• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Max Verstappen krijgt vrouwelijke collega

Auteur: nicolasr, gepost 16 maart 2023 om 19:03 – 15 Reacties

Zeker, Max Verstappen krijgt een vrouwelijke collega. Uit Nederland nota bene!

Vrouwen en de formule 1. Da’s nou niet meteen een gelukkige combinatie. Niet omdat het zo vreselijk vaak mis is gegaan, maar wel omdat er vooral gewon heel weinig vrouwen in de koningsklasse hebben gereden. Anders had het wel koninginnenklasse geheten, niet?

Het waren er in totaal maar twee die een heuse Grand Prix hebben gereden en beiden niet met heel veel succes. Maar ja, het is nu 2023 en dat moet dus anders, vindt men. Daarom is er een nieuwe raceklasse die vrouwen -als het even kan- klaar moet stomen voor de Formule 1. En daar zit een Nederlandse dame in!

Krijgt Max een vrouwelijke collega?

Het gaat in dit geval om Emely de Heus. 20 jaar en geen onbekende in de autosport. Zo deed ze vorig jaar al mee aan de W-series, een raceklasse speciaal voor vrouwen. Maar nu is ze geselecteerd voor de F1 Academy, een opstapklasse die in het leven is geroepen door de Formule 1.

En de Formule 1 financiert het project met 2,25 miljoen euro. Aan het eerste seizoen doen vijf teams met ieder drie auto’s mee. Emily gaat rijden voor MP Motorsport en krijgt daar gezelschap van twee vrouwen uit de Verenigde Arabische Emiraten.

Mocht je willen kijken naar Emily en haar collegae, haar seizoen begint eind april op de Red Bull Ring. Van 23 tot en met 25 juni wordt in Zandvoort gereden. De laatste race is op 22 oktober in Austin, waar die dag ook de Grand Prix van de Verenigde Staten in de Formule 1 op het programma staat.

Foto via de Insta van Emely

Ook interessant!

  • Max Verstappen ziet uit naar verbouwde Albert Park
    Max Verstappen wint bij hoge raad
  • Koning WimLex schrijft brief aan Max Verstappen
    Koning WimLex schrijft brief aan Max Verstappen
  • Perez buigt voor Max Verstappen
    Perez buigt voor Max Verstappen
  • VERSTAPPEN PAKT DE LEIDING!!!

Nieuwste artikelen

  • Video: Met een motor van de trap rijden
  • Hierom worden auto’s in 2026 nog duurder
  • Koop de Nederlandse voorloper van de Porsche 911 Dakar [video]
  • Kerstspecial: de geschiedenis van de Pausmobiel
FacebookTweetPinLinkedIn

Formule 1

Vorig bericht: « Maken of kraken, deze Mansory Mercedes SL63
Volgend bericht: Ferrari Roma Spider is een échte sportieve roadster »

Lees Interacties

Reacties

  1. O plaat zegt

    16 maart 2023 om 19:33

    Mogen vrouwen wel in een auto rijden in de verenigde Emiraten?
    Nuja dit is louter symbool politiek. Ze zal in navolging van Danica Patrick nooit nog maar in de buurt komen van winst maar he het is een vrouw.

    Login om te reageren
    • superhans zegt

      17 maart 2023 om 07:10

      En kan Emily wel autorijden met klompen aan? Beetje onnozel om je eigen gebrek aan kennis zo te etaleren.

      Login om te reageren
  2. awesome zegt

    16 maart 2023 om 20:31

    Symboolpolitiek. Niks meer, niks minder.
    Wanneer er een echt vrouwelijk talent is dan komt ze er ook wel op de reguliere weg.
    Zoals Dave Chapelle ooit zei: als vrouwen echt goed zouden zijn in basketbal, dan was er geen Womens NBA.

    Login om te reageren
    • Flutterbear zegt

      17 maart 2023 om 07:28

      Mannen hebben gewoon enorme fysieke voordeel bij sport en daarnaast is het percentage wat over lijken gaat voor eigen gewin veel hoger dan bij vrouwen. Invidueel is de man simpelweg beter, in een samenleving is echter de vrouw beter.

      Dit geld natuurlijk niet voor alle mannen en vrouwen. Waarschijnlijk rijdt de W series ook 99,9% sneller dan alle mannen ter wereld. Die 20 mannen in de F1 zijn alleen nóg sneller.

      Login om te reageren
      • cloverleaf zegt

        17 maart 2023 om 07:53

        En al die mannen in F2, F3, F4, Indy(lights), Super Formula, NASCAR, WEC, etc.

        Ik snap je punt. Ik denk dat de racerij wel een sport is waar vrouwen eventueel zouden kunnen concurreren met mannen, ondanks hun fysiek. Dat er nog gescheiden wordt gedart, gegolfd, geschaakt gaat natuurlijk helemaal nergens over!

        Login om te reageren
  3. flatsix010 zegt

    16 maart 2023 om 20:33

    De kans dat een vrouw de F1 bereikt is statistisch gezien gewoon kleiner vanwege het geringere aanbod. Maar eigenlijk is het een uitgelezen gemengde sport. Qua fysieke en talent zou het echt geen probleem moeten zijn, er zijn immers genoeg vrouwelijke straaljager piloten. En daarbij is het niet zo dat enkel de beste coureurs de F1 bereiken.

    Login om te reageren
    • kniesoor zegt

      16 maart 2023 om 21:01

      Hetgeen de vraag opwerpt waarom er dan toch geen enkele vrouw geslaagd is in de F1. In rally (Michèle Mouton) is dat nadrukkelijk wél gelukt. In de Dakar (Jutta Kleinschmidt) ook. Misschien, dat we onderschatten wat F1 van een rijder (m/v/x) vergt.

      Login om te reageren
      • invictus66 zegt

        17 maart 2023 om 09:05

        Het aantal coureurs in de F1 is sowieso al heel beperkt, combineer dit met het feit dat er veel minder vrouwen interesse hebben in motorsport, dat is het niet zo opmerkelijk dat er geen enkele in de F1 geraakt is.
        Dakar kan je niet vergelijken, dat zijn niet persé de beste coureurs.

        Login om te reageren
        • b00st zegt

          17 maart 2023 om 09:47

          Nochtans zou het PR gewijs wel een goudmijn zijn, denk ik.

          Login om te reageren
    • Flutterbear zegt

      17 maart 2023 om 11:49

      Maar horen die vrouwelijke straaljager piloten ook bij de top van de top? Statistieken zijn waardeloos wanneer het 20 uit 8 miljard mensen betreft. Qua afkomstig is er trouwens wel enorme diversiteit in de F1.

      Login om te reageren
  4. lebeaunl zegt

    17 maart 2023 om 07:57

    Het is Emely, niet Emily a het ging 1 keer goed.

    Login om te reageren
  5. bassrt zegt

    17 maart 2023 om 09:22

    Gezien haar huidige prestaties die ze tot nu toe bereikt heeft in het karten en formule rijden hoeven we geen F1 ambieties te verwachten. Maar hopelijk beleeft ze veel plezier aan deze ervaringen die ze mag mee maken.

    Login om te reageren
  6. 560pk zegt

    17 maart 2023 om 10:08

    “De F1 sponsort met 2,25 miljoen”. Dat is toch ongeveer de prijs van een setje banden?

    Login om te reageren
    • kniesoor zegt

      17 maart 2023 om 10:18

      Gezien de totale hoeveelheid geld die er in F1 omgaat inderdaad peanuts. Je zou bijna denken, dat ze het meer voor de vorm (“diversiteit”) doen dan dat ze werkelijk vrouwen achter het stuur van een F1 oto willen zien.

      Login om te reageren
    • Robert zegt

      17 maart 2023 om 10:20

      Dit is inderdaad een verbazingwekkend bedrag, als je ziet hoe veel er in dit wereldje omgaat.

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North