• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Jaguar XE is officieel; alle info en foto’s

Auteur: Author, gepost 8 september 2014 om 21:18 – 114 Reacties

Afbeelding Jaguar XE is officieel; alle info en foto’sAfbeelding Jaguar XE is officieel; alle info en foto’sAfbeelding Jaguar XE is officieel; alle info en foto’sAfbeelding Jaguar XE is officieel; alle info en foto’sAfbeelding Jaguar XE is officieel; alle info en foto’sAfbeelding Jaguar XE is officieel; alle info en foto’sAfbeelding Jaguar XE is officieel; alle info en foto’sAfbeelding Jaguar XE is officieel; alle info en foto’s

Jaguar XE S front
Na een hoop kunstmatig opgewekte buzz is het dan zover, Jaguar heeft het doek van hun brand spanking nieuwe XE gehaald. Dit is wat je moet weten.

Al zes jaar lang gonst het van de geruchten over wat Jag van plan zou zijn met de door hen in 2008 vastgelegde typenaam XE. Een opvolger van de fameuze E-Type werd het niet, die rol is immers al weggelegd voor de F-Type. Nee, de XE is een compacte middenklasser die het de Duitse leasetoppers, oftewel de 3-serie, A4 en C-klasse, lastig moet gaan maken.

Constructie en design

Jaguar maakt bij de XE veelvuldig gebruik van (al dan niet gerecycled) aluminium, om zowel de stijfheid als de gewichtsbesparing een handje te helpen. Het merk geeft overigens een leeggewicht vanaf 1.474 kg op. De sedan krijgt aandrijving op de achterwielen en is gebouwd op een nieuw modulair platform. Fabricage vindt plaats in Solihull, alwaar een nieuwe JLR-afdeling van 1,5 miljard pond is neergezet.

Buiten het feit dat het aluminium is dat de klok slaat, is de XE de eerste kat die wordt uitgerust met elektrische stuurbekrachtiging. Ook opmerkelijk is de lage luchtweerstandscoëfficiënt van slechts 0,26. De slicke koets heeft verder een herkenbare vormgeving voor Jaguar, al is het onderlinge verschil tussen de diverse modellen gelukkig wat groter dan in de Audi-familie. Met name de voorzijde is wat ons betreft prima gelukt, maar tegelijk zijn we nog niet helemaal zeker van de fors uitgevallen achterlichten. Hoe dan ook lijkt de XE een betere poging te zijn om rijders van de bekende Duitse leasetoppers over te halen dan de (aardig mislukte) X-Type destijds.

Jaguar XE S achterkant

Het onderstel

Aan de voorzijde wordt voor de wielophanging gebruikt gemaakt van dubbele wishbones, aan de achterzijde is het ‘Integral Link’ systeem gemonteerd. Ook hier is de constructie voor een groot deel opgetrokken uit aluminium. Verder krijgt de XE elektrische stuurbekrachtiging (EPAS) om het brandstofverbruik en CO2-uitstoot te temperen, maar gezien het feit dat Jaguar hun nieuwe paradepaardje positioneert als een rijdersauto pur sang hoeven we niet te vrezen voor een gebrek aan stuurgevoel.

De motoren

Om maar meteen met de deur in huis te vallen beginnen we met de topmotorisering. De XE S krijgt namelijk de geblazen 3-liter V6 uit de F-Type, die goed is voor 340 pk en 450 Nm aan koppel. De standaardsprint duurt daardoor net een toefje langer dan 5 seconden en de topsnelheid is begrensd op een politiek correcte 250 km/u.

Verder heeft Jaguar info prijsgegeven over de 2-liter viercilinder diesel, die onder het nieuwe ‘Ingenium’-label valt. Deze (voor de XE waarschijnlijk belangrijkste) motor verstookt op de testcyclus slechts 3,8 liter per 100 km en blijft wat betreft het aantal grammetjes CO2 per kilometer net onder de magische grens van 100 gram. Ondanks deze groene cijfers heeft de bestuurder een nette 163 pk en 380 Nm ter beschikking.

Wat betreft het aanbod aan benzinemotoren blijft het natuurlijk niet bij de sportieve V6. Er komt namelijk ook een geblazen 2-liter viercilinder beschikbaar in twee verschillende vermogensniveaus. Beide benzineversies zullen worden gekoppeld aan een 8-traps automaat van ZF, terwijl de zelfontbranders ook geleverd kunnen worden met een handbak met zesversnellingen. Ook zij die in de file hun linkerkuit willen trainen komen dus aan hun trekken.

Jaguar XE S zijkant

Veiligheid

Veiligheid is natuurlijk een minstens even relevant topic als het milieu en ook hier heeft Jaguar bij de XE aan gedacht. Zo moet het ‘All Surface Progress Control’ ervoor zorgen dat de tractie bij lagere snelheden (3,6 tot 30 km/u) altijd optimaal is. Zij die weleens met een achterwielaandrijver op wintersport zijn geweest zullen Jaguar dankbaar zijn voor deze noviteit.

Voor het head-up display is gebruik gemaakt van lasertechnologie. Hierdoor is het systeem niet alleen lichter, maar is de info die op het scherm wordt geprojecteerd ook beter afleesbaar. Daarnaast houden stereocamera’s de omgeving van de auto in de gaten om de autonome noodremassistent van dienst te kunnen zijn.

Verder wordt de auto uitgerust met een adaptieve snelheidsregelaar, detectie van snel naderend verkeer, dodehoekassistent, semiautomatische parkeerhulp en detectie van achterop komend verkeer tijdens het achteruit rijden.

Jaguar XE S interieur

Het interieur

Het interieur is uitgerust met een infotainmentsysteem, verpakt in een 8 inch touchscreen. Daarnaast kan het systeem worden aangestuurd met gesproken commando’s. Bovendien is het mogelijk om met InControl Remote middels je iOS of Android telefoon de klimaatregeling bedienen, de deuren te vergrendelen of te ontgrendelen en de motor te starten. Met InControl Apps kun je gewoon vanuit de bestuurdersstoel apps op je telefoon blijven gebruiken, dus in de file een rondje Tinderen behoort tot de mogelijkheden.

De prijs

Hierover heeft Jaguar helaas nog niet heel veel info weggegeven. Er wordt een vanaf-prijs van 35.000 euro genoemd, maar het is onduidelijk voor welke versie deze indicatie geldt. Wel weten we dat alle verdere info vrijkomt tijdens de Autosalon van Parijs, op 2 oktober dit jaar.

Om de XE zelf in al zijn glorie te bewonderen check je de gallery hieronder. Daarnaast vind je HIER, DAAR, ook nog HIER en tot slot DAAR verschillende video’s van de nieuwe Jag op autojunk.

Ook interessant!

  • geen nieuwe Jaguars
    Geen nieuwe Jaguars meer tot 2025
  • Jaguar XE R-Dynamic Black
    Jaguar XE R-Dynamic Black is helemaal premium en hip
  • Jaguar XE-S
    Koop de enige rode Jaguar XE S met 340 pk in Nederland!
  • Video: een Jaguar F-Type lossen, zo moet het niet
    Video: een Jaguar F-Type lossen, zo moet het niet

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
  • Autosalon van Brussel 2026: dit zijn de primeurs
  • Kia viert 80-jarig bestaan met dit bijzondere apparaat
  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
FacebookTweetPinLinkedIn

Jaguar, parijs-2014, xe, xe-s

Vorig bericht: « Oorlog in Italië: mot tussen Di Montezemolo en Marchionne [updated]
Volgend bericht: “Bugatti Veyron opvolger heet Chiron” »

Lees Interacties

Reacties

  1. dikdraak zegt

    8 september 2014 om 21:20

    Mooie auto, hoor.. maar die SEAT-achtige achterlichten kloppen gewoon niet en de koplampen hebben ook iets raars.

    Login om te reageren
    • fred zegt

      8 september 2014 om 21:22

      @dikdraak: schijnbaar vindt jij dat mooi :-)

      Login om te reageren
      • dikdraak zegt

        8 september 2014 om 21:34

        @fred: Maar geef aan dat er een tegenstelling volgt, dus ik geef argumenten tegen de voorgaande stelling ;)

        /mierenneukmodus off

        Login om te reageren
      • mrcarfreak zegt

        9 september 2014 om 09:49

        @fred: *vind

        Login om te reageren
  2. rikus zegt

    8 september 2014 om 21:22

    Ik zou dr leasen!

    Login om te reageren
    • peterpan72 zegt

      9 september 2014 om 22:58

      @rikus: Krijg je er een secetaresse bij dan?

      Login om te reageren
  3. shootingbrake zegt

    8 september 2014 om 21:23

    Een heel mooie bak, maar de achterlichten zijn inderdaad wel wat lomp. Neemt niet weg dat ie er beter uitziet dan de C-klasse en de 3-serie minstens evenaart.

    Login om te reageren
  4. jrk68 zegt

    8 september 2014 om 21:23

    Als je in deze klasse nu nog voor Duits kiest, dan spoor je echt niet.
    Jaguar laat hier even zien hoe je een premium D-segmenter bouwt.
    Elders las ik trouwens dat hij niet begrensd zou worden en het topmodel doodleuk tegen de 300 loopt.

    Login om te reageren
    • bogey zegt

      8 september 2014 om 21:44

      @jrk68: Dat doe je met de S/ RS modellen toch ook, bij BMW en merc misschien ook dat weet ik niet.

      Login om te reageren
      • tupperware zegt

        8 september 2014 om 21:52

        @bogey:
        Bij de Duitsers moet je daar bij mijn weten nog steeds voor schokken en niet te weinig ook.

        Login om te reageren
        • bogey zegt

          8 september 2014 om 22:54

          @tupperware: Nee hoor. Je peddelt gewoon een versnelling terug en weg is het probleem. Geen extra kosten dus en bij mijn weten minstens 280 km/u. (S6 V10)

          Login om te reageren
          • E34M5Touring zegt

            9 september 2014 om 10:09

            @bogey: Begrenzer verwijderen bij een RS kost 1800,- Bij BMW (M drivers Pack) 2200,-

            Login om te reageren
            • bogey zegt

              9 september 2014 om 16:28

              @E34M5Touring: ik zeg net dat dat niet hoeft, althans bij de C6 niet. Bij BMW weet ik niet of deze truc ook werkt.

              Login om te reageren
              • E34M5Touring zegt

                9 september 2014 om 17:48

                @bogey: Dus omdat het bij een Audi van 8j geleden werkte op de een of andere manier geldt dat gelijk voor de hele huidige range… Mooi verhaal. Doorgaans loopt ie op de teller tot 265/70, in werkelijkheid rij je dan 250/255km/h. Het verwijderen staat ook gewoon in de optielijst. En dan nog wordt ie, in geval van Audi, begrensd op 280km/h. Wederom, zichtbaar en gemeld in de optielijst.

              • bogey zegt

                9 september 2014 om 21:50

                @E34M5Touring: Goed zo hoor, je hebt gelijk.
                Mensen die anderen de woorden in de mond leggen en niet willen begrijpen wat er gezegd wordt…

    • henkhupelschoten zegt

      8 september 2014 om 21:55

      @jrk68: nog nooit kennis gemaakt met de opel insignia opc? Maar verder rest heb je wel gelijk, sterk pluspunt om ze zonder begrenzer of begrenzer op 300 te verkopen

      Login om te reageren
      • jrk68 zegt

        8 september 2014 om 22:06

        @henkhupelschoten:
        Zeker wel, misschien had ik het jeukwoord “premium” er tussen moeten zetten….

        Login om te reageren
        • henkhupelschoten zegt

          8 september 2014 om 22:31

          @jrk68: das een wereld van verschil inderdaad haha, al moet ik zeggen als ik tussen een a4 moest kiezen of een insignia stapte ik toch mooi in de opel

          Login om te reageren
          • jrk68 zegt

            8 september 2014 om 22:56

            @henkhupelschoten:
            Die keuze kan ik prima begrijpen….

            Login om te reageren
    • Ram-G-maN zegt

      8 september 2014 om 23:15

      @jrk68: Je moet kiezen uit deze niet Duitsers.

      Login om te reageren
      • Ram-G-maN zegt

        8 september 2014 om 23:15

        @AutomotiveDesigner:
        Infiniti Q50 S

        Login om te reageren
      • Ram-G-maN zegt

        8 september 2014 om 23:15

        @AutomotiveDesigner:
        Jaguar XE S

        Login om te reageren
      • jrk68 zegt

        8 september 2014 om 23:31

        @AutomotiveDesigner:
        Nu moet deze Duitser natuurlijk helemaal niets maar mijn keuze blijft bij de XE.
        De Q50 vind ik persoonlijk een beetje rare auto, een beetje rommelig qua vormgeving.

        Login om te reageren
  5. rune zegt

    8 september 2014 om 21:29

    Interieur ziet er wat goedkoop uit…

    Login om te reageren
    • eklasse zegt

      8 september 2014 om 21:38

      @rune: goedkoop is niet het goede woord. Eerder verouderd Ofzo.

      Login om te reageren
    • Corrado16v zegt

      9 september 2014 om 01:08

      @rune: Precies, het ziet er niet echt uit als een interieur voor een auto van dat imago. Zeker omdat naar mijn mening het interieur van de XJ een van de mooiste interieurs van deze tijd is. http://www.moibibiki.com/gallery/model-368/jaguar-xj-7.jpg.html

      Login om te reageren
    • peterpan72 zegt

      9 september 2014 om 23:00

      @rune: Met name dat navigatiescherm, poeh….

      Login om te reageren
  6. Rob zegt

    8 september 2014 om 21:30

    Jaja, het was het wachten waard! Prachtding!
    Ik vind de XF net een tandje mooier (stijlvoller, wat chiquer), maar dit maakt alle verwachtingen waar. Zonder twijfel.

    Erg fraai interieur ook (wat wel mooier is als de XF), maar is ie ook met ouderwets hout beschikbaar? Dan mag je hem per direct bij mij voor de deur parkeren. In het groen uiteraard ;-)

    Login om te reageren
  7. jims zegt

    8 september 2014 om 21:33

    280nm voor de 2 liter diesel ? Ik hoop dat dat een typefout is…

    Login om te reageren
    • ricardo zegt

      9 september 2014 om 08:59

      @jims: Het blijkt inderdaad om 380 Nm te gaan.

      Login om te reageren
  8. henkhupelschoten zegt

    8 september 2014 om 21:34

    Voorkant: wauw! Interieur: mwha.. Achterkant: jammer. Ik had er meer van verwacht, maar goed het zijn maar foto’s ooit ziet het er in het echt beter uit, hoop alleen niet dat het een gevalletje x-type wordt…..

    Login om te reageren
  9. thomcarspotter zegt

    8 september 2014 om 21:34

    “Wat krijg je als je de XE S omdraait” grappen incoming.

    Login om te reageren
    • nvhuijkelom zegt

      8 september 2014 om 22:24

      @thomcarspotter: dan krijg je een auto die op zn dak ligt. Grappen incoming

      Login om te reageren
    • lamborgfan zegt

      8 september 2014 om 22:42

      @thomcarspotter: vieze handen?

      Login om te reageren
  10. bmw1m zegt

    8 september 2014 om 21:35

    Een mondeo met mooie voorkant

    Login om te reageren
    • Stylez zegt

      8 september 2014 om 21:45

      @bmw1m:
      Die nieuwe Mondeo (die al jaren in de VS rijdt) is veel mooier als deze saaie bak.

      Login om te reageren
  11. JagID3Merc zegt

    8 september 2014 om 21:35

    De achterkant heeft wat mij betreft te veel weg van een Audi A5. Erg lomp en niet in lijn met de rest van de auto.

    Login om te reageren
  12. schuimbekje3 zegt

    8 september 2014 om 21:36

    zoals een britse journalist ooit zei: “they are all so affraid of getting it wrong, they end up making the same car”…
    Waarom zou dit anders moeten zijn dan een A4 of een 3-reie?
    Alleen dat naamplaatje?

    In ieder geval zal je het voor het verbruik niet hoeven doen..
    Ik heb nog nooit een jag gezien die met hetzelfde blok zuiniger aan deed.

    Login om te reageren
    • jmcclane zegt

      8 september 2014 om 22:36

      @schuimbekje3: Zoals altijd als er een is die het zal aandurven om een totaal andere design koers te volgen is dat Mercedes. Ook heeft Mercedes meestal ook de trend gezet oftewel zijn zij de trendzetter in de meeste segmenten.

      Login om te reageren
      • stancedjetta zegt

        9 september 2014 om 18:05

        @jmcclane: lexus en infiniti hebben ook wel een aardig eigen eigenschappen als je het mij vraagt..

        Login om te reageren
  13. eklasse zegt

    8 september 2014 om 21:37

    Met 19 inch is natuurlijk bijna elke auto dik. Ik vind het toch tegenvallen. Beetje 323 meets 3 serie. Alsof die auto al 4 jaar rond rijdt. Dat mercedes met de nieuwe C beter voor elkaar.

    Login om te reageren
  14. E34M5Touring zegt

    8 september 2014 om 21:37

    Toch knap dat je over je gehele range niet een lelijk model hebt. Vind ik. Erg fraaie auto, eigenlijk zoals ik hoopte dat ie zou worden. Hopen op Jaguar afschrijving, over een jaar een mooie op de kop tikken.

    Login om te reageren
    • Hupke zegt

      8 september 2014 om 21:56

      @E34M5Touring:

      Haha, die x-types schreven toch ook niet zo snel af. Waar de s en xj dat wel deden.

      Ik vind de F-type niet helemaal gelukt, ik denk niet dat er ooit 1 (groot) merk is dat geen lelijke auto in z’n line-up heeft zitten.

      Login om te reageren
  15. Rob zegt

    8 september 2014 om 21:37

    Met bijna 1500kg is ie trouwens wel wat aan de zware kant voor dit segment, maar ach, het is een Jaguar. Dan mag dat ;-)

    Login om te reageren
  16. frederik zegt

    8 september 2014 om 21:39

    Nog even een station erbij en dan is het echt een goed alternatief voor de 3-serie. Zoals @E34M5Touring zegt, wel even iemand anders de eerste paar jaar afschrijving laten betalen. ;-)

    Login om te reageren
  17. enrique zegt

    8 september 2014 om 21:40

    Van buiten prima apparaat inderdaad, vind de binnenkant alleen wat saai. Lelijk zal ik het niet noemen maar ik word er niet bepaald warm van.

    Login om te reageren
  18. Hupke zegt

    8 september 2014 om 21:40

    Leuke lexus, maar wel een beetje belachelijk zwaar.
    Nuja als die 1400kg het kerb weight is tenminste. Mercedes zit daar 100kg onder met z’n instap c-klasse. Als die 1400kg het gross vehicle weight is dan zou dat een heel, heel, heel net cijfers zijn.
    1400kg kerbweight zou echt veel zijn (om te stoefen over gewicht), zeker gezien hun XJ maar 1700kg weegt.

    Word waarschijnlijk een leuke leaseslet, maar ik denk niet dat ik daar volgend jaar als ik ga werken al mee mag beginnen. Zal toch nog wel iets duurder zijn dan de A4.

    Login om te reageren
  19. dennisjuh95 zegt

    8 september 2014 om 21:41

    Geslaagd hoor!

    Login om te reageren
  20. strepentrekker zegt

    8 september 2014 om 21:42

    Ik word hier nog niet wild van. De voorzijde straalt duidelijk het familiegezicht uit maar voor de achterzijde hebben ze zich met een jantje van leiden van af gemaakt. Ook het interieur maakt op de foto’s geen hoogwaardige indruk en heeft ook geen eigen stijl, dat hebben de drie Duitsers toch wel beter voor elkaar. De tijd zal het leren.

    Login om te reageren
  21. jmcclane zegt

    8 september 2014 om 21:43

    de Jaguar XJ vind ik een plaatje aan de XE moet ik nog wennen.
    De Mercedes C-klasse vind ik nog steeds de mooiste in deze klasse.

    Login om te reageren
  22. tupperware zegt

    8 september 2014 om 21:43

    Dat rood/zwart in het interieur is niet mijn ding maar er zal heus wel ergens op de optielijst een mooi cognac kleurig leer aan te vinken zijn.
    Verder vind ik hem helemaal mooi.

    Login om te reageren
  23. Stylez zegt

    8 september 2014 om 21:43

    Voor mij te saai.
    Hier worden Mercedes, BMW en Audi niet bang van denk ik.

    Login om te reageren
  24. rodger zegt

    8 september 2014 om 21:45

    Keurig katje als je het mij vraagt

    Login om te reageren
  25. vvti zegt

    8 september 2014 om 21:45

    Buitengewoon fraai gelijnde auto,interieur minder. Vooral de overgang van dashboard naar deurpaneel is in mijn ogen niet geslaagd.

    Login om te reageren
  26. jurdespotter zegt

    8 september 2014 om 21:46

    Heerlijk maar die achterlichten doen me n beetje aan een a5 denken

    Login om te reageren
  27. thmsnl zegt

    8 september 2014 om 21:47

    Good job Jaguar, Good job!

    Login om te reageren
  28. n0zem zegt

    8 september 2014 om 21:47

    Zeer fraai, mocht de genoemde prijs waar zijn, dan hoop ik hem vaak te gaan zien!

    Login om te reageren
  29. knipperlichtje zegt

    8 september 2014 om 21:51

    Prachtig front, mooie zijkant en de achterkant doet me zelfs een beetje aan de Audi A5 denken. Exterieur is dus zonder meer geslaagd. Het interieur vind ik iets minder, al kan dat ook door de foto’s komen, de tellers komen bijvoorbeeld ietwat goedkoop over. Hoop verder dat het nieuwe infotainmentsysteem lekker werkt (tot nu toe was dat nog niet echt 100%). Audio zullen ze wel voor elkaar hebben, vast weer een samenwerking met Bowers & Wilkins.

    Kortom, deze XE staat op m’n shortlist (het bijtellingsvoordeel is immers toch afgelopen)

    Login om te reageren
    • knipperlichtje zegt

      8 september 2014 om 21:58

      @knipperlichtje: wacht er komt een Meridian-systeem in, had het kunnen weten

      Login om te reageren
      • 406_v6 zegt

        9 september 2014 om 11:51

        @knipperlichtje: Ja, onbegrijpelijk dat ze zijn gestopt met Bowers & wilkins…. :( de XF en XJ met B&W waren ongekend goed (qua geluid).

        Login om te reageren
  30. rcolt zegt

    8 september 2014 om 21:51

    T is van de achterkant net een A5, verder absoluut geen lelijke auto, ben benieuwd of er later ook 1 komt met een lekkere V8, heb je helemaal een kanon

    Login om te reageren
    • tupperware zegt

      8 september 2014 om 21:55

      @rcolt:
      Als die er al niet zou komen, dan hebben ze altijd nog de 380PK V6 achter de hand.
      Nu zou ik eerder voor de laatste optie kiezen, de F-type kennende vind ik die beter klinken.

      Login om te reageren
  31. mashell zegt

    8 september 2014 om 21:56

    Het is geen lelijke auto, eigenlijk een best mooie auto zelfs. De voorkant is wel erg XF, de zijkant wel erg S60 en de achterkant, tja een tikkie minder maar alles samengevat toch best mooi.
    Maar dat interieur is niet alleen gedateerd, maar is gewoon onvoldoende. Die naadjes daar pontificaal in het zicht boven de ventilatieroosters dat kan echt niet in dit segment, zelfs niet als je 911 ventilatieroosters gebruikt. Ik ga er vanuit dat Jaguar dit tegen over de S60, 3 serie, C klasse en straks nieuwe A4 wil zetten maar het interieur is nog niet van 508 of Insignia niveau.

    Login om te reageren
  32. fortuna zegt

    8 september 2014 om 22:08

    Er is een Audi in de kont van een 3-serie gereden en dit is wat er van overblijft. Ook het interieur is behoorlijk Audi met een amerikaans stuur erin…

    Login om te reageren
  33. Carreza zegt

    8 september 2014 om 22:15

    Helemaal mijn ding! Prachtig geheel en ook de achterlichten storen mij helemaal niet.

    Eén ding is zeker: dit ding gaat verkopen!

    Login om te reageren
  34. awesome zegt

    8 september 2014 om 22:17

    OK, doei Lexus!
    Die mij deze maar.

    Login om te reageren
  35. kapiteinaudi zegt

    8 september 2014 om 22:20

    Prachtige auto, maar in deze klasse kies ik wel de C klasse.

    Login om te reageren
  36. lexusfan zegt

    8 september 2014 om 22:21

    Met die uitlaten hadden ze anders moeten doen past niet zo bij.jaguar.

    Login om te reageren
  37. supersim200 zegt

    8 september 2014 om 22:23

    Koplampen bmw 3 – serie achtig. Achterlichten audi A7

    Login om te reageren
  38. jensgib zegt

    8 september 2014 om 22:26

    Damn, ziet er nice uit! :)

    Login om te reageren
  39. potver7 zegt

    8 september 2014 om 22:30

    Best een geslaagd ontwerp, maar vooral schuin van achter vind ik het een beetje anoniem. Kruising tussen een Audi A5 en een jaren-’80 Mazda 626 ofzo. En ook een beetje jammer dat de achterportieren niet de vorm van het zijruitje volgen; het gebeurt weinig dan een ontwerp-compromis zo duidelijk zichtbaar is, vooral in dit marktsegment.

    Login om te reageren
  40. toyotafortuner zegt

    8 september 2014 om 22:31

    Die XE is echt super mooi geworden! Jaguar maakt het me wel moeilijk hoor. Wat zou ik in dit segment kiezen…

    Volg ik mijn liefde voor alles Japan en kies ik de Lexus IS of de Infiniti Q50?
    Of wordt het mijn andere liefde: Amerika en wordt het de ATS?
    Of doe ik gek en wordt het de XE…

    Pff… Lastig.

    Login om te reageren
  41. amglover zegt

    8 september 2014 om 22:31

    Niet echt heel mooi , doe voor mij maar een A4 :)

    Login om te reageren
  42. pagani86 zegt

    8 september 2014 om 22:34

    Dit is mijn favoriet in vergelijking tot de 3-serie C-Klasse en A4

    Login om te reageren
  43. sanderm3 zegt

    8 september 2014 om 22:36

    Doe maar in t XE-RS Blauw met zwart leder. Hoeft niet in te pakken, ik eet em hier wel op

    Login om te reageren
  44. lamborgfan zegt

    8 september 2014 om 22:41

    Mooie voorkant, maar dat interieur is een flink minpunt. Had toch wel iets meer vormgeving verwacht van een merk dat zijn/haar klanten bij andere merken weg moet halen (zie interieur c-klasse en 3 serie)

    Wel lekker die V6 met 340 paarden.

    Is 280nm op 163pk niet wat weinig? Bedoel, de 1.6tdi uit de vag heeft 105pk en 250 nm.. Had toch wel 300 verwacht. Maar misschien is dit de spaardiesel.

    Kom maar op met die rijtesten!

    Login om te reageren
    • jrk68 zegt

      8 september 2014 om 23:06

      @lamborgfan:
      Wat die nm’s van de 2 liter diesel betreft vermoed ik een typefoutje.
      De 2.2 diesel levert in de XF 163PK en 400nm en in de eD4 Evoque 150pk en 380nm.
      Aangezien meer nm’s bijdragen aan een lager verbruik gok ik dat het echte getal dus niet 280 maar 380 moet zijn.

      Login om te reageren
      • Author zegt

        8 september 2014 om 23:11

        @jrk68 en @jims Het persbericht vermeldt 280 Nm, dus die info heb ik overgenomen. Mocht het uiteindelijke koppel van deze diesel toch hoger (of lager ;)) zijn dan passen we dat uiteraard aan.

        Login om te reageren
        • jrk68 zegt

          8 september 2014 om 23:21

          @mauritsh:
          Ook in persberichten kunnen typefoutjes staan, ik wil niet suggereren dat het aan jullie ligt.
          Het kan natuurlijk zo zijn, maar dan vind ik het erg laag, zeker als je bedenkt dat Jaguar tot de top in zijn segment wil horen.
          We wachten gewoon af….

          Login om te reageren
          • ricardo zegt

            9 september 2014 om 09:00

            @jrk68: Het blijkt inderdaad om 380 Nm te gaan. We hebben het aangepast!

            Login om te reageren
  45. mrniesoe zegt

    8 september 2014 om 22:53

    Veel mooier dan de BMW 3-serie en de Audi A4!Maar toch blijft de c-klasse het mooist van al!

    Login om te reageren
  46. sabrerator zegt

    8 september 2014 om 23:07

    Doe mij maar een donkergroene met crème of cognac-kleur leder en heel veel hout erin. En een schuifdak. Mag dan gewoon de basisdiesel zijn. Ben ik helemaal gelukkig.
    Heel erg fraai.

    En veel mooier dan de C-klasse, dat nieuwe model vind ik van achter net een Koreaan.

    Login om te reageren
    • awesome zegt

      8 september 2014 om 23:31

      @sabrerator: de jaren 80 belden net. Ze willen hun Jaguar terug!
      donkergroen, cognac, hout… dat kan echt niet meer vriend.

      Login om te reageren
      • mgmgb zegt

        9 september 2014 om 00:13

        @awesome:
        Ja hoor. Behalve de F-type geen enkel probleem.
        Het hoeft niet, maar het kan absoluut.

        Login om te reageren
      • sabrerator zegt

        12 september 2014 om 19:27

        @awesome:
        De jaren ’80? De hoogtijdagen lagen wat mij betreft in de jaren ’60 en ’70. De MKII en de XJ6 series I en II.
        Maar een rood interieur mag ook hoor :-)
        Zag je veel in de MKII.

        Login om te reageren
  47. jmcclane zegt

    8 september 2014 om 23:49

    Jongens belangrijker nieuws over een paar uur wordt de Mercedes AMG GT gepresenteerd met zijn adembenemende interieur.

    Login om te reageren
    • mgmgb zegt

      9 september 2014 om 00:15

      @jmcclane:
      Hoe is dat ooit belangrijker? De Britten trappen de moffen niet alleen het land uit, ze houden ze ook van AB af.

      Login om te reageren
    • henkhupelschoten zegt

      9 september 2014 om 07:17

      @jmcclane: Juist dat wordt pas nieuws! Verheug me er wel echt op ven serieus benieuwd naar prestaties en de voorkant haha

      Login om te reageren
    • henkhupelschoten zegt

      9 september 2014 om 07:23

      @jmcclane: http://www.daimler.com/dccom/0-5-7153-1-1735960-1-0-0-0-0-0-9293-0-0-0-0-0-0-0-0.html hier overigens live stream begint om 17:30

      Login om te reageren
      • jmcclane zegt

        9 september 2014 om 08:56

        @henkhupelschoten: Hey bedankt, de tijd heb ik genoteerd aftellen is begonnen :)

        Login om te reageren
  48. mgmgb zegt

    9 september 2014 om 00:16

    Als Jaguar fanboy kan ik dit natuurlijk alleen maar mooi vinden!

    Login om te reageren
  49. Orichy zegt

    9 september 2014 om 00:52

    Een hele mooie auto en een fantastisch alternatief voor de Duitse Drieling.

    Login om te reageren
  50. jaapiyo zegt

    9 september 2014 om 02:41

    Ik vind de neus goed geslaagd, lekker agressief en dat past wel bij een 3 serie concurrent. De rest van de auto is gewoon ok, de proporties zijn in ieder geval goed in orde door de RWD en zo te zien hebben ze ook in dat opzicht toch vooral naar de benchmark (3 serie) gekeken, er zit zelfs een soort van hofmeister knikje op.

    Zoals velen hierboven vind ik het interieur op deze foto’s wel een afknapper, maar misschien valt het in het echt mee. Het interieur van de XF ziet er op plaatjes ook niet echt goed uit maar is in het echt een stuk beter te pruimen.

    Ben benieuwd hoe die rijdt, ik verwacht/hoop dat Jag ervoor gekozen heeft om ‘m nog wat ‘sportiever’ neer te zetten dan de wat soft geworden Dreier om mensen daarmee over de streep te trekken. Als dat niet het geval is lijkt het me vanaf deze plaatjes net niet voldoende om de 3 te verslaan maar komt ‘ie in mijn persoonlijke voorkeurslijst met stip op 2 voor de C, IS, ATS en als laatste, de A4 (FWD kan toch echt niet meer als premium aanbieder nu er 5 RWD opties zijn in dit segment).

    Login om te reageren
    • paulaner zegt

      9 september 2014 om 13:13

      @jaapiyo: Maar het belangrijkste, komt ‘ie in BRG?

      Login om te reageren
      • jaapiyo zegt

        9 september 2014 om 13:37

        @paulaner: vroeg me nog af waar dat interieur me nou aan deed denken gisteren. Weet het nu weer:

        Login om te reageren
        • paulaner zegt

          9 september 2014 om 14:23

          @jaapiyo: Niks mis mee imo. Twee grote bekershouders dus ik vind het goed zo!

          Login om te reageren
  51. gregorius zegt

    9 september 2014 om 07:57

    Het lijkt wel alsof ze de 3e facelift van hun model in deze klasse presenteren; omdat er geen geld was voor een compleet nieuwe:
    Voorkant is mooi: maar niet nieuws tov van de XF uit 2007. De achterkant is echt een compromis: je kan er een Accoord in zien, een Exeo… in beide gevallen toch oude modellen: hadden ze meer mee kunnen doen!
    En de binnenkant is prima, maar ook niet om wild van de worden; vergelijk dat met een XC90 die net uitkomt of met de XJ die ze zelf hebben.
    Het lijkt me een prima wagen, maar t is niks nieuws: je wil de klanten toch bij Audi, BMW en MB wegstelen? Niet nog een extra optie geven om een beetje te vergelijken en vervolgens om t niet doen?

    Login om te reageren
  52. reggie-boy_rood zegt

    9 september 2014 om 08:46

    BMW koplampen en Audi/Seat achterlichten.. Nuf said

    Login om te reageren
  53. premiumbaas zegt

    9 september 2014 om 09:42

    Voorkant mooi, achterkan was mooier geweest met andere lampen, en uitlaten wat meer uit elkaar.

    Login om te reageren
  54. trustmeiamanengineer zegt

    9 september 2014 om 09:51

    Heerlijke bak, maar die achterlichten! Nu ik de foto’s opnieuw bekijk, wat een afknapper die achterkant. Beetje een depressieve uitgezakte Audi A5 (geen compliment). Had design technisch veel meer ingezeten qua achterkant denk ik.

    Login om te reageren
  55. Joost zegt

    9 september 2014 om 09:53

    Ik ben niet heel technisch onderlegd, maar wat heeft een electrische stuurbekrachtiging te maken met reductie van brandstofgebruik?

    Login om te reageren
    • 406_v6 zegt

      9 september 2014 om 10:00

      @iJoost: Een hydraulische stuurbekrachtiging -zoals tot voor enkele jaren heel gebruikelijk- heeft een hydrauliekpomp nodig die continue draait zodra de motor is gestart en dus egergie verbruikt.
      Een elektrische stuurbekrachtiging hoeft pas actief te worden als er bekrachtiging nodig is. Op een lange rechte weg zal deze dus nagenoeg geen extra energie vragen.

      Login om te reageren
  56. berlinetta zegt

    9 september 2014 om 09:58

    Van achteren en schuin van achteren vind ik hem wel een tikkeltje saai. Kon net zo goed een Mondeo o.i.d. zijn. De voorkant is wel heel goed gelukt!

    Login om te reageren
  57. 406_v6 zegt

    9 september 2014 om 10:01

    Als ie nu nog goed zit (ruim genoeg is voorin) dan heb ik m’n nieuwe auto gevonden!

    Login om te reageren
  58. BJ zegt

    9 september 2014 om 10:15

    Erg geslaagd. In ieder geval van voren veel mooier dan de 3er die ik toch altijd een beetje raar heb gevonden van de voorkant. Heb die zelf in de lease, zelf uitgekozen maar heb er nooit echt aan kunnen wennen, terwijl de 3 achterkant dan wel weer erg fraai is. Daarnaast rijden er zo debiel veel Audi’s en BMW’s rond dat deze hoog op de wishlist komt om tzt de 3 te vervangen zodat je weer eens echt wat anders kan rijden. Moet ie niet te TE succesvol worden uiteraard…

    Login om te reageren
  59. koektrommel zegt

    9 september 2014 om 10:51

    Op zich prima geslaagd, al vind ik de achterlichten ook wat te groot. Ik vind ze bij de XF bijvoorbeeld een stuk mooier. De voorkant heeft wat weg van de 3-serie als je het mij vraagt.

    Login om te reageren
  60. tvr1974 zegt

    9 september 2014 om 11:10

    Als de v.a. prijs idd rond de 35-38 ligt (voor de diesel) ga ik zeer zeker even binnenwandelen bij de heren van Jaguar (Merc C 180 bluetech begint op 38, BMW 3 diesel v.a. 37 en Audi TDI v.a. 36, maar hebben allemaal een bak minder vermogen…)..
    Qua looks vind ik m bovendien het mooist…
    Ben zeer benieuwd wat ie gaat kosten…

    Login om te reageren
  61. Esprit_de_Flandre zegt

    9 september 2014 om 12:31

    Stukken beter dan die afschuwelijk ouderwetse X-type van vroeger. Ik denk dat Jaguar hiermee een groot succes gaat boeken in de verkoop, wat zal leiden tot nog meer, nog kleinere, nog goedkopere modellen, en Jaguar zal dus binnen een 15tal jaar even mainstream geworden zijn als BMW, Audi en Merc.

    Dat de zelfverklaarde puristen nu maar al beginnen klagen…

    Login om te reageren
    • Esprit_de_Flandre zegt

      9 september 2014 om 12:32

      @Esprit_de_Flandre: BTW,

      Er is een XF sedan, en een F-type sportding.
      Er komt een XE sedan, dus komt er dan misschien toch nog een E-type sportdinges… ?

      Login om te reageren
      • potver7 zegt

        9 september 2014 om 15:38

        @Esprit_de_Flandre: Er zal vast nog wel een keer een sportdinges aan komen. Maar is het nou echt zo spannend wel naamplaatje ze erop plakken?

        Login om te reageren
        • Esprit_de_Flandre zegt

          15 september 2014 om 12:12

          @potver7: Nee, dat naamplaatje maakt me eigenlijk niet uit. Heb het gewoon over de speculatie die er al een hele tijd is geweest dat de XE een reïncarnatie van de E ging worden, en dat dus niet geworden is…

          Login om te reageren
  62. lacker zegt

    9 september 2014 om 14:05

    XE-S, humor :-)

    Login om te reageren
  63. por100 zegt

    9 september 2014 om 15:02

    Weinig chroom! = Goed!

    Login om te reageren
    • sabrerator zegt

      12 september 2014 om 19:29

      @por100:
      Veel chroom = beter!

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North