
Zeg nou zelf: dit is toch een plaatje?
Mercedes is de laatste jaren aan het schrappen in het modellengamma en daarmee zijn we helaas een van de gaafste modellen kwijtgeraakt. We hebben het over de S-Klasse Coupé. Die keerde bij de nieuwe generatie niet terug, en de cabrio evenmin.
Je zult je dus tot de tweedehands markt moeten wenden, en laten we nu net een heel fraai exemplaar gevonden hebben. Deze S-Klasse Coupé is uitgevoerd in donkerrood, misschien wel de perfecte kleur voor deze auto. Ook heel fraai: volledig zilverkleurige velgen! We missen alleen nog een beige interieur, maar ja, je kan niet alles hebben.




Het betreft een S63 AMG, om precies te zijn eentje van na de facelift. Die kun je herkennen aan de grille met verticale spijlen. Een populaire modificatie op de wannabe-AMG’s van deze wereld, maar hier is het dus volledig origineel.
Belangrijker nog: de S63 kreeg met de facelift een compleet andere motor. De 5,5 liter biturbo V8 werd vervangen door de 4,0 liter biturbo V8. Ondanks de kleinere cilinderinhoud steeg het vermogen wel van 585 pk naar 612 pk. Het koppel is in beide gevallen 900 Nm. De S63 Coupé heeft na de facelift altijd 4Matic, waar er voorheen ook nog de optie was voor puur achterwielaandrijving.


Aan performance geen gebrek in deze Mercedes, maar ook qua luxe kom je niks te kort. Deze S63 is uitgevoerd met onder meer een Burmester Surround Sound-systeem, stoelmassage, panoramadak met Magic Sky (instelbare doorzichtigheid) en Swarovski-kristallen in de koplampen.
Sinds 2019 is er al dik een ton op afgeschreven, maar dan is de vraagprijs nog steeds stevig. De auto wordt aangeboden op Marktplaats voor €149.995, met 71.000 kilometer op de teller. We zouden zeggen: sla je slag, want dit is hoogstwaarschijnlijk de enige in Nederland met deze kleur.





Serieus mooie auto. Ziet er erg gedistingeerd uit in deze kleurstelling maar een beest van een auto is het wel.
Vind die panamericana grille echt verschrikkelijk. Een of andere manier past het niet bij de rest van de auto. Op een normale C of E klasse zonder AMG pakket kom ik het ook wel eens tegen, vind ik helemaal niet uitzien.
Diamond grill monteren. Probleem opgelost
Prijs is wat aan de hoge kant als je het mij vraagt. Heb zelf afgelopen maand een GT 63S 4 door aangeschaft, ook uit 2019 met nog iets minder kilometers op de teller en voor een beduidend lagere prijs. En dat terwijl ze nieuw niet veel van elkaar verschillen qua prijs.
Ja, dik een ton sinds 2019 betekent dus iets van 40% eraf in ruim 5 jaar. Zou het door de kleur komen? Mss is 125-130K realistischer?
Op autowereld staat een vergelijkbare te koop, in het zwart uit 2018 met 78k en daar vragen ze 120k voor. Kan niet zien of ze precies gelijk zijn qua opties maar van nog vind ik 30k een fors verschil
Heerlijke wagen. Maar wat zijn die panamericana grills lelijk.
Het probleem is dat een E-Klasse Coupé en een CLS bijna hetzelfde lijken. Als je alleen naar de foto kijkt, zou je zo kunnen denken dat het een E-Klasse Coupé is.
Op een fotootje misschien… in het eggie is de S toch echt wel een stuk imposanter.
Gaaf hoor, deze kleurencombinatie. dit vind ik dus serieus mooi. En op zich is 40% afschrijving in zes jaar tijd helemaal niet zo heel veel voor auto’s in deze prijsklasse. Maar ja, anderhalve ton is voor mij ongeveer tien tot vijftien keer meer dan wat ik normaliter aan een occasion wens (lees: kan) uit te geven.
Die panpanamericano grill is zo lelijk daar zou ik me drol nog niet op bbqe.
‘BOMVOL’ . . . een ‘particuliere’ verkoper, die zich ‘luxery Cars’ (ja, met een ‘e’) noemt . . . er gaat een enkel alarmbelletje af bij yours truly . . . 🤔
Kan niet tippen aan de 560 sec, w126 serie. Deze laatste S coupe was gewoon ’te klein’o ogde meer als een E coupe dan een S klasse coupe m.i.
Heb ooit een poosje gestuurd met de illustere voorganger, een 500SEC, in Barolo rood met crème lederen bekleding. Maar deze vind ik ook prachtig…