• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Koenigsegg Gemera is officieel, inclusief dikke V8!

Auteur: Loek, gepost 10 juli 2023 om 21:01 – 22 Reacties

De Koenigsegg Gemera is na drie jaar eindelijk officieel hier en de megacar-bouwer had nog een troef achter de handen.

Even een momentje van tijdsrealisatie: de Koenigsegg Gemera werd aan ons onthuld in maart 2020. Dat is alweer drie jaar geleden. Ja, de coronajaren hakten erin qua langdurigheid, maar dan nog is drie jaar best een periode. Want de Gemera die we toen te zien kregen, was een concept dat ‘mettertijd onthuld zou worden als productieauto’. Met de wetenschap dat een productieversie bijna identiek zou zijn aan het toenmalige concept, is drie jaar helemaal een lange periode. Maar goed, Koenigsegg zou Koenigsegg niet zijn als ze gewoon bezig zijn met alle puntjes op de i te zetten zodat het eindresultaat een stukje topengineering is. Bovendien: Koenigsegg had nog iets waar ze al die tijd aan hebben gewerkt. Spoiler alert!

Gemera

Allereerst: wat was het plan ook alweer? Welnu, Koenigsegg is een merk van kleine volumes. In hun twintigjarige bestaan zijn hun modellen zo gelimiteerd gebleven, dat ze maar een honderdtal auto’s hebben gebouwd. De auto’s behoren tot de snelste auto’s ter wereld en dus zijn ze volgens Koenigsegg geen hypercars meer, maar megacars. De layout is dan altijd vrij simpel: tweezits, laag bij de grond, krappe interieurruimte. Praktisch is het niet, snel is het wel.

Koenigsegg Jesko Absolut 2021

Met de Gemera wil Koenigsegg dat anders aanpakken. Dit is een vierzitter die in iets grotere volumes gebouwd gaat worden, maar vooral dus ietsje praktischer is. Toch wil Koenigsegg niet dat dit gezien wordt als een laffe sportsedan en zit ook de Gemera vol met dingen om hem bizar snel te maken. We nemen de technische kant van dat verhaal zo nog even met je door, want eerst moet het grote nieuws even gebracht worden.

Gemera productie

Het is tijd: de Koenigsegg Gemera is onthuld. Eindelijk! Dit is hoe de vierzits Koenigsegg eruit gaat zien in productiespec en dan is het de moeite waard om even te kijken waarin ‘ie verschilt ten opzichte van de concept. Allereerst, de kleur. De concept was grijs met een knalgeel interieur. Dat zal je vast nog steeds kunnen kiezen, maar voor de lancering van het productiemodel wordt een iets fraaiere groene kleur gekozen met een bruin interieur. Qua wielen zien we niet de heftige koolstofvezel velgen, maar gouden meerspaaks velgen. De lampen zijn ietsje anders dan op de concept maar in essence zijn die bijna hetzelfde gebleven en dat geldt eigenlijk ook voor de algehele vormgeving en carrosserie. Dus ook de Dihedral synchro-helix actuation doors zoals die officieel heten (pakkend!) zijn er nog steeds, maar dan gigantisch om vier man te kunnen laten instappen.

Technisch is er aan de driecilinder aandrijflijn eigenlijk niks denderends onthuld, behalve dat het totaalplaatje iets minder is dan beloofd. De Gemera zou namelijk de ‘TFG’ (Tiny Friendly Giant, Kleine Vriendelijke Reus) 2.0 liter driecilinder met FreeValve-technologie aansluiten op een set sterke elektromotoren die Koenigsegg “Dark Matter” noemt. Initieel claimde het merk 1.700 pk, maar dat wordt nu 1.400. Nog steeds meer dan zat, maar iets minder heftig dan verwacht. De acceleratie werd destijds geclaimd op 1,9 seconden naar de 100, maar dat zal dan nu ook ietsje meer worden (hoe veel is niet bekend). Voor de driecilinder dan.

Gemera HV8

Christian von Koenigsegg maakte namelijk bekend dat ze nog een verrassing hadden. Deze heet Gemera HV8 en ja, dat betekent dat de Gemera ook te bestellen is met de V8 uit de Jesko! Die momenteel heftigste megacar van Koenigsegg heeft een 5.0 liter grote V8 aan boord die goed is voor meer dan 1.000 pk. Deze wordt eveneens gekoppeld aan de Dark Matter-elektromotoren om tot een totaalplaatje van 2.300 pk uit te komen. Voeg daar ook nog eens 2.750 Nm aan toe en je hebt een aardige krachtbeul. Sterker nog: Koenigsegg kan officieel mededelen dat de Gemera de allerkrachtigste productieauto ter wereld wordt. Ooit. Da’s wel even een prestatie.

Koenigsegg liet de V8-versie van de Gemera in eerste instantie links liggen omdat de V8 in de betrekkelijk kleine motorruimte proppen bijna onmogelijk leek. Met nadruk op die bijna, want het lukt dus gewoon wel. De LST-versnellingsbak (Light Speed Transmission) van de Jesko werd dusdanig aangepast dat deze nu perfect in de Gemera past en de uitlaat paste niet, vandaar dat de uitlaten tussen de V van de cilinderbanken naar boven komen en de uitlaten dus bovenop het achterdek zitten. Er was dus weer voldoende werk aan de winkel voor Koenigsegg en co. qua engineering.

De Koenigsegg Gemera heeft nog steeds een richtprijs van rond de 1,5 miljoen euro. Wil je de HV8, dan kan dat oplopen tot bijna 2 miljoen euro, aangezien er eerder werd gesproken van een upgrade van 400.000 euro. Ook al is de Gemera de minst gelimiteerde Koenigsegg ooit, dat betekent niet dat hij precies op elke straathoek te vinden gaat zijn. Koenigsegg gaat er maar 300 bouwen en productie start eind volgend jaar. Begin 2025 zullen klanten de Gemera in ontvangst nemen.

Dit is een eerder artikel geüpdatet met actuele informatie.

Ook interessant!

  • Veilingvoer: de enige Koenigsegg met een atmosferische V8!
  • Bekende YouTuber start een Koenigsegg dealer
  • Koenigsegg presenteert: de snelste handgeschakelde auto ter wereld!
  • 2,5 miljoen euro niet genoeg voor Koenigsegg Regera

Nieuwste artikelen

  • Verrassend. Een plan van de overheid dat niet werkt
  • De Chinezen vinden ons oerdom
  • Range Rover ontwikkelt de beste auto voor elke narcist
  • Snelwegblokkeerders lopen straks het risico op een flinke tik
FacebookTweetPinLinkedIn

gemera, koenigsegg, V8

Vorig bericht: « Brad Pitt komt ook filmen tijdens de Dutch GP
Volgend bericht: Pininfarina Battista Edizione Nino Farina: ode aan de F1 »

Lees Interacties

Reacties

  1. Gulli zegt

    8 juli 2023 om 09:16

    Ik las vanmorgen dat de vrije uitloop eieren weer verkocht mogen worden. Christian grijpt meteen zijn kans!

    Login om te reageren
  2. Edge zegt

    8 juli 2023 om 09:31

    Ik zou hem niet met V8 willen. Het geweldige aan Koenigsegg is niet alleen dat hun auto’s achterlijk hard gaan, maar ook dat over elk detail nagedacht is en de auto’s bomvol innovatie zitten. Juist daarom vind ik de driecilinder TFG de enige juiste motor voor de Gemera. De V8 maakt er gewone (voor zover je daarvan kunt spreken bij dit merk) Koenigsegg nummer zoveel van, de TFG maakt en de bijbehorende technieken maken die auto juist zo speciaal.

    Login om te reageren
    • kle500 zegt

      8 juli 2023 om 10:48

      Dat!

      Login om te reageren
    • kennone zegt

      11 juli 2023 om 00:40

      Mooi gezegd maar ik bestel toch gewoon de V8!

      Login om te reageren
  3. petroldrinker zegt

    8 juli 2023 om 09:32

    Wel beter dat ze nu de v8 kiesbaar maken, dat zou sws mijn keuze zijn!

    Login om te reageren
  4. petroldrinker zegt

    8 juli 2023 om 09:33

    Maaaar, al had ik het geld, dan de jesko en niet dit ding, te ingetogen voor een koenigsegg in mijn ogen vergeleken met een jesko (wel de attack versie)

    Login om te reageren
  5. rollingstoned zegt

    8 juli 2023 om 09:40

    “De auto’s behoren tot de snelste auto’s ter wereld”

    Ja, maar dan wel alleen in een rechte lijn op een afgesloten vliegveld…

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      8 juli 2023 om 12:12

      Mwah, ik denk dat de Jesko met die gigantische taartschep achterop zich ook prima staande weet te houden op het circuit.

      Login om te reageren
      • rollingstoned zegt

        8 juli 2023 om 12:24

        Daar getuigt hun ’track record’ anders niet echt van, zie b.v.
        https://oversteer48.com/nurburgring-koenigsegg/

        ;-)

        Login om te reageren
    • gwnbmw zegt

      8 juli 2023 om 12:45

      Ze zijn ook niet bepaald traag op een rondje circuit hoor… er zijn niet veel tijden gezet sinds de mega crash op de nurburgring, sindsdien is koeningsegg daar niet meer welkom voor record runs. Wel staan ze erom bekend een stuk beter met een bocht om te kunnen gaan als bijvoorbeeld een bugatti.

      Login om te reageren
      • p993 zegt

        9 juli 2023 om 07:53

        Nu noem je ook iets (met het bochtengedrag van een locomotief)

        Login om te reageren
      • p993 zegt

        9 juli 2023 om 07:53

        Nu noem je ook iets (met het bochtengedrag van een locomotief)

        Login om te reageren
      • rollingstoned zegt

        10 juli 2023 om 03:14

        Koop gewoon een Porsche als je over het circuit wil boenderen. Stuurt veel beter en is ook een stuk betrouwbaarder…

        Login om te reageren
  6. drdre1 zegt

    8 juli 2023 om 09:46

    Qua design zet Koenigsegg altijd iets moois neer. Tot nu toe nog geen lelijks iets voorbij zien komen naar mijn mening.

    Login om te reageren
  7. n0zem zegt

    8 juli 2023 om 11:08

    Prima genoeg pk om ‘s ochtends naar mn werk te tuffen

    Login om te reageren
  8. bastikaal zegt

    8 juli 2023 om 11:23

    -edit:check-

    Login om te reageren
  9. flyerbunch zegt

    8 juli 2023 om 15:36

    Als je dan toch geld teveel hebt.. why not!?

    Login om te reageren
  10. Poulusma zegt

    10 juli 2023 om 23:18

    edit: foutje, bedankt!

    Login om te reageren
    • Poulusma zegt

      12 juli 2023 om 22:15

      @loek

      Het was niet raar bedoeld hoor. 1.400 PK is nog steeds een hele bult vermogen! Die 300 PK ou in theorie het verschil kunnen zijn tussen wel of geen tractie bij een sprint vanaf stilstand 😅

      Login om te reageren
  11. lekkerlinksrijden zegt

    11 juli 2023 om 07:15

    Blijft toch iets speciaals, mooi merk dat volgens mij alleen maar medewerkers heeft die liefhebbers zijn van echt exclusieve en geavanceerde auto’s. Is maar een aanname van mijn kant maar lijkt mij machtig mooi om daar een dag mee te lopen met een techneut

    Login om te reageren
  12. mashell zegt

    11 juli 2023 om 08:43

    Hmm. Sinds de CC modellen heeft Koenigsegg vooral hetzelfde model heel vaak gefacelift en een nieuwe naam gegeven en er in totaal 100 gebouwd. Deze Gemera is echt anders, stukken ruimer en willen ze er 300 van gaan bouwen (hoewel dat met een prijs van 2 miljoen wel een tikkie ambitieus is). Koenigsegg is duidelijk een nieuwe fase ingegaan.

    Login om te reageren
  13. Dutchdriftking zegt

    11 juli 2023 om 19:18

    @alpina007 start maar met sparen!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North