• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Nederlander komt met nieuwe Ferrari Shooting Brake

Auteur: machielvdd, gepost 9 maart 2021 om 19:21 – 12 Reacties

Niels van Roij Daytona Shooting Brake

Het volgende project van Niels van Roij belooft weer heel interessant te worden. Dit wordt namelijk een moderne Daytona Shooting Brake.

Bij coachbuilding denk je vooral aan Italië, maar ook in ons eigen Nederland hebben we een ontwerper die zich daarmee bezig houdt: Niels van Roij. Hij wist al diverse keren de aandacht van de internationale automedia op zich te vestigen met zijn creaties.

Van Roij lijkt vooral een zwak te hebben voor shooting brakes. Of misschien moeten we zeggen: zijn klanten, want hij werkt uiteindelijk in opdracht. Vorig jaar maakten we bijvoorbeeld kennis met de Silver Spectre Shooting Brake, een shooting brake op basis van de Rolls-Royce Wraith. Wouter heeft de auto (en het driedelig pak van diens ontwerper) ook in het echt kunnen bewonderen:

Ook dit jaar heeft Van Roij alweer van zich laten horen. In januari werd namelijk de Breadvan Hommage gepresenteerd. Dit was een eerbetoon aan de befaamde Ferrari 250 GTO Breadvan op basis van de Ferrari 550 Maranello. Het ontwerp wist niet iedereen te overtuigen, maar interessant zijn de creaties van de Nederlander zeker. Uiteindelijk hoeft natuurlijk maar één iemand het mooi te vinden: de opdrachtgever.

Inmiddels is Niels van Roij alweer druk bezig met zijn volgende project. Daarbij moet je in dezelfde richting denken als de Breadvan Hommage. De nieuwe coachbuild wordt namelijk ook een shooting brake geïnspireerd op een Ferrari uit het verleden, op basis van een moderne Ferrari. Althans, dat moeten we er zelf even van maken. De naam Ferrari wordt namelijk angstvallig vermeden in het persbericht. Niels van Roij zit duidelijk niet te wachten op boze telefoontjes vanuit Maranello.

Het is desondanks overduidelijk waar de Daytona Shooting Brake naar verwijst: naar de Ferrari 365 GTB/4 Daytona Shooting Brake, een one-off uit 1972. In opdracht van een Amerikaanse klant toverde Chinetti Motors de Daytona om tot een unieke shooting brake. De grote achterruit en de naar boven openende ‘vlinderruiten’ maken dit een van de meest bijzondere Ferrari’s uit de jaren ’70.

Welke moderne auto als basis dient vermeldt Niels van Roij nog niet. Dat wil zeggen: niet expliciet. Hij geeft echter wel een omschrijving. Het gaat om een Italiaanse GT met twee zitplaatsen die in productie was van 2006 tot 2013. Dat moet haast wel de Ferrari 599 GTB Fiorano zijn.

Niels van Roij Daytona Shooting Brake

Om van een 599 een Daytona Shooting Brake te maken moet er het nodige gebeuren, niet alleen aan de achterkant maar ook aan de neus. De auto zal daarom onder meer nieuwe koplampen en een nieuwe voorbumper krijgen. Waarschijnlijk zal er dus weinig 599 meer te herkennen zijn in het eindresultaat. Geïnteresseerden kunnen genoeg meekrijgen van het proces, want dit zal te volgen zijn via de social mediakanalen van Niels van Roij.

Ook interessant!

  • Daytona Shooting Brake Hommage
    Daytona Shooting Brake Hommage knalt je scherm op
  • Gespot - De enige echte Tesla Model S Shooting Brake
  • Rijden in een nieuwe Ferrari doe je zo
    Rijden in een nieuwe Ferrari doe je zo
  • Nieuwe Ferrari kledinglijn
    Nieuwe Ferrari kledinglijn is speciaal voor kinderen

Nieuwste artikelen

  • Video: Mijn knipperlicht staat aan, DUS ik kom
  • Porsche pakt de beste Carrera op de juiste wijze aan
  • Nee maar! Keert de leukste hot hatch terug?
  • De PORSCHE 997.2 Turbo Cabrio van Dick heeft het ALLEMAAL #MijnAuto
FacebookTweetPinLinkedIn

365, 599, daytona, Ferrari, niels-van-roij, shooting-brake

Vorig bericht: « Verplichte coronatest als je met auto uit risicogebied komt
Volgend bericht: Video: is dit DE opvolger van de Golf 3 oma reclame? »

Lees Interacties

Reacties

  1. utregcity zegt

    9 maart 2021 om 19:28

    Leuk, voor als ik naar m’n laatste rustplaats gebracht wordt.

    Login om te reageren
  2. Robert zegt

    9 maart 2021 om 19:29

    Wow. Die eerste render ziet er al veelbelovend uit.

    Login om te reageren
  3. El-Loco zegt

    9 maart 2021 om 19:45

    Ontzettend gaaf dat hij de € heeft of de klanten met de € om dit soort dingen te kunnen bouwen. Ben benieuwd naar de vorderingen! Maandelijkse video bij hem in de schuur?

    Login om te reageren
  4. MaartenD zegt

    9 maart 2021 om 19:46

    Mooi initiatief en sympathieke bouwer. Ik hoop alleen wel dat deze creatie er beter uit komt te zien dan zijn vorige breadvan op basis van de 550 wat die was behoorlijk mislukt..

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      9 maart 2021 om 21:45

      Ik zou hem niet mislukt willen noemen, maar ik denk wel dat die Breadvan Hommage mooier was geworden als hij een Ferrari met rondere vormen als uitgangspunt had genomen. De 612 Scaglietti bijvoorbeeld.

      Login om te reageren
      • adyton zegt

        10 maart 2021 om 08:45

        @Edge: idd. Die basis had gewoon de beste keuze geweest om het ontwerp beter tot zijn recht te laten komen.

        Login om te reageren
  5. reactief zegt

    9 maart 2021 om 20:07

    Heel tof dat er weer iemand het vertrouwen heeft om zo’n project met van Roij aan te gaan. Mogen we best trots op zijn dat een Nederlandse designer dit voor elkaar krijgt.

    Ik vond de breadvan wel een beetje een tegenvaller, dus hopelijk valt deze beter in de smaak bij mij. Anders is het zonde van een 599, want dat is m’n favoriete Ferrari. :)

    Login om te reageren
  6. moveyourmind zegt

    9 maart 2021 om 20:07

    Ziet er veelbelovend uit. Denk dat hij er in het echt ook erg fraai uit gaat zien, net als eerdere ontwerpen van Niels van Roij.

    Login om te reageren
  7. clubbtraxx zegt

    9 maart 2021 om 21:48

    Zonde van de donor auto… Echt ik snap niet wat er zo gaaf aan is om een mooie sportauto compleet te vernaggelen.

    Login om te reageren
  8. Edge zegt

    9 maart 2021 om 21:49

    Ik ben benieuwd hoe ‘ie eruit gaat zien. De koplampen in de schets op de tweede foto ogen alweer heel anders dan die op de schetsen die Niels vandaag via instagram deelde.

    Login om te reageren
  9. lefty00 zegt

    9 maart 2021 om 22:47

    Nee

    Login om te reageren
  10. appeltaartislekker zegt

    9 maart 2021 om 23:23

    Leuk! Weer een auto met erbij met hoekraampjes. Dat zie je niet vaak. Hartstikke tof.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North