• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Vijfdeurs Mini Cooper kloon: Lifan 3-series

Auteur: Dennis, gepost 24 januari 2008 om 13:19 – 58 Reacties

Lifan 3-series


De woorden “China” en “Copycats” worden nog geregeld in één adem genoemd. Aan de ene kant flauw, want de Chinezen bewegen langzaam in de goede richting en worden in verschillende samenwerkingsverbanden bijgestaan door westerse bedrijven. Aan de andere kant terecht, want een beetje spieken mag best, maar er wordt nog altijd ontzettend veel schaamteloos gejat. Zo ook bij de Lifan 3-series.

Details over de Lifan 320 ontbreken, maar er zitten een paar vuiltjes in je ogen wanneer je niet niet direct ziet dat de Chinezen hier heel erg hun best hebben gedaan om de Mini Cooper te klonen. Wat wel meteen opvalt is dat Lifan de auto vijf deuren gaf in plaats van de drie deuren die de Mini telt. De Lifan 320 zal ongeveer halverwege dit jaar in China worden verkocht (bron: autohome.com.cn).

Lifan 3-series

Lifan 3-series

Lifan 3-series

Ook interessant!

  • Mini vijfdeurs
    Vernieuwde Mini vijfdeurs heeft multitone dak
  • Er klopt iets niet aan deze MINI Cooper
  • Nederlandse prijs MINI Rockingham GT bekendgemaakt
    Nederlandse prijs MINI Rockingham GT bekendgemaakt
  • En daar is de vernieuwde MINI John Cooper Works

Nieuwste artikelen

  • Dikste diesel van Marktplaats kan er maar één zijn
  • Wordt klussen aan je auto dan toch weer makkelijker?
  • Gespot – Extreem foute Mansory Urus
  • Officieel: GEEN ban op verbrandingsmotor na 2035!
FacebookTweetPinLinkedIn

China, lifan, MINI

Vorig bericht: « Auto verkopen? Zorg dat je opvalt!
Volgend bericht: Hamann brengt BMW M3 naar hogere sferen »

Lees Interacties

Reacties

  1. Scimitar GTE zegt

    24 januari 2008 om 13:23

    een mini cooper met voorkant van een of andere daihatsu en die dubbele uitlaat is echt hilarisch! Als de wielkasten iets groter waren geweest was het ook meer 1 geheel maar dit is een rommeltje :P

    Login om te reageren
  2. FabianVTR16V zegt

    24 januari 2008 om 13:26

    Niet normaal dat dit wordt toegestaan zeg :?
    Wat een gedrocht en zal vast wel 1 hele ster halen in de NCAP testen………

    Login om te reageren
  3. Tabasco zegt

    24 januari 2008 om 13:29

    Kloon? Kloon?

    Waar?

    (al proberen die chinezen het, dit lijkt niet eens op een mini)

    Login om te reageren
  4. CorteX zegt

    24 januari 2008 om 13:31

    Idd, wat een onzin.

    Zo kun je alles wel een kloon noemen.

    Login om te reageren
  5. Yahoo zegt

    24 januari 2008 om 13:42

    Mini meets Range Rover (dakstijlen)… Op en top brits deze wagen, ik snap niet wat er Chinees aan is? ;-)

    CorteX: bril nodig?

    Login om te reageren
  6. Jandepandaman zegt

    24 januari 2008 om 13:44

    Goed, ik snap dat er wordt gesproken over klonen en zo, maar overdrijven we nu niet een beetje?
    Als ik dan lees dat Scimitar GTE gaat zeggen dat de voorkant van de een of andere Japanse Nies op 4 wielen is en ik zie zelf die achterstijlen weer iets meer kenmerken van een Land Rover Freelander hebben en er zitten wat mij betreft te kleine wielen in de wielkasten die ook al door Scimitar te klein zijn afgestreept, waar praten we dan nog over…? Ja schuin van voren van opzij met zicht op die grille heeft hij er wat van weg. Maar de voorruit is of te hoog, of mist breedte. Voor de rest dan dus blijkbaar toch niet zo als iedereen in 1 oogopslag ziet dat het hem niet is? Dan is het toch geen kloon meer?

    Nee ik denk niet dat er vuiltjes in mijn ogen zitten- ik denk eerder dat wij hier met ons allen een beetje geobsedeerd zijn geraakt door het Chinese gekopieer en dat we daardoor alleen nog maar de overeenkomsten zien en niet meer de verschillen. Wat dat aan gaat- Je ziet het bij de Europese en de Japanse auto’s toch ook als je voor een …wat was het…? Nissan Micra of zo? op een bepaald moment een kit kon kopen waardoor hij er meer op een Fiat 500 uit ging zien? Of als die nieuwe Fiat juist heel erg lijkt op de Aziatische kleine autootjes? Of als zelfs de fabrikanten zo erg gaan samenwerken dat je een bepaalde Renault niet meer van een Peugeot van een Citroën kunt onderscheiden, of een C1 van een Aygo van een 105…?

    Ik zou zeggen- laat die Chinezen lekker aanknutselen en klodderen- Kwalitatief vallen ze de eerste jaren namelijk toch nog ruimschoots door de mand.

    Login om te reageren
  7. W!d zegt

    24 januari 2008 om 13:45

    Ik vind de daithatsu trevis een grotere kloon.. en dit is dan volgens mij de kloon van de trevis..

    Login om te reageren
  8. Jandepandaman zegt

    24 januari 2008 om 13:46

    Goed- Correctie- Niet de achterste raamstijl van de Freelander maar inderdaad van de Range Rover…

    Bedankt Yahoo.

    Login om te reageren
  9. LC zegt

    24 januari 2008 om 13:47

    ‘Lost in translation’, iemand? :lol:

    Login om te reageren
  10. Floris zegt

    24 januari 2008 om 13:54

    http://www.cars-directory.net/gallery/toyota/duet/2003/toyota_duet_3332212_p.html

    Een Daihatsu Sirion/Toyota Duet look-a-like misschien. Heeft weinig met een Mini te maken…

    Login om te reageren
  11. apos zegt

    24 januari 2008 om 13:58

    inderdaad dacht ik ook Daihatsu

    Login om te reageren
  12. Ralph zegt

    24 januari 2008 om 14:04

    Daihastu: gebaseerd op de oude Mini
    Lifan 3-series: gebaseerd op de nieuwe Mini

    Conclusie: 1 pot nat dus geen wonder dat ze op elkaar lijken! Maar vooral de striping en de mini-velgen doen vermoeden dat ze bij Lifan echt wel met 1 (scheef) oog naar de Mini hebben gekeken om deze auto te ontwikkelen…En ik denk niet dat het zoals bij PSA en Mitsubishi om een samenwerking gaat…

    Login om te reageren
  13. Patrick zegt

    24 januari 2008 om 14:05

    Dat veel te duur Duits/Brits Mini gedrochtje dat door BMW is gerecupereerd is tenslotte ook maar een copycat van de originele Mini van 40 jaar geleden.

    Maar blijkbaar mogen de Duitsers wél wat voor de Aziaten not-done is.

    Login om te reageren
  14. Zoepie zegt

    24 januari 2008 om 14:10

    Mja zoals zovelen al gezegd hebben het lijkt er niet echt op.
    Het zijn vooral andere verhoudingen heb ik de indruk. Wat ik mij afvraag is de grootte van de auto zelf want chinezen staan niet bekend om hun lengte en in hoeverre houden ze rekening met de afmetingen voor de gemiddelde europeaan

    Login om te reageren
  15. Ralph zegt

    24 januari 2008 om 14:11

    @ Patrick

    Er is nog altijd een verschil tussen de merknaam en rechten erop kopen dan schaamteloos kopieren…

    Login om te reageren
  16. Patrick zegt

    24 januari 2008 om 14:13

    Ralph, dus het isgewoon een kwestie van geld volgens jou?

    Login om te reageren
  17. 3-serie zegt

    24 januari 2008 om 14:13

    Echter dan de looks is toch wel de naam………..

    Zijn namen niet beschermd of zo?

    Login om te reageren
  18. 3-serie zegt

    24 januari 2008 om 14:15

    ik bedoel uiteraard ‘Erger’

    ben echt van slag

    Login om te reageren
  19. Patrick zegt

    24 januari 2008 om 14:15

    Is mini een merknaam dan? Straks krijgt de lokale H&M nog problemen met BMW omdat ze mini rokjes verkopen.

    Login om te reageren
  20. 3-serie zegt

    24 januari 2008 om 14:17

    Ik heb het natuurlijk over ‘3-Serie’…..

    he waar rij jij in? In een 3-Serie! Wauw tof man!

    Login om te reageren
  21. Ralph zegt

    24 januari 2008 om 14:18

    Het is een kwestie van intellectuele eigendomsrechten, waar je houder van kunt worden als het een schepping is van je eigen geest en je laat het patenteren of als je geld voor op tafel legt. Wanneer je dingen kopieert schend je de rechten van de houder, en het doet er niet toe op welke manier hij die rechten verkregen heeft… V

    Login om te reageren
  22. Patrick zegt

    24 januari 2008 om 14:19

    De gemiddelde puberale BMW eigenaar rijdt toch ook in zo’n dikke vette 3-reeks.

    Login om te reageren
  23. Ralph zegt

    24 januari 2008 om 14:26

    Neen patrick, Mini is geen merknaam… :-S

    Login om te reageren
  24. Kees-Jan zegt

    24 januari 2008 om 14:28

    gatver wat lelijk
    en ik zie er ook wel veel Dailhatsu in

    Login om te reageren
  25. Jareth zegt

    24 januari 2008 om 14:33

    Het is duidelijk, dit ziet er NIET uit. Ik vind dat de chinezen maar eens mogen komen met een schte auto. i.p.v een copycat te doen op de MINI.
    Als ze nou eens http://www.autoblog.nl/archive/2008/01/16/k1-roadster-bijna-klaar-voor-de-nederlandse-weg

    Login om te reageren
  26. Patrick zegt

    24 januari 2008 om 14:35

    BMW maakt zich evengoed schuldig aan plagiaat van modelnamen, de Mazda 323 bestond al enkele jaren voordat BMW met dezelfde typenaam om de markt kwam. Maar de dikke Duitsers mogen dat, Aziaten mogen dat niet.

    Login om te reageren
  27. Scimitar GTE zegt

    24 januari 2008 om 14:44

    @ Jandepandaman

    Je hebt gelijk. Maar wat we allemaal vergeten is dat China een opkomende auto industrie heeft. Japanse auto’s waren eerst ook ‘ clones ‘ en de Engelse autoindustrie is ten onder gegaan aan badge-engineering. Ben benieuwd naar de Chinese autoindustrie over 10 á 15 jaar..

    Login om te reageren
  28. majinstar zegt

    24 januari 2008 om 14:46

    Bmw heeft geen 323 in zijn collectie. Wel een 323i :D

    Login om te reageren
  29. Ralph zegt

    24 januari 2008 om 14:48

    Aangezien de 3 reeks van BMW en de Mazda 323 alletwee in 1975 op de markt kwamen, kon Mazda moeilijk zeggen dat de aanduiding 323i van BMW – die inderdaad pas in 1978 op de markt kwam – gestolen is van hun Mazda 323. De -23 in de 323i is namelijk een typeaanduiding van de motor die erin zat… Maar dit is way off-topic! En btw,,, de Aziaten doen het toch ook nu zonder dat BMW er iets over zegt?

    Login om te reageren
  30. Kafka zegt

    24 januari 2008 om 15:07

    Stelletje mierenneukers, ik geloof dat BMW hier vast wel tegenop gaat treden. Niet dat het veel uithaalt, want de Chinezen (incl overheid) trekken zich van deze bezwaren niet zoveel aan. Daarnaast is het wat mij betreft de vraag of er wettelijk gezien wel sprake is van een kopie omdat de auto 5 deuren heeft en er waarschijnlijk een x% onvergelijkbaar blijkt. Toch blijft het onmiskenbaar waar deze auto zijn inspiratie vandaan haalt. Meer nog, het is de meest duidelijke copy cat, omdat hier slechts 1 auto nagemaakt wordt, in plaats van het front van de een en de staart van de ander.

    Login om te reageren
  31. Michael zegt

    24 januari 2008 om 15:08

    Ralph is my kinda guy!
    Patrick daarentegen ;)

    Login om te reageren
  32. Patrick zegt

    24 januari 2008 om 15:11

    Dat is jouw probleem

    Login om te reageren
  33. monza zegt

    24 januari 2008 om 15:11

    de lifan 320 is spuuglelijk …..die stickers doen gewoon pijn aan je ogen,…wat is prijs van deze zeepkist trouwens .

    Login om te reageren
  34. Patrick zegt

    24 januari 2008 om 15:13

    Veel te veel voor jou, maar die stickers zul je wel kunnen betalen.

    Login om te reageren
  35. monza zegt

    24 januari 2008 om 15:18

    @patrick,….ben je met het verkeerde houte been uit bed gestapt….of ben je altijd zo.

    Login om te reageren
  36. Patrick zegt

    24 januari 2008 om 15:19

    Alleen als ik wakker ben :)

    Login om te reageren
  37. Patrick zegt

    24 januari 2008 om 15:19

    Trouwens Monza, bij die dikke Duitsers Mini plakken diezelfde stickers op het dak.

    Login om te reageren
  38. Franky zegt

    24 januari 2008 om 15:29

    @Kafka,

    Je zegt het zelf al; “Toch blijft het onmiskenbaar waar deze auto zijn inspiratie vandaan haalt”.

    Dan zeg ik weer…wat is er daar nou zo erg aan? De auto wordt niet aangeboden als een New-Mini of een vervanger voor de (overigens belachelijk dure) origineel!

    Login om te reageren
  39. ML zegt

    24 januari 2008 om 15:51

    hij heeft niks van de coole uitstraling die de echte Mini heeft,..

    Login om te reageren
  40. Jandepandaman zegt

    24 januari 2008 om 15:55

    @Kafka- “Meer nog, het is de meest duidelijke copy cat, omdat hier slechts 1 auto nagemaakt wordt, in plaats van het front van de een en de staart van de ander.”

    Ik zou zeggen bekijk de commentaren hier dan nog eens en je ziet dat jouw statement bij voorbaat kansloos is- Velen hier incluis ik zelf noemen zo al voor de vuist weg de nodige andere autotypes waar stijlkenmerken vreselijk op lijken. BMW gaat dat dus hoe dan ook verliezen als ze daar een zaak van maken. Het wordt zo een welles nietes spelletje dat alleen al meer kost dan die hele wagen en zelfs de markt er voor ooit waard zal zijn…

    Login om te reageren
  41. monza zegt

    24 januari 2008 om 16:40

    aha…de lifa 320 zal het instapmodel zijn….later volgen nog de lifa”s 323i, 325i,328i en een krachtpatser die z”n gelijken niet kent…de lifa 365i met alle denkbare opties….zoals,bekleding van lulleleer….een pilotenstuur met een badge van lifa…..ruitensproeier[tegen meerprijs leverbaar met 2 standen],…en waar lifa bekend om staat…een gratis wandeltocht langs de anwb praatpalen,aangeboden bij aankoop van een lifa 3 serie .

    Login om te reageren
  42. R. zegt

    24 januari 2008 om 16:43

    is dit een sportversie? met die 2(!) uitlaten?

    Login om te reageren
  43. Pomoek zegt

    24 januari 2008 om 16:53

    Dat er stijlelementen van verschillende auto’s inzitten is denk ik niet echt relevant. Duidelijk is dat wel een hele duidelijke knipoog naar de mini is. Dat de Mini een overpriced lifestyle trutjesauto is doet daar niet aan af. BMW heeft fors geïnvesteerd in het uiterlijk van de Mini, en dan hebben we het over miljoenen zoniet miljarden, en ik kan mij voorstellen dat de Duitsers “not ammused” zijn als deze in China wordt nageaapt. Uiteraard gaat iedereen roepen, “ja dat deden ze 50 jaar geleden in Japan ook en die weten nu toch goede auto’s te bouwen met een eigen smoel”. En dat is nu precies het probleem. Dat heeft de autoindustrie in Europa enorm veel geld gekost. En het verhaal herhaalt zich nu dus weer. Dus: onmiddelijk procederen en alle registers open trekken, want dit wordt anders een economisch drama!

    Login om te reageren
  44. lincoln zegt

    24 januari 2008 om 17:06

    wat is er dan zo mini aan de mini ??
    en als je dit echt op een mini vind lijken .. dan zitten er wel meer dan een paar vuiltjes in je oog ..
    een mini is in mijn ogen een veelste dure veelste kleine auto ..
    waarom zouden chinezen dat na WILLEN maken ..

    oooohhh .. je hebt het over de verlichting en een beetje lak ..
    ja .. dan is het idd schofterig kloon werk .. laat me niet lachen ..

    Login om te reageren
  45. opel powerr zegt

    24 januari 2008 om 17:07

    hoorde ik iemand daar sportuitlaten zeggen???

    Login om te reageren
  46. Jan C. zegt

    24 januari 2008 om 17:31

    Inspiratie van de Mini? ja. Kloon? nee. Kortom, iets als met de Swift/Fabia, auto;s die stijlelementen lijken te hebben overgenomen.

    Login om te reageren
  47. jonas zegt

    24 januari 2008 om 17:52

    Ik heb er geen problemen mee dat ze deze klonen. Ik zou het al veel erger gevonden hebben moesten ze de originele versie gekloond hebben.

    Lifan doet dat trouwens voor brommers zoals de honda monkey…

    Login om te reageren
  48. Klassiekerrally zegt

    24 januari 2008 om 18:04

    Zo blijkt maar weer: beter goed bedacht dan slecht gejat! ;)

    Login om te reageren
  49. kooskoets zegt

    24 januari 2008 om 19:13

    ik rij mini…. maar ik zie hier geen mini in. Ik zie hierin de zoveelste vaudte ontwerp die nietszeggend is. Oké ik zie mini accenten. Persoonlijk zou ik hier dood nog niet in gevonden willen worden.

    Elk merk kijkt en kopieerd van elkaar. De één wat meer dan de andere (Chinezen zeker). De nieuwe Skoda Fabia kan je nu met een ander kleur dak kopen(net zoals de mini), De nieuwe Audi A4… heeft erg goed gekeken naar de nieuwe belijning bij BMW, Als Mercedes (al weer een paar jaar geleden) weer ronde koplampen introduceerd.. dan zie je dat opeens weer terug bij de VAG groep en Toyota (geweldige auto’s trouwens) doen het zonder ontwerpers en kopieren alles lukraak gooien het bij elkaar, schudden nog eens wat… en komen dan met wat vroeger de OPEL was.

    Login om te reageren
  50. Cooper S zegt

    24 januari 2008 om 21:32

    Dit is voer voor de lachspieren. En weer dat “cheap” voorkomen.

    Login om te reageren
  51. Patrick zegt

    24 januari 2008 om 21:34

    Inderdaad niks voor de liefhebbers van de dikke Duitsers mini, die willen chique overkomen, zelfs als het op langetermijn afbetaling is (maar dat zien de buren niet).

    Login om te reageren
  52. Tabasco zegt

    25 januari 2008 om 08:59

    Vanmorgen zag ik het ineens!

    Het is wel een kloon.

    Van een ConneXXion bus!

    Login om te reageren
  53. Jandepandaman zegt

    25 januari 2008 om 14:16

    @ Dennis-
    Vind jij nou nog steeds dat een ieder die niet direct ziet dat de Chinezen hier heel erg hun best hebben gedaan om de Mini Cooper te klonen een paar vuiltjes in je ogen heeft…?

    De meesten hier verschillen toch van mening met jou, lijkt me zo.

    ;-)

    Login om te reageren
  54. TheEdge zegt

    25 januari 2008 om 15:59

    de fik erin!!!

    Login om te reageren
  55. Ben zegt

    26 januari 2008 om 09:58

    Sjezus, dat doen die chinezen nou altijd.
    Ze pakken een goed uitziende europese bak, en verneuken hem dan, maken het verschrikkelijk goedkoop en dan verwachten ze dat iedereen hem gaat kopen…
    Als ik BMW was, deed ik ze een proces aan.

    Login om te reageren
  56. Patrick zegt

    26 januari 2008 om 12:32

    Je bent BMW niet, alweer een frustratie rijker.

    Login om te reageren
  57. Luuk zegt

    2 februari 2008 om 22:10

    Je kunt ook overdrijven…. Ze hebben er gewoon een ouwe Daihatsu Sirion tussen gegooid om hem onherkenbaar te maken :p

    Login om te reageren
  58. Citrofiel zegt

    2 februari 2008 om 22:42

    Oke, ze hebben mss de Mini als inspiratiebron gebruikt, maar het resultaat is zo slecht dat je niet van een kloon kunt/mag spreken. Dat zou een belediging zijn voor Mini!
    Btw, de Daihatsu Trevis is dan nog beter geslaagd dan deze…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North