
Deze Nederlandse ABT RS6-R doet er nog gerust een paar schepjes bovenop.
Deze Nederlandse ABT RS6-R is opvallender en dikker dan ooit. Zo’n 18 jaar geleden was er een tijd dat de Audi RS6 een auto was voor de ‘incrowd’. De auto viel niet direct heel erg op, maar had ongelooflijk veel power dankzij een Cosworth getunede V8. Het was incognito genieten.
Competition en Plus-modellen
Per generatie werd de Audi RS6 meer en meer uitgesproken. Op dit moment zijn we aanbeland bij een bijna cartoonesk vormgegeven auto en wat denk je: de über-station van Audi is populairder dan ooit! Op dit moment is er maar één uitvoering: de RS6 Avant. Er zullen ongetwijfeld ‘Competition’ en/of ‘Plus’-modellen volgen. Je kan ook doen wat de eigenaar van deze Nederlandse ABT RS6-R (die je op de afbeeldingen ziet) heeft gedaan.
ABT
Wil je een RS6 met die net even wat dikker is, kun je bij ABT terecht. De tuner uit Allgau is namelijk verantwoordelijk voor de ABT RS6-R. Bij ABT zitten een paar briljante marketeers, want in plaats van losse onderdelen, hebben ze er een kit van gemaakt. De prijs: bijna 80 mille. Bovenop de prijs van een Audi RS6 (181.423,91 euro)
Hardware
De hardware die je krijgt is voornamelijk cosmetisch en dat is bij deze Nederlandse ABT RS6-R niet anders. Met name heel veel carbon onderdelen aan de buitenkant: spoilers, splitters, spiegelkappen en skirts zijn van koolstofvezel. Ook in het interieur zien we veel carbon voorbij komen. De RS6-R heeft 740 pk en kan in 3,2 tellen naar de 100 km/u snellen.
Dat komt voornamelijk door de reserves van het blok, want de paarden worden verkregen door een sportuitlaat en chiptuning. De hardware upgrades zijn een ABT-schroefset, anti-rollbars en wielen. De 22″ velgen zijn ‘flowformed’, een proces dat tussen gieten (voorzijde) en smeden (de rest) in zit.
Nederlandse ABT RS6-R
Dit specifieke exemplaar is één van de zes Nederlandse exemplaren van de ABT RS6-R. Omdat de de eigenaar de dikste en meest bijzondere ABT RS6-R wilde hebben, is deze nog eens aangepast. Kijk, met 125 exemplaren van de ABT RS6-R ben je niet meer uniek. Daarom is deze auto door Custom Dreams onder handen genomen.
Rood carbon op Nederlandse ABT RS6-R
Al het carbon is namelijk uitgevoerd in de kleur ‘Candy Red’. Zowel het koolstofvezel in het interieur als exterieur hebben een rode gloed. Het is smaakafhankelijk, maar het is zeer vakkundig gedaan en het is uniek bovendien. Niet alleen het carbon werd aangepast, ook de remklauwen en de randen op de velg zijn uitgevoerd in Candy Red. Fotograaf Mick Kok (check hier zijn GTI en andere gave foto’s van zijn hand) mocht de auto op de gevoelige plaat vastleggen.
Bijzondere Nederlandse ABT RS6-R
Deze Nederlandse ABT RS6-R toont vooral aan dat er enorm veel behoefte is aan bijzondere, exclusieve en extremere RS6’en. De kans dat Audi Sport (die de RS6 bouwt) en de vele tuners het hierbij laten, lijkt ons bijzonder klein. Mochten ze inspriatie op willen doen: dat rode carbon heeft wel wat…
Beetje fout wel, maar het rode carbon is een goede toevoeging moet ik zeggen.
@barendbotje: ja man. Maakt de auto echt een stuk lichter en beter bestuurbaar. Top producten! Echt een aanrader voor dat geld.
Bedoelde meer in de trant van: maakt m minder saai dan black on black
Extreem, extreem lelijk
Zet maar op de oprit!
Dan toch liever een huis dan deze auto. Past nog meer in ook.
@e88125i: Ik denk dat de eigenaar die keuze niet hoefde te maken.
Kijk, het zou van mij wel wat minder ‘in your face’ mogen zijn. Maar daarmee geef ik waarschijnlijk aan dat ik A: het niet snap en B: de doelgroep niet ben.
Deze is erg fout en zal wel vaak genoeg aangehouden door de politie in Amsterdam. Ik heb een tijdje in een zwarte Mercedes E-coupé met dezelfde velgen als hierboven en ben soms dagelijks aangehouden. Tegenwoordig ook als ik de rode Ferrari uitlaat, maar dat heeft een andere en veel leukere reden.
@barry355gtb: staande gehouden lijkt mij. Is niet best als je dagelijks wordt aangehouden..
@thomcarspotter: My bad;-) Ik zal er beter op letten de vlg keer
Vreselijk lelijk…Jammer dat Audi geen “business” optie heeft, zoals Mercedes dat wel aanbied op de AMG versie. De eerste RS6en waren nog redelijk incognito, maar deze schreeuwt om aandacht.
Ik mis de wat subtielere dikkere uitvoering. Dikke wielkasten, mooie wielen en wat details. Niet dit overdeven gestylede voertuig.
Ik neem aan dat je ook een bijpassend schoudertasje erbij kunt bestellen?
1 of 125? Vraag me echt wel eens af hoe groot die markt wel niet is met mensen die dit én kunnen/willen betalen én zo’n ontzettende “smaakgevoelige” smaak hebben. Zoveel bloggers en voetballers zijn er nou toch ook weer niet.
@posthumus: eh jawel
Ik neem aan dat er dus geen gespot (doorklik) artikels meer komen
Ik zou toch graag een keer een tuner het omgekeerde zien doen. Een Audi RS6 eruit laten zien als een gewone A6. Lijkt me toch een stuk leuker om mee rond te rijden.
Mooie foto’s maar wat een lelijke auto …
“specialer” is het Autoblog Woord Van De Dag, zie ik nu ??
Mocht ik het ooit kunnen betalen dan zou ik voor een S8 gaan. Zelfde blok, maar een stuk netter vorm gegeven. Na een kuurtje van MTM kan je dan heel veel RS6 eigenaren, en Tesla rijders pesten.
Ordinair bedoelen ze
Wat ik zelf wel grappig vind is dat er een speciale versie wordt gebouwd van de allersnelste A6, die wordt vervolgens nog eens door Custom Dreams aangepakt, en wat er uit komt is… Volledig zwart. Net als een T-Ford. Waarom willen zo veel mensen graag extreme auto’s in zwart, zwart, en nog eens zwart, en niet bijvoorbeeld in een mooie kleur, zoals de RS6 Avant C7 Nogaro. Díe ziet er goed uit!
Het jammere van de RS6 is tegenwoordig dat het een auto voor 20 jarige vloggers is geworden. Er is NIEMAND die zich vergist in een normaal model vs een snel RS model. Dat was juist het leuke van de oudere versies :(
Kijk mij eens! Voor dat geld zou ik heel iets anders kopen maar gelukkig hoef ik die keuze niet te maken.