• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Prijzen Toyota GR Yaris: Nederland niet de ergste

Auteur: Loek, gepost 9 februari 2024 om 18:45 – 8 Reacties

Krachtigere Toyota GR Yaris met automaat staat te trappelen

De Toyota GR Yaris keert terug naar Nederland en naar verwachting niet voor de minste som, maar nu zijn wij niet de gebeten hond qua prijzen.

De Toyota GR Yaris is één van de meest besproken hot hatches van recente jaren. De term ‘bommetje’ beschrijft de auto steeds best goed, want het compacte ding met enorm brede widebody en lekker krachtige motor is een verademing voor een merk als Toyota.

GR Yaris

De krachtbron van de Toyota GR Yaris is een 1.5 liter driecilinder met een flinke 261 pk. Tijdens de meest recente update werd dit zelfs 280 pk. Die recente update moeten we het even over hebben. Ook al zou je zeggen dat zo’n driecilinder het verbruik en de uitstoot een beetje drukt, alsnog mag je een flinke zak geld achterlaten bij de Toyota-dealer. In combinatie met de Nederlandse wil voor dit soort auto’s (die is niet gigantisch) is het maar de vraag of de geüpdatete GR Yaris gaat aanslaan. Toyota gaat het wel proberen, maar de BPM-boete is weer groter geworden.

Het kan erger

In Nederland zou de Toyota GR Yaris net geen 70.000 euro gaan kosten, bevestiging daarvan houd je nog even tegoed van ons. Hoe leuk een auto ook is: 70.000 euro voor een driecilinder Yaris is echt heel veel geld. We kunnen het ook zo zeggen: wees blij. Voor het eerst kunnen wij onszelf langs de meetlat leggen van een ander nabij gelegen Europees land en zeggen: het valt allemaal wel mee.

Frankrijk

Frankrijk is namelijk serieus bezig met soortgelijke uitstootboetes als in Nederland en hun stijging is veel explosiever. De Toyota GR Yaris laat eigenlijk perfect zien hoe erg de stijging is. Wat je moet weten: Frankrijk introduceert een ‘uitstootboete’ voor elke gram CO2 per km die een auto uitstoot, boven de 118 g/km. Ook de aanschafprijs van de auto en hoe veel de auto boven die grens van 118 g/km zit wordt in acht genomen. Voor de Toyota GR Yaris, die met handbak 190 gram CO2 per km uitstoot en de automaat met 210 g/km, betekent dit erg slecht nieuws.

Volgens Caradisiac mag er namelijk bovenop de basis-vanafprijs van 46.300 euro nog 45.900 euro uitstootboete opgeteld worden, wat de prijs voor een GR Yaris laat beginnen bij 92.200 euro. De automaat maakt het nog bonter: daar is de boete het absolute maximumbedrag wat Frankrijk hanteert, namelijk 60.000 euro. De nieuwe Toyota GR Yaris met automaat gaat je dus 108.800 euro kosten in Frankrijk. Honderd duizend euro, voor een driecilinder Yaris. De vraag der vragen wordt dan zeer serieus: de GR Yaris is leuk, maar is ‘ie 110.000 euro leuk?

Zoals gezegd is vooral de stijging explosief: de boete van 45.900 euro was in 2023 nog maar 14.880 euro (bovenop het basisbedrag) en in 2022 zelfs 12.010 euro. Toen konden de Fransen ons nog uitlachen qua wat wij betaalden voor de GR Yaris. Nu zijn de rollen omgedraaid. Al vinden wij het Nederlandse bedrag ook niet voor de poes.

Ook interessant!

  • Krachtigere Toyota GR Yaris met automaat staat te trappelen
    Krachtigere Toyota GR Yaris met automaat staat te trappelen
  • Toyota GR Yaris WRC Edition
    Toyota GR Yaris WRC Edition viert feest
  • 740 pk (!) Toyota GR Yaris is geen bommetje meer
    740 pk (!) Toyota GR Yaris is geen bommetje meer
  • Toyota GR Yaris met automaat wordt 'baanbrekend'

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Steven Bergwijn in zijn Ferrari Purosangue
  • Video: Toch wel eng, zo’n auto op jouw weghelft
  • Stem op de Autoblog Auto van het Jaar 2025!
  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
FacebookTweetPinLinkedIn

GR-Yaris, Toyota, yaris

Vorig bericht: « Video: tweebaans rotonde blijft moeilijk voor sommigen
Volgend bericht: Eerste beeld Abarth 600e toont een aardig dik bommetje »

Lees Interacties

Reacties

  1. rollingstoned zegt

    9 februari 2024 om 19:02

    “Volgens Caradisiac mag er namelijk bovenop de basis-vanafprijs van 46.300 euro nog 45.900 euro uitstootboete”

    Christus te paard, gewoon even de nieuwprijs aan de fiscus mogen bijlappen… 😳

    Login om te reageren
    • michelyman zegt

      9 februari 2024 om 19:18

      ACTIE! 1 halen 2 betalen!

      Login om te reageren
  2. moveyourmind zegt

    9 februari 2024 om 20:26

    Met zoveel belasting is het gewoon een Toyota GRayis.

    Login om te reageren
  3. tjorque zegt

    9 februari 2024 om 23:23

    In België betaal je voor de handbak eenmalig 2870€ inverkeerstelling en jaarlijks 330€ wegentaks…

    Voor de automaat mag je eerst 4809€ aftikken en jaarlijks 351€.

    Niet vreemd dat hij hier uitverkocht is denk ik.

    Login om te reageren
    • Vincegail zegt

      10 februari 2024 om 16:11

      Wat betaal je voor de auto zelf?

      Login om te reageren
  4. Fruitcake zegt

    10 februari 2024 om 04:19

    Singapore is nog veel erger

    Login om te reageren
  5. intimrasiert zegt

    10 februari 2024 om 08:42

    FR kent gelukkig nog een absolute limiet van 60k – NL telt lekker door zoals bij de Mustang: 75k

    Login om te reageren
  6. joki zegt

    10 februari 2024 om 10:50

    Misschien moeten de Franse automobilisten eens hetzelfde doen als hun landbouwers… de economie lamleggen. Beleidsmensen beginnen namelijk maar te luisteren als je ze financieel pijn doet…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North