
Net puber af, voor de wet volwassen en apetrots dat je je rijbewijs hebt gehaald. Gisteren slaagde een 18-jarige inwoner van het Brabantse Goirle voor zijn rijbewijs, maar hij heeft slechts een paar uur van zijn roze pasje kunnen genieten. Hij mocht zijn rijbewijs weer inleveren nadat hij ’s avonds op zijn snorfiets een verkeersongeval met een auto veroorzaakte.
Rond elf uur ’s avonds botste de kersverse automobilist, die op dat moment dus zijn snorfiets bestuurde, op een auto. Een woordvoerder van de politie liet weten dat de man waarschijnlijk onder invloed van alcohol was. Hij liep daarbij een gescheurde spier in zijn bovenbeen op en de bestuurder van de auto een zware hersenschudding.
Wellicht heeft hij het behalen van zijn rijbewijs gevierd met een paar drankjes. Heel verstandig dat hij toen niet in een auto is gestapt, maar ook wanneer je onder invloed van alcohol een (snor)fiets of brommer bestuurt, kun je je rijbewijs kwijtraken. (via: ad.nl)
Wist niet dat dat kon.. Je rijbewijs ook kwijtraken als je op de (snor)fiets zit.
Zijn er geen namen genoemd trouwens, want ik ken wel een paar mensen uit Goirle :P
Had hij beter de auto kunnen nemen was hij eerder dan dia andere auto en kwam hij die niet Tegen!!
dude dat slaat nergens op, je auto rijbewijs kwijt terwijl je op de snorfiets zit… das echt facking domme regelgeving
[email protected]
Michael van Grunsven hoorde ik van veel mensen ;)
@Punk:
“Michael van Grunsven hoorde ik van veel mensen”
Kan niet, die rijdt alleen te paard
ik geloof zelfs dat je je rijbewijs kan kwijtraken als je beschonken op de fiets zit! en zelfs als je je beschonken over straat loopt… al zou dit wel een heel rigoureus oplossing zijn…
LEG DAT UIT AAN JE OUDERS , je vrienden ,je familie , . . .
Yup, zelfs op de fiets kun je rijbewijs kwijtraken.
Wat een sukkel :P , wel raar dat de bestuurder van de auto een hersenschudding heeft!
Binnen 10 dagen weer terug met alleen één punt erop!
NEXT.
Dus wanneer je je rijbewijs hebt, mag je eigenlijk alleen thuis dronken worden. Of je moet blijven slapen waar je drinkt. Da’s nie leuk… :(
@Citrofiel:
Of je gaat lopen…nou ja, wat dan door moet gaan voor lopen.
Of een taxi. Of de bus. Of iemand anders brengt je naar huis. De zogenaamde “BOB”.
@Rick dos: Met lopen neem je toch ook deel aan het verkeer? Of mag dat wel? Bussen rijden vaak niet meer rond die tijdstippen, blijft de taxi over, maar die is duur. Bobben is niet leuk voor de bob. ;)
Leuk hè, dronkemansargumenten. (waarmee ik niet bedoel dat ik nu dronken ben, ik doelde slechts op het niveau) Ik begrijp wat je bedoelt en ik begrijp dat ik niet goed had nagedacht voor ik de vorige reactie plaatste. ;)
Tis ook nooit goed
als je op skates of skateboard rijd mag cker ook niet :P
(al zie je mij dat zowiezo niet doen,laat staan zat :D)
Straks raak je je rijbewijs kwijt door een aanrijding met een slee, terwijl je glühwein hebt gehad ! Daar helpt geen Bob(-slee) tegen hoor !
TERECHT dat ‘ie zijn rijbewijs kwijt is. Als je zelfs op een snorfiets een ongeluk weet te veroorzaken ben ik blij dat hij voorlopig niet een auto bestuurd!
Je rijbewijs kwijtraken als je dronken zit op de fiets? Waar slaat dat op als je daar geen rijbewijs voor nodig heb? :P En wat die gozer betreft die zal hem wel terug krijgen met een punt erop ofzo.
Fietsers en motorijders.. Doe verder.
Meestal is het niet de autobestuurder die pijn zal hebben. (Hier jammerlijk genoeg wel..)
Wat een malloot zeg…
Je rijbewijs kwijtraken op de fiets is een onduidelijke zaak; er zijn meerdere gevallen bekend waarbij het rijbewijs van een fietser is afgenomen, echter volgens mij kan dit niet zomaar; in de wet staat nergens dat het mag!
Zie artikel 164 WVW: http://www.wetboek-online.nl/wet/WVW/164.html
(enkel ‘motorvoertuigen’ wordt genoemd!)
Op de snorfiets/scootmobiel of fiets met hulpmotor(!) kan het rijbewijs dus wel worden ingevorderd!
@Sorcerer: Het is inderdaad een rare regelgeving, mbt een fiets en drank + rijbewijs inname. wat ik mij kan herinneren, is dat dit ook bij Wegmisbruikers geweest en had die kleine krullenbol de vraag aan de alom geprezen Koos Spee.
Koos Spee, vertelde dat dit niet mogelijk was… Het is een grijs gebied… Wie heeft er nu gelijk?
Met betrekking tot de snorfiets, je bestuurd een motor voertuig, zo ver ik het weet, ben je dan gewoon strafbaar. En kan je een boete krijgen of rijbewijs kwijt raken… Zo heb ik het geleerd.
Alcohol en verkeer gaat in geen enkel geval samen. Zelfs de fiets niet. Dus ja, terecht.
Op de site van Postbus 51 staat
“Kan mijn rijbewijs ingevorderd worden als ik dronken op de fiets word aangehouden?
Als u dronken op de fiets wordt aangehouden, kan uw rijbewijs niet worden ingevorderd door de politie. Het is wel verboden aan het verkeer deel te nemen als u onder invloed bent van alchohol, drugs of medicijnen.
Naar bovenAlcohollimiet fietsers en rijverbod
Als fietser mag het alcoholgehalte van uw bloed niet hoger zijn dan 0,5 promille. Voor het rijden onder invloed op de fiets kunt u een rijverbod krijgen.”
En ook op de site van Rijkswatertaat, staat: “Kan mijn rijbewijs ingevorderd worden als ik dronken op de fiets word aangehouden?
Als u dronken op de fiets wordt aangehouden, kan uw rijbewijs niet worden ingevorderd door de politie.”
Misschien dat voor beginnende bestuurders andere regels zijn ingevoerd….?
In België komt het ook voor….
http://www.gva.be/archief/guid/rijbewijs-herentse-fietser-voor-15-dagen-ingetrokken.aspx?artikel=c874ef90-82ca-4349-82cc-135cc2a8083a
Las trouwens net dat het grootste deel van de collectie klassieke Ferrari’s van Kroymans (incl. 250 GTO) is verkocht aan een topman van Microsoft in de VS voor een schamele 16 mio…
@granturissimo: Klopt Paul Allen, hing al in de lucht. Maar had er niks meer van vernomen.. Maar dat is dus rond..
Goirle, das hier om de hoek! Hebben we een naam van die gozer? ben benieuwd of ik em ken
Zonde dat een bijzondere auto Nederland uit is…
Zijn er nog andere GTO’s hier?
Piet Roelofs heeft een recreation van een GTO ’64?
Hoe is de bestuurder van de auto er in geslaagd om een zware hersenschudding op te lopen???
Zie je .. hij had gewoon de auto moeten pakken.
Was er niets aan de hand geweest!
@Wiejj:
Ja hoor, dan had hij die andere bestuurder dood gereden met z’n zatte kop.
Dronken hoor je gewoon niet deel te nemen aan het verkeer. Tijd dat ze een verplicht rijbewijs voor fietsers invoeren die ze ook gewoon kwijt kunnen raken als ze weer eens met een enorme alcohol toeter zaterdagnacht door rood glippen bovenaan een snelwegafslag. Ik schrik me af en toe dood in ieder geval (afslag 7 A2), en heb meer dan eens ternauwernood een platte fietser kunnen vermijden.
je moet natuurlijk NOOIT je rijbewijs afgeven aan een agent ..
al gaan ze op hun kop staan .. NOOIT doen ..
dit slaat helemaal nergens op! die jongen is zo verstandig om niet met de auto te gaan (en dat kost erg veel moeite als je je rijbewijs net hebt, want het enige wat je dan wil doen is autorijden), moet ie nog zn roze pasje inleveren. wat een bullshit, ik vind 1 punt dan redelijker, daar leert ie ook wel van (en zn gescheurde beenspier helpt daar vast ook aan mee…)
Die jongen kan zijn rijbewijs nog helemaal niet hebben als hij vrijdag geslaagd is, je moet minimaal 1 werkdag wachten voordat je het op kan halen bij het gemeentehuis!
Wegenverkeerswet (WVW)
Artikel 164
1. Op eerste vordering van in artikel 159 onderdelen a en b bedoelde personen is bestuurder van motorrijtuig tegen wie door van die personen proces-verbaal wordt opgemaakt ter zake van overtreding van bij of krachtens deze wet vastgesteld voorschrift verplicht tot overgifte van hem afgegeven rijbewijs dan wel hem door daartoe bevoegde gezag buiten Nederland afgegeven rijbewijs en indien hem daar internationaal rijbewijs is afgegeven dat bewijs.
Het is dus alleen mogelijk je rijbewijs kwijt te raken met een gemotoriseerd voertuig en dus niet met je fiets.
Wel balen voor die jongen =)
Heb sinds 11 nov. ook me rijbewijs, heel kort dus, maar heb al geregeld gehad dat ik hoopte dat ‘ze’ me niet staande hielden haha!
Maar dit is toch wel een stumpert 1e klas.
@ Thomas Bol: stoer hoor!
JA! hoe ken je nou een (zware) hersenschudding oplopen als er een snorfiets (a 25 km/u) tegen je wagen aan rijd? Reed hij in een eend ofwa??
@joris,
Om de hoek? Uit welk dorp kom jij dan, want ik woon er namelijk.
Het is echt te debiel voor woorden dat mensen met drank op een gemotoriseerd voortuig gaan besturen. Mijns inziens hebben die mensen echt een vertekend realiteitsbeeld en een chronisch gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel. De fiets gaat dermate traag dat fietsers met een te hoog promillage gedoogd worden.
Het laat me echt koud dat fanatieke drinkers die achter het stuur kruipen om een boom eindigen (wel zonde van de boom), maar dat ze anderen in het verkeer in gevaar brengen is ronduit misdadig. Deze figuren mogen wat mij betreft aan de hoogste boom gehangen worden.