• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Rijtest en video: Porsche 911 Carrera S (991) 2012

Auteur: Wouter, gepost 12 december 2011 om 16:00 – 191 Reacties

Afbeelding Rijtest en video: Porsche 911 Carrera S (991) 2012Afbeelding Rijtest en video: Porsche 911 Carrera S (991) 2012Afbeelding Rijtest en video: Porsche 911 Carrera S (991) 2012Afbeelding Rijtest en video: Porsche 911 Carrera S (991) 2012Afbeelding Rijtest en video: Porsche 911 Carrera S (991) 2012Afbeelding Rijtest en video: Porsche 911 Carrera S (991) 2012Afbeelding Rijtest en video: Porsche 911 Carrera S (991) 2012Afbeelding Rijtest en video: Porsche 911 Carrera S (991) 2012

Porsche 911 Carrera S - 991
De zevende generatie 911 is langer, breder, lager, lichter, sterker, sneller en zuiniger dan ooit. Of ie ook gaver is, dat is de enige vraag die overblijft.

Het silhouet blijft onmiskenbaar: dit is een 911. Het rochelend starten van de zescilinder boxer die ver achterin de carrosserie ligt, klinkt ook al zo bekend. Zoekend naar één van de Sport-knoppen (daarover later meer) vallen de eerste veranderingen op. De 911 kreeg (een afgeleide van) de middenconsole uit Cayenne en Panamera. De licht oplopende plank met veel, heel veel knoppen werkt prima voor de meer op comfort gerichte Porsches en op zich ook wel voor de 991. Toch zullen diehard 911 fans het rechtopstaande dashboard van vorige generaties missen.
De extra 100mm tussen de wielen (die veel meer op de hoeken staan) zou meer ruimte binnenin moeten opleveren, maar ik zat in de 997 (vorige generatie 911) al prima en in de 991 ook. En nog steeds is er al een heel klein achterbankje, alleen geschikt voor kleine kinderen of huisdieren.

Porsche 911 Carrera S - 991

Na 48 jaar geschiedenis zijn er op technisch gebied weinig echte verrassingen te vinden. Hoewel: de boxermotor van de instapper (Carrera) is kleiner geworden en heeft nu nog maar 3,4 liter inhoud (dat was 3,6 liter). De Cayman en Boxster hebben dat blok ook, maar voor de 911 zijn er weer wat extra pk’s en Nm’s gevonden: de totaalscore komt daarmee op 350 pk. Nog leuker is de gereden Carrera S. De inhoud van het blok bleef hetzelfde, maar werd niet ongewijzigd overgenomen. Vernieuwde directe injectie, lichtere draaiende delen en een geoptimaliseerd inlaattraject zorgen voor hogere mogelijke toerentallen en meer vermogen. De rode lijn begint bij 7800 tpm en 400 toeren eerder heeft het vermogen gepiekt op 400 pk. Dat is een bescheiden plusje van 15 pk, maar doordat de 911 gemiddeld 40 kg lichter is geworden, is de prestatie winst groter dan je wellicht zou verwachten.

In de nacht werpt het licht van de gasontladingslampen een gele gloed op het asfalt. Twee banen asfalt voor me, op de banen aan de andere zijde van de vangrail zijn geen tegenliggers. Voor me is er geen verkeer, achter mij ook niet, de nacht is rustig. Tijd om die rust te verstoren met de launchcontrol. Ik zet de 911 op de rechterbaan stil. Launchcontrol gebruiken bij een 911 is niet zo ingewikkeld, kies Sport+ en de auto staat al op scherp. De hendel van de PDK bak moet in D staan en vervolgens houd je met de linkervoet de auto in bedwang om met rechts gas te geven. In de klokwinkel springt de melding van het launchcontrol aan. Ik laat de rem los en de 911 lanceert zich richting horizon. Met PDK bak en het Sports Chrono pakket (waarin de launchcontrol) zit, sprint de 911 Carrera S dan in 4,1 seconden naar de 100. Honderdvijftig, tweehonderd, tweehonderdvijftig schieten voorbij. Ik heb dan ook geen enkele twijfel over de opgegeven topsnelheid van 302 km/u. Voor de dapperen onder ons is die magische waarde zelfs in Nederland nog wel te halen. Op eigen risico dat wel, want de mannen die vroeger ook 911 reden zullen het waarschijnlijk niet waarderen.

Porsche 911 Carrera S - 991

De langzaamste Carrera met handbak doet er 4,8 seconden over, de Carrera S met handbak 4,5 tel. De PDK bak en het Sports Chrono pakket halen er ieder weer 0,2 seconden af. Liefhebbers van de hoogst mogelijke topsnelheid dienen wel de handbak te kiezen, de PDK bak snoept er 2 km/u af. De snelste 991 is dus de Carrera S met handbak die 304 km/u haalt, de Carrera PDK (de “langzaamste”) haalt nog steeds 287 km/u. Dat is voldoende voor de meeste mensen.

Porsche 911 Carrera S - 991

Dat de 991 tot 16% zuiniger is, lijkt alleen relevant nieuws voor diegenen die graag lange afstanden afleggen in hun 911. Hoewel… sinds de belastingen op auto’s afhankelijk zijn van de CO2 uitstoot betekent dat er minder belasting hoeft te worden betaald bij aanschaf. De instapprijs is ondanks het groeien en sterker worden ietsje gedaald, vanaf 112.911 euro (woehaha, mooie prijs) kan bij de lokale Porsche dealer een 911 Carrera 2 met handbak worden meegenomen. Officieel rept Porsche nog niet over vierwielaandrijvers, maar die komen er natuurlijk wel. Een cabriolet is ook al aangekondigd, targa’s, turbo’s, GT3’s en meer spannend spul laat voorlopig nog op zich wachten.

Porsche 911 Carrera S - 991

Qua sturen is het even wennen: tegenwoordig heeft de 911 elektrische stuurbekrachtiging. Bij lage snelheden is er veel minder kracht benodigd, op snelheid wordt het gevoel al beter. Zou je een 997 (GT3) en een 991 direct na elkaar rijden, dan valt de besturing van de 991 in negatieve zin op. Doe dus maar niet, en dan is de besturing prima. Het weggedrag is verder weer verbeterd, het remmen lijkt zelfs lichtjaren beter. Ondanks dat de testauto op winterbanden stond, was het (eventjes) blokkeren van de voorwielen bijna uitgebannen. De balans is simpelweg veel beter geworden, zo goed zelfs dat ook mindere goden zich aan een driftje kunnen wagen in de 991. In kortere bochten onderstuurt de 911 in eerste instantie wel, maar dankzij de gretige zescilinder boxer is dat snel om te zetten in overstuur. Doe je het iets te ruig wees dan wel bedacht op de tweede overstuur reactie. De 911 heeft de motor (en dus veel van het gewicht) op de achteras liggen en het bij behorende pendulum effect kan voor verrassingen zorgen.

Porsche 911 Carrera S - 991

Porsche 911 Carrera S - 991

Het beste van het nieuwe elfje heb ik tot het laatst bewaard. Het geluid. Fantastisch. Waanzinnig. Kippenvel. Porno. Andere woorden heb ik er niet voor. De Carrera S had de optionele sportuitlaat en daarmee wordt de 911 niets minder dan de figuurlijk gesproken vuurspugende draak. Met hulp van de Sport of Sport+ knop (of de knop om alleen de uitlaat een grotere mond te geven) verandert het uitlaatgeluid van sportief beschaafd naar pure porno. De ingenieurs schroefden een sound symposer tussen motorblok en schutbord, waardoor het geluid veel beter in het interieur te horen is. Bij gas los roffelt de uitlaat nog lekker na, dus zelfs in de file kan je je lol op in de 911. Wat dat betreft is de nieuwe 911 simpelweg briljant. Alleen de bekerhouders zijn dat niet, maar ach als je daar als potentiële koper over valt dan is een Cayenne waarschijnlijk een betere keuze.

Ook interessant!

  • Porsche Taycan RWD rijtest video
    Porsche Taycan RWD rijtest video
  • Video: Porsche 911 met hybride technologie gesnapt
    Video: Porsche 911 met hybride technologie gesnapt
  • Porsche 992 GTS rijtest video
    Porsche 992 GTS rijtest video
  • Video: dronken vader en zoon slopen Porsche 911
    Video: dronken vader en zoon slopen Porsche 911

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Porsche 911 Cabrio is jouw sportwagen voor 2026 #test
  • lezersvraag autoverhaal
    Wat te doen bij aquaplaning, gladheid en sneeuw (met praktische tips)
  • Video: een spookrijder met volle overtuiging
  • Even voorstellen: ons nieuwe Foto van de Maand-jurylid
FacebookTweetPinLinkedIn

911, 991, Porsche, Rijtest, Video

Vorig bericht: « ‘Oekraiense minister rijdt in gestolen Duitse Mercedes’
Volgend bericht: BMW en GM gaan samen aan de waterstof? »

Lees Interacties

Reacties

  1. comadM zegt

    12 december 2011 om 16:01

    -edit: nutteloze bijdrage-

    Login om te reageren
  2. speedzz zegt

    12 december 2011 om 16:02

    Prachtige auto, helemaal die achterlichten..

    Login om te reageren
    • bloempot zegt

      12 december 2011 om 17:25

      @speedzz: mee eens, voorkant is gewoon ouderwets Porsche, gewoon oké.

      Login om te reageren
      • TimoBac zegt

        12 december 2011 om 18:26

        @bloempot: inderdaad

        Login om te reageren
    • burninrubber zegt

      12 december 2011 om 18:48

      @speedzz: pPrachtige achterkant idd. Jammer dat je die nooit ziet vanuit je GT-R (6)
      Nee maar zonder dollen mooie bak eerlijk waar

      Login om te reageren
  3. mab zegt

    12 december 2011 om 16:04

    echt een rijders auto.. wacht maar als ik tandarts ben..

    Login om te reageren
    • robert-123 zegt

      12 december 2011 om 20:50

      @MAB: misschien helpt het als je alvast gaat oefenen op je spelling.

      Login om te reageren
    • verstelbarevoorwielen zegt

      12 december 2011 om 21:19

      @MAB: en als je tandarts bent, wat dan? Gouden bergen?

      Login om te reageren
      • mab zegt

        13 december 2011 om 23:33

        @verstelbarevoorwielen: haha vast niet maar ik zal der wel zeker voor gaan sparen.

        Login om te reageren
    • lincoln zegt

      12 december 2011 om 21:24

      @MAB:

      in sommige culturen is dat niet het hoogst haalbare ..

      Login om te reageren
      • mab zegt

        13 december 2011 om 23:34

        @lincoln: hoe bedoel je precies?

        Login om te reageren
  4. lincoln zegt

    12 december 2011 om 16:07

    100X mooier dan zijn plompe voorgangers ..

    zo mooi zelfs dat ik wil geloven dat ie veeeeeeeel beter is ..

    Login om te reageren
    • kaasboerin zegt

      12 december 2011 om 16:18

      @lincoln: Met name de achterkant is een +10 t.o.v. de voorganger, ook van de zijkant oogt hij lekker sportief en meer gestroomlijnd dan zijn voorganger. I like!

      Login om te reageren
      • lincoln zegt

        12 december 2011 om 16:26

        @kaasboerin:

        ben geen Porsche kenner maar volgens mij zijn er hele simpele geintjes uitgehaald zoals dunnere raamstijlen en wat cosmetische rondingen ..

        ziet er heel organisch uit ..
        maar het blijft natuurlijk een rijdende computer ..

        Login om te reageren
        • kaasboerin zegt

          12 december 2011 om 16:34

          @lincoln: Ook het feit dat hij wat langer en breder is helpt natuurlijk erg mee. Ach ja, zolang het een betrouwbare computer is..

          Login om te reageren
  5. rbloem zegt

    12 december 2011 om 16:07

    Moet hebben.. nu..

    Login om te reageren
  6. Burdy zegt

    12 december 2011 om 16:09

    Gaaf bakkie. Jammer van die pdk, ik was juist benieuwd naar de 7-handbak.

    Login om te reageren
    • ilovecar zegt

      12 december 2011 om 16:42

      @Burdy: me2 maar je weet nooit … ^^

      Login om te reageren
    • StijnB zegt

      13 december 2011 om 10:17

      @Burdy:
      manuele volgt pas in maart à april volgend jaar…

      Login om te reageren
  7. mikeslsamg zegt

    12 december 2011 om 16:13

    Die achterlichten zijn een grote verbetering, echt heel mooi

    Login om te reageren
  8. kraakensmaak zegt

    12 december 2011 om 16:14

    Totdat je een GT-R tegenkomt een leuke auto.

    Login om te reageren
    • Vanquish zegt

      12 december 2011 om 16:20

      @kraakensmaak: Misschien qua prestaties, maar qua styling, luxe en kwaliteit denk ik het niet.

      Login om te reageren
    • fejjie zegt

      12 december 2011 om 16:36

      @kraakensmaak: Heb je het interieur van een gtr al eens gezien? Dat trekt echt nergens op vergeleken met Porsche.

      Login om te reageren
      • kraakensmaak zegt

        12 december 2011 om 17:30

        @fejjie: een Nissan GT-R heeft een multifunctioneel stuurwiel inclusief normale schakelpaddles, wat ze bij Porsche nog steeds niet snappen in combinatie met elkaar. Welk interieur slaat dan nergens op?

        Login om te reageren
    • kaasboerin zegt

      12 december 2011 om 16:39

      @kraakensmaak: Totdat een GT-R een Veyron tegenkomt… Pffffffffff………..

      Login om te reageren
      • euro95 zegt

        12 december 2011 om 17:08

        @kaasboerin: Alleen betaal je voor de Porsche €112.911 euro, voor de veyron betaal je -ietsjes-pietjes-meer- €1,000,000 ($1,192,057) ;)

        Login om te reageren
        • kaasboerin zegt

          12 december 2011 om 17:15

          @euro95: Ik maak een onzinnige reactie op een onzinnige reactie.

          Login om te reageren
          • Svenska_Aeroplan_AB zegt

            12 december 2011 om 21:21

            @kaasboerin: wat een onzin… ;)

            Login om te reageren
          • euro95 zegt

            12 december 2011 om 22:29

            @kaasboerin: Excuus, dat deed ik niet zo snel door hebben ;)

            Login om te reageren
    • agera zegt

      18 december 2011 om 16:44

      @kraakensmaak: De GT-R is en blijft de leukste auto, op het gebied van styling en prestaties.

      Login om te reageren
  9. thomaz520 zegt

    12 december 2011 om 16:15

    Ik vind de gtr hewoon niet mooi niet indrukwekkend maar zoon porsche zeker wel !

    Login om te reageren
  10. raphael zegt

    12 december 2011 om 16:16

    Dat interieur is klaar. Af. Game over. Mooiste interieur dat ik ooit heb gezien. Met het oude stuur van de 997 turbo zie ik. Prachtig met dat aluminium. En daar betaal je ook voor. Wil je dat van zwart plastic dan moet je inderdaad japans rijden voor dat geld.

    Login om te reageren
    • kaasboerin zegt

      12 december 2011 om 16:19

      @raphael: Mooiste ooit? Dit is de ‘mindere’ (luxe) ‘versie’ van die van bijvoorbeeld de Panamera.

      Login om te reageren
      • raphael zegt

        12 december 2011 om 16:33

        @kaasboerin: Ja vind ik wel. Een Panamera mag dan luxer zijn (wat ik niet denk) het is minder mooi. Die airco gaten aan de zijkant vond ik maar niets. Hier hebben ze alle mooie elementen overgenomen en dan natuurlijk dat stuurtje gemonteerd, oh dat stuurtje…

        Login om te reageren
        • kaasboerin zegt

          12 december 2011 om 16:35

          @raphael: Dat kan, vind het zelf ook niet ‘perfect’.. Maar.. Een Panamera níet luxer dan een 911? Hmm. Oké.

          Login om te reageren
  11. Jhaast zegt

    12 december 2011 om 16:18

    porno op wielen

    Login om te reageren
  12. Vanquish zegt

    12 december 2011 om 16:19

    Mooie bak en eindelijk lijkt het geluid ook wat voor te stellen!

    Login om te reageren
  13. jrmpower24 zegt

    12 december 2011 om 16:19

    Dat hebben jullie weer lekker gedaan Porsche!!!

    Ik kan niet wachten op de GT3/2!!!

    Login om te reageren
    • euro95 zegt

      12 december 2011 om 16:45

      @jrmpower24: GT3 ;) Ik vermoed niet dat Porsche er ook een GT2 variant op gaat maken.

      Login om te reageren
      • pexiges zegt

        12 december 2011 om 16:54

        @euro95: Waarom niet?

        Login om te reageren
        • euro95 zegt

          12 december 2011 om 17:18

          @pexiges: De GT2 en GT3 zijn iets anders, omdat ze vrij onderscheiden van de reguliere 911 hun auto’s. De lichamen werken anders de remmen, vering, motoren en de algemene engineering, is anders. ;)

          Allereerst is het GT2-model met turbo, terwijl de GT3 modellen normaal zijn aangezogen. Echter, beide van deze auto’s zijn gelijk, of gebaseerd op de motor van de 911 Turbo’s blokken, die op zijn beurt worden afgeleid van de GT1. De motorblokken worden gebruikt in de rest van de line-up is anders.

          De GT3 is vernoemd naar een klas in de FIA ??GT. Het model was eigenlijk bedoeld voor dat doel. De GT2, aan de andere kant, is niet gebruikt als basis voor elk type racewagen. ;)

          Login om te reageren
          • Svensson zegt

            12 december 2011 om 19:37

            @euro95:

            Beetje vaag verhaal.. Lichamen werken anders, wat bedoel je daar nou weer mee?
            Dat de Turbo/GT2 en GT3 motoren zijn gebaseerd op de oude blokken is me bekend, maar wat heeft dat ermee te maken dat er geen GT2 komt? Ga er maar vanuit dat die er over een paar jaar gewoon weer komt. Er is gewoon teveel vraag naar.

            Login om te reageren
            • euro95 zegt

              12 december 2011 om 22:35

              @Svensson: Dank je denk ik… Ik doelde er alleen mee te zeggen dat de GT2 variant -waarschijnlijk- niet op dit model zal toegepast worden. Maar misschien ook wel, als je het echt wilt weten dan moet je het Porsche vragen ;) Maar hoezo vind je het een vaag verhaal dan? Misschien kan ik er nog iets van leren -aangezien ook ik niet perfect ben- Bovendien met de lichamen die anders werken, dat kan je alleen begrijpen als je in een elfje hebt gereden ;) Als dat het geval is, dan begrijp je gewoon wat ik bedoel.. Dat is iets wat je niet in woorden kunt vertellen ;)

              Login om te reageren
              • Svensson zegt

                12 december 2011 om 23:39

                @euro95:

                Wat ik bedoel is dat ik niet begrijp wat je nou precies probeerde uit te leggen met je GT2/GT3 vergelijking.. Waarom zou er volgens jou geen nieuwe GT2 komen dan? Dat is me nog altijd niet duidelijk. De GT2 was in eerste instantie (993 model) bedoeld als homologatiemodel voor de racerij, maar daar hebben de versies erna niet veel meer mee te maken. De GT2 is tegenwoordig gewoon een speciale versie voor mensen met geld die een Turbo te braaf vinden (met z’n 4WD en comfort) en een GT3 te langzaam.

                En ik heb wel eens een 996 Carrera 4S cabrio gereden, maar heb nog altijd geen flauw benul wat je met dat verhaal over “lichamen” wil zeggen..

  14. pimdebock zegt

    12 december 2011 om 16:19

    inderdaad zoveel mooier en stijlvoller dan de gtr. Porsche doet het goed

    Login om te reageren
    • agera zegt

      18 december 2011 om 16:46

      @pimdebock: Het design van Porsche is niet echt mooi nooit geweest trouwens het is alleen functioneel en 100% Porsche. De GTR is stoer, mooi en indrukwekkend zeker van dichtbij.

      Login om te reageren
  15. Klassiekerrally zegt

    12 december 2011 om 16:23

    Mooie beelden! Vooral met die rollende golven op de achtergrond, of het industriegebied in het donker. Top!

    Login om te reageren
    • Svenska_Aeroplan_AB zegt

      12 december 2011 om 17:25

      @Klassiekerrally: Helemaal mee eens!

      Login om te reageren
    • Svensson zegt

      12 december 2011 om 19:30

      @Klassiekerrally:

      Sluit ik me ook bij aan, wat een gave video! Prachtige shots met die industriële achtergrond in het donker en dan die muziek erbij, gemengd met dat boxergeluid… Geweldig gedaan!

      Login om te reageren
  16. vwally zegt

    12 december 2011 om 16:25

    Erg mooie auto, veel mooier dan z’n voorganger en dat alleen door z’n nieuwe achterlichten! Ik vind dit allen niet zo’n mooie kleur, doe mij dan maar een zwarte of een met een fel kleurtje

    Login om te reageren
  17. KEV9 zegt

    12 december 2011 om 16:25

    voor velen de natte droom

    Login om te reageren
  18. jrmpower24 zegt

    12 december 2011 om 16:26

    ik had het filmpje nog niet gekeken maar…JEZUZZZ!!! WAT KLINKT DEZE LEKKER!!! 1000x beter dan de vorige!

    Login om te reageren
  19. d15b2 zegt

    12 december 2011 om 16:32

    Autoblog: welke inch wielen hadden jullie op de test auto? Ik heb de 20″-ers op de pers foto’s nooit mooi gevonden, en zelfs te groot. dit lijkt beter in verhouding te staan.

    Login om te reageren
  20. racerx zegt

    12 december 2011 om 16:32

    Mooie beelden, leuke test. Waar hebben jullie bijna de 300 aangetikt?

    Login om te reageren
  21. Lan_Evo zegt

    12 december 2011 om 16:33

    Mooie review, auto zelf wordt ik nou nog niet echt direct warm van. Die kont is zeker heel geslaagd, maar die voorkant aan de andere kant dan weer echt niet naar mijn mening. De GT3 daarintegen kijk ik wel naar uit, maar als ik naar deze Carrera S kijk spoken er toch de hele tijd beelden van de GT-R door m’n hoofd, die toch aanzienelijk sneller is (en die vind ik er nog beter uitzien ook dan deze 991 in standaard trim).

    Login om te reageren
    • raphael zegt

      12 december 2011 om 16:35

      @Lan_Evo: Als je de vergelijking maakt maak hem dan met het model dat uit is gerust met een turbo en 4-wiel aandrijving. Prijstechnisch heb je wel gelijk maar ja, als je dat interieur ziet dan weet je ook waar dat extra geld naar toe gaat bij Porsche.

      Login om te reageren
      • Lan_Evo zegt

        12 december 2011 om 17:25

        @raphael:
        Als ik een vergelijking maak met de Turbo S zal de uitkomst niet veel anders zijn, toegegeven die van de 991 is nog niet onthuld, maar qua prijs zal die waarschijnlijk wel rond hetzelfde niveau hangen als de vorige. En qua interieur, ik heb ze er nog even allebei bijgehaald, de 991 heeft relatief meer leer en minder plastic inderdaad, maar denk je nou echt dat die meerprijs daarvan komt? Hoe kan het dan dat een Big mac 4 euro kost en het leer in de Porsche 80.000 (of iets dergelijks)? Met andere woorden je betaalt voor de badge. ;)

        Login om te reageren
        • europameister zegt

          12 december 2011 om 18:42

          @Lan_Evo: Je betaalt inderdaad meer voor de badge, echter heeft dit wel een reden.. Premium brand, niche produkt, heritage, bespoke R&D etc…
          De schaal van produktie bij Nissan in vergelijking tot die van Porsche is van dien aard dat je kunt stellen dat de produktie kosten bij eerstgenoemde zich op een lager niveau zullen bevinden.. Scheelt ook een slok op een borrel..

          Login om te reageren
          • Lan_Evo zegt

            12 december 2011 om 19:53

            @europameister:
            Tja, premium brand heb je dan inderdaad, dat moeten mensen gewoon zelf weten natuurlijk of ze daar een meerprijs voor willen betalen. Een niche product is de GT-R ook natuurlijk, denk zelfs dat Nissan minder GT-Rs verkoopt dan Porsche met hun 911 die in veel meer variaties leverbaar is. Heritage is een beetje een onzinnig argument in dit geval, de eerste GT-R stamt ook al uit 1969 of iets dergelijks en heeft ook flink wat geschiedenis, alleen is die in Europa minder bekend, omdat die autos hier nooit verkocht zijn en in de EU is er ook nooit echt mee geraced. Plus dat de geschiedenis van een model niet per se zegt hoe goed een huidig model is natuurlijk. Bespoke R&D geldt ook voor de GT-R, compleet vanuit het niets ontwikkeld (hoogstens met wat ervaring met de 4-wielaandrijving systemen in de vorige GT-Rs) door een eigen project team wat voor de rest volgens mij niet veel te maken heeft met andere Nissan modellen. Schaal verschil is er waarschijnlijk wel inderdaad, ook al weet ik niet precies hoe dat geregeld zit natuurlijk, bijv. elk motorblok wordt ook gewoon met de hand gebouwd. En uiteindelijk is dat dan toch alleen een voordeel voor de consument, win-win in dit geval, minder kosten voor Nissan en voor klanten. Ik denk dat we er toch wel vrij zeker van kunnen zijn dat Porsche een flink hogere marge pakt.

            Login om te reageren
            • europameister zegt

              12 december 2011 om 21:24

              @Lan_Evo: Wat die marge betreft kunnen we ’t eens zijn.. premium hè..
              Ook al zegt ’t niets over de prestaties van een huidig model, 16 overwinning op Le Mans betekenen toch wel iets denk ik als je een sportwagen koopt van een sportwagenfabrikant.. (niet over de Cayenne gaan beginnen hè..)
              Inderdaad, de (Skyline) GT-R geniet in Japan en in iets mindere mate Australië enorm veel aanzien juist vanwege de racehistorie die ze daar wel hebben.. Als je begin jaren ’00 de prestaties van een Lancer Evo en een R34 naast elkaar zette en dan naar de prijslijst van beide keek.. tja.. dan deed/doet Nissan daar precies hetzelde wat Porsche hier doet.. alleen hebben ze daar geen Le Mans & Nürburgring.. alhoewel Fuji Speedway, Suzuka & Mount Panorama ook niet mis zijn..
              Verder is de “bloedlijn” van een 911 veel duidelijker aanwezig.. Komt ook nog eens bij dat Nissan dit model “market” als een op zichzelf staand model.. dit in tegenstelling tot zijn “voorgangers”.. Anyways.. R35 is een buitengewoon knap staaltje engineering.. en een keigoede auto denk ik.. Auto’s zijn emotie.. Als jouw hart sneller gaat kloppen door de vermogensorgie van de R35, more props to you.. Gun mij dan dat (sport)uitlaatgeluid van die 991..

              Login om te reageren
              • Lan_Evo zegt

                12 december 2011 om 23:11

                @europameister:
                Juist! Ieder z’n ding inderdaad.

              • europameister zegt

                13 december 2011 om 00:39

                @Lan_Evo: Dus dat..! Ennuh.. nie meer beginnen over een GT-R in 911 topic hè.. is zó ’07..

  22. wokpan zegt

    12 december 2011 om 16:36

    Puike bak, goed verhaal. maar jammer van het geluid wat hapert in het fimpje. Wat is dat?

    Login om te reageren
    • Svenska_Aeroplan_AB zegt

      12 december 2011 om 21:22

      @wokpan: Dat noemen we het Commodore 64 effect…

      Login om te reageren
  23. Olle zegt

    12 december 2011 om 16:38

    Waarom alleen maar foto’s van de achterkant?
    Zijn die koplampen écht zo lelijk? :-)

    Login om te reageren
  24. mrbones zegt

    12 december 2011 om 16:39

    heeft de gewone carrera nou 350pk of 385pk?

    Login om te reageren
    • pexiges zegt

      12 december 2011 om 16:53

      @mrbones: 350

      Login om te reageren
  25. norge zegt

    12 december 2011 om 16:39

    Een sportknop in een sportauto? FAIL.

    Login om te reageren
    • kaasboerin zegt

      12 december 2011 om 16:46

      @norge: Hahaha, ga maar met die sportknop door een erf rijden, met de nodige hobbels e.d… Dan wil jij je sportknopje niet aan hebben staan hoor.. ;)

      Login om te reageren
      • norge zegt

        12 december 2011 om 17:03

        @kaasboerin:Een speciale hobbelknop dan?

        Login om te reageren
    • Joerek zegt

      12 december 2011 om 16:48

      @norge: Ze zouden het moeten omdraaien bedoel je? Dus een ‘Cruise’ knop, waar de default sport is? Veel beter inderdaad!

      Of bedoel je helemaal geen keuze tussen sportief/cruise?

      Login om te reageren
      • norge zegt

        12 december 2011 om 17:04

        @Joerek: Liever geen knop maar een Cruise knop lijkt me dan iets beter bij de auto passen.

        Login om te reageren
        • racerx zegt

          12 december 2011 om 18:55

          @norge: iets met lood en oud ijzer…

          Login om te reageren
    • lincoln zegt

      12 december 2011 om 16:52

      @norge:

      scherp .. thumbs up ..

      Login om te reageren
  26. lowrider46 zegt

    12 december 2011 om 16:40

    Jongens van AB! Hulde! In mijn ogen hebben jullie eindelijk, sinds lange tijd, weer een echt gaaf filmpje neergezet. Goed camerawerk (stukje macro in het interieur ook!) en GOEDE geluidsweergave dit keer! Ik vond de laatste tijd dat het reviewen wat ‘vlak’ werd. Een vlotte babbel van Wouter en een paar acceleratieshots van 30-35kmh… Ik werd er niet echt meer warm van. Maar dit is het betere werk! Ga zo door!!

    On topic: wel vet, de nieuwe 911… maar doe mij maar iets Italiaans.

    Login om te reageren
    • Melvivio zegt

      12 december 2011 om 17:24

      @lowrider46: Naar deze reactie was ik op zoek!
      Er valt soms veel te zeiken op taal & schrijfwijze, maar nu het goed gedaan is mag het zeker vermeld worden!!
      [
      Erg goed professioneel camera werk, lekker rustig de tijd genomen om elementen van de auto in beeld de brengen! Afwisselender dan alleen maar fly by’s.
      [
      Punten van advies: Ga eens een buiten de auto staan, loop er omheen als je commentaar geeft (Gedraag je als presentator)
      [
      Nog meer afwisselende sensuele muziek die effecten van de beelden versterken!
      [
      Dan zijn jullie er!

      Login om te reageren
      • Freewarefreak zegt

        12 december 2011 om 21:36

        @Melvivio: Nou, ik zal de spreekwoordelijk veer in de bips nog een keer aanscherpen: Helemaal mee eens! Super filmpje AB! Ze worden steeds mooier. Deze sprong er qua eye-candy dik bovenuit.. wat een gelikte plaatjes! Ga zo door!

        Login om te reageren
    • autoblogger zegt

      12 december 2011 om 18:40

      @lowrider46: bedankt voor je complimeten!

      Maar er komen de laatste tijd toch wel meer mooie edits voorbij? Zoals bv de Cayman en de Ford GT combo..

      En uiteraard moeten er ook mindere filmpjes tussen zitten, anders zou deze niet opvallen;)

      Login om te reageren
  27. tuning zegt

    12 december 2011 om 16:40

    En dan wordt je als balletje keihard zoek gereden door een nissan, whahaahhaahaha dan baal je toch.
    Ja natuurlijk porsche is misschien meer kwaliteit maar ook gewoon te duur, het is niet voor niets dat ze 3489679834673489 modellen per 911 uitbrengen, lekker hoog uitmelk gehalte.
    Maar toch is het een leuke auto, ondanks dat ik niet weg ben van porsche.

    Login om te reageren
    • pexiges zegt

      12 december 2011 om 16:51

      @tuning: Je naam zegt genoeg

      Login om te reageren
      • tuning zegt

        12 december 2011 om 17:10

        @pexiges: ja grote vriend, maar toch rij ik met half gas jouw ford puma eruit. Sta je dan, starend naar mijn achterkant. Oh oh oh, wat jammer hè.

        Login om te reageren
        • euro95 zegt

          12 december 2011 om 17:28

          @tuning: Jochie, je begrijpt er werkelijk geen ene klote van. Je kan een tal van verschillen tussen de 911 en de GTR opnoemen. Bovendien porsche is gewoon te duur? Wat zijn we nu aan het vergelijken? Ga eerst nog eens door met interneppen, aangezien het verschil in prijs nihil is. Neem er echter goed de tijd voor, dan kun je meteen bekijken wat de grote verschillen tussen Porsche en de GTR zijn. Begin bij kwaliteit.. Sorry voor het gebruik van moeilijke woorden.. Wij begrijpen het als je daar niet goed van op de hoogte bent.

          Login om te reageren
        • pexiges zegt

          12 december 2011 om 17:33

          @tuning: Gefeliciteerd! Je maakt je naam weer wederom waar met deze petjesreactie.

          Login om te reageren
          • luuktb zegt

            12 december 2011 om 17:49

            @pexiges: + 10

            Login om te reageren
    • 750i zegt

      12 december 2011 om 17:21

      @tuning: Alsof de meeste Porscherijders daar wakker van liggen. Het leven bestaat uit meer dan stoplichtsprintjes. Open your eyes and welcome to the real world.

      Login om te reageren
      • topless zegt

        12 december 2011 om 21:48

        @750i:
        Gooise vrouwen doen inderdaad geen stoplicht sprintjes. Dan kunnen de hechtingen van de laatste facelift losspringen.

        Login om te reageren
  28. wolf zegt

    12 december 2011 om 16:43

    Ben het met Porsche eens dat de GTR GEEN concurent is. Er is (bijna) niemand die, terwijl hij de centjes heeft en in de markt is voor een Porsche, deze Nissan als concurent gaat zien.
    Misschien die jongeling die eerst een WRX heeft gereden en daarna de jackpot heeft gewonnen de GTR als speelding wil hebben maar iemand die een sportauto zoekt dus niet. Bij een sportauto gaat het niet alleen om pure snelheid maar zoals Wouter terecht opmerkte, om beleving.
    Kom op zeg, De GTR is de auto-uitvoering van een racespel. De Porsche is de uitvoering van een droomauto in het rijtje van Ferrari, Maserati, A-M, ect. Dan ga je toch geen Japans plastieke bak kopen? Die er trouwens ook niet uitziet.

    Login om te reageren
    • Svenska_Aeroplan_AB zegt

      12 december 2011 om 17:28

      @wolf: precies, de GTR is voor computerspelletjes fanatici, de 911 voor midlifecrisis senioren… Heel andere doelgroep!

      Login om te reageren
      • euro95 zegt

        12 december 2011 om 17:30

        @Svenska_Aeroplan_AB: Jij praat van de tijd dat SAAB nog Zwitsers was.. Het leven en de auto-industrie gaan door..

        Login om te reageren
        • Renesis zegt

          12 december 2011 om 17:36

          @euro95: Zwitserse zakmesjes en horloges maare SAAB? euh …

          Login om te reageren
    • lincoln zegt

      12 december 2011 om 17:37

      @wolf:

      je laatste 6 woorden vertalen je hele onzin betoog ..

      Login om te reageren
    • maxx1 zegt

      12 december 2011 om 18:53

      @wolf: in 3,5 seconden naar 0-100 flitsen is geen beleving? die stoere jongen naast je met een golf r32 even met zijn bek vol tanden te laten staan voor extreme acceleratie? over beleving praten in op de NL wegen praten is vloeken in de kerk. enige waaraan je een beetje kunt beleven is het circuit of acceleratie.
      GT-R is in mijn beleving absoluut een concurrent.

      Login om te reageren
  29. densjo zegt

    12 december 2011 om 16:43

    “..ik heb me een beetje ingehouden..” en dan vervolgens 290 haha ! lol !

    Login om te reageren
  30. dolie zegt

    12 december 2011 om 16:44

    Echt een mooi ding! Mooie kleurstelling ook!

    Login om te reageren
  31. phantom95 zegt

    12 december 2011 om 16:44

    haha die dooie haas

    Login om te reageren
    • Flamingo zegt

      12 december 2011 om 17:49

      @phantom95: niks haha

      Login om te reageren
      • phantom95 zegt

        12 december 2011 om 18:50

        @Flamingo: moet ie maar uitkijken

        Login om te reageren
        • Flamingo zegt

          12 december 2011 om 19:28

          @phantom95: jaja zeg je zeker ook bij een kind wat doodgereden wordt

          Login om te reageren
          • phantom95 zegt

            12 december 2011 om 19:52

            @Flamingo: Das wat anders dan een haas…

            Login om te reageren
            • dennisr zegt

              12 december 2011 om 19:57

              @phantom95: klopt, haas heeft meer haar.. maar beide een een leven.. is toch sneu voor het haasje.. :P

              ik snap je wel, beter een haas dan een kind.. maja.. :P

              Login om te reageren
              • Svenska_Aeroplan_AB zegt

                12 december 2011 om 21:24

                @dennisr: hahaha! ‘haas heeft meer haar’… :D

  32. veyronlover zegt

    12 december 2011 om 16:47

    *kwijlkwijl* wat een super gave auto is het toch, en ik hoop en dat de turbo versie ook zo is want dit is echt gaaf. en wow wat een mooie beelden! ga zo door!

    Login om te reageren
  33. kliko zegt

    12 december 2011 om 16:49

    ” De ingenieurs schroefden een sound symposer tussen motorblok en schutbord, waardoor het geluid veel beter in het interieur te horen is. ”

    Zijn dat die rare zwarte vierkanten dingen bij je voeten? (helemaal links en rechts)

    Dit is misschien de eerste porsche die ik mooi ga vinden. Wat een lekkere kont met die achterlichten! Eindelijk iemand bij porsche die er wat van begrijpt. Straks thuis gelijk filmpje kijken!

    Login om te reageren
    • raphael zegt

      12 december 2011 om 17:30

      @kliko: Ehh… de motor in een Porsche zit achterin, niet voorin.

      Login om te reageren
      • Freewarefreak zegt

        12 december 2011 om 21:27

        @raphael: Scherp! :)

        Maar daar blijft de vraag wel mee onbeantwoord.. “Zijn dat die rare zwarte vierkanten dingen bij je voeten? (helemaal links en rechts)..”

        Dat vraag ik mij ook heftig af.. ? Wouter? Wat zijn dat voor vierkante dingen? Zijn dat gewoon rubberen slijtstukken? Of is dat een rooster? Wat is dat?

        OT: Waanzinnige auto! Wel jammer dat de werking van de stuurinrichting zo vreselijk verslechterd is door de elektrische stuurbekrachtiging. Ook Wouter haalt het aan. Porsche heeft de hydraulische pomp weggelaten.. dat scheelde veel kilo’s. Zo zonde dat omwille van de CO2 uitstoot het stuurgevoel is vern**kt.

        Ook in andere rijtesten krijgt dit onderdeel van de handling er flink van langs. Zo maar wat kreten:

        “Het gaat te ver om de besturing kunstmatig te noemen, maar de beleving is ver te zoeken.”
        “Brandstofbesparing prima.. maar niet ten koste van het stuurgevoel.. NIET bij een 911.”
        “Je voelt overduidelijk de elektromotor tussen het stuur en de wielen en die veroorzaakt dat je niet meer exact voelt wat de uitslag van de voorwielen is.”
        “Je merkt nog maar nauwelijks welke druk er op de wielen staat.”
        “Bij lage snelheden bekrachtigt de elektromotor veel te enthousiast.”

        Dat doet Porsche dan niet goed. “Maar ja” zegt Porsche, “die kilo’s zaten op een ongunstige plek.. achter de motor. De elektromotor hangt aan de stuurinrichting en dat is een minder ongunstige plek.”

        Wel gaaf dat de sound engineers de soundtrack zo perfect hebben weten te preserveren. Dat verlangt naar meer.

        Login om te reageren
      • kliko zegt

        13 december 2011 om 09:37

        @raphael: Ja, dat zat ik mij later ook te bedenken ja, dom! >.<

        Maar zoals @freewarefreak al zegt:
        Wat is het dan??
        @wouter: zeg het eens! Verlos ons!

        Login om te reageren
  34. pexiges zegt

    12 december 2011 om 16:49

    Zo is het! Auto rijden gaat niet alleen om hard gaan, maar om de hele beleving er omheen. Daarom zou ik sowieso de 991 over de snellere, maar lelijkere en saaiere GT-R kiezen. Wat een ubergeile auto is dit geworden en die sound hebben ze ook flink weten te verbeteren. Respect voor Stuttgart!

    Login om te reageren
  35. janklaassen zegt

    12 december 2011 om 16:51

    schitterend ding. een icoon, dat weet iedereen.
    dit exemplaar moet trouwens weer gekeurd worden op 29 november 2015. dan weet je dat vast :p

    Login om te reageren
  36. masterstig zegt

    12 december 2011 om 16:52

    Ze flikken het daar bij Porsche weer! Weer een mooie verbetering, bij sommige merken wordt het er niet mooier op, zo’n facelift.

    Login om te reageren
  37. the-budel-guy zegt

    12 december 2011 om 16:56

    ik weet wel wat ik voor kerst 2012 wil

    Login om te reageren
  38. euro95 zegt

    12 december 2011 om 16:57

    @wouter: Dit blok heeft toch een inhoud van 3800 cm³?

    Login om te reageren
  39. kets zegt

    12 december 2011 om 17:01

    hoe vaker ik hem op foto’s en filmpjes zie, hoe mooier die wordt

    Login om te reageren
  40. heyhuub zegt

    12 december 2011 om 17:06

    Wat een sound!

    Login om te reageren
  41. europameister zegt

    12 december 2011 om 17:08

    De nieuwe 911.. lichter, luider, sneller en groener.. mijn dag kan niet meer stuk..

    Login om te reageren
    • euro95 zegt

      12 december 2011 om 17:31

      @europameister: Ja, want een afname van 0,2 cilinderinhoud kunnen we niet missen??

      Login om te reageren
      • europameister zegt

        12 december 2011 om 18:00

        @euro95: weet je al of ’t een 3,8L is of nie..!?

        Login om te reageren
        • euro95 zegt

          12 december 2011 om 22:27

          @europameister: Ja, kenteken-check ;) Het betreft een 3,8l..

          Login om te reageren
          • europameister zegt

            13 december 2011 om 00:28

            @euro95: kenteken-check.. waar zouden we zijn zonder.. fail.. Die 0.2L aan motorinhoud kon ik trouwens prima missen hoor.. had ’t geld voor de overige 3,2L toch ook al niet.. dit tot groot verdriet van m’n groene matties..

            Login om te reageren
  42. TinQ zegt

    12 december 2011 om 17:16

    Mooi werk mannen, hoogwaardig filmpje!
    Zo wordt het helemaal een über begerenswaardige auto!
    Hopelijk snel ook aan den levende lijven ondervinden…

    Login om te reageren
  43. opgooier zegt

    12 december 2011 om 17:20

    Erg mooi filmpje wat betreft beelden en geluid. Als bedrijfseconoom ben ik geen kenner maar de montage komt op mij bijzonder professioneel over. Bij de intro zat ik al op het puntje van m’n stoel!
    Wat mij betreft dus verdiende complimenten voor Patrick!!!

    Login om te reageren
  44. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    12 december 2011 om 17:30

    Ik ben absoluut geen fan van Porsche… Het imago staat me zeker niet aan, zou altijd wat anders.kopen voor dat geld… Maarrrrrr, wat een mooie auto die nieuwe versie!! Hebben toch echt de spijker op de kop geslagen met dit model. Erg mooie uitvoering ook in het filmpje. En dat interieur… 100% goed!

    Login om te reageren
  45. lincoln zegt

    12 december 2011 om 17:35

    die “sound symposer” is toch wel de gayeste uitvinding sinds stuurwielverwarming ..

    de folder-oplezers zullen het innovatief noemen ..
    maar dat komt omdat die ook zwaar gay zijn ..

    Login om te reageren
    • norge zegt

      12 december 2011 om 17:44

      @lincoln: begin jij nou ook al met gay? ;)

      Login om te reageren
      • lincoln zegt

        12 december 2011 om 17:45

        @norge:

        en dat terwijl ik sneu triestig droevig en zielig bedoel .. alles behalve gay dus ..

        Login om te reageren
    • Freewarefreak zegt

      12 december 2011 om 21:33

      @lincoln: Mijn vraag aan jou, hoe zie jij dat dan? Wat moet Porsche dan doen? Ik vraag dus nu zonder offence naar jouw mening. Geen geluid, geen beleving, gewoon een stil saai uitlaatgeluidje? Want zo klinkt die dan met alle moderne emissie-eisen. Waarom is het aanbrengen van een fun-factor in een auto gay?

      Login om te reageren
      • lincoln zegt

        12 december 2011 om 21:48

        @Freewarefreak:

        tis een grappige gimmick omdat ze het kunnen realiseren ..
        maar als het niet zou bestaan zou er ook helemaal geen behoefte aan zijn ..
        heeft geen toegevoegde waarde ..
        geluid is weldegelijk een beleving maar volume pertinent niet ..
        grappig als er iemand naast je zit en je kan de functies laten zien .. en dan kan zeggen “je kan er eigenlijk alles mee” ..

        wel hebben ze voor pakweg 200 euro productie kosten een leuk marketing dingetje ..
        en marketing dingetjes zijn altijd gay ..

        Login om te reageren
  46. thombecks zegt

    12 december 2011 om 17:46

    Ben ik nu de enige of vindt er nog iemand dat Wouter een beetje over zijn top heen is en die andere gozer net juist beter en beter begint te vinden?
    Het lijkt allemaal zo geforseerd..

    Login om te reageren
    • japiekrekel zegt

      12 december 2011 om 18:32

      @thombecks:

      Ja je bent de enigste

      Login om te reageren
    • lincoln zegt

      12 december 2011 om 18:35

      @thombecks:

      agree .. send grey people to the glue factory ..

      Login om te reageren
      • norge zegt

        13 december 2011 om 06:55

        @lincoln: Nou, je wordt vriendelijk bedankt.

        Login om te reageren
    • maxx1 zegt

      12 december 2011 om 18:49

      @thombecks: die andere gozer druk ik gelijk weg ;)

      Login om te reageren
    • sdk16420 zegt

      12 december 2011 om 20:48

      @thombecks: +1 voor smoke en casper

      Login om te reageren
  47. Flamingo zegt

    12 december 2011 om 17:51

    supervette bak! en goed filmpje maar weetje wat jullie ook zouden meoten doen net zoals aw een vliegcamera huren. worden de filmpjes nog vetter!

    Login om te reageren
  48. midasracer zegt

    12 december 2011 om 17:53

    Knap dat ze een auto neer heebben gezet die weer wat beter is dan de vorige. Alleen het is allemaal wel wat gladjes.

    Login om te reageren
  49. love4sportcars zegt

    12 december 2011 om 17:54

    @thombecks: zware woorden dat jij zegt, ik hoop maar dat je argumenten hebt.

    Login om te reageren
  50. lamborghini zegt

    12 december 2011 om 18:08

    Op de foto van binnen lijkt het net of er geen rem zit

    Login om te reageren
  51. supercarwaar zegt

    12 december 2011 om 18:19

    ik heb liever een GTR

    Login om te reageren
    • autoblogger zegt

      12 december 2011 om 18:41

      @supercarwaar: goeie reactie zeg, thanks!

      Login om te reageren
  52. Megakix zegt

    12 december 2011 om 18:29

    Rrrrrrrretegaaf filmpje @Wouter & Co. !

    Maar de kevervoorkant is nadrukkelijker dan ooit…van een kever ;-)

    Login om te reageren
    • euro95 zegt

      12 december 2011 om 23:02

      @Megakix: Zeggen dat een elfje een platgedrukte kever is, zóóóóóóóóó 1994… ;)

      Login om te reageren
      • Megakix zegt

        13 december 2011 om 00:13

        @euro95: toegegeven…het was mijn huwelijksjaar…dus sindsdien ben ik zóóóóó verkloot geraakt ! :lol:

        Login om te reageren
  53. roestvrijstaal zegt

    12 december 2011 om 18:29

    Wat een lekker ding zeg, teering. Ziet er écht goed uit, als ik zo’n 991 op mn oprijlaan heb staan in m’n leven compleet.

    Login om te reageren
  54. chf zegt

    12 december 2011 om 18:33

    ik heb in september al een 991S (zwart/zwart) besteld in CH en krijg de auto in jan. op kenteken, ik geloof dat het een auto is waar ik veel plezier aan ga beleven. Ik kan mij overigens echt niet voorstellen dat ik met zoveel zuur verdiend geld bij een Nissan dealer zal binnenstappen laat staan dat ik met een Nissan GTR naar kantoor zou durven rijden, niet heel representatief. Maar het onderwerp is 991 en dat is volgens mij een erg prima auto.

    Login om te reageren
    • laurensl zegt

      12 december 2011 om 18:39

      @chf: Met een lekker two tone interieur hoop ik.

      Login om te reageren
      • chf zegt

        12 december 2011 om 18:42

        @laurensl: helaas, maar wel zwarte alcantara hemelbekleding

        Login om te reageren
    • maxx1 zegt

      12 december 2011 om 18:48

      @chf: mooi ;). by the way: GT-R en 991 zijn allebei geen geweldige auto’s om mee op kantoor te komen…

      Login om te reageren
      • chf zegt

        12 december 2011 om 18:56

        @maxx1: klopt maar in Zurich valt een 911 minder uit de toon

        Login om te reageren
  55. trigger565 zegt

    12 december 2011 om 18:34

    Erg mooi filmpje. Normaal heb ik het niet zo voor Porsches maard deze video heeft me toch meer dan warm doen krijgen voor de nieuwe 911.

    Login om te reageren
  56. E34M5Touring zegt

    12 december 2011 om 18:37

    Ik bestel hem wel in Amerika, heb ik in ieder geval een bekerhouder voor m’n 2l Cola.

    Login om te reageren
  57. Hupke zegt

    12 december 2011 om 18:43

    Leuke auto en zeker in deze kleur maar ik zal hem nooit bezitten.
    Dit is geen funcar om er eens in het weekend mee op uit te trekken maar een dailydrive en daar zijn veel betere opties voor.

    Login om te reageren
  58. dennisr zegt

    12 december 2011 om 18:45

    verdomd mooi kleurtje ook, zou hem zeker in die kleur nemen! erg mooie auto :)

    Login om te reageren
  59. label89 zegt

    12 december 2011 om 18:45

    Mooie shots! lijkt wel een heel andere stijl dan voorheen! hou dit vol, Wouter en crew!

    Login om te reageren
  60. maxx1 zegt

    12 december 2011 om 18:46

    pracht auto. pracht cijfers enzo. Deze auto zet ik nu ver boven de Nissan gt-r. Over een half jaar kies ik toch weer de GT-R omdat bijna niemand hem heeft. Ik kan me niet voorstellen dat we over een half jaar nauwlijks 991’s zien.

    Login om te reageren
  61. KaCh1ng zegt

    12 december 2011 om 18:46

    droomauto voor dagelijks mee te rijden..

    Login om te reageren
  62. lamborgfan zegt

    12 december 2011 om 18:58

    GTR? Okee Snelheid is 1 ding! Maar Who the F*&k cares, als je 36000x meer lol hebt in een 911? :O

    Premium dudes: Ja ik heb een NISSAN! (klinkt echt goed hoor ;p) of, Laten we gaan in de PorschE… (brrr gewoon geil!)

    Login om te reageren
  63. isobmw zegt

    12 december 2011 om 19:12

    Dit is echt een dikke Porsche! De vorige modellen vind ik niet zo, maar dit is veel strakker

    Login om te reageren
  64. Dimglor zegt

    12 december 2011 om 19:23

    Echt een leuke wagen… ik vind die achterlichten zo vet!

    Login om te reageren
  65. chrisml zegt

    12 december 2011 om 19:24

    Op het moment word alleen maar gekeken naar de sprint van 0-100. Ja, de GT-R is sneller, so what?! Vertel mij eens waar, wanneer en hoe vaak je dit in nederland kan flikken?! Juist, niet veel.(op een verantwoorde manier) Ook is het zo dat 80% van de lui die porsche bashen, en voor de GT-R gaan de auto’s nog nooit hebben bereden. Hoe kan je dan een conclusie trekken?! Door naar de prestaties te kijken? Ik heb zowel een GT-R mogen besturen als een porsche. Beide parels, geweldige auto’s. Maar er is een verschil, rijplezier. Dat trek je meer uit een Porsche dan een GT-R.

    Login om te reageren
    • chrisml zegt

      12 december 2011 om 19:25

      @chrisml: In my opinion ofcourse.

      Login om te reageren
    • maxx1 zegt

      12 december 2011 om 19:28

      @chrisml: je hebt het hier over dat je in NL niet zoveel mag hé,wat wil je dan aan echte beleving meekrijgen? beide auto’s gaan door een bocht en beide auto’s gaan hard. Sinds wanneer mag je in NL dwars door een bocht?

      Login om te reageren
      • chrisml zegt

        12 december 2011 om 20:31

        @maxx1: Dit bedoel ik… je hoeft niet dwars door een bocht te gaan om plezier te hebben van een auto! Het gaat om de wegligging, rijgedrag. De reactie van de auto op wat jij doet. But okay,enough said. Ze hebben het weer geflikt, een super auto.

        Login om te reageren
      • random zegt

        13 december 2011 om 14:17

        @maxx1: heb jij een rijbewijs? en auto ervaring?

        Login om te reageren
        • euro95 zegt

          13 december 2011 om 21:38

          @random: Beetje een domme/trieste vraag van je.. Heb je zowieso wel gelezen wat chrisml schreef? Uit zijn post’s -met de veronderstelling dat dat klopt..- kun je duidelijk stellen dat meneer chrisml zijn rijbewijsje in zijn zakkie heeft zitten.. En what the fudge doet het er toe of je een auto hebt of niet dan??

          Login om te reageren
  66. slak zegt

    12 december 2011 om 19:27

    Mooie auto van binnen en buiten. Alleen jammer dat je het motorblok moet zoeken. Als je vrienden het blok willen zien kun je ze niet veel laten zien (een paar vuldoppen)

    Login om te reageren
  67. vale46 zegt

    12 december 2011 om 20:06

    Porsche is alive!
    Als ik de lofzang van Wouter een beetje mag vertrouwen is het echt een zalige auto!
    Eindelijk eens een échte meesterlijke Porsche, zoals we dat van hun mogen verwachten.

    Login om te reageren
    • euro95 zegt

      13 december 2011 om 21:40

      @vale46: Inderdaad, na de vroegah-re versies als de 911 964 en de 911 930, hebben we een tijdje moeten wachten op “een echte mannenauto :)” Veel beter dan die verwijfde audi’s..

      Login om te reageren
  68. undifined1 zegt

    12 december 2011 om 20:07

    ziet er met deze kleur veel beter uit dan die pers foto’s als je het mij vraagt

    Login om te reageren
  69. xilver zegt

    12 december 2011 om 20:41

    Het verbaasd me telkens weer dat Porsche hun auto’s kan blijven verbeteren… elke generatie is quasi perfect en toch slagen ze er in een meters groot gat te slaan tussen de vorige en de nieuwe Porsche. Schitterend vind ik zoiets!

    Login om te reageren
  70. MullerG zegt

    12 december 2011 om 20:45

    Prachtige video mannen!

    Login om te reageren
  71. floryn zegt

    12 december 2011 om 20:47

    Mijn oprechte complimenten aan de filmcrew. Autoblog is volwassen geworden in al haar onvolwassenheid. En dat is goed. Zelfs de muziekkeuze is erg goed.

    Login om te reageren
  72. baasbas zegt

    12 december 2011 om 20:51

    even inloggen om een welverdiende duim in een kont te steken:
    Mogelijk beste filmpje op autoblog!

    (auto is ook lang niet gek)

    Login om te reageren
  73. highperformance zegt

    12 december 2011 om 21:01

    Mooie bak zo op het scherm…. enige vraag blijft…. kan ik um betalen over 2 á 3 jaar?

    Login om te reageren
    • norge zegt

      12 december 2011 om 21:09

      @highperformance: Gewoon de lotto winnen :P

      Login om te reageren
  74. yerrie zegt

    12 december 2011 om 21:21

    ZO jammer, die Wouter heeft altijd prima dingen te vertellen alleen dat tje en dan toontje dat weet ik nu wel.
    Doe dat af en toe met wat raars of aparts maar continu is een beetje teveel van het goede.
    Ook bij deze auto past het niet, ik had nooit wat met Porsche maar na de 928 hebben ze de laatste jaren nadat die Hollander weer vertrokken was (lelijktse 911 ooit) het spoor weer gevonden. Nu nog een gewoon verslag

    Login om te reageren
  75. verstelbarevoorwielen zegt

    12 december 2011 om 21:24

    Mooie wagen, was al aan het wachten wanneer jullie hem hadden ‘gedaan’ gelukkig met jullie eigen camera crew en op nederlandse bodem in tegenstelling tot een bepaald papieren blaadje dat ook een website heeft.
    Heb filmpje nu paar keer afgespeeld, heerlijk geluid!

    Login om te reageren
  76. 911GT2 zegt

    12 december 2011 om 21:58

    Klasse filmpje!!

    Klasse auto…!

    Login om te reageren
  77. clubbtraxx zegt

    12 december 2011 om 23:27

    Beste AB filmpje ooit wat mij betreft, pure klasse jongens.

    Toch knap van Porsche dat ze de 911 weer zo hebben weten te verbeteren dat ie toch weer gewoon mooier en beter is geworden. Op die electrische stuurbekrachtiging na dan.

    Doe mij er ook maar een ;-)

    Login om te reageren
    • blackie zegt

      14 december 2011 om 11:58

      @clubbtraxx: Je haalt de woorden uit mijn mond. Beste filmpje en mooiste ooit!
      Prachtige auto natuurlijk ook!

      Login om te reageren
  78. bilscobar zegt

    12 december 2011 om 23:35

    Deze auto klopt precies,
    waar ik bij het vorige model misschien wel eerder voor de gtr zou kiezen ga ik nu lachend voor de porsche

    Login om te reageren
  79. grandmasterb zegt

    12 december 2011 om 23:44

    Leuke sportwagen, maar totaal niet exclusief meer en de motor zit nog steeds op de verkeerde plek, van voren ziet hij er uit als een schrielkip met bolle ogen. Interieur netjes, maar te glad, niet echte topklasse. Het geluid is wel aardig maar er zijn heel wat sportwagens die veel mooier klinken (b.v. Maserati Granturismo).

    Login om te reageren
  80. raor zegt

    12 december 2011 om 23:53

    geweldige review!
    En jullie moeten maar eens een loonsverhoging overwegen voor de persoon die de edit heeft gedaan. Deze gaan er namelijk keer op keer zeer sterk op vooruit.

    Login om te reageren
  81. fit4fun zegt

    13 december 2011 om 00:22

    Mooi ding en ongetwijfeld een prima sportauto, maar hij prikkelt mij niet. Qua imago vind ik hem ook zeer onaantrekkelijk. Een GT-R is exclusiever en maakt mij veel nieuwsgieriger. Dat ’t “slechts” een Nissan is vind ik juist een pluspunt: ik heb geen behoefte aan zo’n “premium” merk.

    Login om te reageren
  82. ralf zegt

    13 december 2011 om 09:29

    Het is wachten op de porsche 911 TURBO.

    Dan graag gelijk een wedstrijdje met de GT-R 2012 versie.

    Login om te reageren
    • agera zegt

      18 december 2011 om 16:41

      @ralf: Welke Porsche komt opdraven bij een wedstrijd, de GT-R zal elk model verpulveren.

      Login om te reageren
  83. kliko zegt

    13 december 2011 om 09:39

    nog even een complimentje over het filmpje. Dit is een van de betere/beste review sinds tijden. Mooie beelden, leuk ge-edit en de informatie wordt goed en leuk gebracht!
    Keep up the good work!

    Login om te reageren
  84. random zegt

    13 december 2011 om 13:36

    Haha sluik reclame voor de E.on MPP3 :p

    Login om te reageren
  85. vottek zegt

    13 december 2011 om 14:42

    Omg…please tell me that the little bunny is just sleepin’, ya?!

    Haha, great filmpje!

    Login om te reageren
    • euro95 zegt

      13 december 2011 om 21:34

      @vottek: lol, doet me denken aan: nóóóóóóóóóóóó!!!!!! ;)

      Login om te reageren
  86. agera zegt

    18 december 2011 om 16:53

    Wat is het toch mooi dat iedereen het heeft over de GT-R, in elk Porsche topic komt de GT-R weer naar voren.
    Velen zullen het niet toegeven, maar de Japanner is misschien wel de beste sportauto qua prijs/prestatie/kwaliteit.

    Elke keer een vergelijk met de GT-R, een ding kunnen we zeker concluderen de GT-R is succesvol en grote nachtmerrie van Porsche.

    Login om te reageren
  87. mdemooistelettervanhetalfabet zegt

    20 december 2011 om 20:15

    Als @Wouter ong. 300 rijdt; “Let op actieradius” :lol:

    Login om te reageren
  88. blower zegt

    9 januari 2012 om 22:40

    Goh, leuk zeg… zo’n sound symposer, met een membraanpje en tunneltje naar de cabine…. Net zoals de z4, die dat 9(!) jaar geleden dus ook al had (ja datzelfde -kuch-BMW ja…).
    Maar ook dat blijft natuurlijk deels nepgeluid, ook al klinkt het wellicht beter dan uit een speakertje.
    Echt geluid komt van de motor, uitlaat en inlaat en hoort het gevolg van de prestaties te zijn. Met een membraan etc kan je ook een yaris sportief laten klinken.
    Voor de rest wel weer een ontzettend gave 911, ze weten dat ding maar steeds weer door te evolueren.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North