• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Mercedes-AMG CLA45S – rijtest en video

Auteur: Wouter, gepost 28 september 2020 om 16:00 – 20 Reacties

Mercedes-AMG CLA45S rijtest

Een monster verpakt in een chique koets. Maak kennis met de Mercedes-AMG CLA45 S tijdens de rijtest.

Enigszins verwarrend is de line-up bij Mercedes-Benz inmiddels wel. Het aantal carrosserie varianten is de 30 inmiddels ruim gepasseerd en er zijn modellen die heel erg op elkaar lijken. Toen Mercedes-Benz de CLA lanceerde, omschreven we het als een A-klasse met een kont. Verwarrend genoeg levert naast deze (nieuwe) CLA inmiddels ook de A-klasse limousine. Er zijn een paar verschillen, maar voor nu is er maar één belangrijk: alleen de CLA is te krijgen als 45. De hatchback is overigens ook te krijgen als A45 AMG die we ooit ook testten.

Het meeste vermogen

De vorige generatie CLA45 pompte er al 381 pk uit, maar we hebben inmiddels wel door hoe AMG bepaalt hoeveel pk een nieuw model moet krijgen. De concurrentie moet in ieder geval verslagen worden. AMG maakte het zichzelf niet makkelijk door vast te houden aan het bekende recept van de twee liter viercilinder. Met een beetje meer slagvolume is er makkelijker meer pk’s uit te peuren.

Uiteraard is het blok voorzien van een (enkele) twinscroll turbo waarbij de turbinebehuizing is onderverdeeld in twee stroomgedeelten. De poorten in het uitlaatspruitstuk zijn eveneens gescheiden, waardoor de verbranding in de afzonderlijke cilinders geen negatieve invloed op elkaar hebben.

  • Mercedes-AMG CLA45S rijtest

Vergeleken met de AMG 35 modellen is het motorblok 180 graden gedraaid. Het inlaatsysteem zit nu aan de voorkant, de turbo en het uitlaatspruitstuk aan de achterzijde. Het zorgt er voor dat de benodigde lucht een kortere afstand hoeft af te leveren met minder verstoringen.

Net als bij de AMG GT63 4-door coupé (spots hier) krijgt de turbo rollagers die de mechanische wrijving verminderen. De turbo reageert daardoor sneller en kan een hoger maximum toerental draaien: 169.000 toeren per minuut. Dankzij een elektronisch geregeld wastegate kan de turbodruk nog nauwkeuriger worden geregeld. Maximaal levert de turbo 2.1 bar aan boost.

Het resultaat is verbluffend: uit een 2.0 litertje halen de tovenaars van AMG niet alleen 500 Nm aan koppel (+25), maar ook 421 pk. Dat is een specifiek vermogen van 211 pk per liter, een record. Dit zijn overigens de waardes voor de CLA45S, de reguliere CLA45 heeft 387 pk, nog steeds geen kattenpis. Af fabriek kapt de CLA45S de lol pas af bij 270 km/u, voor het reguliere model moet daarvoor het optionele AMG Driver’s Package worden gespecificeerd. Tijdens de rijtest van de Mercedes-AMG CLA45S konden we de topsnelheid niet uitproberen, maar hij zal het best halen.

Sprintkoning

Met de draaiknop tussen de spaken van het stuur kies je voor een AMG-rijprogramma Race of Sport+. Daarna linkervoet op de rem, en met de rechtervoet stamp je het gas volledig in. Op het display voor je verschijnt de aanmoedigingstekst: “Race Start”. Zodra je de rem los laat, breekt ook de spreekwoordelijke hel los. Gezien de vierwielaandrijving doet de bak geen clutchdump om met rokende banden te vertrekken. De AMG Speedshift DCT 8G transmissie zorgt voor koppelingsslip bij wegrijden en ramt de vervolg versnellingen er hard in. Het extra momentum zorgt er blijkbaar voor dat de sprinttijd nog scherper kan. De CLA45S doet er dan ook exact 4 seconden over om de 100 te bereiken.

  • Mercedes-AMG CLA45S rijtest

Driftkoning

Waar we de A35 AMG erg mooi en erg fijn vonden, bekroop ons toen het gevoel dat het nog wel wat spannender kon. Een boost van 115 pk is al aardig, maar de belangrijkste verschil is de vierwielaandrijving. De marketiers gaven het de naam AMG Performance 4Matic+ met AMG Torque Control. De truc zit hem in die laatste term die gaat over het achtersasdifferentieel, waar we helemaal fan van zijn geworden. Het achterdiff heeft twee elektronisch bestuurde lamellenkoppelingen die beide zijn verbonden met een aandrijfas achter. Het aandrijfvermogen kan niet alleen volledig variabel worden verdeeld tussen de voor- en achterwielen, maar ook tussen het linker- en rechterachterwiel. En dat biedt mogelijkheden….

Standaard op de S, maar ook onderdeel van het AMG Dynamic Plus pakket is de driftmodus. We kenden het al van de Focus RS en bij de CLA45 is het nog leuker. Zoals dat gaat, probeer je eerst eens uit wat de Drift modus precies doet. Feitelijk stuurt de CLA45 dan veel meer power naar het buitenste achterwiel, want als die grip verliest, dan ga je lekker glijden. Overigens in Race en Sport+ voel je ook al dat de CLA45 veel meer van het koppel naar de achteras stuurt. Eindelijk, want dat was de makke van de 45 AMG modellen dat ze best wel een beetje onderstuurd waren.

Mercedes-AMG CLA45S rijtest

Eenmaal geproefd aan de verboden vrucht, is er niet meer vanaf te blijven. De rest van de dag brachten de CLA45 en ik door in de driftmodus. Het nadeel daarvan is wel dat het ESP volledig uit moet staan, je moet het dus wel echt helemaal zelf regelen. Toch bleek tijdens de rijtest van de Mercedes-AMG CLA45S dat dat best te doen is. Als je echt niet tegenstuurt ga je wel de mist in, maar het gaat allemaal wel veel gemoedelijker dan bij een achterwielaandrijver.

Fantastisch interieur

Waar de CLA ook punten scoort is het interieur. Het lullige fotolijstje met het COMAND systeem van de vorige generatie is gedumpt voor twee fraaie aaneengesloten schermen. Op die schermen toveren ze dan weer veel gave dingen, zoals een augmented reality weergave van het navigatiesysteem. In de stad worden op het scherm beelden van de frontcamera getoond waar overheen pijlen van de te volgen route worden getoond. Het ziet er cool uit en het werkt goed. Tijdens de rijtest van de Mercedes-AMG CLA45S bleek dit wederom een mooie toevoeging.

Specifiek voor AMG is AMG TRACK PACE die bij het rijden op het circuit permanent meer dan tachtig gegevens kan vastleggen, zoals snelheid en acceleratie. Ronde- en sectortijden worden ook vastgelegd en de respectievelijke afwijking van de referentietijd worden in het rood of groen weergegeven.

  • Mercedes-AMG CLA45S rijtest

Lawaaiig en hard

Dat klinkt bijna als verkoopargument, maar dat is het nu even niet. Ook in de Comfort stand is de demping nog best stevig, wat wellicht ook wordt verergerd doordat de stoelen ook vrij hard zijn. Voor lange afstanden zou je net iets meer souplesse en verwennerij willen. Voor het uitlaatgeluid geldt hetzelfde. De achttraps DCT bak houdt op de snelweg de toeren (erg) laag en dan is de CLA45 behoorlijk stil. Doordat de versnellingen erg lang zijn, schakelt de bak zo’n beetje altijd terug als je wilt versnellen. En dan is die er meteen. De brom in de uitlaat, op het randje van wat leuk is voor lange afstanden. Het vreemde is dat met een kleppensysteem in de uitlaat dit helemaal niet nodig zou moeten zijn.

Prijs en conclusie

Met het Nederlandse belastingsysteem zijn de prijzen van dit soort auto’s niet meer zo heel erg grappig. De Nederlandse dealer vraagt 93.295 euro voor de CLA45S, Belgen besparen zo’n 20 mille op deze prijs. De enige echte concurrent is de RS3 Limousine. Die klinkt veel gaver, maar stuurt saaier. Kortom verhuizen is een optie, vooral omdat de CLA45S stiekem erg leuk is.

Ook interessant!

  • Video: brute Mercedes-AMG GT73e komt in actie
    Video: brute Mercedes-AMG GT73e komt in actie
  • Mercedes-Benz EQA 250 rijtest video
    Mercedes-Benz EQA 250 rijtest video
  • Video: Mercedes AMG One in het wild!
  • Video: Het F1-geluid van de Merces-AMG One!
    Video: Het F1-geluid van de Mercedes-AMG One!

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

amg, cla, cla45, cla45s, driften, Mercedes, mercedes-amg, Rijtest, Video, wouter-karssen

Vorig bericht: « Koop het A-Team busje in Nederland voor weinig!
Volgend bericht: Tesla wil over 10 jaar twee keer zoveel auto’s maken als VW »

Lees Interacties

Reacties

  1. alfapeter zegt

    28 september 2020 om 16:08

    Als belg wil ik waarschuwen dat er wel wat nadelen zijn aan verhuizen en deze het prijsvoordeel van auto’s grotendeels tenietdoen.

    Login om te reageren
    • johnhert zegt

      28 september 2020 om 17:24

      @alfapeter: Dat klopt, hier komen de Belgen massaal in Nederland wonen. Wel allemaal met auto’s met Belgs kenteken. Wat een auto rijden in NL kost iets te veel geld.

      Login om te reageren
      • SimonMc zegt

        28 september 2020 om 22:32

        *Belgisch. Foei!

        Login om te reageren
  2. antoonniels zegt

    28 september 2020 om 16:13

    93K voor opties. Je moet er maar zin in hebben. Vraag me sterk af wat de markt voor dit soort auto’s is. Ik begrijp dat wij hier in NL de hoofdprijs betalen, maar voor 4k minder heb je een C43. Weliswaar maar 390pk maar wel een stuk meer auto.

    Overigens hebben ze bij Koenigsegg ongetwijfeld iets met meer dan 211pk per liter, maar misschien is dat iets te exotisch? Jekso / Jesko Absolut doet 1280 pk uit een 5 liter V8.

    Login om te reageren
    • karhengst zegt

      28 september 2020 om 16:56

      Er zijn mensen die per sé het topmodel moeten hebben, een C43 is dat niet, de CLA 45 AMG wel. Daarnaast is de CLA natuurlijk wel een stuk meer hardcore, maar kennelijk dus eigenlijk té hardcore als zelfs Autoblog de auto te hard en te luidruchtig vindt. Ik denk dat er dus zeker wel een markt voor is, maar persoonlijk zou ik ook direct naar de C43 grijpen.

      Login om te reageren
      • atrak zegt

        28 september 2020 om 18:55

        @karhengst: De CLA 45 ook niet de 45S wel.

        Login om te reageren
  3. Dutchdriftking zegt

    28 september 2020 om 16:56

    De RS3 klinkt beter, en is veel mooier. En laten we eerlijk zijn, hoe gaaf de driftmodus ook is, (jaja daar moet ik alles van weten met mijn gebruikersnaam) je gaat die banden écht niet dagelijks oproken wanneer je deze zelf moet betalen…. Kortom, als weekendspeeltje is de CLA45S beter dan de RS3, maar als daily is de RS3 écht beter. En laten we eerlijk zijn, dit soort wagens zijn daily drivers. Erg benieuwd wat het nieuwe model RS3 straks gaat doen.

    Login om te reageren
    • banderas zegt

      28 september 2020 om 17:40

      Met dit soort auto’s wordt er vooral keihard door de bebouwde kom gereden, dus echt leuk zijn die 400+ pk’s niet meer.

      Login om te reageren
    • viertakt zegt

      29 september 2020 om 10:26

      Verwacht je aan een saaie boel op basis van geluid. De oude RS3 klinkt inderdaad beter, maar die partikelfilter zit er dan ook nog niet om.
      Eénmaal die erbij zit is het ook daar gedaan met de pret. Hopelijk houden ze die 5 cilinder wel!

      Login om te reageren
  4. jensoffbutton zegt

    28 september 2020 om 17:04

    Interieur is toch mooier dan de nieuwe S3.
    Nieuwe RS3 bestaat nog niet toch?

    En naar België moet je niet verhuizen, ze zoeken nog een berg geld tijdens de huidige regeringsformatie en de autokoper zou daarvan nog eens de melkkoe kunnen worden.

    Login om te reageren
  5. Kvgorp zegt

    28 september 2020 om 17:19

    Vette wagen die we eigenlijk allemaal willen hebben. Maar alleen wordt gereden door mensen die toeteren op bruiloften.

    Login om te reageren
  6. jorden zegt

    28 september 2020 om 17:53

    Wat is het toch een verschrikkelijk ordinair poser bakkie. Je tekent de bestuurders zo uit; Haartjes opgeschoren en in de gel, Alexander mcqueen schoentjes en een staal goud Rolex’ie om ??

    Login om te reageren
    • ab1963 zegt

      28 september 2020 om 20:25

      @jorden: en minister van volksgezondheid?

      Login om te reageren
  7. Pordon zegt

    28 september 2020 om 18:40

    Gave bak maar toch zou ik liever voor de 35AMG gaan of een een C43. Meer dan voldoende snel en iets minder hardcore. Gewoon zwart of donkerblauw metallic met chrome sierlijsten en lichtmetaal. Qua koets en interieur liever de CLA dan de C maar die C heeft wel weer een heerlijke 6 cilinder.

    Login om te reageren
  8. cossiekiller zegt

    28 september 2020 om 18:51

    @Wouter; de nieuwe Maserati MC20 zou 630pk uit een 3L V6 biturbo moeten krijgen.
    Die is nog niet te bestellen, maar is denk ik de enige die heel kort in de buurt komt (210 tgv 211pk/L) van deze AMG.
    Enkele exoten daarbuiten gelaten misschien…

    Login om te reageren
  9. sjeemsbond zegt

    28 september 2020 om 23:45

    CLA altijd maar een vreemde lelijke auto gevonden. Als je toch bijna een ton stuk kan slaan op een AMG, dan maar een C63 van 2 jaar oud.

    Login om te reageren
  10. freshlife zegt

    29 september 2020 om 08:51

    Miss een idee om dit soort auto’s eens te testen in hun natuurlijke habitat. De kanaalstraat in Utrecht of Westkruiskade in Rotterdam. Racen van drempel tot drempel, zodat je goed opvalt in de straat met enkel shoarmaboeren en belwinkels

    Login om te reageren
  11. thomasthomas zegt

    29 september 2020 om 22:29

    Wel een kanon hoor. Knap dat ze dat uit een 2 liter halen en heel blijft.

    Login om te reageren
  12. 993carrera4s zegt

    1 oktober 2020 om 21:27

    Ik vind hem gaaf, en dan vooral als shooting brake. En technisch de meest geavanceerde op dit moment

    Login om te reageren
  13. taxi zegt

    9 februari 2021 om 17:58

    Als de pandemie weer een beetje overtrekt overwegen wij bij https://www.limousine.nl/ hier een stretched versie van te maken. Zijn nu in de voorbereidingen, ik houd jullie op de hoogte als de plannen meer concreet worden.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North