• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Nieuwe flitspaal in Rotterdam is een ware hit

Auteur: RubenPriest, gepost 12 maart 2024 om 08:50 – 10 Reacties

Nieuwe flitspaal in Rotterdam is een ware hit

Heb jij de nieuwe flitspaal in Rotterdam al gespot?

Staat er nou wel of geen flitspaal? Als je af en toe in Rotterdam komt kan dit een bekende verwarring zijn rijdende over de Maasboulevard. Jarenlang stond er een flitspaal ter hoogte van het Shell tankstation. Deze flitser is in 2016 door de gemeente verwijderd.

Jarenlang stond er geen flitspaal op de Maasboulevard. De politie organiseerde in de afgelopen jaren wel snelheidscontroles met bijvoorbeeld een lasergun. Op het stukje tweebaansweg waar je Rotterdam in- of uitkomt mag je 50 km/u. De weg nodigt uit tot harder rijden en legio automobilisten die de maximumsnelheid dan ook aan hun laars lappen.

Nieuwe flitspaal Maasboulevard

Sinds kort heeft de Maasboulevard een nieuwe flitspaal. Eigenlijk twee, want ze flitsen in beide richtingen. Daar is nog niet iedereen aan gewend. In vijf maanden tijd zijn er al 28.081 bekeuringen automatisch uitgedeeld. Daarover bericht Rijnmond. De paal staat op een andere plek in vergelijking met de locatie van de oude flitspaal.

De in 2016 verwijderde flitspaal stond op een plek die nauwelijks bijdroeg aan de verkeersveiligheid, aldus de gemeente tegenover de lokale omroep. De oude paal spekte de schatkist van de gemeente goed, maar ging zijn doel voorbij. Daarom werd besloten na overleg met het Openbaar Ministerie en de politie om de oude flitspaal weg te halen.

De nieuwe flitspaal staat op een plaats waar dat wel het geval moet zijn. Namelijk bij het verkeerslicht Het is geen overbodige luxe. Vorig jaar ging het nog mis op de Maasboulevard met een dodelijk ongeval.

Verkeersveiligheid

Naast het controleren op snelheid meet de flitspaal ook of een automobilist het rode licht negeert. Op de kruising passeren vooral voetgangers en fietsers. Deze groep moet volgens de gemeente beschermd worden van het hardrijdende gespuis en daar draagt de flitspaal aan bij.

Het is te vroeg voor het Openbaar Ministerie om nu al conclusies te verbinden aan de bijdrage van de verkeersveiligheid met de komst van de nieuwe flitspaal op de Maasboulevard. De hoeveelheid boetes zou weinig zeggen over de veiligheid van de weg. Over een langere periode kan het OM pas zeggen wat het nut is van de flitser.

Ook interessant!

  • Bandenprikker in Capelle heeft al 100 slachtoffers gemaakt!
    Politie pakt droeftoeter op die meer dan 100 banden lek stak
  • Duitse huurauto's in Rotterdam KEIHARD aangepakt
  • Rotterdam beboet honderden verkeershufters deze zomer
  • Turkse politie pronkt met nieuwe Golf R

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

flitsen, openbaar-ministerie, politie, rotterdam

Vorig bericht: « Tesla gekroond tot koning afschrijving
Volgend bericht: Gratis Tesla Cybertruck kost je 11 miljoen euro »

Lees Interacties

Reacties

  1. Flutterbear zegt

    12 maart 2024 om 09:32

    Ondertussen in de rest van de wereld.. Dacht dat Amsterdammers erg waren.

    Login om te reageren
  2. Johanneke zegt

    12 maart 2024 om 09:55

    Rond de 185 mensen per dag. Das geen kattepis. Misschien kunnen ze de borden bij Utrecht vernieuwen van dat geld.

    Login om te reageren
  3. flatsix010 zegt

    12 maart 2024 om 09:59

    Als inwoner van Rotterdam ondersteun ik dit enorm. Zou eigenlijk een korte trajectcontrole moeten zijn vanaf de Shell tot de Willemsbrug, enorm veel véél te hard rijders daar. Al mag de gemeente eerst het hardrijden wel wat minder aantrekkelijk maken daar, maar dat zal de doorstroming niet ten goede doen.

    Login om te reageren
    • Gulli zegt

      12 maart 2024 om 10:14

      Ja ik zit me ook af te vragen wat daar een goede manier zou zijn om het hardrijden te ontmoedigen maar niet de doorstroom te beperken. Het is bijna een N-weg met twee keer tweebaans dus plantenbakken en andere chicanes zijn geen optie. Een rotonde zou kunnen maar het stuk tussen de Shell en Tropicana is dusdanig lang dat de tegen de volgende rotonde een Vmax van 250 al wel aangetikt kan worden als je een beetje je best doet :D

      Ik vrees eigenlijk dat een oplossing als terug naar eenbaans met parkeerplaatsen ernaast het meest effectief is, maar er is langs die weg geen trottoir nodig (de huizen liggen een paar meter achter de grasstrook) dus daar parkeren zal niet zoveel zin hebben. Kortom, ik weet het ook niet! :)

      Login om te reageren
  4. crashingduke zegt

    12 maart 2024 om 10:14

    Het heeft mij een actiefoto van de Blauwe Draak opgeleverd.

    Login om te reageren
  5. Gulli zegt

    12 maart 2024 om 10:16

    @rubenpriest bij welk stoplicht staat hij nu? Die vóór Tropicana of erna? Bij de oprit naar de Willemsbrug?

    Login om te reageren
    • RubenPriest zegt

      12 maart 2024 om 10:36

      Juist de andere kant op. Voorbij de Shell, als je de stad verlaat/inkomt (kruising bij de uni)

      Login om te reageren
      • Gulli zegt

        12 maart 2024 om 11:22

        Ah om de een of andere reden dacht ik vanaf de A16 de stad in maar zo kan hij natuurlijk ook. Thx.

        Login om te reageren
  6. mashell zegt

    12 maart 2024 om 10:29

    Leuk dat ze in Rotterdam ook een flitspaal hebben, maar die van ons is de beste!
    https://www.tubantia.nl/deventer/te-hard-de-absolute-recordflitser-van-nederland-staat-in-gelderland-en-bracht-miljoenen-euros-op~a376a604/

    Login om te reageren
  7. kilum zegt

    15 maart 2024 om 14:01

    Ik heb altijd Flitsmeister aan. Ook op het traject wat ik elke dag rij. Juist voor het geval er mobiele flitsers staan. Ik snap niet dat er nog steeds mensen zonder rijden.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North