
Het temperamentvolle gedrag van Vettel is wat Sergio Marchionne betreft onacceptabel.
Als de Duitse F1-coureur ook na 2017 bij Ferrari wil rijden zal hij zijn gedrag op het veld moeten aanpassen. Het is aankijken hoe Vettel presteert in 2017 voordat er überhaupt gesproken gaat worden over een nieuw contract, zegt Marchionne tegenover Autosport.
De topman van Ferrari is tevreden over de prestaties van Raikkonen in het afgelopen seizoen. Desondanks kijkt Scuderia Ferrari naar de mogelijkheden voor nieuw bloed bij het team. “Het is niet dat we geen vertrouwen hebben in onze rijders, maar ze liggen wel onder de loep.”
Ferrari houdt rekening met een mogelijk pensioen voor Raikkonen na het seizoen in 2017. De 37-jarige Fin is de oudste F1-coureur van de huidige garde. Daarnaast worden de termen ‘pensioen’ en ‘Raikkonen’ al enkele jaren genoemd in de wandelgangen.
Aan Vettel de taak om volgend jaar te presteren zonder huilie huilie-taferelen. Het is de enige manier om het vertrouwen van Ferrari terug te winnen. Marchionne wil dat zijn coureur zich gaat focussen op de winst en niet op persoonlijke vetes, zoals eerder dit jaar het geval was met Max Verstappen. “We moeten hem een winnende auto geven, in ruil zal hij kalmer en minder opgewonden moeten gaan rijden.”
Ach wat emotie in de sport kan geen kwaad, maar zoals Vettel zat te miepen was een beetje overdreven. Goed zo Marchionne!
En minder zeuren mag ook
Dat zelfs de hoge baas zich met je moet bemoeien omdat je zo’n heethoofd bent. Honestly!
@gulli: Dat een Italiaan een Duitser moet vertellen dat-ie te temperamentvol is. Toch een beetje de omgekeerde wereld.
Wanneer het allemaal hartstikke goed gaat dan hoor je Vettel niet, kijk maar naar zijn tijd bij Red Bull. Daar maakte hij grapjes over de boardradio en zat hij zingend te roepen dat er een blauwe vlag is.
Nu hij alles behalve een winnende auto heeft, is het nogal een zuurpruim. Dat is wel duidelijk geworden dit seizoen. Wel ben ik er van overtuigd dat Vettel over het algemeen een vriendelijke gozer is met een gezonde dosis humor. Hij moet alleen niet zo gaan bitchen als het allemaal niet lekker loopt, dat doet Kimi ook niet..
Over Kimi gesproken. Dat is een typische gozer die van mij nog jaar en dag mag gaan rijden. Het is een kille gozer maar ik heb heel veel sympathie voor hem.
@viezefreddyw: Nou, Kimi hoor je ook alleen maar als ie wat te bitchen heeft. Dat zijn eigenlijk de enige momenten dat ie z’n mond opentrekt. Weliswaar op een andere manier, maar toch.
@str8six: Klopt, maar elke coureur loopt wel eens te bitchen. Ik kan me nog een Max Verstappen herinneren in Australië begin dit seizoen. Sainz hield inderdaad Max een beetje op, maar Max was alles behalve vriendelijk voor zijn teamgenoot over de boardradio.
@str8six: Bwoah…
@str8six: ja, maar bij Kimi is het op de een of andere manier wel grappig. Kijk voor de grap maar eens een soort ‘best moments’ compilatie waarin hij geïrriteerd doet over de radio, ge-ni-aal grappig! Komt waarschijnlijk ook door zijn persoonlijkheid, die wat rustiger is dan die van Vettel, maar dat maakt het niet minder grappig…
@jobberns: ja ik lach me ook altijd kapot als je ‘m hoort tijdens de race. Lekker zemelen en zeiken. Maar op zijn manier is het absoluut vermakelijk! :D
@viezefreddyw: Vettel is meteen bij RB weggehold toen ze hem niet weer wereldkampioen konden maken. Dat vind ik al weinig loyaal en onsympathiek. Daarna is hij geld gaan schrapen bij Ferrari waar iedereen al van wist dat ze geen wereldwagen hadden. Vettel is niet bij machte om zo’n team naar zijn hand te zetten, dus is hij zelf een magere totaalcoureur. Uithuilen en of stoppen of zonder zeiken verder rijden.
@roppp: Ik denk dat Vettel daar wel toe in staat is. De topjaren van RBR waren niet alleen maar een verdienste van Newey (grotendeels wel natuurlijk), maar ook van Vettel.
Ferrari laat dat echter niet toe, ze willen dat Vettel gewoon zijn eigen werk blijft doen en zich niet te veel met de rest van het team bemoeit. Daar heeft hij zich wel vaker kritisch over uit gelaten. Sterker nog, ik denk dat dat ook de reden is dat Alonso bij Ferrari weg is gegaan, het team is te eigenwijs en onveranderlijk (kijk maar eens hoe lang ze onnodig hebben doorgemodderd met hun pull-rod voorwielophanging).
@motoragent: amen!
@motoragent: oh ja, inderdaad die pullrod voorwielophanging. Dat wel een dingetje
@viezefreddyw: Toen Webber zijn boek uitbracht was er ook kritiek op wat hij schreef over Vettel (is maar een klein stukje). Webber zou volgens velen een zure verliezer zijn in het Red Bull team maar het past wel precies in het straatje hoe Vettel zich dit seizoen heeft gedragen.
Vettel mag idd minder janken maar Ferrari zal nu ook weer eens een keer een goede auto moeten bouwen. Het een heeft met het ander te maken. Goede auto = Vettel blij = geen gejank = Ferrari blij. Ja ome Sergio, een winnend team begint bij jezelf.
Marchionne heeft daar wat mij betreft wel een punt. Vettel zou meer de wagen naar zijn hand moeten zetten dan er over te zeuren. De Ferrari is al sinds het turbotijdperk een ongelooflijke nerveuze wagen. Kimi zeurt iets minder en zet jaar na jaar de auto beter naar zijn hand.
Ach dat doet adrenaline met je, ik ken jongens die normaal de rust en vriendelijkheid zelf zijn maar geef ze een voetbal en ze schoppen iemand zonder twijfel het ziekenhuis in.
@kobus1967: dan heb je het ook over voetbal…
Als de Italianen zeggen dat je een heethoofd bent dan is het wel heel erg met je gesteld.
@smokin: ja precies, omgekeerde wereld.
Een italiaan die tegen een duitser zegt dat hij minder heethoofdig moet zijn
Sergio, volgensmij heb je belangrijkere zaken aan je hoofd, Alfa redden bijvoorbeeld. Schoenmaker blijf bij je leest….
Het één is het gevolg van het andere. Als topcoureurs niet beschikken over een topwagen dan huilen ze. Dus Ferrari weet wat ze te doen staat!
Ach ja, vroeger jankten de motoren bij Ferrari, nu de coureurs….
1. Vettel is viervoudig wereldkampioen. Rijden kan hij wel. Exceptioneel goed zelfs.
2. Ferrari moet gewoon een stabieler team worden met een betere auto. Ze hebben al sinds 2007 geen winnende auto meer.
3. In plaats van aansluiting met Mercedes kwam Red Bull dichterbij. Veel acties van Max waren op het randje of er over (Mexico…)
4. Dus een labiel team dat matig presteert terwijl de druk hoog is: ja, dan ga je over de babyfoon zeuren. Kom op, het is F1. Geen sport met Hawthorn, Fangio, Stewart, Clark, Villeneuve en Hunt die hun cruesli met verpakking en al op aten.
Honestly??
Wacht ff! Een Italiaan die over minder temperament begint? Wereld op z’n kop!
Ik snap het van beide kanten heel goed. Vettel die alleen maar vloekt en tiert over de boardradio is natuurlijk leuk voor de entertainmentwaarde, maar absoluut geen goede PR voor Ferrari. Dus dat Marchionne dan liever een rustige Vettel in de auto ziet, is volstrekt begrijpelijk.
Anderzijds begrijp ik de frustratie van Vettel ook wel. Je komt als de grote man bij Ferrari binnen, en in je tweede race in de rode overalls weet je al te winnen. Vervolgens ben je de rest van het jaar The Best of the Rest achter Lil’ Lewlew en Nicole en haal je de doelstelling van het team om nog eens twee races te winnen ook eenvoudig. Prima eerste jaar, zou je zeggen. Maar dan komt 2016. Ook dat jaar begint goed met 4 podiumplaatsen in de eerste 7 races. Als je de race die Vettel niet kon starten niet meerekent zelfs 4 uit 6. So far so goed. Maar dan…. In plaats van dat men het gat met Mercedes (deels) dicht, komt het verder achterop te liggen en wordt het door Red Bull ingehaald. Bovendien word je race in Rusland vergald doordat Kvyat zich tot twee keer toe in je achterkant boort, en heb je in een aantal races te maken met een 18/19-jarig joch met net een jaar ervaring dat je het bloed onder de nagels vandaan haalt met zijn acties die op en soms over het randje zijn. Gooi daarbij nog wat strategische keuzes van Ferrari die niet altijd even goed uitpakken en het recept voor een boze coureur is compleet.
Wat ik een gemiste kans vind, is dat er niet eens een link naar Max verstappen in dit artikel staat… Het had zo mooi kunnen zijn!
http://www.autojunk.nl/2016/12/ves-en-ric-wensen-iedereen-een-gelukkig-kerstfeest