• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Lotus onthult stilletjes een derde versie van de Emira

Auteur: Loek, gepost 4 oktober 2024 om 17:17 – 8 Reacties

Je had bij de Lotus Emira al de keuze tussen de AMG viercilinder en de Toyota V6. Er is nu een derde keuze en die werd zonder al te veel bombarie aangekondigd.

Het is drie jaar geleden dat Lotus met de Emira op de proppen kwam, naast de Evija de eerste auto van het gloednieuwe Lotus. Waar de Evija eigenlijk maar weinig met het oude Lotus te maken heeft, weet de Emira nog een goede portie oude Lotus in het nieuw te stoppen. Het voelt meer als een Evora-opvolger dan een Elise-opvolger, maar het is nog steeds een relatief lichte auto met een heerlijke motor.

Motorkeuzes

Je hebt qua motoren twee keuzes. De ene is voor Lotus-standaarden gesneden koek. Dat gaat namelijk om een 3.5 liter grote V6 van Toyota, het blok dat ook al in de Exige en Evora lag. Deze levert ook nog eens 405 pk. Wie toch een beetje de spirit van de Elise wil terugvinden in de Emira kan kiezen voor het model dat Lotus ‘Emira Turbo’ noemt. Dan krijg je een turbo-aangedreven viercilinder van AMG, het blok dat je kent uit de AMG 45-serie. Iets minder pk, 366 stuks, maar wel iets vriendelijker voor de belastingklasse waar de Emira in belandt. Qua gewicht scheelt het overigens echt helemaal niks: 1.446 kg voor de Turbo en 1.458 kg voor de V6.

Lotus Emira Turbo SE

De Emira liep wat vertraging op, maar blijft een drie jaar oud model. Lotus onthulde daarom een nieuwe variant van de Emira. Deze noemt het Britse merk de ‘Turbo SE’. Geen zorgen, de E staat niet voor elektrisch, het is een historische naam. SE betekende bij oude Lotussen ‘Special Equipment’. Kort door de bocht is het een nieuwe variant van de AMG viercilinder.

Grappig genoeg zou je daarom verwachten dat de Turbo SE precies tussen de Turbo en V6 komt te zitten, wat op zich zo is. Qua specs ligt het iets anders:

Emira TurboEmira Turbo SEEmira V6
Motor2.0 liter AMG viercilinder, turbo2.0 liter AMG viercilinder, turbo3.5 liter Toyota V6, compressor
Vermogen366 pk / 430 Nm407 pk / 480 Nm405 pk / 430 Nm
Acceleratie0-100 in 4,4 sec.0-100 in 4,0 sec.0-100 in 4,2 sec.
Topsnelheid290 km/u308 km/u290 km/u

Jawel, de Turbo SE is op elk vlak de snelste en krachtigste Emira. De verschillen zijn marginaal en voor de beleving is die V6 wel echt geniaal, maar het wordt zo wel een serieus snelle viercilinder sportauto. Voor de cijfernerds weer een mooie manier om Lotus een oppepper te geven qua performance.

Als dikste performance-variant is de Lotus Emira Turbo SE ook standaard uitgerust met two-tone lak, speciale velgen, rode remmen en alcantara hemeltje. Genoeg Special Equipment dus.

Ook interessant!

  • Kopers Lotus Emira met AMG-motor moeten even wachten
  • Helaas: de Lotus Emira moet wijken voor een EV
  • Lotus Emira leuk aankleden doe je met Vorsteiner
  • Lotus voert iets in hun schild, maar wat is het?

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
  • Autosalon van Brussel 2026: dit zijn de primeurs
  • Kia viert 80-jarig bestaan met dit bijzondere apparaat
  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
FacebookTweetPinLinkedIn

Emira, Lotus

Vorig bericht: « Waarom wil niemand in Nederland deze Jaguar XJ220?
Volgend bericht: BMW viert tienjarig bestaan met een basismodel »

Lees Interacties

Reacties

  1. 850t5restate zegt

    4 oktober 2024 om 18:41

    Geef mij die V6 maar. Ik heb al twee auto’s met een 2gr v6 dus het zou een leuke aanvulling zijn.

    Login om te reageren
    • JanJansen zegt

      4 oktober 2024 om 18:57

      Ik twijfel, die V6 is echt wel mooi wat geluid betreft.
      Maar ja… Renntech biedt voor die AMG motor al pakketten aan van 600pk. Dan wordt het verschil opeens wel erg groot. En ja, dat allemaal met garantie en TÜV-goedkeuringen.

      Login om te reageren
      • maotje zegt

        4 oktober 2024 om 21:56

        @janjansen wordt de auto daar ook beter van? Is het noodzakelijk om fun te hebben of is de 405 pk van de 6 cil handgeschakeld met een goede sound eigenlijk voldoende voor rijgenot?
        Wat ik lees en zag ik de filmpjes is de automaat van de 4 cil niet echt een fijn ding is.

        Login om te reageren
  2. ericc zegt

    4 oktober 2024 om 19:19

    Euh, evenveel pk als de gewone turbo of klopt er iets niet? 366 pk en wat prullaria. Of zie ik dit verkeerd?

    Login om te reageren
    • Petrovski zegt

      5 oktober 2024 om 10:15

      Ik ben het eerlijk gezegd ook even kwijt 🫣. Nieuwe editie met ook 366 pk?? Boeien!

      Login om te reageren
  3. ponnie zegt

    4 oktober 2024 om 23:04

    Al had die 4 cylinder af fabriek 600pk en de 6 cylinder geen supercharger en maar 250pk dan zou ik nog de v6 pakken.
    Die 4 cylinder is leuk als het je om de cijfertjes gaat, maar voor het plezier is een atmosferische 6 cylinder toch niet door een turbo 4 cylinder te verslaan.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      5 oktober 2024 om 10:55

      Waar gaat het je dan om? Niet om prestaties of sportief motorkarakter, atmosferisch is immers meer relaxed dan sportief. Het lijkt je juist vooral om het cijfer zes te gaan. Ik zou zeggen de cijfers die echt tellen zijn koppel en vermogen.

      Login om te reageren
  4. Snelle zegt

    6 oktober 2024 om 21:36

    Voor 1/3 van de prijs koop je bijna dezelfde auto. De Lotus Evora S is de basis van deze nieuwe variant. De Evora is een super alternatief voor mensen die een 911 zoeken. Qua onderhoudt valt het reuze mee, betrouwbare motoren. Wat echt een voor deel is van een Lotus, beter wordt het niet qua sturen. Er staan een aantal mooie exemplaren in Houten, ik zou het wel weten

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North