• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Koopt Porsche straks “per ongeluk” Scania?

Auteur: Dennis, gepost 5 februari 2009 om 10:41 – 31 Reacties

Porsche Scania logo

We weten dat Porsche werkt aan “total domination” bij Volkswagen. Porsche heeft nu 50,76 procent van de VW aandelen in handen en schroomt niet om dat belang verder uit te breiden naar 75 procent. Een klein onbenullig formaliteitje was dat Porsche ook nog even een bod moest doen op alle uitstaande aandelen van vrachtwagenfabrikant Scania. VW is namelijk voor 68,6% eigenaar van Scania en nu Porsche dus meer dan de helft van de VW aandelen in handen heeft moeten ze volgens de Zweedse wet verplicht een bod uitbrengen op de rest van de aandelen. Porsche is totaal niet geïnteresseerd in Scania en deed dus het minimale bod van zo’n 2,8 miljard euro. Dat bod lag ver beneden de marktwaarde, met de nadruk op “lag”.

Als gevolg van de crisis is de koers van het Scania aandeel in het laatste kwartaal van vorig jaar ongeveer gehalveerd. De prijs per aandeel dook zelfs onder het bedrag dat Porsche bereid (lees: verplicht) is neer te tellen voor de aandelen. Hierdoor is het aanvankelijk absurde bod van Porsche ineens een interessant bod geworden.

Porsche zelf acht de kans erg klein dat men straks met een nog groter aandeel in Scania opgescheept zit. Porsche heeft steeds heel duidelijk benadrukt geen interesse te hebben in Scania. Dat kunnen ze wel roepen, maar als het bod wordt geaccepteerd, moet er gewoon afgerekend worden. Lang leve de crisis! (via: bloomberg)

Ook interessant!

  • Porsche straks mogelijk te scoren voor een habbekrats
  • Niet eerder verkocht Porsche zoveel auto's, maar wat koopt men?
    Niet eerder verkocht Porsche zoveel auto's, maar wat koopt men?
  • Porsche Taycan RWD rijtest video
    Porsche Taycan RWD rijtest video
  • Porsche verkoopt losse stoelen uit de printer

Nieuwste artikelen

  • Autoverkoper bouwt zelf een Sport quattro S1-eerbetoon met deze extra dikke RS3!
  • Brabants bedrijf verkoopt 911 schadebak, moet aankoop terugdraaien
  • Ford geeft Explorer en Capri meer actieradius, bestempelt ze als ”goede caravantrekkers”
  • Ferrari-PHEV-rijders laden nooit op, maar zouden dat wel moeten doen
FacebookTweetPinLinkedIn

Porsche, scania

Vorig bericht: « Anteros Coupé en Roadster zijn te bestellen
Volgend bericht: Dit is de nieuwe Renault Clio (met video) »

Lees Interacties

Reacties

  1. San Sebastiano zegt

    5 februari 2009 om 10:46

    Reality is stranger than fiction, baby!

    Login om te reageren
  2. Lout zegt

    5 februari 2009 om 10:54

    Haha,… wat een bizarre wending!!

    Login om te reageren
  3. joah zegt

    5 februari 2009 om 10:55

    krijgen we dit soort tafferelen!!?

    Login om te reageren
  4. Arnoud zegt

    5 februari 2009 om 11:04

    Tjonge. Straks worden vrachtwagens ook nog met enige structuur, precisie en efficientie in elkaar geschroefd…

    Login om te reageren
  5. AutoInformatief zegt

    5 februari 2009 om 11:13

    Aan de ene kant is dit natuurlijk best wel humor. Ze willen het absoluut niet en doen zo’n laag bod dat ze het in een normaal geval nooit zullen krijgen. EN nu krijgen ze straks Scania ook gewoon in de schoot geworpen!

    Maar hoe zit het met M.A.N.? Ik meen dat Volkswagen daar ook flink wat aandelen van had. Moeten ze daar dan ook een bod op doen?

    Login om te reageren
  6. Laurens zegt

    5 februari 2009 om 11:50

    Van Cayenne Diesel naar een vrachtwagen is toch niet zo’n grote stap?

    Login om te reageren
  7. WieAndersDasAuto zegt

    5 februari 2009 om 11:52

    Ik hoop ook dat ze een bod op MAN moeten doen. Ik meende dat VW iets van 30% aandelen daar in had….

    Login om te reageren
  8. Vinny_93 zegt

    5 februari 2009 om 11:55

    Zul je net zien dat alle vrachtwagenfabrikanten worden overgenomen door VW, alleen om Porsche te pesten.

    Login om te reageren
  9. ripjans zegt

    5 februari 2009 om 12:18

    @Vinny: :D Dat zou een mooie situatie opleveren :D

    Login om te reageren
  10. RenesisHP zegt

    5 februari 2009 om 12:25

    Ik snap het probleem van Porsche niet. Vrachtwagen races zijn zo gaaf. :D

    Login om te reageren
  11. Dennis zegt

    5 februari 2009 om 12:34

    @AutoInformatief.com: “In hun schoot geworpen” ??

    2,8 miljard euro is heel veel geld voor iets dat je niet wilt hebben.

    Login om te reageren
  12. jurrian zegt

    5 februari 2009 om 12:37

    Ik ben benieuwd hoe ze dat willen aanpakken met de motor achtering zo’n scania, als hij achter de achteras moet zal het toch de aanhanger worden. :P

    Login om te reageren
  13. Potver7 zegt

    5 februari 2009 om 12:39

    @ Das Auto & Vinny_93: De enige andere (grote) vrachtwagenfabrikant die onder de Zweedse wet valt is Volvo. Bovendien staat er in het artikel dat VW een meerderheidsbelang moet hebben, die 30% die het in MAN heeft is dus niet genoeg (ook al zou MAN Zweeds zijn).

    Maar goed, met zo’n 16-liter V8 Diesel met 620 PK zou zo’n Cayenne misschien nog eens wat worden…

    Login om te reageren
  14. Esprit_de_Flandre zegt

    5 februari 2009 om 12:42

    Als ze het dan toch moeten kopen, zullen ze het over een paar jaar tegen een betyere prijs weer verkopen. Niet mee inzitten.

    Login om te reageren
  15. AutoInformatief zegt

    5 februari 2009 om 12:56

    @ Dennis,

    Ik bedoelde het meer in de zin van. We doen een zo laag mogelijk bod want we willen het niet (en verwachten het daarmee ook niet te krijgen) En dan krijgen ze het evengoed, als in de schoot geworpen.

    Het stond er inderdaad misschien een beetje raar ja ;)

    Login om te reageren
  16. Jan C. zegt

    5 februari 2009 om 13:24

    Maar VW wil Scania hebben. Porsche wil VW hebben, dus iedereen blij. Niks “opgescheept”

    Login om te reageren
  17. Rolo zegt

    5 februari 2009 om 13:40

    Het is op dit moment misschien een slechte bijkomstigheid, maar de kredietcrisis zal niet eeuwig blijven duren. De transportsector, die nu misschien op zijn gat ligt door de extreem lage consumpties, komt er ook wel weer bovenop. Daardoor denk ik dat Porsche er nog wel winstgevend vanaf kan komen.

    Login om te reageren
  18. Citrofiel zegt

    5 februari 2009 om 13:48

    Dan hebben ze tenminste diesels die krachtig genoeg zijn voor een Porsche, ipv die belachelijke V6. :P

    Login om te reageren
  19. Simpson zegt

    5 februari 2009 om 13:52

    @autoinformatief: ik denk niet dat M.A.N. onder de zweedse wetgeving valt :)

    Ik ben wel benieuwd of dit ook de reden is dat Volvo nog niet verkocht is, wie weet welke zweedse keukenketen je er bij moet kopen :?

    Login om te reageren
  20. Blackjack77 zegt

    5 februari 2009 om 14:53

    Vrachtwagens met een boxermotor mss? De toekomstige Scania GT of 4S

    Login om te reageren
  21. de sjonnies zegt

    5 februari 2009 om 15:11

    Och Scania is nou niet bepaald het armoedigste merk in vrachtwagenland, en ls het bedrag voor de krediet crisis belachelijk laag was, dan zal hetzelfde bedrag dadelijk belachelijk weinig zijn geweest als ze het met 10 keer de aankoopwaarde kunnen verkopen.
    Vergeet niet dat Scania , behalve in de VS een wereld wijd verkocht merk is !

    Login om te reageren
  22. Vinny_93 zegt

    5 februari 2009 om 15:34

    I couldn’t care less, eerlijk gezegd, maar @ Citrofiel:
    Liever helemaal geen diesels.
    En het is een Boxer-6, geen V6

    Login om te reageren
  23. Citrofiel zegt

    5 februari 2009 om 15:40

    @ Vinny; Daar ben ik het helemaal mee eens. Geen diesel in een Porsche. Maar nu ze er eenmaal voor gekozen hebben dat er wel diesels in Porsches komen, vind ik het zwak dat ze zo’n kleine V6 van VW hebben gekozen. (niet boxer! Ik had het over de diesel in de Cayenne) Nu is het dubbel stom: Diesel, en zwak. Diesel en sterk had nog íets goedgemaakt.

    Login om te reageren
  24. Onehp zegt

    5 februari 2009 om 16:51

    @Arnoud: assemblage van vrachtwagens is toch nét andere koek dan sportwagentjes, die overigens bijna evenveel kosten. Voor je geld krijg je minder auto, minder PKs, veel minder duurzaamheid, veel veel veel minder lastvermogen en veel veel minder keuzevrijheid in de configuratie. Om maar iets te noemen. ;-)

    Login om te reageren
  25. Arnoud zegt

    5 februari 2009 om 17:04

    @ Onehp:
    Ik heb het ook niet over kwaliteit of duurzaamheid gehad.
    Maar ik werk zelf bij een leverancier van kippers en container wissel systemen en weet toevallig dat elk chassis verschilt in lay-out. Ook van dezelfde types truck zijn er nauwelijks 2 identieke exemplaren te vinden. Dat moet in de assemblagelijn toch ook te merken zijn aan de tact-tijden. Dat is wat ik bedoelde met structuur, precisie en efficiëntie. ;)

    Login om te reageren
  26. Onehp zegt

    5 februari 2009 om 19:07

    @Arnoud: IC. Scania werkt met manuele assemblage genoodzaakt juist door die diversiteit, maar die manuele assemblage is wel zo efficient dat zelfs Toyota op bezoek komt om ervan te leren. Dat geen twee chassi’s dezelfde zijn is dan ook omdat ze konstant verbeterd worden, niet omdat er chaos heerst…

    Login om te reageren
  27. Nick zegt

    5 februari 2009 om 20:10

    Wat zeikt Porsche? Hiermee kunnen ze ook op dat gebied DaimlerBenz en Renault rivaliseren en zijn ze een stapje dichterbij om als conglomeraat Toyota te verslaan.

    Login om te reageren
  28. marruk zegt

    5 februari 2009 om 21:48

    Als ik Porsche was dan kocht ik Scania nu gewoon voor een peuleschil en verkocht ik het over 4 of 5 jaar voor de hoofdprijs.
    Is die andere 31,4% Scania trouwens van (Saab) GM?

    En ondanks dat Scania afgelopen week bekend maakte dat het nogal wat minder verkoopt, is dat bedrijfsproces inderdaad geniaal om te zien, echt. Alleen de banden zijn bij wijze van hetzelfde, verder is echt alles anders.

    Login om te reageren
  29. Arnoud zegt

    6 februari 2009 om 09:02

    @ Onehp:
    Zo moeilijk kan het toch niet zijn om het een en ander te standaardiseren? Gewoon een eenduidig gatenpatroon over de gehele lengte van de chassisbalken bijvoorbeeld. Laat die opbouwers dan vervolgens lekker zelf uitzoeken hoe ze hun spullen erop krijgen. Maar doe in iedergeval altijd hetzelfde gatenpatroon. En niet bij de ene vrachtwagen een groepje gaten op 4m vanaf de vooras en de volgende op 4,10m… Dat werkt niet.

    Login om te reageren
  30. Arnoud zegt

    6 februari 2009 om 14:43

    @Arnoud: Scania werkt met een gestandariseerd modulensysteem maar dat van de gaten is een geldig punt. De eerste trucks met gestandariseerd gatenpatroon lopen dan ook nu van de band…

    Login om te reageren
  31. Onehp zegt

    6 februari 2009 om 14:45

    @Arnoud: Scania werkt met een gestandariseerd modulensysteem maar dat van de gaten is een geldig punt. De eerste trucks met gestandariseerd gatenpatroon lopen dan ook nu van de band…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North