niet over vakantiebier, vakantieliefdes of vakantiestress. Het onderwerp van vandaag is het huren van een scooter. Je betaalt een klein bedrag per dag om vervolgens als Valentino Rossi, Sete Gibernau of Loris Capirossi over de wegen te scheuren.

Nou, dat vinden ze op Bali maar helemaal niets. Het Indonesische eiland heeft het helemaal gehad met de toeristen c.q. waaghalzen. Nou ja, niet het eiland fysiek zelf, maar de overheid op Bali.

Als je jezelf als toerist wil verplaatsen, dien je dat voortaan te doen met een reisagent in een auto (of busje). Het verhuren van scooters aan toeristen en dan ook ten strengste verboden.

Meneer Koster

Dat zegt meneer Wayan Koster. Hij is de gouverneur van Bali, dus hij heeft er wat over te zeggen. Koster heeft het sowieso helemaal gehad met de toeristen op het eiland. Ja, leuk dat ze de economie draaiende houden, maar hij ergert ze aan alle regels die toeristen overtreden.

Zo is het verboden om met blote bast aan het verkeer deel te nemen, maar doen de toeristen dat gewoon. Met name de mannen, schatten wij zo in.

Vanwege dit wangedrag heeft de gouverneur maar meteen een verbod opgelegd. In veel gevallen hebben de toeristen sowieso niet het juiste rijbewijs om op een scootertje te mogen rijden en vergeten ze helmen te dragen.

Geen scooters huren of illegale arbeid verrichten (praktisch hetzelfde)

In hoeverre er echt een zwaar probleem met de toeristen is, is niet bekend. Af en toe gebeuren er inderdaad ongelukken. Om deze in de kop te drukken, wil de gouverneur zware maatregelen nemen door het visum van de betreffende toerist in te trekken. Dit geldt ook voor andere overtredingen, zoals illegale arbeid.

Hoe ze het gaan handhaven is niet bekend. Ook niet hoe de toerisme-sector van Bali erover denkt. Van alle eilanden in Indonesië is Bali verreweg het meest in trek. Op het eiland was juist het rondrijden met een scooter een populaire manier voor de toerist om het eiland te verkennen.

Fotocredit header: Tom Huyskens

Via: nu.nl

Meer lezen? Zoveel motor kun je kopen voor dat vakantiegeld!

Ook interessant!

  • Eerste scheurtjes in plan deelmobiliteit met scooters
    Eerste scheurtjes in plan deelmobiliteit met scooters
  • GroenLinks wil je gewoon weer in de auto hebben
    GroenLinks wil verbod op scooters in Rotterdam
  • Nieuw instapmodel voor de BMW i4
    Helemaal niemand wil een elektrische auto huren
  • Nederlanders hadden massaal pech op vakantie

Nieuwste artikelen

  • Hoeveel zakelijke youngtimers zijn er eigenlijk?
  • Duurste Nissan van Marktplaats kan er maar eentje zijn
  • WTF: Invalidenplek rondom auto geverfd, parkeerder krijgt toch boete
  • Autoblog-lezer bezoekt prachtige verzameling
FacebookTweetPinLinkedIn

scooter, Vakantie, wtf

Vorig bericht: « LFA opvolger krijgt wel motorgeluid
Volgend bericht: Gespot – Eerste 992 GT3 RS op Nederlands kenteken showt zijn taartschep »

Lees Interacties

Reacties

  1. Maarten123 zegt

    13 maart 2023 om 13:47

    Altijd geestig om berichten uit dit soort landen, waar echt nulkommanul verkeersregels zijn, te lezen.

    Login om te reageren
    • jje003 zegt

      13 maart 2023 om 18:00

      Helemaal waar, al twijfel ik in dit geval. Indonesie is heel hard op weg om een soort tweede Saudi te worden, dus het kan zijn dat de aanleiding van deze nieuwe regels vanuit religieuze achtergrond komen. Zo mag je ook niet meer samenwonen zonder getrouwd te zijn en zijn er meerdere Shariah regels ingevoerd.

      Login om te reageren
      • E550 zegt

        14 maart 2023 om 10:51

        Bali is geen moslim eiland.

        Login om te reageren
  2. milanomt zegt

    13 maart 2023 om 13:53

    Die zal je wel weer bij de buurtagent kunnen afkopen net zoals dat met een helm het geval is…

    Login om te reageren
  3. legion1349 zegt

    13 maart 2023 om 14:04

    Mooie tijden, midden in de nacht finaal naar de haaien en toch ondersteboven op je scooter zonder licht klimmen en proberen of je je hostel nog terug kan vinden. Doet iedereen, gebeuren eigenlijk gek weinig ongelukken.

    Login om te reageren
  4. mashell zegt

    13 maart 2023 om 14:05

    Dat is balen!
    Maar serieus, uiteraard is Indonesië een islamitisch land met conservatieve waarden maar met het geld van toeristen komt ook hun gedrag. Of zou het een stimulans voor de lokale taxi diensten zijn?

    Login om te reageren
    • wimof zegt

      13 maart 2023 om 14:45

      hindoeïsme – 93% ; islam – 5.2% ; christendom – 1.2%. protestantisme – 0.7%; rooms-katholicisme – 0.5% ; boeddhisme – 0.6%.

      Login om te reageren
      • kniesoor zegt

        13 maart 2023 om 15:25

        India en Indonesië zijn twee verschillende landen, waarde zuiderbuur.

        Login om te reageren
      • rulefollower zegt

        14 maart 2023 om 00:52

        101,2%
        Zal wel incl. die toeristen zijn.

        Login om te reageren
      • mashell zegt

        14 maart 2023 om 08:01

        Hindoeïsme is ongeveer net zo conservatief als de islam.

        Login om te reageren
    • lekkerlinksrijden zegt

      13 maart 2023 om 15:20

      Bali is niet islamitisch

      Login om te reageren
  5. w0ut zegt

    13 maart 2023 om 14:43

    Had even schrik dat ze met al die vulkanen daar hun co2 uitstoot wilden beperken. Met het bloot bovenlijf excuus kan ik nog leven. :-)

    Login om te reageren
  6. mattr zegt

    13 maart 2023 om 15:00

    Zou zonde zijn wanneer de Bali tattoo stopt te bestaan

    Login om te reageren
  7. zarknark zegt

    13 maart 2023 om 15:50

    Die ‘scooters’ op Bali en de rest van Zuid-Oost Azie zoals een Honda Wave/Dream en soortgelijke zijn natuurlijk ook 100cc – 125cc dus eigenlijk een lichte motorfiets. Dikke pret met de verzekering als je een schuiver maakt en een claim maakt zonder te beschikken over een motor rijbewijs. GoFundMe!

    Login om te reageren
  8. gilettelubbers zegt

    13 maart 2023 om 16:16

    Jij trekt toch iedereen over de Bali???

    Login om te reageren
  9. flow82 zegt

    13 maart 2023 om 18:04

    Het probleem op Bali is tweeledig. Enerzijds rijden toeristen vaker wel dan niet als enorme hufters. Anderzijds is er een probleem met illegale arbeid door “toeristen” in Bali. Zij verblijven met een toeristenvisum daar, maar werken ondertussen ook. Ondermeer in de scooter/motorverhuur en in het verhuur van vastgoed. De overheid heeft daar onvoldoende grip op, en komt mede daardoor met deze maatregel. Daarbij komt het natuuuuuurlijk ook lekker handig uit voor de locals, die gaan er ook op vooruit. Zolang ze maar hun corruptiegelden betalen natuurlijk. Want het alfabet start nog altijd met de C van Corruptie hier.

    Login om te reageren
  10. banderas zegt

    13 maart 2023 om 19:24

    Dit zou een evt. vakantie echt voor mij een reden zijn om te skippen. Op Bali heb ik met veel plezier (wel met shirt aan) gereden en ja, het is officieel met 70cc+ geen scooter meer, dus of je nu een internationaal rijbewijs hebt of niet: je mag ’t officieel toch niet besturen. Politie lokte natuurlijk alle toeristen in een fuik en iedereen moest maar cash belachelijk geld betalen. Corrupte zooi. Ik heb gedreigd met een advocaat omdat de ticket in Indonesisch was en dat ik reageerde met: “Ok, then we go to court” zorgde ervoor dat ik snel maar mocht doorrijden.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      14 maart 2023 om 08:03

      Waarom dacht je dat je in Indonesië bezwaar zou kunnen maken tegen een boete in het Indonesisch?

      Login om te reageren
      • banderas zegt

        14 maart 2023 om 21:59

        Bluffen helpt he..

        Login om te reageren
  11. rockefellar zegt

    13 maart 2023 om 21:45

    – Edit: dank u, is inmiddels gefixt –

    Login om te reageren
  12. JaxDryke zegt

    14 maart 2023 om 21:22

    Dan koop je er toch één ? Kost 250 euro voor eentje van drie jaar.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North