
Niet de Octavia die je verwacht, maar wel de Octavia die je krijgt. Maar gaaf is ‘ie sowieso.
Het wil nog wel eens gebeuren dat twee automerken met dezelfde typenaam aan de haal gaan. Kan gebeuren, vaak zijn dat wat generieke namen die toevallig overlap hebben. Er zijn daarentegen ook veel auto’s waar de naam unaniem is geworden voor de auto in kwestie. Het is niet voor te stellen dat een Europees automerk hun kleine hatchback ineens Viper noemt. Of dat de naam ‘Octavia’ ineens niet alleen gebruikt wordt op een middenklasse sedan c.q. estate uit Tsjechië, maar op een blubberdikke muscle car. Of toch wel?

Ringbrothers Octavia
Ontmoet de Ringbrothers Octavia. Ja, het is dus wel gebeurd. Ringbrothers is een bedrijf uit de VS gerund door twee broers (de broers Ring, zo makkelijk kan het zijn) dat zich richt op klassiekers restomodden. Maar dan op een eigenzinnige manier. Je kan vrij makkelijk zien dat het niet meer het origineel is dankzij het flink modificeren van de auto die als inspiratie dient, maar dat is ook de kracht. Je kan niet allemaal het recept van Singer tot in de treurnis doorvoeren. Het portfolio van Ringbrothers bestaat vooral uit Mustangs, Camaro’s en andere Amerikaanse klassiekers, maar nu wordt er eens iets Brits als basis gebruikt.

Aston Martin DBS
De Ringbrothers Octavia is namelijk een gemoderniseerde Aston Martin DBS. Een auto die en profil wel wat van de muscle cars uit de jaren ’60 en ’70 weg heeft, dus niet volstrekt een vreemde eend in de bijt. Ringbrothers heeft 12.000 uren besteed aan het ontwikkelen, testen en bouwen van de Octavia, het langst wat het bedrijf ooit heeft gewerkt aan een auto. Voor wie zich het afvroeg: in die tijd kan de Skoda-fabriek gemiddeld 57.500 Octavia’s bouwen.

Naast de naam is er dan ook niet veel wat de Ringbrothers deelt met zijn naamgenoot van Skoda. Het is bijvoorbeeld niet meer de basis van een DBS, maar een compleet nieuwe carrosserie op een nieuw chassis. Dat betekent bijvoorbeeld dat de voorwielen acht centimeter verder naar voren staan en de hele auto 20 centimeter vooraan en 25 centimeter achteraan verbreed is. Oh ja, en de motor heeft ook weinig meer te maken met Aston Martin. Het is namelijk een Ford Coyote V8 uit een Mustang, 5.0 liter groot, met compressor. Goed voor 816 pk en met een handbak. Ringbrothers meent dat dit de eerste tune is, waarmee potentieel nog meer pk op de loer ligt.

Met 12.000 uren besteed zit de Octavia vol met bijzondere details. Net als elke Ringbrothers zijn veel onderdelen vervaardigd uit gefreesd aluminium, echt precisiewerk wat voor prachtige details zorgt. En die details zijn van A tot Z toegevoegd. Zo is het handvat van de oliepeilstok in de vorm van een glas Martini. Om toch die Aston-connectie nog even te maken.



Uiteraard is de onthulling tijdens Monterey Car Week niet toevallig: dat is het podium waarop de Ringbrothers Octavia zijn debuut beleeft. Zoals altijd blijft het bij kijken, want elke Ringbrothers is op bestelling gebouwd.












Mooi eh dat je bij dik 800pk op de achterwielen en een handbak er nog meer nodig lijkt te zijn. Wel een heel coole wagen zeg.
Ik vind deze ombouw wel heel erg Škoda.
Škoda (jammer) dat ze zo”n mooie Aston opgeofferd hebben.
Wat is er nog Aston Martin aan als de ringbrothers een nieuw chassic en carrosserie gebruiken? Dan komt het op mij meer over als een kitcar met een heftig gemodificeerde motor van een DBS….
Oh zelfs de motor is een andere geworden. Kitcar dus?
Wel een gaaf ding om te zien en mooi vakmanschap zo naar de foto’s kijkend
Een kitcar is een wagen, die je zelf in elkaar schroeft/kan schroeven, zoals AC Cobra’s van bijvoorbeeld FFR. Iets heel anders dan deze Ringbrothers Octavia, die kan/ga je niet zelf in elkaar knutselen.
Piece of art, hopelijk blijft ie langer in elkaar zitten dan de “hand built” AM DBS uit die tijd. De mustang/am mash up heeft wel looks.
Het lijkt een beetje tot een Mustang omgebouwde Aston Martin. Moet hem in het echt zien om te kunnen oordelen. 12.000 uur is een extreem lang project. 6 maanden met 8 man voltijds buffelen.
Maar om een grotendeels unieke auto te maken is het helemaal niet veel.
Supergaaf design. Mooie afsluiting van het tijdperk sportwagens met verbrandingsmotor.
Heel bruut, zeer geslaagd!
Heb een video van de Ringbrothers gevonden.
https://youtu.be/05KNozj-6Ew
Lijkt verdacht veel op de shelby van gone in 60 seconds
Jammer van die lichtgevende plafond en de kleur lime van de motor. Ik had het of zivergrijs of gewoon zwart gespoten. Dat aston martin plakaatje staat daar nu zo maar sneu op.
Heel gaaf ding, ook een apart velgendesign.