• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Kijk, Nissan heeft het probleem van de nieuwe Z gefixt

Auteur: machielvdd, gepost 14 januari 2022 om 18:58 – 6 Reacties

Wat dan wel weer jammer is: ze doen het maar eenmalig.

Sportwagens van mainstream fabrikanten zijn helaas behoorlijk aan het uitsterven. Toch heeft Nissan een vervolg gegeven aan de 370Z, in de vorm van de Nissan Z. Die is helaas niet voor ons, maar dat neemt niet weg dat het een interessante auto is. En we schrijven wel vaker over auto’s die onbereikbaar zijn, dus dat hoeft geen belemmering te zijn.

Met de specificaties is in ieder geval weinig mis, want de V6 stuurt 406 pk en 474 Nm aan koppel naar de achterwielen. Ook is de auto nog gewoon met een handbak leverbaar. De nieuwe Nissan Z is dus ouderwets lekker. Dat het stiekem een doorontwikkeling van de 370Z is zien we graag door de vingers.

Qua design viel de Nissan Z ook absoluut niet tegen. De auto ziet er lekker strak en fris uit, terwijl er tegelijk wat leuke knipogen naar het verleden in zitten. Toch was er een grote misser qua design: de grille. Die ziet eruit alsof deze in 1 minuut met een liniaal is getekend. Dat moet toch beter kunnen?

Dat kan inderdaad beter, zoals Nissan vandaag laat zien. Op de Autosalon van Tokyo staat namelijk een Fairlady Z – zoals de auto in Japan heet – met een fatsoenlijke grille. Kijk, dat smoelt toch een stuk beter.

Helaas gaat het om een concept car, genaamd Customized Proto. De verbeterde grille is vooralsnog dus niet te krijgen op de reguliere Z. Nu maakt dat voor ons niet uit, want wij kunnen de auto überhaupt niet krijgen.

De Customized Proto is verder opgeleukt met verbrede wielkasten en diverse zwarte accenten. Deze zijn – evenals de oranje kleur – geïnspireerd op de Fairlady Z432R. Dit was een homologatiespecial die alleen voor de Japanse markt bestemd was.

Helaas lijkt het erop dat deze nieuwe versie voor geen enkele markt bestemd is, maar alleen een showauto is. Nissan Z-kopers zullen dus genoegen moeten nemen met een rechthoekige grille. Of wachten op de facelift.

Ook interessant!

  • Nieuwe Nissan Qashqai heeft een (competitieve?) prijs
  • Nissan GT-R Nismo Special Edition, inbegrepen bij de NFT
    Nieuwe Nissan GT-R Nismo voegt echt wat toe
  • Deze Nissan Juke had eigenlijk een 400Z moeten zijn
  • nieuwe Nissan Z
    Nieuwe Nissan Z wordt goedkoper én sneller dan Supra

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

fairlady-z, Nissan, nissan-z, tokyo-2022

Vorig bericht: « Video – Eerste glimp van de nieuwe auto van Max Verstappen
Volgend bericht: Snelste Subaru ooit moet ‘Ringrecord gaan pakken »

Lees Interacties

Reacties

  1. aziz zegt

    14 januari 2022 om 19:21

    dit had ook een toyo mr2 kunnen zijn met die zwarte doorgetrokken balk aan de achterkant. De eerste foto vind ik hem niet mooi met die zwarte velgen. 400pk daarentegen is wel biggie eerlijk gezegd. Nissan is er als eerste mee gekomen van alle sportscars uit Azie.

    Login om te reageren
    • potver7 zegt

      14 januari 2022 om 21:01

      Mja, of een Renault 19, of iets anders uit die tijd. Zo’n zwarte balk is een tijdje heel populair geweest.

      De Fairlady 240z had bij sommige uitvoeringen ook zo’n zwart paneel rond en tussen de achterlichten, daar is deze achterkant duidelijk op geïnspireerd.

      Login om te reageren
  2. mustang750supersnake zegt

    14 januari 2022 om 19:47

    voorkant kan heeel wat beter ja…maar die achterkant is echt geweldig!!!!!

    Login om te reageren
  3. ghini zegt

    14 januari 2022 om 20:02

    Ik vind het juist geen verbetering.

    Login om te reageren
  4. moveyourmind zegt

    14 januari 2022 om 20:15

    Met de rechthoelige grille vind ik hem toch mooier.

    Maar eigenlijk vind ik de voorgaande generatie zonder de retrostyling nog het mooiste doordat het accent daarbij op de bijzondere daklijn ligt. Tijdloos mooi.

    Login om te reageren
  5. joos straetmans zegt

    14 januari 2022 om 21:27

    -edit: dank u, is inmiddels gefixt-

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North