• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Occasion beter voor milieu dan nieuwe crossover

Auteur: willeme, gepost 18 oktober 2023 om 12:02 – 11 Reacties

occasion beter voor milieu

Het is nu officieel, want het is onderzocht. Een occasion is beter voor het milieu dan een nieuwe crossover kopen.

Wat is nu eigenlijk goed voor het milieu? Op dit moment worden er drastische maatregelen genomen om de mensen in een elektrische auto te krijgen. En anders wel een PHEV. Voorbeeldje: dankzij ons belastingbeleid is een Porsche Cayenne e-Hybrid goedkoper dan een Macan met viercilinder. En de elektrische Taycan is de goedkoopste Porsche op dit moment (de enige die je onder de ton kunt krijgen).

Sowieso kun je zeggen dat een nieuwe auto beter is voor het milieu dan een oudere. Nieuwere auto’s hebben vaak allerlei slimme foefjes om de CO2-uitstoot te beperken. Denk aan heel-veeltraps automaten, 48V-generatoren, cilinderuitschakeling en dergelijke. Maar het maakt volgens Possible allemaal niets uit, zo meldt The Guardian.

Occasion beter voor milieu

Dat komt omdat al die foefjes woren toegepast op grote SUV’s en dan is alle moeite verloren gegaan. Denk maar aan mijn zus, want 2 minuten joggen heeft voor haar geen zin aangezien ze een kilo döner als middagsnack neemt. Met saus.

occasion beter voor milieu

Possible is een klimaatcampaganegroep. Voor dat je meteen in het toetsenbord klimt, als ze bij Shell lobbyisten hebben lopen, dan mag het klimaat er ook een paar hebben. Nu kun je je afvragen in hoeverre een onderzoek van hen representatief is, maar dat terzijde.

Omdat men constant grotere SUV’s blijft kopen, is er ondanks de vele ingrepen geen winst behaald qua CO2-uitstoot. Hun onderzoek wijst uit dat een occasion van 10 jaar oud alsnog beter is voor het milieu.

Rijke mensen kopen dikke crossovers (goh!)

Ook kwam in het onderzoek naar boven dat er een sterke correlatie is tussen inkomen en de grootte van de SUV. Dus hoe rijker de eigenaar, des te groter de SUV. De top 20% qua verdieners zijn voor 81% meer geneigd om een auto te rijden die meer uit te stoten. Dat is al erg, maar het wordt nog erger.

occasion beter voor milieu

Die top 20% rijden drie keer zoveel kilometers als die armere 80%. Daarmee komt Possible tot de conclusie dat de gewoontes van de rijke mensen veel schadelijker is voor het milieu dan de gewoontes van de armere 80%. Uiteraard hint de organisatie op maatregelen die de overheden moeten nemen.

In Nederland is dat gelukkig niet nodig, want in principe hebben wij een briljant systeem waarbij dit getackeld wordt. Over het algemeen is een auto met vervuilende motor een stuk duurder in aanschaf dan een schone, zeker als de mogelijkheid bestaat om ermee te kunnen laden. Ook betaal je in Nederland meer CO2-boete voor een Jaguar F-Pace ten opzichte van een Jaguar XF. Daarnaast betaal je ook heel erg veel accijns op brandstof: hoe meer je tankt, hoe meer je betaalt.

Imagecredit: Lamborghini Urus Performante en Maserati Levante Trofeo door @justawheelcarguy en een Alpina XB7 in het wild door @spotcrewda via Autoblog Spots.

Ook interessant!

  • Wie biedt zes ton voor deze Porsche 968?
  • geld of milieu
    Geld of milieu: waar kiest Porsche voor met de Macan?
  • Ultieme ultieme Porsche 911 occasion is zeer ultiem
  • Dít is de goedkoopste Porsche Taycan van Marktplaats

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Heerlijke Lancia Delta restomod in goed gezelschap
  • Waarom Lando Norris geen straf kreeg bij het inhalen van Tsunoda
  • LANDO NORRIS IS DE F1 WERELDKAMPIOEN VAN 2025
  • De enige Bugatti EB110 op Nederlands kenteken is gespot!
FacebookTweetPinLinkedIn

milieu, occasion, onderzoek

Vorig bericht: « NL prijs goedkoopste nieuwe elektrische MINI bekend
Volgend bericht: Mensen willen geen elektrische auto rijden »

Lees Interacties

Reacties

  1. Johanneke zegt

    18 oktober 2023 om 12:33

    Alles moet altijd groter eh. Want groter is beter. Groter huis, grotere auto, grotere tieten / piemel.

    Aan de andere kant, een B of C segment met de prestaties en luxe van grote E segment bestaat niet. Ferrari heeft 10 jaar geleden ofzo een hatchback geprobeerd. Verkocht voor geen meter.

    Login om te reageren
    • AstonMartinDriver zegt

      18 oktober 2023 om 13:15

      Zou ook aan de prijs kunnen liggen 🤔

      Login om te reageren
    • alcantara zegt

      18 oktober 2023 om 13:30

      Ligt eraan wat je concreet onder ‘prestatie’ en ‘luxe’ verstaat.

      Login om te reageren
  2. mashell zegt

    18 oktober 2023 om 12:53

    Ik durf te wedden dat als de armere 80% het kon betalen ze ook lekker veel kilometers zouden maken in een grote SUV. En ze zouden ook meer vliegreizen maken. En meer wagyu burgers eten etc. Maar het regeringsbeleid van loonmatiging en de leegloop van de vakbonden zet mooi een rem op.

    Login om te reageren
  3. mmax zegt

    18 oktober 2023 om 13:27

    Ja nou het verandert ook wel telkens he. Dan moeten occasions stoppen en is het schande dat NL juist zo’n oud wagenpark heeft. Dan is boodschappen bestellen beter voor het milieu dan ze zelf ophalen (ookal komt menigeen langs de winkel onderweg van/naar school/werk/leven), en nu is een tweedehandsje ineens beter dan een 13 in een dozijn auto?

    Geen negatieve opmerking tegenover autoblog, jullie brengen het nieuws altijd goed, maar wel kritiek op de algemene onderzoeken, het subtieeeelste verschilletje in vraagstellen verandert de uitkomst van dingen altijd zo grandioos, en nu moeten we ineens weer tweedehandsjes shoppen

    Login om te reageren
  4. potver7 zegt

    18 oktober 2023 om 13:35

    Dit is toch niet nieuw? Probleem is alleen dat de automobielindustrie z’n uiterste best doet om het tegendeel te bewijzen – middels wetenschappelijk onderzoek die het tegendeel bewijst (of het in ieder geval in twijfel brengt) en misleidende reclame.
    En de automobielbrance lobby’t uiteraard ook lekker succesvol in Den Haag, en het zou me niet verbazen dat dat dé reden is dat er nog steeds niks gedaan is aan de export van gesubsidieerde EV’s en hybrides.

    Login om te reageren
  5. V8Vantage zegt

    18 oktober 2023 om 15:23

    Dit is toch met (bijna) alles zo? Kleding, meubels etc.

    Login om te reageren
  6. Tonnie zegt

    18 oktober 2023 om 16:02

    Gelukkig ben ik straatarm en aangewezen op een 15 jaar oude hatchback. Veel mooier dan zo’n suv in ieder geval, en praktischer, en sneller… Maar zuiniger weet ik niet…

    Login om te reageren
  7. Pieterkonijn zegt

    18 oktober 2023 om 17:40

    Een kilo donner is wel echt veel hoor

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      19 oktober 2023 om 07:29

      Onderschat Piet Hein Donner niet!

      Login om te reageren
  8. mashell zegt

    19 oktober 2023 om 07:27

    Dit is toch fantastisch nieuws, je zou er meteen de dealer voor hollen om een nieuwe SUV te bestellen, want jouw huidige nieuwe auto die een occasion gaat worden laat iemand anders de wereld redden!
    Voor het milieu is het beter een auto op te rijden dan een nieuwe te produceren, feit. Maar dat oprijden hoef je niet zelf te doen. Dus jij kunt een nieuwe kopen en iemand anders gaat jouw occasion (een stukje) oprijden. En ergens aan het eind van de keten wordt er een zwaar vervuilende auto gesloopt. Niet verder vertellen maar zo doen we het eigenlijk al jaren en zo blijven we dat doen.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North