• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Peugeot 308 R HYbrid is een loeihete Fransoos

Auteur: sir_smokalot, gepost 16 april 2015 om 10:05 – 53 Reacties

Afbeelding Peugeot 308 R HYbrid is een loeihete FransoosAfbeelding Peugeot 308 R HYbrid is een loeihete FransoosAfbeelding Peugeot 308 R HYbrid is een loeihete Fransoos

Peug 308 R HYbrid
500 pk onder de kap en een 0-100 sprint in 4 seconden: Peugeot pakt in China uit met een heet hybrideconcept op basis van de Peugeot 308, R HYbrid genaamd.

Eventjes geen Hybrid Air-toestanden voor Peugeot in China volgende week, maar gewoon een onvervalste sportieve klapper. De engineers combineren een opgefokte 1.6 THP 270 met twee elektromotoren: eentje aan de versnellingsbak, en de andere op de achtertrein. Samen zijn ze goed voor 500 pk, wat neerkomt op 3,1 kg per pk.

Via de bekende dubieuze meetmethoden komen we echter op slechts 70 g/km uit, dus in theorie is dit een 14% bijteller.

80 mm breder

Peugeot voorzag zijn 308 van 80 mm extra spoorbreedte, en de auto heeft een gewichtsverdeling van 60% voor en 40% achter. Gekozen werd voor een minscuul accupakket van slechts 3 kWh, wat prettig is voor de gewichtsbesparing. Via regeneratief remmen moeten ze tijdens de rit van sap worden voorzien.

Wanneer dit alleen niet volstaat, bijvoorbeeld wanneer er vanaf de elektronisch op 250 km/u afgeregelde top geankerd moet worden, bevinden zich rondom de auto ook nog flinke geventileerde remschijven: 380 mm en vier zuigers voor, en 290 mm achter.

4 rijmodi

Via een draaiknop op de middenconsole kan uit een van de vier rijstanden worden gekozen:

Hot Lap: voor de hoogste prestaties wordt het vermogen van alle drie de motoren ingezet, zodat in totaal 500 pk en maximaal 730 Nm koppel worden gegenereerd.
Track: hier worden 400 pk en 530 Nm gegenereerd, name door de benzinemotor en de motor/generator achter. In deze stand levert de motor/generator vóór tijdens het accelereren een boost.
Road: voor gebruik op de openbare weg (goh). In deze stand beschikt de bestuurder over een vermogen van 300 pk en een koppel van 400 Nm. De benzinemotor levert zijn volledige vermogen, de motor/generator achter assisteert de benzinemotor tijdens het accelereren en de motor/generator vóór komt niet in actie.
ZEV: de spaarstand. Hier wordt zo veel mogelijk gebruikgemaakt van de motor/generator achter om de PEUGEOT 308 R HYbrid aan te drijven. De motor/generator vóór kan bijspringen, afhankelijk van hoe ver het gaspedaal wordt ingetrapt.

Oh, en wat zien we daar naast de 308 staan? Een 2008 met dezelfde behandeling?

Ook interessant!

  • Peugeot 308 SW is even wennen
    Peugeot 308 SW is even wennen
  • nieuwe Peugeot 308
    Nieuwe Peugeot 308 is langer en meer premium
  • Nieuwe Peugeot 308: dit is de prijs
  • Peugeot 308 SW
    Dit kost de fraaiste C-segment station van dit moment

Nieuwste artikelen

  • Waarom je ruiten beslaan en hoe je ze 10× sneller ontwasemt
  • Buitenkansje: koop deze unieke AMG op Marktplaats!
  • Gespot – De nieuwe Vanquish in het kwadraat
  • R8-bestuurder wordt bijna gespiest bij crash in Hendrik-Ido-Ambacht
FacebookTweetPinLinkedIn

308, 308-r, concept, Hybride, Peugeot, shanghai-2015

Vorig bericht: « McLaren 570S is goedkoper dan een Porsche 911 Turbo S
Volgend bericht: Dit is de Audi Prologue allroad concept: 734 pk »

Lees Interacties

Reacties

  1. gtwillem zegt

    16 april 2015 om 10:10

    -=edit: lol, aangepast=-

    Login om te reageren
    • trustmeiamanengineer zegt

      16 april 2015 om 10:10

      @gtwillem: Toch wel een knappe prestatie met ‘slechts’ 500pk ;)

      Login om te reageren
  2. janvdl zegt

    16 april 2015 om 10:10

    Graag vandaag nog in productie nemen!

    Login om te reageren
  3. clarkson zegt

    16 april 2015 om 10:13

    Wordt dit Road-Legal? Jezus wat een ding!

    Login om te reageren
  4. moveyourmind zegt

    16 april 2015 om 10:17

    Vaarwel Toyota Prius.

    Login om te reageren
    • jrk68 zegt

      16 april 2015 om 12:38

      @moveyourmind:
      Eerder bye bye RS3….
      Dit komt, als hij al komt natuurlijk nooit in de prijsklasse van de Prius.

      Login om te reageren
  5. berlinetta zegt

    16 april 2015 om 10:29

    Gekke Fransmannen. Breng maar lekker op de markt.

    Login om te reageren
    • griffendahl zegt

      16 april 2015 om 13:41

      @berlinetta: Doen ze toch niet, Peugeot weet ons best vaak te prikkelen met leuke automobielen, zoals de Oxia, Proxima, 907, 20Cup, 306 shooting break, etc… En in ze nemen alleen de meest saaie grijze ontwerpen in productie. Er was een tijd dat ik met veel plezier in mijn 205 GTi reed, maar ik vind Peugeot tegenwoordig echt helemaal niks meer aan…

      Login om te reageren
      • tombe zegt

        16 april 2015 om 13:51

        @griffendahl: moest je nog voor die klasse gaan, denk ik je best voor de vorige Twingo Sport moet gaan, 133pk in wat was het 8-900kg (?).
        Dat was de sterkte vd wagens in die tijd, pluim met een grote motor. De Fiesta XR2i was ook zo’n fun bakkie en zag er imo net iets leukers uit met die dubbele mistlampen.

        Login om te reageren
        • griffendahl zegt

          16 april 2015 om 13:53

          @tombe: Snap dat je daar op komt, maar het leuke aan de 205 GTi waren naar mijn idee niet zo zeer de pk’s maar het belachelijke koppel van 1.9 8v onderin de toeren. Terwijl je zo’n Twingo juist enorm op toeren moet knallen vanwege het karakter van het blok.

          Login om te reageren
          • tombe zegt

            16 april 2015 om 14:21

            @griffendahl: sorry met de huidige normen zullen we de atmosferische mogen vergeten…de Clio mocht met z’n 2.0 er ook aan geloven.

            Bij mijn weten is het omgekeerde, up-sizing dan, enkel bij mini te vinden. Vd 1.6t naar de 2.0…hoe ze dat voor mekaar kregen geen idee, maar ik ben ook fan van liters ipv turbo’s.

            GT86 is nog atmosferisch zou ik zeggen…maar 1239kg….nee…we mogen die tijden vergeten vrees ik

            Moest chop shop aan m’n deur kloppen, een mini pick-up met een S54 (CSL) achterin maar ok…mss ook een goede concept

            Login om te reageren
            • griffendahl zegt

              16 april 2015 om 14:24

              @tombe: Helaas heb je helemaal gelijk… Gelukkig heb ik nog een 328i cabrio met een lekkere 6 inlijn en daar blijf ik heel zuinig op ;)

              Login om te reageren
              • tombe zegt

                16 april 2015 om 14:49

                @griffendahl: die 6-in-lijn is voor mij een must. Maakt niet uit welk model, 125i coupé zou wel in m’n garage passen, alvorens die astronomisch in waarde stijgen, maar nog ff doorsparen….

              • tombe zegt

                16 april 2015 om 14:55

                @tombe: OFF-TOPIC (again), dat is wat mij (opnieuw) aan elke hothatch “tergert”. De constructeurs missen de essentie. De wagen moet helemaal niet goed zijn, kijk naar de Clio V6, maar de sound……..elke acceleratie je ook maar doet, ik stond vroeger voor het stoplicht gewoon effen te grommen en de radio was er al uit van de 1ste dag….focus RS 4 cilinder, golf R, deze 308 1.6, En ga zo maar verder, sorry, allemaal grasmaaiers. Als je toch de autoliefhebbers willen prikkelen, neem dan aub een motor, 1 met sound en niet door de speakers, yup, atmosferisch, hou op met die “troep”, ik zou er idd voor betalen (moest ik nu geen andere prioriteiten hebben natuurlijk).

              • tombe zegt

                16 april 2015 om 15:00

                @tombe: Peugeot, haal even een V6 vanonder het stof, al had die maar 150pk, dat lichtmetaal schroeven we er zelf wel onder

              • tombe zegt

                16 april 2015 om 15:10

                @tombe: schroef die V6 maar helemaal dicht dat jullie die 99gram CO2 halen en die draaien we wel zelf weer open. €19900 zou ok zijn om vele autofans weer warm te krijgen.

                Wie weet zou de o-zo-geliefde en getunede Saxo VTS terug komen.

                Ik hoef niet dagelijks een rondetijd gaan doen, ik wil een wagen die me effectief prikkelt (niet zoals in jullie reclames op tv) bij het starten vd wagen. Ja, mijn haar kwam effectief wel recht bij het starten vd motor voor m’n eerste rit in een 325i e30.

              • tombe zegt

                16 april 2015 om 15:46

                @tombe: @smokealot maak ns een poll:
                “Liever een V6 met 150pk 99gram CO2 aan een vlijmscherpe prijs of een 4 cilinder met 300”.
                We doen toch met onze wagen wat we lekker zelf willen of niet?
                Peugeot maakt nog steeds scooters. Wel in mijn tijd (LOL) had je maar een vlotter uit te halen en had je 30kmh meer, dit horen ze te weten en moeten ze massa’s uitgeven aan concepten die er toch niet komen.

          • tombe zegt

            16 april 2015 om 14:44

            @griffendahl: valt me net in, m’n garagist (en goede vriend van me) had de CTI en zei me dat tegenliggers regelmatig met hun grootlichten knipperden toen hij accelereerde. Het ding hurkte zo hard ze dachten hij met z’n grootlichten reed LOL

            Login om te reageren
  6. ter zegt

    16 april 2015 om 10:32

    Golf GTE killer.

    Login om te reageren
  7. Dutchdriftking zegt

    16 april 2015 om 10:38

    Dik ding, ik zie er graag een productie versie van!

    Login om te reageren
  8. jmeverts zegt

    16 april 2015 om 10:39

    3,1kg/pk en er dan nog 4 sec over doen om de 100 aan te tikken. man man man

    Login om te reageren
    • jrk68 zegt

      16 april 2015 om 12:39

      @jmeverts:
      Wat is je punt…?

      Login om te reageren
    • tombe zegt

      16 april 2015 om 14:04

      @jmeverts: idd, een M4 (1585kg) doet het tss 4,1-4,3 seconden en met je 308, moest ie er komen en als we de cijfers mogen geloven, met de kids achterin even een M4 of die Porsche zitten “tergeren”. Leuk toch?
      Dit zou de RS6 van de hatchen kunnen worden, maar zoals ik hier ook schreef, die 308 mag wel ns op dieet.

      Login om te reageren
    • citroen zegt

      16 april 2015 om 19:32

      @jmeverts: een beetje sportwagen gaat tussen de 3 a 4 seconden naar de 100km dan is dit behoorlijk netjes! Duswat loop je tezeiken?

      Login om te reageren
  9. Dylan zegt

    16 april 2015 om 10:44

    Ik zeg doen !

    Login om te reageren
  10. mrrallycross zegt

    16 april 2015 om 10:57

    Lekker, is die auto achterin foto3 een hint naar een niet model trouwens?

    Login om te reageren
  11. tkoote zegt

    16 april 2015 om 11:07

    Die auto op de achtergrond lijkt wel een overgespoten versie van het concept uit geneve (naam ontgaat me even). OT – ik heb een schurfthekel aan peugeots maar deze bevalt me wel. Ook gaaf interieur met die strepen bovenop en karamelbekleding.

    Login om te reageren
  12. wd97 zegt

    16 april 2015 om 11:13

    Lekker hoor

    Login om te reageren
  13. david-e30 zegt

    16 april 2015 om 11:29

    3.1kg/pk 500pk = 1550kg voor een hatchback, en dan daar sportief bij durven zeggen ?

    Login om te reageren
    • gtwillem zegt

      16 april 2015 om 12:10

      @david-e30: Ja. 500pk. Wat weegt een beetje 911 Turbo, Audi R8 V10, AMG GT S, Corvette Stingray, GT-R of Vanquish?

      Daarnaast, een RS3, M135i X-Drive, Focus RS en Golf R zitten ook rond dat gewicht.

      Login om te reageren
    • tombe zegt

      16 april 2015 om 13:07

      @david-e30: vond het ook verdacht veel…
      Golf 7 1.2 1210kg
      Seat Leon 1195kg
      Focus 1270kg
      114i 1365kg
      C4 Cactus 1095kg
      Dacia Logan 1073kg
      Fiat 500 900kg
      Fiat Panda 975kg
      Civic 1185kg
      Kia Cee’d 1185kg
      Mini 1160kg
      Opel Adam 1086kg
      Opel Astra 1373kg
      Peugeot 308 1370kg
      Porsche Cayman 1385kg
      Audi A3 1175kg (!)
      Renault Clio 1084kg
      Renault Megane 1280kg
      Renault Twingo 940kg
      VW Up! 940kg
      Smart Fortwo 1150kg (!)
      Alfa 4C 970kg
      Mazda MX5 1150kg

      Hybride Lexus CT 1410kg
      Hybride Prius 1370kg

      Peugeot 308 R Concept 1550kg….

      Nu kan je vaag concluderen dat gewicht niet altijd evenredig gaat met “premium”, die 114i weegt als de Astra en de 308. Om de pluimgewichten te halen moet je bij het MQB-platforms van VAG zijn met de Leon & Golf of de cactus! (aan het gewicht van een mini………zucht waar Fiat er 200kg af doet).

      Ga je voor een klasse kleiner ben je best met de twingo (sport die vroeger 133pk had) die nog 200kg lichter is dan de smart 4-2 (ik kan die cijfers bijna niet geloven!!) en spaar je makkelijk op de minder krachtige brabus versie.

      Hoe dan ook, hoe lichter hoe meer fun, laat je niet vangen aan meer pk’s of cc’s. Die panda zoals James May zo geliefd wordt, moet een fun gebakje zijn aan het gewicht v een twingo of Up! Neem daar de sport van….

      Als de Lexus Hybride 100kg lichter is (1410kg) dan de Peugeot R concept, zijn ze idd niet goed bezig bij Peugeot…

      En ik ipv een mini gekocht te hebben, beter bij Mazda geweest was….zucht

      Login om te reageren
      • jrk68 zegt

        16 april 2015 om 14:43

        @tombe:
        Als je dan een lijstje maakt, doe het dan goed, een Fortwo weegt 750 kg, geen 1150kg.

        Login om te reageren
        • tombe zegt

          17 april 2015 om 03:10

          @jrk68: bron autogids.be en zoals ik schreef kon ik de cijfers moeilijk geloven. 750kg lijkt er idd meer op

          Login om te reageren
    • tombe zegt

      16 april 2015 om 13:23

      @david-e30: daarom ik ook wel geniet van m’n Berlingo lichte vracht. 1100kg en dankzij Powerplus Anderlecht 105pk en als ik me niet vergis 250Nm uit die HDi. Ik kan vaak lachen aan de stoplichten als een “petje” naast me komt :-) en rookpluimen ze dan maken hehehe

      Login om te reageren
      • miezemiez zegt

        16 april 2015 om 15:25

        @tombe: Jaahhh goede herinneringen aan de HDI’tjes.. had zelf destijds een C3 E-HDI uitvoering en dat ding vloog uit zn startblokken!

        Login om te reageren
  14. scottishcarspotter2000 zegt

    16 april 2015 om 12:16

    Vet!

    Login om te reageren
  15. FB_100002177943068 zegt

    16 april 2015 om 12:22

    al die techniek in een fransoos, ik ga liever lopen

    Login om te reageren
    • jrk68 zegt

      16 april 2015 om 12:41

      @bas_bzb:
      Ga jij lekker lopen, de huidige tijd leert ons dat die Franse zooi betrouwbaarder is dan de Duits (proest) “degelijkheid”….

      Login om te reageren
      • citroen zegt

        16 april 2015 om 14:03

        @jrk68: duitse degelijkheid whahaha troep van Duitse markt

        Login om te reageren
      • bmwm4 zegt

        16 april 2015 om 17:15

        @jrk68: hahaha frans degelijk. Ik zie ze met de meest stomme storingen elke dag met bosjes binnenkomen

        Login om te reageren
    • tombe zegt

      16 april 2015 om 13:30

      @bas_bzb: zoek mij tegenwoordig nog 1 slecht merk….
      Motoren, chassis, onderdelen, het wordt tegenwoordig bijna onmogelijk om nog bij te houden en ZO worden de fouten en kinderziektes er wel uitgehaald.
      Die 1.6? Je kan niet geloven waar die hoer overal inzit, tot de vorige mini toe

      Login om te reageren
      • jrk68 zegt

        16 april 2015 om 14:45

        @tombe:
        Eh, VW…?
        Google dat eens voor de gekkigheid, levert je een lijst met ellende op waar je het hele weekend zoet mee kan zijn….

        Login om te reageren
  16. aikon1694 zegt

    16 april 2015 om 12:36

    Let wel op bij het stoplicht of je accu vol/leeg is. Je hebt dan nog maar 270 pk en nog steeds 1500 kg.

    Login om te reageren
    • tombe zegt

      16 april 2015 om 13:10

      @aikon1694: idd! Komt die Fiesta ST je voorbij knallen hehehehe

      Login om te reageren
  17. Esprit_de_Flandre zegt

    16 april 2015 om 12:39

    Volgens mij heeft die 2008 niet dezelfde R-behandeling gekregen, maar een XR-behandeling. Ik ontwaar daar precies twee letters, waaronder een blauwe X.

    Dat zou niet onlogisch zijn, want in China hebben ze al, want ze hebben er als de Citroën C-XR, op basis van de 2008. Een “cross” versie van de 2008 lijkt me dus wel mogelijk. Ook staat die 2008 op de foto precies wat hoog op de poten…

    Login om te reageren
  18. citroen zegt

    16 april 2015 om 12:39

    Hele dikke machine

    Login om te reageren
  19. jeppie zegt

    16 april 2015 om 13:14

    Blijven die 2 kleuren of word het 1 kleur?

    Login om te reageren
    • tombe zegt

      16 april 2015 om 13:38

      @jeppie: concept….helemaal niks is zeker. Wordt gebruikt om te zien er mensen warm voor zijn of niet. Zo niet komt er helemaal niks en doen ze die kosten niet.
      Nu, da’s de theorie, want vele geprezen concepts kwamen er nooit :-S

      Login om te reageren
  20. michaelcorleone zegt

    16 april 2015 om 14:14

    Ziet er gewoon lekker uit ook met name die kleurencombo, stoer en sportief. Ik zeg laat maar komen.

    Login om te reageren
  21. tvr1974 zegt

    16 april 2015 om 19:34

    @tombe.. Je bent appels met peren aan het vergelijken.. Een golf 7 1.2 ipv een R, geen RS3, M135i, A-AMG enz. Kijk even naar het gewicht van die auto’s tel er dan een Hybride oplossing bij op en voilà.. Je hebt een redelijk vergelijk. Waar je m misschien nog wat mee kan vergelijken is de V60-t5/6 maar dan kom je qua vermogen toch echt wat te kort

    Login om te reageren
    • tombe zegt

      17 april 2015 om 03:41

      @tvr1974: klopt, ik nam telkens de benzine instappers, meestal 1.2 en zelfs daar kan je zien de 308 ver van een lichtgewicht is (+200kg ivm de golf of A3).

      Deze concept heeft geen AWD zoals de A-AMG of RS3 die zelfs beide uitgerust zijn met DSG. Mag ik ruw schatten 200kg extra?

      De 135i heeft de 6 cilinder en ik dacht in Europa niet te verkrijgen met handbak. Ik schat +150kg.

      Om even terug naar deze concept te keren, deze is en blijft een toch wel hard gekietelde FWD 1.6 met hybride techniek, waar eigenlijk de Prius en de Lexus het dichtste bij aanleunen en beide toch minimum 100kg lichter zijn.

      Ik blijf het een zware jongen vinden deze.

      Login om te reageren
  22. base zegt

    16 april 2015 om 22:06

    Concurrent voor de clubsport A3 misschien?

    Login om te reageren
  23. philipf zegt

    17 april 2015 om 12:51

    Prachtig concept! Doen!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North