• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Jij raadt nooit welke optie deze Ford krijgt

Auteur: nicolasr, gepost 3 december 2025 om 20:01 – 6 Reacties

Nou? Weet je het?

Het is altijd een leuk spelletje. ‘Jij raadt nooit wat…’ Hebben we nu weer. Het gaat namelijk om de elektrische Ford Transit en dan wel de versie waar Ford volgend jaar mee komt. En daar komt voor het eerst in 60 jaar iets nieuws op.

De Transit wordt namelijk voorzien van…. *tromgeroffel…* vierwielaandrijving!! Ja, we hebben nooit gezegd dat het een moeilijk spelletje zou zijn!

Ford komt dus in 2026 met een E-Transit Custom die voor het eerst vierwielaandrijving krijgt. Niet iets wat je meteen zou verwachten bij een elektrische bus die vooral in steden rondrijdt, maar blijkbaar is de behoefte groter dan gedacht.

De nieuwe versie krijgt naast de achterasmotor een extra elektromotor op de vooras. Daardoor kan de bus al zijn wielen aandrijven, wat vooral handig is voor situaties waar een normale elektrische bestelbus al snel staat te spinnen: nat gras, losse ondergrond, een bouwplaats die na een regenbui verandert in een glijbaan.

Jij raadt nooit welke optie deze Ford krijgt

Ook pakketbezorgers die in onze ijskoude winters door meters sneeuw en plakken ijzel moeten ploegen gaan it hun bol om dit nieuws! Maar goed, genoeg gejubeld. Is er ook nog slecht nieuws te melden?

Tja. de range gaat iets naar beneden. De 2wd E-Transit Custom haalt tot 373 kilometer volgens WLTP. Met AWD zal dat iets minder zijn, maar hoeveel is nog niet bekend. houd rekening met zo’n 50 kilometer en je zit volgens ons wel redelijk in de richting.

Maar is dat erg? Mwoah, deze versie richt zich vooral op omstandigheden waar grip belangrijker is dan absolute actieradius. Laadvermogen tot een ton blijft gewoon beschikbaar, wat hem bruikbaar houdt voor allerlei soorten werk, haast Ford zich erbij te zeggen.

Maar even serieus. Je kunt zeggen wat je wil, maar het is wel mooi om te zien dat elektrische bedrijfswagens langzaam hun beperkingen beginnen te verliezen. Eerst was het het bereik, daarna het laden, nu zelfs de terreincapaciteiten. Stapje voor stapje wordt het elektrisch alternatief iets waar steeds minder mensen omheen kunnen, ook al voelt het soms nog wat onwennig.

Alleen de prijs. Dat is nog wel het grote struikelblok voor de kleine zelfstandige loodgieter of -daar is ie weer- pakketbezorger. De gewone Transit met accu kost namelijk al makkelijk 47.000 euro en de 4×4 zal er een behoorlijke schep bovenop doen

Daar moet je een hoop pakketjes voor bezorgen…

Ook interessant!

  • Gespot - 'Gewoon' een Ford
  • Elektrische Ford E-Transit komt nu verder en is goedkoper
  • Jij raadt nooit welke legende 60 kaarsjes uitblaast...
  • Wordt dit de nieuwe Ford Fiesta?

Nieuwste artikelen

  • Heeft Ford alle interesse in Europa verloren?!
  • Deze dure Chinees verkoopt beter dan BMW en Mercedes
  • Fastned installeert snelste lader van Nederland langs de A6
  • Waarom je auto slecht start als het koud is (en wat het écht oplost)
FacebookTweetPinLinkedIn

4wd, E-transit, Ford

Vorig bericht: « Pas op! Oplichters hebben het ook op jouw geld voorzien
Volgend bericht: Tweede Kamer is tégen verbod op verbrandingsmotoren »

Lees Interacties

Reacties

  1. tjorque zegt

    3 december 2025 om 20:28

    Voor de gewone verplaatsingen dagelijks netjes aan de laadpaal.

    Voor de winter / zomer / …. vakantie alle zooi er uit en een kleine generator er in voor de lange afstanden.

    Zou ik wel zien zitten.

    Ik heb met de gewone e transit gereden een tijdje terug en vond dat wel leuk rijden (voor een camionette)

    Login om te reageren
  2. alcantara zegt

    3 december 2025 om 21:19

    Ik had een sperdifferentieel gegokt. Gegokt en verloren…

    Login om te reageren
  3. slowland zegt

    4 december 2025 om 00:44

    Nou, hier in Canada gaat dat zeker werken.
    In het stadje waar ik woon zitten een behoorlijk aantal stijle wegen. Hier komt zo’n AWD wel van pas. Ik zie de bezorgers regelmatig ploeteren om met hun RWD omhoog te komen

    Login om te reageren
    • tjorque zegt

      4 december 2025 om 08:30

      Stijlvol een steile weg op ;)

      Login om te reageren
  4. pimmie zegt

    4 december 2025 om 08:09

    Toevallig gisteren de prijslijst van de Diesel Transit Custom en E Transit Custom bekeken, maar je opmerking over die prijs snijdt geen hout. Met de opheffing van de BPM vrijstelling voor diesel bedrijfsauto’s is de E Transit gelijk, zoniet lager geprijsd dan de diesel variant. Een TCO berekening laat dan helemaal het voordeel van de E Transit zien.

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      4 december 2025 om 09:20

      En dan zijn de running costs van een EV ook nog eens een stuk lager dan die van een ICE aangedreven exemplaar…

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North