
Toch hoef je geen medelijden te hebben met Kia.
Als we schrijven over de verkoopcijfers van Kia, is dat de laatste tijd louter positief. In 2022 en in 2024 waren ze al het bestverkochte merk van Nederland en dit jaar zijn ze dat zelfs met grote afstand. Toch is er nu ook iets minder positief nieuws.
Dit nieuws komt niet uit Nederland, maar uit de VS. Daar zijn de verkopen van de elektrische Kia’s namelijk compleet ingestort. Dit heeft alles te maken met het verdwijnen van de EV-subsidie, die per oktober werd afgeschaft. Dat is uiteraard niet alleen een probleem van Kia, maar zij worden wel zwaar getroffen.
Vorige maand daalde de verkoop van de EV6 en EV9 met respectievelijk 71% en 66%. Over het hele jaar tot nu toe daalde de verkoop van deze modellen met 35% en 27%. Dat is toch een flinke domper voor het Koreaanse merk.
In de VS is het elektrische gamma van Kia sowieso minder uitgebreid dan in Nederland. De EV3 en EV4 worden nog niet geleverd op de Amerikaanse markt, al staat dat wel op de planning. De EV4 is echter uitgesteld vanwege het instorten van de EV-markt.
Overigens gaat het helemaal niet slecht met Kia in de VS. De totale verkopen zijn namelijk gestegen met 8%. De grote bestsellers zijn de Sportage en de K4. Die laatste is de opvolger van de Kia Ceed, die binnenkort ook in Nederland te bestellen is. Kia doet dus prima zaken op de Amerikaanse markt, maar het had nóg beter gekund als de EV-subsidie niet was geschrapt.
Via: Carscoops





Denk dat elk ev merk in de VS momenteel serieuze klappen krijgt. Iedereen die er een ev wou heeft er nog vlug 1 gekocht voor het aflopen van het belastingsvoordeel.
Ik hoor uit de VS veel verhalen over slechte kwaliteit van de motoren van Kia en Hyundai. De grotere GDI motoren schijnen allemaal olie te gaan zuipen. Denk dat wij daar weinig van mee krijgen omdat we enkel kleinere motoren hebben hier.
Ik hoor in Europa veel verhalen over slechte TSI, THP, EcoBoost en PureTech motoren, die soms met ruim minder dan een ton op de teller al ingrijpend gereviseerd moeten worden, of zelfs economisch total loss zijn. En ondanks dat we daar genoeg van meekrijgen worden ze nog steeds bij bosjes verkocht.
En dat is omdat er ook heel veel zijn die gewoon goed gaan. De klagers vinden hun weg wel naar jammer platforms als Tros Radar en Reddit. Degenen zonder problemen rijden gewoon met hun auto en daar hoor je nooit wat van. Het gaat er om, hoe representatief de klagers zijn ten opzichte van het aantal tevreden klanten.
Haha nee man sommige motoren zijn gewoon ruk. Collega was 7k kwijt aan zijn C-max 1.0 ecoboost. Riem was aan het oplossen, koppakking kapot, katalysator kapot, ook bijzonder. En nog wat dingetjes. Net over de ton. Hij heeft het laten maken omdat ie 2 weken later op vakantie wilde met de auto. Ik heb hem voor gek verklaard.
En omdat hij net over de ton was, zat t niet meer in de garantie?
Auto was al een jaar of 9 oud, dus dan moet je gewoon zelf te rade gaan waarom je een 1.0 ecoboom gekocht hebt.
Uhh nee, want waarom hoor je dan zo weinig over andere motoren? Toyota produceert er bijv nogal veel. Daar hoor ik nooit wat over. Dus door de relatieve/absolute aantallen kaart te spelen wordt het niet opeens minder dramatisch.
Jawel. Bij Toyota was het heel lang: neem geen diesel want die gaan stuk. En als je Googlet op Toyota motor problemen vind je ook gejammer. Maar dat maakt het nog niet representatief voor de vloot. Als het je overkomt is het dramatisch, maar dat wil niet zeggen dat het iedereen overkomt. Klagers schreeuwen veel harder dan tevreden klanten.
de 2.0 T-GDI en 2.4GDI thetaII waren dramatisch maar worden in principe gratis onder een class action vervangen.
Mijn sportage 2.0 T-GDI gaf de geest bij 75k mijlen, nieuw blok gekregen onder garantie.
Er zijn idd ook wel wat verhalen over olieverbruik bij die generatie.
Niemand heeft die mysterieuze N00DKLOK geluid dit keer? Het kan uiteraard ook zijn dat alleen de europese auto-industrie het triopolie heeft op het luiden van die N00DKLOK!?
Misschien is de voorraad van kopers-die-bereid-zijn-om-in-een-genant-lelijke-auto-te-rijden-zolang-het-maar-goedkoop-is gewoon op.
Raak punt 😂