
Mercedes zal zijn exclusieve Maybach-badge op meer varianten gaan plakken.
Yep, de Mercedes-Maybach S600 krijgt broertjes! Het ultieme slagschip van Daimler blijft geen enig kind, het gerucht dat al eerder de ronde deed blijkt nu dus waar. Naast de 530 pk sterke S600 met twin-turbo V-12 komt de fabrikant ook met de Mercedes-Maybach 500, die is uitgerust met een V8. Speciaal voor de Chinese markt wordt de Mercedes-Maybach S 400 4MATIC geïntroduceerd. Dit laatste model dat wordt voorzien van een 3 liter V6 is belastingtechnisch aantrekkelijker voor de grootverdieners in het verre Oosten. Samen met de Über-Maybach met 630 pk hoopt Daimler genoeg keuze te bieden om de strijd aan te kunnen met Rolls-Royce en Bentley.
De nieuwe modellen zullen worden aangeboden op een prijsniveau dat ligt onder dat van Maybach’s vorige incarnatie. Hoewel het in de lucht hing gaf Hoofd Verkoop bij Daimler Ola Kaellenius aan dat er voorlopig geen plannen zijn voor een Mercedes-Maybach SUV. Ook zal de badge niet op de E-klasse worden geplakt. (via: Autonews.com)





Een V6 bijteller voor het verre Oosten.Premium hoor.
Hoe hard schreeuwt Ola Kaelleniu dat er geen Maybach batch op een MB SUB komt? (G, nieuwe G, GL) Als ie hard schreeuwt, weet je zeker dat ie binnenkort komt.
@gregorius: Eens, zodra Bentley de handjes op elkaar krijgt voor hun SUV en de eerste handtekeningen in de orderboeken staan zal Mercedes inderdaad echt niet achterblijven.
@sydney: Ja en als Rolls Royce er ook één tegenaan gooit, dan is er zeker géén houden meer aan.
OT: Het idee van zo’n Mercedes Maybach is aardig, maar het is niet echt om warm van te worden. Het interieur zal best op en top zijn, het uiterlijk van een gewone Mercedes-Benz blijft toch het mankement in het geheel.
“Mercedes-Maybach komt met nog meer modellen, geen SUV”,
ik zeg:”Maybach begrijpt het.”
@eddythedriver: Ik zeg: “Maybach liegt… ”
Binnen de drie jaar een Maybach E en GLS. Misschien eerst alleen voor de Chinese markt, maar toch…
Het komt er dus op neer dat Maybach op termijn een zeer luxueuze uitvoering wordt voor grotere Mercedii. Als ze maar genoeg verschil blijven behouden zie ik geen probleem, het moet natuurlijk niet zo worden dat je gewoon een S 500 koopt en voor €25.000,- o i.d. een maybachpakket kunt aanvinken.
Mercedes-Maybach A 160 CDI
Wat is dan het daadwerkelijke verschil met een ‘gewone’? Iets langer, wat extra stukjes hout en duurder leer erin ofzo? Begint nu toch meer als een luxe uitvoering van bestaande modellen te klinken dan een eigen model serie.
Trouwens een dikke diesel lijkt me ook prima bij zo’n auto passen, maar zal wel niet gebeuren omdat dat alleen in Europa populair is.
@trustmeiamanengineer: volgens mij ligt het niveau van luxe op dat van het origineel. Rolls Royce Plus in de vorm van een Mercedes.
“Ook zal de badge niet op de E-klasse worden geplakt.”
Door hen zelf niet nee … Ik kan niet wachten tot ik de eerste A-Klasse Maybach zie voorbijrijden.
De CLS, of een vierdeurs coupe versie van de S klasse zullen, naast de huidige S Coupe wel een Maybach badge krijgen
Technisch gezien zal zo’n S Maybach echt wel kunnen concurreren met een Phantom of een Mulsanne, maar toch zou ik het waarschijnlijk niet kopen als ik in deze klasse ging shoppen. Het mist gewoon de klasse van een statelijke Brit.
Als je het mij vraagt zijn ze goed bezig bij Mercedes. Ze hebben eindelijk de naam strategie op orden en nu ook de sub-labels.
Mercedes-Benz voor de normale modellen (als je dat een label kunt noemen), Mercedes-Maybach voor de mensen die extra luxe zoeken en Mercedes-AMG voor iedereen die meer pk’s willen.
Goed bezig daar bij Mercedes!!
@samuelrs: Bedankt voor de duiding.Het was eerder niet duidelijk welke kant Mercedes met AMG en Maybach precies op wilde gaan.
Waarom krijgen wij geen s400 extra zuinig voor de bijtelling en BPM versie.
Zouden ze de ster dan ook niet beter vervangen door de dubbel M? Kwestie van duidelijk ‘Meer’ te zijn dan Mercedes…
Zouden ze ook met blauwe platen komen?
Enig knip- en plakwerk:
Met (o.a.) een 3.0 V6 hoopt Mercedes de concurrentie aan te gaan met Rolls Royce en Bentley.
Ik hoop met twee linkerschoenen en overgewicht de concurrentie aan te gaan met Usain Bolt en een balletdanseres.
“…om de strijd aan te kunnen met Rolls-Royce en Bentley.”
Met een auto die dezelfde ster draagt als die afschuwelijk lelijke CLA’s?
Knap.
Heel leuk allemaal maar dit is toch niet interessant voor de auto liefhebber? Maybachs zijn auto’s waar je in gereden word volgens mij, mensen die zoiets kopen geven echt geen zak om auto’s.
Dus is gewoon binnenkort een luxe lijn op een A-klasse. Leuk!
ik hoop van een maybach V- klasse