• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Koop deze legendarische Formule 1 auto van Ayrton Senna

Auteur: CasperH, gepost 22 september 2015 om 16:19 – 41 Reacties

Afbeelding Koop deze legendarische Formule 1 auto van Ayrton SennaAfbeelding Koop deze legendarische Formule 1 auto van Ayrton SennaAfbeelding Koop deze legendarische Formule 1 auto van Ayrton SennaAfbeelding Koop deze legendarische Formule 1 auto van Ayrton SennaAfbeelding Koop deze legendarische Formule 1 auto van Ayrton SennaAfbeelding Koop deze legendarische Formule 1 auto van Ayrton SennaAfbeelding Koop deze legendarische Formule 1 auto van Ayrton SennaAfbeelding Koop deze legendarische Formule 1 auto van Ayrton Senna

Toleman-Hart Ayrton Senna 1984 te koop
De Grand Prix van Monaco, 1984. Ayrton Senna is een rookie in de Formule 1, maar dat weerhoudt hem er niet van om in een kansloze auto tijdens extreme regenval naar een eerste plaats op te rukken. De auto waarin hij dat deed en een video van die legendarische race zie je na de klik.

De Toleman-Hart van Ayrton Senna was een matige auto, concurrerend tegen giganten als McLaren, Ferrari, Lotus, Renault en Williams was Senna eigenlijk kansloos, de 13e startplaats was eigenlijk al een bijzonder fraai resultaat voor het Braziliaanse talent. Maar tijdens de enorme regenval gedurende de race, weet Senna de één na de ander in te halen op het circuit van Monaco, een baan waar hij sowieso altijd lekker zijn rondes wist te maken. In ronde 32 is hij iedereen voorbij gestoken in zijn Toleman-Hart TG-184-2. We noemen even wat namen uit het deelnemersveld: Lauda, Mansell, Piquet, Arnoux, Rosberg, ze moeten allemaal de rookie Senna voor zich dulden.

Laatste naam uit dat rijtje: Alain Prost. Senna steekt ook hem voorbij in een bizarre samenloop van omstandigheden: de race wordt afgevlagd, Prost stopt voor de finishlijn, Senna niet en komt zodoende aan de leiding. Vervolgens besluit de wedstrijdleiding om de uitslag te baseren op de voorlaatste ronde. De ronde waarin Senna nog tweede lag achter Prost. De ontknoping van deze legendarische race is hier terug te zien. Oordeelt u zelf over de beslissingen van de wedstrijdleiding. Of dit de basis was voor de langdurende rivaliteit tussen de twee kemphanen? Wij achten het niet onwaarschijnlijk.

Feit is dat de Toleman-Hart F1 nu te koop staat in Londen, overigens niet voor het eerst. Heeft u nog een onderhandelingspuntje nodig? Het is niet de eerste F1-auto van Senna, zoals men claimt in de advertentie. Dat is namelijk deze Toleman. Voor de liefhebber: hij mag voor £ 1,000,000 Britse ponden de trailer in. Dat is omgerekend zo’n €1,380,500 euro.

Met dank aan ownkruid voor de tip

Ook interessant!

  • Video - rijd mee met Ayrton Senna op zijn 27ste sterfdag
  • Een EV met een Formule 1-livery: mag dat?
  • 2x Ducati 748S Senna te koop in Nederland!
  • FIA hint naar Formule 1 auto's op waterstof
    FIA hint naar Formule 1 auto's op waterstof

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

ayrton-senna, Formule 1, Klassiekers, occasion, Racing

Vorig bericht: « Milieuzone Utrecht moet weg vanwege #dieselgate
Volgend bericht: Dit was de eerste auto die sneller dan het geluid ging »

Lees Interacties

Reacties

  1. ownkruid zegt

    22 september 2015 om 16:27

    !

    Login om te reageren
  2. Robbert89 zegt

    22 september 2015 om 16:29

    Dit is wel de beste kooptip van de afgelopen maanden.

    Een van de beste en meest charismatische coureurs die de F1 ooit heeft gehad. Deze auto zou bij mij prominent in de woonkamer komen zodat ik er uren en dagen naar kan kijken met op de achtergrond de race waarin deze auto meedoet!!

    Login om te reageren
  3. Tonnie zegt

    22 september 2015 om 16:30

    Ownkruid vergaat niet. Bedankt!

    Login om te reageren
  4. Dutchdriftking zegt

    22 september 2015 om 16:39

    Misschien na de gave film Rush over James Hunt en Lauda ook maar een film over Senna maken?

    Login om te reageren
    • agera zegt

      22 september 2015 om 16:44

      @dutchdriftking: rush ging over de rivaliteit tussen lauda en hunt, voor zover ik weet heeft senna nooit zulke concurrentie gehad

      Login om te reageren
      • toniominestrone zegt

        22 september 2015 om 16:48

        De concurrentie tussen Prost en Senna was vele malen groter dan die tussen Hunt en Lauda!

        Login om te reageren
      • desjonnies zegt

        22 september 2015 om 16:49

        @agera:
        Prost misschien ?

        on topic

        Eigenlijk een race die ik never nooit vergeten ben, hoe Senna door dat veld heen roste was indrukwekkend te noemen.

        Login om te reageren
        • norge zegt

          22 september 2015 om 16:52

          @desjonnies: Deze en die andere Monaco race waar er maar vier aan de finnish kwamen….Monaco en regen is altijd leuk :)

          Login om te reageren
      • Dutchdriftking zegt

        22 september 2015 om 16:51

        @agera: Buiten alles om denk ik dat er goed een hele gave actie film van te maken is. En hopelijk over 30 jaar ook over Max. Als de F1 allang verboden is….

        Login om te reageren
      • mikeveerman zegt

        22 september 2015 om 17:59

        @agera: prost!

        Login om te reageren
    • HzR zegt

      22 september 2015 om 21:29

      @dutchdriftking: die bestaat al, heet ‘Senna’…

      Login om te reageren
  5. FieRo zegt

    22 september 2015 om 16:41

    …uit een tijd dat een stuur nog rond was en mannen nog schaamhaar hadden!

    Login om te reageren
    • norge zegt

      22 september 2015 om 16:48

      Ik was en ben Prost fan….God wat had ik een hekel aan Senna in die tijd…Later nog goed gekomen…Veel later…

      Login om te reageren
      • schuimbekje3 zegt

        22 september 2015 om 17:21

        @norge: toen die rechtdoor ging in Italie?
        Senna nooit gemoeten. Mietjes streek om door te rijden en de enige reden was nu juist die brakke auto. Die had zo weinig en relatief lineair vermogen dat ie soort van traction control had. al het vermogen kon gemakkelijk op het asfalt gebracht worden terwijl de brute pk monsters dit niet konden.. die hadden veel pk en kwam ook met geweld in 1 keer vrij. Zinloos in regen. Geen punt als iedereen er last van heeft. Behalve een auto die op 10 ronden gezet zou zijn in de zon.
        Vrijwel alle F1 piloten kunnen goed autorijden. Sommigen hebben geluk dat ze door toeval een goede stoel in een goede auto krijgen…
        Goede vergelijk kun je zien in race of champions wasrbij de mietjes niet komen opdagen en de grote jongens vaak er bedropen afkomen.

        Login om te reageren
    • Edge zegt

      22 september 2015 om 16:51

      @FieRo: Mannen? Wat de denken van de vrouwen die in die tijd ook nog flinke wildgroei daar hadden?

      Login om te reageren
      • norge zegt

        22 september 2015 om 16:53

        @Edge: Niet allemaal hoor……Kan ik uit eigen ervaring….oeps daar komt mijn vrouw…

        Login om te reageren
        • exotic zegt

          22 september 2015 om 17:17

          @norge: …. Om d’r behaarde bever te laten zien?

          Login om te reageren
          • norge zegt

            22 september 2015 om 17:19

            @exotic: He gatver nee, ze kwam met popcorn en bier…

            Login om te reageren
          • fmgarcia zegt

            22 september 2015 om 18:36

            @exotic: Het begint koud te worden in Noorwegen!

            Login om te reageren
  6. lambo4all zegt

    22 september 2015 om 16:43

    Hmm deze is niet voor mij.. Als ik zo’n ding ooit nog aanschaf dan wil ik er in rijden ook. Liever een niet Senna wagen voor een kwart van de prijs.

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      22 september 2015 om 16:51

      @lambo4all: De mensen die het geld hebben om eventjes meer dan een miljoen euro op zo’n F1 wagen stuk te slaan, hebben ook wel het geld voor twee F1 wagens. Ik zou in die positie dus gewoon én én doen. Zo’n Senna-wagen aanschaffen voor in je privécollectie/privémuseum, en een wat minder speciale wagen om zelf in te rijden.

      Login om te reageren
  7. toniominestrone zegt

    22 september 2015 om 16:49

    En maar zeuren dat F1 bolides anno 2015 zo lelijk zijn, de Toleman kon er ook wat van!

    Login om te reageren
  8. desjonnies zegt

    22 september 2015 om 16:52

    Och, wat een mooie tijd toen, Murray Walker, de Engelse commentator quote- wiens broek in de brand stond- tijdens zijn race verslagen
    De dood die nog op de spoiler zat en de aankleding van de circuits die veel leuker was dan nu.
    Imponerend wat Senna toen flikte, echt waar.

    Login om te reageren
  9. Edge zegt

    22 september 2015 om 16:54

    Stiekem is dit toch wel een hele gave wagen. Uit de tijd dat je als F1 team nog écht kon innoveren. Het werkte niet altijd even goed, maar het is toch wel enorm gaaf dat je gewoon zelf kon bepalen of je een extra vleugel of een extra set wielen op je auto wilde monteren. En nu is alles zo streng gereguleerd dat je vleugel een maximumbreedte heeft die tot op tienden van millimeters gecontroleerd wordt en worden alle echte innovaties meteen weer verbannen door de FIA.

    Login om te reageren
  10. porsche993 zegt

    22 september 2015 om 16:58

    Ik snap eigenlijk nooit waarom Stefan Bellof altijd weggelaten word in het hele Grand Prix van Monaco 1984-sprookje. Bellof was die dag toch echt het beste van allemaal.

    Login om te reageren
    • carmasterr zegt

      22 september 2015 om 19:16

      @porsche993:

      Bellof was inderdaad sneller dan Prost én Senna die dag.
      Dat lag er vooral aan dat hij met de non-turbo Tyrell 012 met Ford DFY V8 reed die zn vermogen veel soepeler op het asfalt overbracht.
      Zo kon Stefan een stuk eerder op het gas dan de andere twee.
      Neemt natuurlijk niet weg dat het een topprestatie was van de jonge Duitser.
      Hij heeft niet voor niets het overall ronderecord op de Nordschleife, wat nog steeds staat.

      Login om te reageren
    • Vincegail zegt

      22 september 2015 om 19:17

      @porsche993: true

      Login om te reageren
  11. clarkson zegt

    22 september 2015 om 17:03

    Man wat verschrikkelijk mooi is dit toch! Je zou dit toch in je garage hebben staan. Ik zou er uren naar kunnen staren.

    Login om te reageren
    • toniominestrone zegt

      22 september 2015 om 17:51

      @clarkson: En dan te bedenken dat het de lelijkste bolide in het startveld was.

      Login om te reageren
  12. stephanotis zegt

    22 september 2015 om 17:08

    De vorige keer (2012) werd deze niet verkocht, en die allerallereerste staat ook nog steeds te koop.

    Ik zou ze beide in de hal draperen als ik oliesjeik was.

    Login om te reageren
  13. norge zegt

    22 september 2015 om 17:12

    Oh, hier een stukje van Wiki….Prost forever!
    The red flag to stop the race was shown at the end of the 32nd lap after clerk of the course Jacky Ickx decided that conditions were too poor for the race to continue. Senna passed Prost’s slowing McLaren before the finish line, but according to the rules, the positions counted are those from the last lap completed by every driver – lap 31, at which point Prost was still leading

    Login om te reageren
  14. Vincegail zegt

    22 september 2015 om 17:14

    Jacky Ickx als wedstrijdleiding. Zwarte bladzijde uit zijn roemrijke autogeschiedenis….

    Login om te reageren
    • norge zegt

      22 september 2015 om 17:20

      @Vincegail: Waarom? De man volgde gewoon de toen geldende regels..

      Login om te reageren
      • Vincegail zegt

        22 september 2015 om 17:28

        @norge: het regende al de hele tijd. Waarom ineens afvlaggen? Er hing een redelijk luchtje aan die beslissing.

        Login om te reageren
      • carnutz zegt

        22 september 2015 om 18:43

        @norge:
        Deze toenmalige Prost fan kan niet anders dan Vincegail gelijk geven.
        1 ronde later en Senna had hem gewonnen.

        Login om te reageren
        • norge zegt

          22 september 2015 om 19:20

          @carnutz: 1 ronde eerder en niemand had er over geklaagd, wel eens aan gedacht dat Prost (le proffesseur) wetende dat de race gestopt werd zachter ging rijden? Waardoor jonge drieste Senna dacht zijn kans waar te zien en probeerde hem in te halen? Niet wetende wat Prost wel wist, dat het te laat was?

          Login om te reageren
        • desjonnies zegt

          22 september 2015 om 19:35

          @carnutz:
          Nee, dat is later ontkracht door Senna’s monteur, de wagen stond op instorten, ik weet alleen niet meer wat er kapot aan het gaan was, maar iets vrij belangrijks.
          Desalniettemin ben ik altijd ‘des Senna’s’ gebleven en vond ik als ooit Francofiel juist Alain Prost een drol van een rijder.
          Dat is zeer zeker mede gesterkt door Senna’s enorme prestaties in deze race !
          En eigenlijk kon Prost nooit een deuk in een pakje boter rijden in een regen race.
          Hij was le professeur, de rekenmeester, te veel wiskundige te weinig -Braziliaanse- emotie !

          Login om te reageren
          • dawwg zegt

            22 september 2015 om 21:38

            @desjonnies: Ik had ook een hekel aan Prost, maar dat kwam meer door de vieze chauvinistische trekjes van FIA-baas Jean-Marie Balestre (ook Fransman) en het achterkamer handje-klap met Prost als coureur-vertegenwoordiger. Het was natuurlijk een superconstante, berekende en intelligente coureur, maar het hart & passie (en ruw talent) wint nu eenmaal altijd (Senna). Vooral op Monaco was Senna altijd legendarisch…

            Login om te reageren
  15. 2fjurius zegt

    22 september 2015 om 18:25

    Geen leuke aanwinst voor het louwman museum?

    Login om te reageren
  16. E34M5Touring zegt

    22 september 2015 om 18:42

    Qua verhaal natuurlijk een leuke om in je collectie te hebben. Maar qua style toch liever de Lotus 95T of 98T. Wat mij betreft 2 van de mooiste racewagens ooit!

    Login om te reageren
  17. philipf zegt

    23 september 2015 om 23:28

    Als ik dat geld toch had…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North