• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Ook Californië gaat de benzineauto in de ban doen

Auteur: machielvdd, gepost 24 september 2020 om 18:05 – 37 Reacties

Benzineauto's in Californië

Op deze manier zullen zelfs de meest conservatieve Amerikanen overstag moeten.

Ontkennen dat EV’s de toekomst zijn: dat wordt met de dag lastiger vol te houden. Eerder deze week schreven we nog dat het Verenigd Koninkrijk auto’s met verbrandingsmotor gaat verbieden. De Britten zijn echter zeker niet de enigen met dergelijke plannen. Het is niet meer de vraag of auto’s met verbrandingsmotoren uitgebannen worden, maar wanneer.

Hoewel de Verenigde Staten een land is dat nog altijd dikke verbrandingsmotoren omarmt, denken ze daar in Californië toch net iets anders over. Gouverneur Newsom van Californië heeft nu in navolging van de UK ook een ultimatum gesteld voor benzineauto’s. Hij wil met ingang van 2035 deze auto’s uit gaan faseren. Daarmee zijn ze in ieder geval iets realistischer dan de Britten. Vrachtwagens en zware pick-ups krijgen nog iets langer de tijd, namelijk tot 2045.

Voor sommige Nederlanders is Californië misschien maar ‘een van de staten’, zoals Nederland voor Amerikanen maar ‘een van de landen in Europa’ is. Vergeet echter niet dat het gaat om een staat met bijna 40 miljoen inwoners. Californië neemt 11% van de totale autoverkopen in de VS voor zijn rekening.

Hoewel Californië vooroploopt als het gaat om elektrische auto’s in de Verenigde Staten hebben ze nog wel wat werk te verrichten. EV’s maken momenteel namelijk ‘slechts’ een tiende uit van de totale verkopen.

Het overigens nog wel mogelijk dat Trump een stokje steekt voor de ban op benzineauto’s. Als overtuigd klimaatscepticus zal hij uiteraard geen voorstander zijn van dergelijke maatregelen.

Ter illustratie: twee benzineauto’s in Californië, geüpload door @civic1990

Ook interessant!

  • GP Verenigde Staten VT2: Max pissig op Lewis
  • Volkswagen wordt Voltswagen en dat is geen grap
  • Video: deze mensen zien voor het eerst een rotonde
  • GP Verenigde Staten VT1: Mercedes bovenaan, Bottas gridstraf

Nieuwste artikelen

  • Europese specs Tesla Model Y L bekend, dit moet je weten
  • Welke Porsche met turbo kies jij?
  • Goedkopere Tesla Standard-modellen hebben niet het gewenste effect
  • Alfa Romeo gooit Ferrari-sausje over de Junior
FacebookTweetPinLinkedIn

benzine, Elektrisch, overheid, verenigde-staten

Vorig bericht: « ABT Q5 TFSIe: een grijze hybride die niet slaapverwekkend is
Volgend bericht: Dit zijn de meest bijzondere BMW M4’s van Marktplaats »

Lees Interacties

Reacties

  1. wimbers zegt

    24 september 2020 om 18:07

    De meest conservatieve Amerikanen wonen zeker niet in Californië..

    Login om te reageren
    • maarteno zegt

      24 september 2020 om 19:07

      Niet de meesten maar nog steeds genoeg hoor, gaat toch vaak samen met veel geld en die zijn er genoeg in California. Echter is er wel een track record van de afgelopen 40-50 jaar dat daar waar California heengaat de rest vd VS er in de 5-10 jaar daarna ook volgt.

      Login om te reageren
    • nissanfairladyz zegt

      25 september 2020 om 08:43

      Gewoon wat veel doen, van Californië naar net over de grens bij Texas wonen. Veel lagere belastingdruk.

      Login om te reageren
      • r525 zegt

        25 september 2020 om 09:24

        Zou je me uit kunnen leggen waar precies die grens tussen Californie en Texas ligt?

        Login om te reageren
        • b00st zegt

          25 september 2020 om 09:54

          Zo tussen Arizona en New Mexico :-)

          Login om te reageren
  2. roland78 zegt

    24 september 2020 om 18:16

    Behoorlijk relevant stukje Verenigde Staten.

    The economy of California is the largest in the United States, boasting a $3.2 trillion gross state product as of 2019. If California were a sovereign nation (2019), it would rank as the world’s fifth largest economy, ahead of India and behind Germany.

    Login om te reageren
    • pomoek zegt

      24 september 2020 om 19:26

      @roland78: Sterker nog. De “liberal” bolwerken Californië en New York nemen samen 20% van de VS economie voor hun rekening. Als Nederland een staat was in de VS zouden wij qua GDP de 4e staat zijn. Ook wel aardig om dat eens te bedenken. Zonder Californië en New York zou de VS de 3e economie van de wereld zijn na de EU en China. Ok, als we de EU niet mee rekenen, de 2e economie.

      Login om te reageren
      • nissanfairladyz zegt

        25 september 2020 om 08:45

        Dus liberalen zijn nogal succesvol en genereren veel geld. Dus het is goed om een liberaal te zijn dus.

        Login om te reageren
  3. moveyourmind zegt

    24 september 2020 om 18:32

    Californië loopt in de VS niet alleen voorop als het om electrische auto’s gaat, maar ook met waterstofauto’s. Streven is dat er daarvan in 2030 een miljoen van rondrijden.

    Login om te reageren
    • autoblogger zegt

      24 september 2020 om 18:54

      @moveyourmind: klopt, maar ze lopen ook voor ivm zonne-energie, duurzame bouw en meer diervriendelijke veeteelt.

      Login om te reageren
      • Edge zegt

        24 september 2020 om 20:46

        @Autoblogger: Alleen jammer dat hun gender reveal parties dan weer gigaveel CO2 uitstoot opleveren…

        Login om te reageren
        • autoblogger zegt

          25 september 2020 om 08:06

          @Edge: lol, ja je zou denken dat dat alleen gebeurt bij ongeboren kinderen, maar zelfs veertigers doen hun eigen gender reveal in Cali, waar gaat het heen?!?

          Login om te reageren
      • raoufff zegt

        24 september 2020 om 22:47

        @autoblogger: porno komt daar toch ook vandaan?

        Login om te reageren
        • autoblogger zegt

          25 september 2020 om 07:36

          @raoufff: ?

          Login om te reageren
    • flutterby zegt

      24 september 2020 om 19:16

      @moveyourmind: met name waterstof vrachtwagens die enkel bergafwaarts kunnen.

      Login om te reageren
      • moveyourmind zegt

        24 september 2020 om 20:24

        Zie niet in wat het probleem is.

        Bijna overal ter wereld gaat het toch bergafwaarts…

        Login om te reageren
  4. ericd zegt

    24 september 2020 om 18:48

    Gaan we weer lekker kort door de bocht. Nieuw auto verkopen mogen geen brandstofmotoren hebben vanaf 2030 in het VK en vanaf 2035 in Californië.

    Login om te reageren
  5. papa zegt

    24 september 2020 om 19:13

    Dat is oud nieuws… EV1 van GM comes to mind

    Login om te reageren
    • flutterby zegt

      24 september 2020 om 19:18

      @papa: Californië was voorloper door EV te vereisen om brandstofauto’s te mogen verkopen. Sinds dat beleid dit jaar eindelijk hier ziet zie je de fabrikanten moeite doen.

      Login om te reageren
  6. spidermann zegt

    24 september 2020 om 19:41

    Typisch voor NL en California: fxxck de markt wij als overheid/belangengroepering denken het beter en gaan het met ge- en verboden en subsidie “sturen”.

    Login om te reageren
    • spidermann zegt

      24 september 2020 om 19:42

      @spidermann: voegt in: “te weten”

      Login om te reageren
    • detroitv8 zegt

      24 september 2020 om 19:46

      @spidermann: alles voor een betere wereld, niks mis mee toch?

      Login om te reageren
      • lekkerlinksrijden zegt

        24 september 2020 om 19:59

        @detroitv8: en begin bij jezelf, met je V8

        Login om te reageren
    • Esprit_de_Flandre zegt

      24 september 2020 om 20:35

      @spidermann: “De markt” heeft bewezen dat ze niet geïnteresseerd is in innovatie. 99% van de bedrijven kijkt minder dan 10 jaar vooruit. Overheden (de goeie) doen dat wel. Een bedrijf zoekt de maximum winst in de komende tien jaar, maar een staat wordt niet welvarend in tien jaar tijd, dus kijken ze 30 jaar verder. Kijk naar China. In 1990 een achterlijk land, nu aan de top. Dat is geen toeval. En ze zijn nog steeds bezig om te groeien, vooral in groene tech. Als we niet snel ons eigen spul ontwikkelen en maken, rijden we straks allemaal rond in “MG’s” en Geely’s…

      Login om te reageren
      • Edge zegt

        24 september 2020 om 20:56

        @Esprit_de_Flandre: Dat is typisch Chinees. Fabrieken, ziekenhuizen, zonneparken, detentiekampen voor Oeigoeren, het maakt niet uit. Ze bouwen of vervangen ze in een absurd tempo.

        Login om te reageren
        • Esprit_de_Flandre zegt

          24 september 2020 om 22:00

          @Edge: Ik pleit absoluut niet om hier Chinese praktijken te gaan toepassen. En ik denk niet dat dat “typisch Chinees” is. Elders zijn er ook genoeg voorbeelden van een sterke, doelgerichte overheid, met een langetermijnsvisie. Alleen lijkt daar tegenwoordig veel van verloren gegaan. Politieke spelletjes en ‘de waan van de dag’ heersen. Mijn Belgenland zit vandaag al 487 dagen zonder regering (woohoo, straks weer een nieuw record), en het wordt toch eens tijd dat er wat visie komt die een plan uitzet hoe het land er gaat uitzien in de toekomst…

          Login om te reageren
          • nissanfairladyz zegt

            25 september 2020 om 08:50

            Dat is niet typisch Chinees. Dat heeft meer te maken met tijdsgeest. Kijk eens wat wij Nederlanders NET NA de 2e wereld oorlog in Indonesië deden. Jup 150.000 afmoorden. Of tijdens het VoC tijdperk… we deden nog ergere dingen dan de Chinezen met de Oeigoeren deden.

            Zeg niet dat ik het goedpraat, en dat we er zeker niet voor moeten staan. Maar het is wel lastig als je eigen geschiedenis totaal niet zuiver is. VoC was letterlijk WORLD DOMINATION.

            Login om te reageren
  7. e36thuglife zegt

    24 september 2020 om 20:51

    Nou dan ga ik wel een Diesel rijen in California. Q7 V12 TDI hahahaa. West coast Thuglife G!

    Login om te reageren
  8. arias zegt

    24 september 2020 om 22:20

    Die staat zinkt steeds verder af. Hoewel ik er graag kom, slaat de klimaatgekte in Californië steeds door, dit gaat gewoon niet lukken. En mochten ze het wel doen kost het hoop mensen hun brood. En reken maar eens na hoe zuinig de elektrische auto’s echt zijn..

    Login om te reageren
    • pramm zegt

      24 september 2020 om 22:58

      Het kost een hoop mensen hun brood. Wat dacht je wel niet van al die hoefsmeden, die zaten ook ineens zonder werk… schandalig. We hadden beter met paard en wagen kunnen blijven rijden. Dan hadden al die herbergen nog goede klandizie gehad, waren er meer dierenartsen nodig geweest etc. Die auto… Die is echt nergens goed voor.

      Maar even alle gekheid op een stokje. Ik doe mijn best om te rekenen. Maar als ik well-to-wheel en cradle-to-grave reken en echt alles mee neem… Zijn ev’s echt zuinig en beduidend duurzamer dan conventionele auto’s. Dus ben benieuwd hoe jij gerekend hebt.

      Login om te reageren
      • arias zegt

        25 september 2020 om 22:17

        @pramm: Nou klimaatgek, er zijn genoeg studies die bewezen hebben dat elektrische auto’s helemaal niet zo zuinig zijn als men denkt. Wat denk je van al die lithium winning? Dat is pas zeer klimaatvervuilend, en gaat ook nog eens mensenhandel en kinderarbeid in de hand in derde wereldlanden. En maar te zwijgen over de energie die gemoeid gaat met het opladen van die elektrische auto’s

        Login om te reageren
        • pramm zegt

          28 september 2020 om 08:54

          Dan mag je mij laten zien welke recente en betrouwbare onderzoeken dat daadwerkelijk staven. En filter daarbij even de onderzoeken weg die (indirect) zijn gefinancierd door de conventionele autofabrikanten (recentelijk trouwens niet zo heel veel meer) of de olieindustrie.

          En zorg dan ook even dat het onderzoeken zijn die Well-to-Wheel en Cradle-to-Grave rekenen. Veelal wordt er bij de onderzoeken vanuit gegaan dat benzine uit de lucht komt vallen of worden aannames gedaan dat een EV maar 100k km mee kan, en een conventioneel aangedreven auto 1 miljoen.

          Maar we kunnen wel degelijk concluderen dat alle (onafhankelijke) wetenschappelijk onderbouwde onderzoeken van de afgelopen 2 jaar duidelijk maken dat een EV (zelfs ondanks dat daarbij de aanname wordt gedaan dat een EV minder dan 250k km mee kan op 1 batterij pakket, wat een bizar behoudende aanname is), ook wanneer geladen met stroom vanuit de gemiddelde EU energiemix al binnen 40k km schoner is dan een conventioneel aangedreven auto, en gedurende de levensduur al snel 30% schoner is. Wanneer gereden op duurzame energie loopt dat op naar meer dan 80%.

          Ten aanzien van mensenhandel en kinderarbeid, het is van belang dat de autofabrikanten daar hun verantwoordelijkheid in nemen. Maar wel eens bedacht wat voor materialen er in een katalysator gaan? Platina, Palladium, Rhodium, en dan ook nog in aardige hoeveelheden. Als je kijkt hoeveel zelfzame aardmetalen er in de batterijen van Tesla gaan, dan is dat al substantieel minder dan die van de andere fabrikanten.

          Maar nogmaals, ben benieuwd naar de onderzoeken die jouw mening onderbouwen.

          Login om te reageren
  9. pramm zegt

    24 september 2020 om 23:01

    Mooi dit soort symboolpolitiek. Ik verwacht dat voor 2027 in de Westerse wereld mensen green conventioneel aangedreven voertuig meer willen kopen, alleen al omdat deze flink duurder zijn of beter gezegd, ev’s flink goedkoper zijn geworden. Het merendeel van de nieuwe verkopen in veel landen zijn leaseauto’s en auto’s van de zaak. Die worden voor 2025 al allemaal elektrisch.

    Login om te reageren
  10. pindakoning zegt

    24 september 2020 om 23:16

    Ik vind het eigenlijk best veel als in CA 10% van de nieuw verkochte auto’s elektrisch is..

    Login om te reageren
  11. willemveenstra zegt

    24 september 2020 om 23:19

    De afstanden in USA liegen er niet om. Dat word achter een vrachtwagen hangen met je EV om de ranges te halen.

    Login om te reageren
  12. wessel04 zegt

    25 september 2020 om 07:51

    Wat een symbool politiek. Wanneer stopt iedereen nu eens met roepen dat de wereld beter wordt van EV’s. Het is pure verschuiving van het probleem. De uitstoot die je lokaal niet uitstoot met je EV’s krijgen ze dubbel en dwars om hun oren op de plekken waar de productie en afbraak plaatsvindt en de plekken waar de energie wordt opgewekt. Ik kan er zo slecht tegen dat mijn hobby om zeep wordt geholpen vanwege symbolisch geneuzel!

    Login om te reageren
  13. cossiekiller zegt

    25 september 2020 om 09:53

    Gelukkig kan Singer nog even door. Die verkopen toch geen nieuwe auto’s. 400pk luchtgekoeld, here we come…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North