
Volgens BMW creëren ze met de X6 een compleet nieuw segment. Of ze daar trots op mogen zijn, blijkt enorm af te hangen hoe de X6 op je netvlies valt. Dat is echter slechts één kant van het verhaal. De andere gaat over de geweldige rijeigenschappen van de X6.
Om de discussie over het uiterlijk maar meteen maar af te handelen: je houdt ervan of je vindt het vreselijk. Veel meer zit er niet tussenin. Getuige de opgestoken duimpjes en de reacties op straat zijn degenen die er van houden ook niet te beroerd dat aan de bestuurder (in dit geval de ondergetekende) te laten weten. Mijn persoonlijke mening: ik vind het wel wat hebben. Dat de auto totaal overbodig is, zorgt wellicht alleen nog maar voor meer aantrekkingskracht. Wie verzint er dat een vierdeurs coupé kan worden gekoppeld aan een onderstel van een SUV?
Haha een X6, dat had niemand verwacht denk ik :D
En? Heeft iemand het goed geraden???
–edit: de comments over de teaser kunnen daar geplaatst worden–
de xDrive 30d heeft 235 km/u moet zijn 235 PK?
Verder vind ik hem toch niet zo lelijk…
toch een paar goeie gokken dus :)
ik vind’m mooi, enkel omdat hij zo out of the box is
Leuke specs… Lelijke wagen…
Leuke test.Het is toch wel een eigenaardige auto.Heb hem in het zwart gezien en dan ziet hij er best mooi uit.
@Ollie,
Nope, en toch hadden we het een klein beetje kunnen weten.
Zie het filmpje van Wouter en Ruben op de beurs in Londen!
Belachelijk lelijke auto. Ik zag laatst een zwarte rijden. Hele lomp en hoge onderste gedeelte van de auto (van de wielene tot aan de onderkant van de zijruiten) en dan de bovenkant van de auto dat behoorlijk plat is en stijl afloopt. Geen gezicht
vind hem niet mooi maar ook niet lelijk heb er 1 in het egt gezien en tis nog een best groot geval :P
vreselijk
ongelukje met het X5 modelletje zou wel is waar kunnen zijn.
mooie clip! verrassende auto!;)
Deze tekst heeft meer weg van een brochure dan van een rijtest. Enough said. En de auto is nog eens kut ook.
Wat een mooi geluid zeg, hier kan een Lamborghini Gallardo of Carrera GT niet aan tippen……
geen GT2 dus zoals de meesten dachten … (of hoopten)
X6 killer?? Daar kijken we toch naar?
ow, ook nog even op de test/auto reageren (wanneer krijgen we een editoptie?):
Voor een lifestyle auto is het wel een hele dure.
Een Mini cooper of een VW new Beetle of een Fiat 500, dat zijn ‘grappige'(?) kleine hippe autootjes.
Mensen met voldoende centen parkeren er dan simpel een BMW x5 naast voor de boodschappen op zaterdag en de vakantie naar Saint Tropez.
Maar om nu met 3 koters (je zal net zien natuurlijk) in een X6 naar St. Tropez te crossen…
Of in AH-bonus 6 kratten Amstel (dat drinken BMW-rijders) in te slaan.
Hmm, deze X6 is niet my-cup-of-tea. Bovenal omdat ik ‘em gewoon niet mooi vind/ga vinden.
leuke film heren…
wat betreft de X6…you love it or hate it….simpel! zelf vind ik voorkant en interieur erg mooi, maar achterkant vind ik een afknapper…als je dan toch een coupe wil koop dan lekker een 3 serie coupe of een 6 serie, maar toch niet zo’n nutteloze bijdrage aan het modellengamma van BMW
@ gregor,
voel jij je wel helemaal lekker? zoniet, bel dan ff 112 om je op te laten nemen!
Engelse term die past bij de X6? Ghastly.
Leuke test. Heb laatst al eentje int echt gezien, die was wel vet, maar zat helaas al helemaal onder de deuken van die laatste fikze hagelbui, erg zonde…
zoals ik al vanaf het begin heb gezegt, echt een mooie auto.
tank, killer, …. yep, we zitten in het “penis verlenging”-segment van de markt…
@ henk
Ooit gehoord van sarcasme?
Misschien een stomme vraag, maar gebruikt niet elke auto met een differentieel het principe van de tank, buitenste wiel maakt dan altijd meer toeren dan het binnenste wiel lijkt mij??
Okee, nu ik de video gezien heb, moet ik mijn mening wel een beetje aanpassen. De video haalt de rijtest weer helemaal omhoog!
Lelijk vind ik hem niet, maar ten opzichte van een X5 lijkt hij me zo onpraktisch. En dan nog het ontbreken van een vijfde zitplaats…
Hij zal denk ik nooit dezelfde verkoopsresultaten halen als een X5, en echt tijdloos is hij ook niet, maar er zullen ongetwijfeld fans zijn.
@Chris, ongelukje met model kan niet, want er ligt geen tapijt op het kantoor, maar een houten vloer en tegels :P :P Ik denk dat de ontwerper er op is gaan zitten ofzo. /bijdehand-modus uit.
Vind het ook een van de mindere modellen van BMW. Gelukkig wordt het eind dit jaar weer goed gemaakt met de nieuwe Z4 (purnodepurno)
Dat geluid van die x6 is echt teleurstellend. Zoveel geld neerleggen voor 1. geen bagageruimte, geen ruimte voor een vijfde passagier en geen fatsoenlijke v6 roffel uit je uitlaat. Kortom je moet heelveel van deze auto houden om deze te prefereren boven een x5.
en @cas.. elke auto heeft een differentieel, want anders kom je amper de bochten door.. het verschil met de X6 en een ‘gewone’ diff is dat er bij de X6 actief aangedreven wordt bij ‘extremer’ gebruik. Een normale diff werkt passief en laat het binnenste wiel wat langzamer draaien dan het buitenste wiel, zonder tussenkomst van extra (electro)motoren. Overigens gaat de vergelijking met een tank niet alleen op voor de aandrijving.. ook het uiterlijk doet goed mee, hehe.
me vader heeft er een gekocht, hij is daarmee een van de eerste in Nederland!
ik moet zeggen dat hij echt super rijd, wij hebben dan de diesel maar dat rijd echt top! ik mis alleen het geluid van een v8, wat we wel in de auto hiervoor hadden( een bmw x5 4.4i) Maar ook het uiterlijk is gaaf aan de auto, het is echt een reus!
@autoblog-redactie: BMW heeft er ons verkopers meerdere malen op gewezen dat Dynamic Performance Control niet mag afgekort worden tot DPC aangezien die afkorting een systeem bij Audi is. OK, het is muggeziften, maar correct is correct.
Verder mooie review.
Ik zit geloof ik in het ‘hate it’ kamp.
Nog nooit een auto gezien die zo dubbelzinnig is en er tegelijkertijd zo lelijk uitziet… en dan kost het nog een ton ook!
Als je een grote auto wil, moet je een grote auto kopen. Een Range Rover of een Q7.
Iets minder lomp mag ook dus waarom geen M-klasse of misschien zelfs een X5?
Ben je op zoek naar een mooie snelle coupé, dan is de kans groot dat je 50 mooiere/begeerlijker modellen kunt verzinnen dan deze X6.
Ik voorzie voor deze X6 eenzelfder toekomst als voor de R-klasse Benz, die op een zelfde soort gedachte hinkte: een SUV is minder lomp als je de practische ruimte wegdesignt. Blèh!
> Wie verzint er dat een vierdeurs coupé kan worden gekoppeld aan een onderstel van een SUV?
Geen moeilijke vraag, die weet ik: Dat was Ssangyong, met de Actyon!
http://www.ssangyong.nl/index.php?cat=243 :
…De SsangYong Actyon is een baanbrekend model met de lijnen van een elegante coupé en het stoere voorkomen van een SUV…
Wel mannen met ballen die Duitsers.
Ze apen een gedrog als de SsangYong Actyon na en durven te beweren dat ze een compleet nieuw segment creëren.
Straks geloven ze hunzelve nog zoals die gasten bij Apple.
Stelletje premium naäpers!
als je een x6 ken betalen dan koop je hem tog gelijk met een acht pitter dus zit nie zo te zeiken over dat geluid die acht pitter zal best klinken
Ik vind de wieltjes wat klein lijken.
@wouter: ik kan verkeerd zijn, maar zoals ik het begrepen heb, zorgen de elektromotoren niet voor extra aandrijving, maar bedienen ze een koppeling per wiel op de achteras. Het systeem komt overigens van ZF.
Zie http://www.amt.nl/web/Nieuws/Autotechniek/Tonen-Nieuws-Autotechniek/ZF-achteras-ondersteunt-sturen.htm
Verder een mooi filmpje van een foeilelijke bak.
@ Linkador Oppassen hé, anders krijg je de premium-petjes-brigade achter je aan! BMW altijd met R.E.S.P.E.T.C. behandelen, hoor.
joost er komt idd geen v6 roffel uit een 6 in lijn!
Niet mooi,wel verdomd snel. It’s a tank, not a sportscar. :D
Toch vind ik hem erg gaaf!
Heb hem laatst op de nurburgring gezien met enorme velgen istie toch wel om op te eten!!!
engelse term: rubbish
Ik had het beter bij lezen gehouden dan moest ik hem niet aanzien jakkes
@ Wim
Is autoblog dan een BMW verkoper? Er zijn tal van dat soort afkortingen waar problemen over zijn of waarvan de fabrikant wil dat ze maar op een manier beschreven mogen.. neem de PDK van Porsche.. mag ‘ officieel’ alleen op deze manier geschreven worden “Porsche Doppelkupplung (PDK)” Who cares buiten Porsche zelf om.
Voor de rest is de X6 een geniale wagen.. zou ‘ m graag naast 911 Turbo hebben willen staan
Sja, deze X6 is zo’n ongelooflijk moeilijk geval. Ik vind ‘m niet mooi, maar dat is het nou net, auto’s moeten niet per se mooi zijn. Stoer zijn, speciaal zijn, er krachtig uitzien enz… telt soms meer. En de X6 is wel stoer en ziet er krachtig uit… maar dat zijn de mooie X5-versies ook.
Dus: waarom € 4.500 (in België) meer gaan betalen voor een auto die eigenlijk niet stoerder is, maar wel zoveel minder kofferruimte heeft, minder ruimte biedt aan de inzittenden en die de helft van de bevolking echt lelijk vindt? Ik snap het niet, maar ik ben dan ook helemaal weg van de X5…
@ tyzo
spuit 11
Wat een gave bak!
Hoe onpraktisch, duur, onhandig, of wat dan ook.
Gewoon vet!
Ik twijfel…
Aan de ene kant hou ik van anders-dan-anders, en dat is ‘ie!
Ook vind ik de vormgeving zeker niet verkeerd.
Aan de andere kant denk ik dat deze auto toch wel DE ENIGE ECHTE VOETBALVROUWEN-AUTO is!
Dan koop ik toch maar een andere…
Aarrrrgg vreselijk. Nu is BWM al een beetje een proletenmerk voor mensen zonder smaak die alleen maar beweren dat ze o-zo-goed-rijden, maar dit slaat werkelijk alles. Bijna net zo lelijk als al die X-nog-wat modellen. Schande!
zo leijk eh dit is gewoon geen auto voor bmw om te maken bmw hoort gewoon luxe zaken sedans te maken en niet zo’n ugly ding!
@Wim: jullie (BMW) hebben wel meer moeite met afkortingen. Ik heb nog een hele correspondentie hier over jullie DSG bak. Ben nu al weer kwijt welke 3-letters het uiteindelijk zijn geworden. ;-)
En dan niet echt mevrouw Huntelaar maar meer mevrouw Kiki Mousampa ofzo…
Nu we het er toch over hebben!
LOL
Ik zit ook in het “haat-kamp” gewoon verschrikkelijk lelijk, onpraktisch, onnodig echt het verlengde van sommige mannen hun geslachtsdeel. Hopelijk verkoopt di t voor geen meter…
vind hem schitterend
Ik vind em echt butt-ugly. Die designer is zeker ontzettend scheel…
@Rovvel: je hebt gelijk, het stond er verkeerd. Ik heb het even aangepast. De uitleg in het AMT artikel is helderder dan het nogal lijvige document van BMW.
lol, ik had het als enige goed geraden volgens mij :D
maakt het uit wat ie kan ??
ding wordt 100% op de looks gekocht .. en terecht ..
zal in de USA wel een bestseller worden .. denk stiekum ook dat die daar voor ontworpen is ..
heb hem ongeveer een maand geleden s’nachts es zijn rijden enis toch wel een mooie wagen toch vind ik de x5 de mooiste
is tie ook in het knal rood of geel te bestellen???
als je dan toch je stoute schoenen heb aan getrokken….
Engelse term?! UGLY!!
Pfff, typisch BMW design, rare niet kloppende lijnen. Jammer, want ze rijden over het algemeen toch wel redelijk (geen eigen ervaring).
wat ook raar is, is dat veel mensen zeiken over het geluid, terwijl ze een dag eerder dachten dat het een porsche GT2 was in plaats van een BMW SUV.
whahaha
Een ware pijniging voor het oog van menig autoliefhebbers!
@Kjeld;Ok, dus het gaat bij jullie thuis ook wat minder. Van veel ruimte naar krap en van V8 naar 6 cil dieselen of wilde hij gewoon het laaste model om de buurman te imponeren?? Volgens mij een gevalletje jammer en het meedoen maar niet V8 kunnen! :)
Engels term: Fugly!!
= Fucking ugly voor de nietkenners! :)
Nou, het enige wat ik goed had geraden van de teaser, was dat het een 6 cilinder met turbo was. Alleen dacht ik meer een V6 te horen dan een 6-in-lijn… :P
Anyway, volgende keer beter… dit is in ieder geval wel een stuk uitdagender met alleen het geluid!
vreemde auto, dan vind ik hem mooi en dan vind ik het weer helemaal niets. Als ja dan de V8 biturbo, dan maar gelijk goed!
Allemaal goed en wel, een leuk verslag -zoals we gewent zijn-.
Maar ik heb al halfverteerde aangereden duiven vol met maden gezien die mooier zijn dan dit…
-edit: nutteloze bijdrage-
Ik vind hem gewoon zo ontiegelijk lelijk , kijk die achterkant!
BMW gaat echt achteruit. De X6 vind ik nogwel de grootste domper, dan krijgen we de 7 serie, dan de nieuwe gefacelifte 3 serie en dan als klap op de vuurpijl de X1! – 1 respect voor BMW.
Schitterende auto, zeker als je hem in het echt ziet, gewoon indrukwekkend. Als ik het geld had zou ik hem meteen bestellen, wel mooie velgen nemen.
Ach, al die gastjes die hem zo lelijk vinden; so what! BMW verkoopt er gewoon weer een hele hoop van wereldwijd, zoals met elk model :) En ja, elke coupe heeft minder ruimte en heeft een kleinere kofferbak en is duurder, stelletje leasemutsen. Allemaal Passatrijders zeker?
BMW heeft tenminste een vernieuwend design, dat kan je van andere “premium” merken zoals audi en Mercedes niet echt zeggen.(buiten bep. modellen van Mercedes)
is wel raar, hoe langer ik hem zie, hoe mooier hij wordt
Grappig, begin ‘m weer minder mooi te vinden.
haha je leest te veel reacties Wouter!
Hij is gewoon mooi in het echt, niet te veel plaatjes kijken;)
Wat is dat ding toch afschuwelijk, VOORAL in het echt!
wat een modderfokkin strontbak zeg… bah dit is wel het grootste voorbeeld dat bmw niet premium is :(
Lelijk, lelijk, lelijk!!
Maar zoals altijd (hoe krijgen ze het voor elkaar!) vind ik ze na 1 à 2 jaar opeens mooi. Dus dat zal met deze ook wel gebeuren……
Oja, weer een lekker filmpje erbij. Bedankt jongens!
Ik heb hem al eens in het echt gezien toen ik er voorbij reed. Later wilde ik hem bekijken wat ’t was…… Maar ik ’t echt ziet ie er beter uit dan op de foto………
Dat plastic bakje in de achterbank. Tik. tik. Dat geloof je toch niet voor die prijs?
HAHA mooie roze T-shirt, je had die moeten bewaren voor een rijtest met de A3 ;)
Zalige auto wel: groot, zwaar, comfortabel en hij oogt toch sportief!
@pieter: ah ik was niet de enige bij wie dat geluid pijn deed in de oren…. meer dan 70 mille en dan krijg je jaren 90 Kia plastic? Dat kunnen ze niet menen….. of wacht! De duitsers laten zien dat ze toch wel humor hebben!
Over de auto…. tja what could i possibly say? It’s ugly, rijdt geheid minder lekker dan de 5 serie, kost meer, minder ruimte en had ik al gezegt dat ik het ontwerp van het ding compleet lachwekkend vreselijk vindt?
Mensen die dit kopen om er de blits mee te maken verwijs ik naar het sprookje over de kleren van de keizer… (look it up… usefull stuff)
en oja, zoals ik hier vaker lees.. bekijk hem in het echt, als ik hem in dit filmpje zie heb ik ook mijn twijfels bij de achterkant, maar als ik hem weer zie ben ik volledig om! zo ook bij de presentatie waar iedereen met negatieve gedachtes kwam, en uiteindelijk toch 6 op een avond besteld werden
wat een lelijk hok :s verbranden die handel
en dat terwijl een X5 zo’n mooie wagen is :)
wat een prachtige wagen!!
zag em vandaag nog rijden.. erg stijlvol!
Lelijke wagen, heb er vandaag al 3zien rijden, gewoon een X5 met mislukte achterkant…
Ik vind hem wel prachtig. Gave lijnen… hoog SUV onderstel… en als je hem dan in het echt ziet… geweldig… mijn bek viel open… en mensen die roepen “proletenbak, rommel… bla bla bla…” , nou dan laat mij maar een rommel proleet zijn… als ik het geld had… zucht…
Grappig….. als een niet duits merk wat goedkoper plastic gebruikt dan worden ze daar door de duitse auto-fanboys genadeloos op neergesabelt….. Nu blijkt da BMW ook goedkope meuk stopt in een auto van mer dan 70 mille en dan kan het zomaar…
Kijk dat is nou pas echt premium! Maar dan wel als in: “at a premium” oftwel voor meer geld.
Grappig wat een BMW badge al niet met het hoofd van menig man kan doen… Tot Ssangyong met dit concept op de proppen kwam vond zo goed als echt iedereen het meest belachelijke concept dat de autowereld ooit had gezien, en nu er, op het zelfde concept, een BMW badge zit vind ineens +/- 50% hem toch wel erg ‘bruut’… Rare jongens die mannen….
Koop deze auto vooral niet met een M sportpakket, want dan krijg je een lelijk gedrocht te zien op de weg. Hoe weet ik dit ??? ( heb hem vorige week zaterdag gezien in het wit ).
@w0o0dy: We zijn het helemaal eens. Doe mij maar een 5-serie voor hetzelfde geld. Of …wait a minute…. een GT-R en een pakje condooms.
Typisch reclameblok voor BMW, zo lust ik ze ook. Free publicity! Dat autoblog zich zo laat inpakken!
dit is echt een auto die over 10 jaar compleet uitgelachen wordt, wat een gedrocht zo op de fotos
in het echt ben ik hem trouwens nog niet tege gekomen, denk dat ik hem dan toch wel zou waarderen omdat BMW het gewoon kan
ps. ik heb een alfa
net zoals de X5 vind ik de X6 mooi, maar als je veel in de stad zit => geen optie!
aangezien de porsche cayenne veel aanhang heeft is er voor deze auto dus ook wel degelijk een markt!
maar, zoals tegenwoordig het motto groot groter grootst geld wil ik em niet hebben, net zoals een A8, logge mercedes of een 7-serie…
Waar de X5 nog een mooie auto is (!) is ‘het’ X6 gewoon een walgelijk stuk techniek op 4 wielen. Echt hééééééééééééél walgelijk.
Ding zal bedacht zijn voor de USA, wordt daar een hit omdat ie zo lekker zuinig rijdt … vergeleken met een Escalade. Voor hier is het een leuke bijkomstigheid, als je lekker wil rijden in een BMW is het natuurlijk niks vergeleken met een E60 (al is t misschien ietsje beter dan stuiterbak x5).
Een multipla is mooier!
lelijk ding waar moet het heen met bmw
@ Wouter: M DKG Drivelogic ;-)
teveel verschillende meningen : gaat niet scoren.
Als je dit DING mooi vind, ben je ook niet meer 100%
Dan kan hij wel goeie rij-eigenschappen hebben.
Ik vind hem hoe dan ook lelijk :D
Mooie auto hoor….
Ik heb er een gezien in de parkeer garage in schiphol :D
Best bestuurende SUV dus. Hoe blijft BMW dat toch steeds lukken!
Ze zorgen zelfs dat zo’n grote zware auto messenscherp stuurd. hoe kan dat toch. Ik heb gehoord dat je in de nieuwe 7serie ook behoorlijk kunt sturen!!
Mooie review en Filmpje uiteraard weer!!
Zo mooi dat ik m’n hagelnieuwe X5 er direct voor ingeruild heb …