• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Kijk, de nieuwe Jaguar wordt gewoon een hele dikke bak

Auteur: machielvdd, gepost 2 februari 2026 om 10:05 – 7 Reacties

De foto’s zien er veelbelovend uit.

Jaguar is woke, Jaguar laat het merk doodbloeden, blablabla. We hebben het allemaal gehoord. Toch verdient Jaguar kudos, want hun nieuwe elektrische auto is geen crossover, maar een vierdeurs coupé. Het wordt waarschijnlijk een flop, maar dan gaat Jaguar ten minste met een mooie auto ten onder…

150 prototypes

Jaguar is momenteel nog druk bezig om de auto te testen. En dit doen ze niet met een handjevol testauto’s. Er worden maar liefst 150 (!) prototypes ingezet. Waarom ook niet? Ze hebben toch niks anders te doen.

Qua proporties lijkt het in ieder geval een fraaie auto te worden. De Jaguar GT is laag en breed, met een korte frontoverhang (@jaapiyo kan er niks van zeggen) en een lange overhang achter. Zo heurt het.

Hoe de details eruit gaan zien is nog even afwachten. De concept car was wel érg clean. Maar dat wordt wellicht verholpen. De vertaalslag naar een productiemodel zou het ontwerp wel eens goed kunnen doen.

1.000 pk

Jaguar licht ook alvast een tipje van de sluier op qua specificaties. De GT krijgt drie elektromotoren, die samen 1.000 pk leveren. Met behulp van torque vectoring wordt dit vermogen verdeeld over alle vier de wielen. De auto is verder uitgerust met dynamische luchtvering, actieve schokdempers en vierwielbesturing.

Het is dus duidelijk dat Jaguar hoog inzet met deze vierdeurs GT. Ze mikken meer op Porsche en Bentley dan op BMW en Mercedes, zoals ze voorheen deden. Reken dus op een torenhoog prijskaartje.

We gunnen Jaguar het allerbeste, maar we kunnen ons lastig voorstellen dat dit een succes wordt. Elektrische auto’s in het topsegment zijn gewoon heel lastig aan de man te brengen. Maar het lijkt wel een geslaagd model te worden. Ondanks alles.

Ook interessant!

  • Gespot - De nieuwe M5 op hele dikke sloffen
  • Gespot - Een hele dikke Porsche-combo
  • Dit is de Jaguar Type 00 in het echt
    Dit is de Jaguar Type 00 in het echt
  • De nieuwe Audi roadster is gewoon een dikke bak in het echt

Nieuwste artikelen

  • Gaat Tesla fuseren met SpaceX…?
  • JUICE! ”Lewis Hamilton heeft een relatie met Kim Kardashian”
  • Eindelijk, Fast & Furious stopt ermee
  • Video: Corvette neemt een onvrijwillig kijkje in de berm
FacebookTweetPinLinkedIn

Elektrisch, Jaguar

Vorig bericht: « Raad hoeveel borden Amersfoort nodig heeft om 30 km/u in te voeren
Volgend bericht: Tango wil prijzenoorlog beginnen onder snelladers »

Lees Interacties

Reacties

  1. ericc zegt

    2 februari 2026 om 10:11

    Afwachten hoeveel mensen er aan het werk blijven bij Jaguar. Van een 7-tal modellen naar 1 en al enkele maanden geen productie.

    Login om te reageren
    • Rudeboy01 zegt

      2 februari 2026 om 10:13

      Zou zo zonde zijn als dit merk ter ziele zou gaan…

      Login om te reageren
  2. heckblende zegt

    2 februari 2026 om 10:26

    stond menig autoblog lezer nog moord en brand te schreeuwen. blijkt het dat ze gewoon bang zijn voor donkere mensen en hun eigen homosexuele gevoelens

    Login om te reageren
  3. bimmerpost zegt

    2 februari 2026 om 12:14

    Rolls Royce heeft met de Spectre laten zien dat EV in het top segment juist prima verkoopt. Is voor jaren uitverkocht. Ik verwacht dat dit voor Jaguar beter gaat uitpakken dan het geneuzel in de marge wat ze de laatste 10 jaar hebben gedaan.

    Login om te reageren
    • machielvdd zegt

      2 februari 2026 om 13:35

      De Spectre verkoopt goed voor Rolls-Royce-begrippen, maar dat is heel relatief. En Jaguar is geen Rolls-Royce. Mensen zijn bereid 4 ton te betalen voor een Rolls-Royce en vervolgens geven ze nog anderhalve ton uit aan opties. Dat zie ik bij Jaguar nog niet gebeuren.

      Login om te reageren
  4. citroen55 zegt

    2 februari 2026 om 12:49

    Het zou mij niets verbazen als dit een USP gaat worden. Afzetten van de massa (eenheidsworst) waar zeker een markt voor is, niet groot, maar voldoende.

    Login om te reageren
  5. Roskampies zegt

    2 februari 2026 om 14:23

    Weet ik ook weer hoe een zebra er in de sneeuw uitziet.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North