• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Nederlanders met een rijbewijs stijgt niet

Auteur: RubenPriest, gepost 21 februari 2024 om 07:48 – 7 Reacties

Nederlanders met een rijbewijs stijgt niet

Het aantal Nederlanders met een geldig autorijbewijs is niet aan het stijgen.

Wat zijn we zonder ons roze pasje? Tsja, een stel autoliefhebbers die alleen nog naar vierwielers kunnen kijken. Als petrolhead is het moeilijk voor te stellen om geen rijbewijs te hebben. Zodra je 16, 17 of 18 wordt is dat toch het eerste waar je naar verlangt: je rijbewijs halen!

De groep niet-autoliefhebbers is -natuurlijk- groter. En daarmee ook een groep die geen rijbewijs heeft. De meeste mensen hebben het om hun vrijheid te vergroten. Je leven is behoorlijk beperkt, pijnlijk en een verspilling van tijd als je puur bent aangewezen op het openbaar vervoer. Want laten we wel wezen, het openbaar vervoer buiten de grote steden is in de meeste gevallen gewoon bagger. Het mag dan ook geen verrassing zijn dat mensen die in een dorp wonen vaker een rijbewijs hebben dan het volk in de grote stad.

Het aantal Nederlanders met een rijbewijs neemt niet toe. In het begin van dit jaar hadden 11,7 miljoen mensen in ons land een Nederlands autorijbewijs, blijk uit cijfers van het CBS. Een stijging van 9 procent, maar omdat de Nederlandse bevolking ook groeit is de verhouding hetzelfde gebleven. Er zijn dus per definitie niet meer Nederlanders met een autorijbewijs.

Vergrijzing

Acht op de tien volwassenen in ons land hebben een rijbewijs. 10 jaar geleden hadden we dezelfde situatie. Door de vergrijzing in Nederland zijn het aantal 65+ers met een rijbewijs met maar liefst 45 procent toegenomen in vergelijking met 10 jaar terug. Ook is het zo dat 65+ers vaker een rijbewijs hebben.

Opvallend is dat vooral meer vrouwen in die leeftijdscategorie zijn gaan autorijden. Het aantal vrouwen van 65 jaar of ouder met een Nederlands autorijbewijs ligt 53 procent hoger in vergelijking met 2014. In het geval van mannen hebben we het over 38 procent. Dat we steeds ouder en vitaler worden zie je ook terug in de leeftijdscategorie erboven. Het aantal 75+ers met een autorijbewijs is verdubbeld ten opzichte van 10 jaar terug.

Autobezit

Kijk je naar autobezit dan zijn het vooral de jongeren die nog geen auto hebben en de ouderen wel. Op 1 januari 2024 waren er 1,9 miljoen mensen in Nederland van 30 jaar of jonger met een rijbewijs. Daarvan heeft 730.000 daadwerkelijk een eigen auto.

Amsterdam geen rijbewijs

In Amsterdam wonen de meeste inwoners zonder autorijbewijs (61 procent). Dat zegt echter niet zo heel veel. Met name in de grote steden wonen studenten. Deze categorie personen hebben vaak nog geen autorijbewijs. Een uitschieter van de andere categorie is Rozendaal. In deze gemeente had 92 procent van de inwoners van 17 jaar en ouder een autorijbewijs.

Fotocredit: spotcrewda via Autoblog Spots

Ook interessant!

  • Golf-GTD-lesauto
    Je rijbewijs halen: zo duur is het anno 2023
  • Nederlanders pakken vaker de auto
    Nederlanders pakten weer vaker de auto
  • Het aantal auto's in Nederland stijgt enorm hard
  • Video: Politie vordert rijbewijs van racende Golfjes in

Nieuwste artikelen

  • Documentaire over auto’s spotten op NPO 3
  • Maak je eigen hardcore Temerario voordat Lambo het doet
  • Maserati sloopt viercilinder uit instapmodel
  • Benzineprijs op laagste niveau sinds maanden
    Grote verschillen tussen het goedkoopste en duurste tankstation van Nederland
FacebookTweetPinLinkedIn

cbs, onderzoek, rijbewijs

Vorig bericht: « F1 wintertest 2024: tijden en ALLES dat je moet weten
Volgend bericht: Benzine voor een spotprijs in Heteren leidt tot chaos »

Lees Interacties

Reacties

  1. Oopelkadet zegt

    21 februari 2024 om 08:12

    Wat een prachtige neus is dat. Is dat een BMW 2-serie van vorige model? Wat hebben ze toch met het nieuwe model verkeerd gedaan?

    Amsterdam was een prachtige stad. Toen ik jong was in een geleend bestelbusje sochtends naar de nachtkroeg achter de Dam. Je kon overal parkeren, en er waren weinig autos. De Meisjes…ik zal er niet verder over spreken. Wat happens in bestelbusjes, stays in bestelbusjes. Nu heb je niets aan een auto in Amsterdam. het ging fout toen de leaseauto kwam, en Moeder de vrouw (m/V) ineens zo nodig een carrière moest hebben. De vroedvrouw kwam met de fiets van de lokale buurtcentrum. Nu moeten ze allemaal met een Citroen C1 rijden. Tot zover.

    Login om te reageren
    • ouwedibbes83 zegt

      21 februari 2024 om 10:58

      Dat is idd de vorige 2 serie, een dik aangeklede variant, de M2

      Login om te reageren
  2. Dutchdriftking zegt

    21 februari 2024 om 10:43

    Ik denk dat de meeste mensen zonder auto op naam een leaseauto hebben?

    Login om te reageren
    • Johanneke zegt

      21 februari 2024 om 11:32

      Geen idee of dat ergens geregistreerd staat voor deze stats. Collega van mij werd een paar maanden geleden door de politie gebeld. Of hij een aanrijding had veroorzaakt een maand eerder. Nou nee die lease auto heb ik 2 maanden eerder ingeleverd was het antwoord. Ook best bijzonder. Was zo’n Lynk&Co.

      Login om te reageren
  3. krisp zegt

    21 februari 2024 om 11:25

    Wat is dit voor onduidelijke titel? Het aantal Nederlanders met een rijbewijs stijgt wel degelijk. Het percentage niet. Zonder die toevoeging is het gewoon niet eenduidig.

    Login om te reageren
    • grrrrrene zegt

      25 februari 2024 om 08:29

      Aaah, dat verklaart de bizarre titel die we nu hebben: “Nederlanders met een rijbewijs stijgt niet”. Dat is geen Nederlands (Nederlanders meervoud, stijgt enkelvoud, Nederlanders met een rijbewijs blijven gewoon op de grond staan en stijgen niet, dat snapt iedereen ook wel zonder dat Ruben het ons uitlegt), maar als je “aantal” er weer voor zet, klopt hij grammaticaal wel.

      Anyway, ik snap heel goed dat je in de Randstad geen auto hebt als je in een stadscentrum woont. Dit om te parkeren, onpraktisch om mee door de stad te komen, goed en dicht vernet OV…

      Login om te reageren
  4. stefanvts16v zegt

    21 februari 2024 om 14:04

    @RubenPriest: het aantal Nederlands met een rijbewijs stijgt juist wel. Alleen de verhouding blijft gelijk vanwege de bevolkingsgroei.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North