Rijtest en video: 410 pk sterke BMW 1M Kelleners
BMW 1M Kelleners KS1-S


Je kunt er de klok op gelijk zetten: zodra er een M-product de BMW fabriek uitrijdt, proberen tuners die nog beter te maken. Kelleners Sport was er vroeg bij en we gingen alvast een blokje om met de KS1-S.
Alle BMW 35i varianten zijn niet heel makkelijk naar hoge vermogens te krikken, de meeste tuners houden het bij bescheiden vermogensstijgingen. Kelleners lijkt er wel in geslaagd om een meer dan significante krachtsstijging te realiseren. Standaard levert de BMW 1M Coupe een al niet onaardige 340 pk en 450 Nm. Kelleners Motorsport weet uit het drieliter grote twinturbo blok ruim 20% extra voorwaartse drang te peuteren. Het totaalvermogen komt op 410 pk, waarmee de BMW M3 opeens nog scherper op het vizier van de 1M kan verschijnen. Vooral omdat het reuzenkoppel van de 1M ook nog stijgt tot 550 Nm, terwijl dat van de M3 op 420 Nm blijft steken. Aan prestatiecijfers waagde Kelleners zich nog niet, maar de opgegeven sprint naar de 100 voor de standaard 1M is 4,9 seconden en dat is al vrij conservatief. De Kelleners Sport KS1-S moet het sprintje zeker in 4,5 tel kunnen klaren. Dankzij de vermogensstijging daalt het aantal kg per pk van 4,4 naar 3,8.

Met de herprogrammering van het motormanagement lever je wel iets aan driveability in. Voor de 1M lijkt het allemaal niet uit te maken welk toerental en welke versnelling gekozen worden, het blok levert altijd power. De KS1-S is iets piekeriger, er moeten iets meer toeren worden gemaakt om de echte kracht eruit te laten komen. Zo tussen de 2500 en 3000 tpm treedt er een merkbare intensivering van de versnelling op en daarna voelt de Kelleners 1M ook veel krachtiger dan de standaard auto. Het geeft de 1M ook meer karakter, dat je iets meer moet werken om de maximale snelheid er uit te halen.

Het extra vermogen haalt Kelleners Motorsport door een aanpassing van het motormanagement, er hoefde (nog) niet uitgeweken te worden naar dure aanpassingen zoals vervangen van de turbo's. Overigens is Kelleners ook nog bezig met een kit die het vermogen richting de 450 pk laat stijgen, daarmee wordt de M3 helemaal overbodig, tenzij je graag met een V8 roffel rondrijdt. Daar wint de M3 nog steeds glansrijk, de soundtrack van de 1M is trouwens nog steeds een beetje tammetjes. De Kelleners einddempers (4x 83mm groot) zorgen wel voor iets meer geluid, maar de nekharen gaan niet spontaan overeind staan.

Met het uiterlijk van de 1M is weinig mis en gelukkig houdt Kelleners de aanpassingen dan ook subtiel. De aanpassingen zouden luchtweerstand moeten minimaliseren en de downforce maximaliseren, zonder bijvoorbeeld de werking van de Air Curtains van BMW aan te tasten. Het front krijgt een spoilerlip die een zekere visuele agressie toevoegt en hopelijk ook de lucht nog effectiever over en onder de auto leidt. De metaalkleurige grilletjes in de voorbumper zitten er natuurlijk alleen voor de sier, net als de striping. Beiden voegen technisch niets toe, maar wellicht zorgt het wel voor extra uberholprestige.

Voor diegenen die denken dat de rijhoogte en de mate van ingaande en uitgaande dempende werking van de schokdempers de grootste beperking vormen om een nieuw ronderecord neer te zetten is er goed nieuws: het Kelleners onderstel is volledig instelbaar naar de smaak van de bestuurder, gebruikte banden en het te rijden circuit. Daarmee is er geen enkel excuus om niet de snelste van de baan te zijn, dus weest voorzichtig bij het aanvinken van deze optie op het orderformulier.

Net als iedere andere autoveredelaar kan je ook bij Kelleners diverse andere velgen krijgen voor de 1M. Alle velgen zijn 20” groot en dragen 245/30 banden op de vooras en 265/30 slofjes op de achteras. Er zijn twee types: Hamburg en Berlin. Beide zijn leverbaar in diverse kleuren, waaronder een “matt black polished” voor de Berlijnse variant, waarvan ik me dan toch afvraag hoe gepolijst mat er uit ziet.

Graag nemen ze bij Kelleners Motorsport ook het innerlijk van de 1M onder handen. De testauto was uitgerust in een fraaie zwart-witte combinatie. Het leer op de stoelen had deze twee kleuren, maar ook de sierlijsten op het dashboard waren wit gespoten.
Alle uiterlijke aanpassingen zijn voor de 1M nauwelijks noodzakelijk en strikt genomen de powerupgrade ook niet. Een stakkertje is de 1M immers niet, maar de Kelleners KS1-S zit in een andere klasse. Alleen het aangepaste motormanagement kost slechts 2 mille. Niet goedkoop voor alleen een “chip”, maar wel weinig geld voor 70 pk extra.
[lg_folder folder="0_Reviews/BMW/1M_Kelleners_Motorsport/" count="16" cols="4" paging="true"]




