
Porsche Centrum Gelderland heeft een unieke 911 (993) in de collectie opgenomen. Dat unieke zit hem in de samenstelling.
Als je weleens bij Porsche Centrum Gelderland bent geweest dan weet je dat dit niet zomaar een dealer is. Dit pand ademt liefhebberij en kent een flinke collectie bijzondere Porsches. Van nieuwere modellen tot het oude spul. Aan die collectie is onlangs een nieuwe auto toegevoegd. Natuurlijk is dit ook weer een exemplaar met een verhaal.
Wat je ziet is een one-off Porsche 993 Carrera 4 Cabriolet. De auto komt uit 1995 en heeft een PTS (Paint To Sample) kleur gekregen genaamd Champagne Yellow. Deze tint kon vroeger besteld worden op de 356. Het bijzondere thema gaat door in het interieur met een combinatie van leder, stof en houten materialen.

Het interieur schreeuwt jaren negentig en is erg smaak gevoelig. Die gewaagde combinatie maakt de auto misschien daarom wel zo gaaf. De auto werd door de eerste eigenaar meer als een kunstwerk dan als een auto gezien. Met slechts 484 mijl op de teller (778 kilometer) is de Porsche nooit ingereden.
Porsche Exclusive
Ook in de jaren negentig kon je al grapjes maken over Porsche en de optielijst. Maar liefst 52 opties werden aangevinkt voor dit exemplaar. Het is bovendien één van de eerste Porsches die gebruik heeft gemaakt van het vernieuwde Porsche Exclusive. De losstaande afdeling werd in 1986 opgericht om klanten te helpen met het individualiseren van een Porsche. Halverwege de jaren negentig werden de mogelijkheden een stuk uitgebreider, waar deze 993 Carrera 4 Cabriolet uit ’95 dus een voorbeeld van is.
Fotocredits: Porsche Centrum Gelderland












Wat een bijzonder mooi interieur
@groninger: eens, ik vind het ook mooi, vooral met dat kersen/notenhout! Maar ja, je moet er van houden. Veel mensen lijken nu de voorkeur te geven aan donker/zwart.
Zwart vind ik niks, maar dit banoffee interieur vind ik ook niet zo geslaagd.
@p993: ik vind het gele leer prachtig en die ruitjes kunnen ook wel, maar please, dat kitsch hout en glimmende net niet gele tapijt, eruit! Als dat een rustige grijze niet glimmende tint was geweest dan had het dashen de stoelen alle aandacht gekregen. Nu schreeuwt alles om aandacht.
De buitenkant is schitterend, wat een mooie proporties en kleur. Nadien werd het jaren afzien met de cabrio.
Bijzonder inderdaad, mooi? Laten we zeggen dat smaken verschillen. Chroom, vla, hout en ruitjes.. nee, niet op/in een Porsche.
Die niet weggewerkte kap is trouwens ook geen gezicht eigenlijk.
@pyrat
Nee precies, ook niet mijn ding.
Maar van de buitenzijde vind ik het echt een plaatje ??
Sowieso is een 993 wel een van mijn favorieten!
Bij de kap hoort een hoes die er nu niet op zit.
@cazzo046: gek eigenlijk, voor zo’n fotosessie de tonneau cover gemist!! Ben ook benieuwd naar de kleur daarvan.
Ik geef meteen toe, ik zit niet zo in de Porsche-scene, maar het valt me op dat er vreselijk veel unieke Porsche zijn, maar dat het toch meestal ‘gewoon’ 911’s zijn.
Ik snap die enorme overwaardering van Porsches ook niet. Zelfs 944 en 924 stijgen in waarde als een malle. Zijn er echt zoveel liefhebbers, of kunnen we inmiddels spreken van een hype of bubbel?
Ja, leuk. Mijn ding, nee.
Zal mijn vrouw vragen om vanavond wat minder azijn bij de piepers te doen.
Fijn weekend allemaal, en vergeet niet om naar de Indy500 te kijken.
@turboost: geen probleem toch lekker zeggen wat je ervan vindt. Doe je vrouw maar de groeten en doe lekker jus op de piepers!
484 Miles. Ik begrijp het wel. Daar wil je niet in gezien worden.
De exterieur kleur zelf is week fraai, maar wat is deze gehele combinatie vreselijk lelijk zeg!
Whow wat een prachtig ding zeg.
Ik vind dit werkelijk prachtig!
Wielen en hout hadden niet gehoeven, daar waren de standaard onderdelen mooier.
Wat een prachtige velgen, waarschijnlijk originele Speedlines van de 993 turbo S
@cossiekiller: 964
@cossiekiller: zijn deze velgen überhaupt in deze kleur verkrijgbaar. Ook lijkt de auto niet-origineel verlaagd.
@RubenPriest: Of ze zijn kleurendoof bij PCG of de fotograaf heeft met de verzadiging lopen kloten.
Het lijkt zo meer op Speed yellow wat origineel op de 993 kwam dan Champagne yellow.
https://www.rennbow.org/colorwiki/SpeedYellow
https://www.rennbow.org/colorwiki/ChampagneYellow
Amerikaanse import gezien het gebrek aan plaathouder voor en US spec achterbumper.
Wel lekker aparte uitvoering zo maar mijn uitvoering is het niet.
@torsen Foto 1673 uit je link van champagne yellow komt wel aardig in de buurt, al lijken de eerste foto en de laatste foto van het exterieur wel meer verzadigd. Inderdaad US spec zo te zien aan die zwarte hompen in de achterbumper, de missende plaat houder voor en de mijlenteller. Behalve die zwarte klonten achter kan ie het goed hebben! Wel even een hoes over het dak graag.
Prachtig interieur, prachtige exterieurkleur, maar als combinatie niet heel geslaagd in mijn ogen. Bij dat geel had veel beter een donker interieur gepast, terwijl dit interieur prachtig zou zijn bij een auto in de kleur groen die ook in de ruitjesstof terugkomt.
Lelijk, maar toch gaaf. Hout eruit scheelt al een boel.
Die Speedlines wil ik ook nog een keer…
@cazzo046: dat hout maakt het voor mij juist bijzonder; dat zie je niet in een normale 911 en geeft een chique sfeer. Bij een juweeltje als dit zeker niet verkeerd. Maar ja, smaken…
Vreselijk interieur, Ik vind sowieso dat het interieur van een 911 vaak simpel en niet erg fraai is en snel verouderd. Bij verschillende concurrenten ziet het interieur er veel beter en hoogwaardiger uit.
@grandmasterb: het interieur in de oude 911’s bleef heel lang vrijwel onveranderd…en erg functioneel! Ik denk dat juist de moderne interieurs snel zullen verouderen
@grandmasterb: ben dan wel benieuwd welke concurrenten dat zijn.
Als ik het interieur van de Ferrari 348 hiernaast zet oogt dit toch een stuk frisser.
Geweldig mooi ding, zowel de kleur als ook het interieur. Zet maar voor de deur!
Uniek? Hij is geel daar houdt alles mee op. Alle 911’s zijn ongeveer gelijk….
Hij is fijn! Alleen wel even een EU achterbumper monteren….
@dutchdriftking: op een auto met 484 miles. Daar gaat de originaliteit.
@e550: Er zijn domweg te veel 911’s. De auto is níet zeldzaam. Hoe origineel, uniek, en weinig kilometers die van jou ook heeft, er is altijd een nog netter exemplaar. Daarom lekker modificeren naar wens en smaak. Je kan de originele delen altijd bewaren voor verkoop. Het zelfde geldt voor een Golf of een Kever.
Paint to sample. De eigenaar heeft vast een kleurenstaal van de Nissan 100NX opgehaald bij de Nissandealer.
@troljedemoeder: ah ja daar herkende ik de kleur van
@troljedemoeder: dat was wel een hele speciale lak. Werd steeds een beetje lichter…
Klopt, zoals vaak met gele lak. Blijft toch een zwakke kleur die onder invloed van zonlicht na verloop van tijd verbleekt.