• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Schikking in Amerika kost VW ruim € 13 miljard

Auteur: Author, gepost 28 juni 2016 om 16:32 – 36 Reacties

goed op stoom


Langzaam maar zeker lijkt het erop dat het binnenkort wel gedaan is met de controverse omtrent Volkswagen Dieselgate. Maarre, wel even afrekenen alstublieft!

De Duitse autoreus heeft een akkoord bereikt met Amerikaanse klanten en autoriteiten. De deal houdt in dat eigenaren van een sjoemelauto tot maximaal 10.000 euro aan schadevergoeding zullen ontvangen, waarmee het totaal oploopt tot een stevige 14,7 miljard dollar. Omgerekend naar de huidige wisselkeur is dat een bedrag van 13,4 miljard euro.

Met dit akkoord kan VW in elk geval het boek dichtslaan voor wat betreft de financiële schade in Amerika. Zou je denken, want de deal heeft alleen nog maar betrekking op de gewraakte 2.0-blokken. Over de 90.000 auto’s die in Amerika met een 3.0 rondrijden wordt namelijk met geen woord gerept, dus de kans zit er dik in dat ook dit verhaal nog een staart gaat krijgen.

Overigens is met de deal nog geen duidelijkheid geschapen over hoe VW alle vieze auto’s gaat fixen. Wel is bekend dat klanten hun auto terug kunnen verkopen tegen de marktwaarde die vóór het uitbreken van Dieselgate gold. Niet onbelangrijk, daar de waarde van tweedehands auto’s met een “geïnfecteerde” motor gemiddeld zo’n 19% daalde.

Naast de tegemoetkoming aan eigenaren is 4,7 miljard USD bestemd voor onder meer onderzoek naar milieuvriendelijke technieken. Overigens is de deal nog niet definitief voordat de rechter zich erover heeft uitgesproken. (Via: LA Times)

Dank aan Sjoerd voor het tippen!

Ook interessant!

  • Volkswagen Tiguan (2021) rijtest
    Volkswagen Tiguan (2021) rijtest
  • Volkswagen Lamando L
    Volkswagen Lamando L is de mooiste VW van 2022
  • Quantum Group AG
    Er is 7,5 miljard euro geboden op Lamborghini
  • Volkswagen-medewerkers verplicht met vakantie gestuurd
    Volkswagen-medewerkers verplicht met vakantie gestuurd

Nieuwste artikelen

  • Video: Automobilist doet Dukes of Hazzard op rotonde
  • Jonge automobilisten zijn een stel angsthazen op de weg
  • Lotus Eletre PHEV krijgt een teleurstellende motor
  • Je betaalt wegenbelasting, maar waarvoor eigenlijk
FacebookTweetPinLinkedIn

geld, verenigde-staten, Volkswagen, volkswagen-dieselgate

Vorig bericht: « Doe eens gek, koop een one-off Pagani op je 18e
Volgend bericht: Vet! Deze klassieker gaat weer in productie »

Lees Interacties

Reacties

  1. martinus zegt

    28 juni 2016 om 16:44

    Goed nieuws voor Elektrische rijden!!

    Eigenlijk zouden VW (en andere sjoemelaars) in Europa een zelfde straf moeten krijgen in Europa.. Hier hebben ze nog meer dan in Amerika giftige turbo dieseltjes verkocht.

    Login om te reageren
    • desjonnies zegt

      28 juni 2016 om 17:19

      @martinus:

      Slecht nieuws voor de inwoners van de Europese Unie.
      Onze gedupeerden zullen geen ene rooie rotcent zien.

      En om u p[ juiste wijze te informeren, de allergrootste reden dat wij in Europa van den Diesel houden is een schier economische die ons is opgelegd door dezelfde overheden hier op dit continent; namelijk accijnzen.
      Hadden we dezelfde accijns structuur -lees structuur geen percentage- gehad als in de VS, waar Diesel belangrijk meer kost dan benzine, was de Diesel nooit zo populair geworden . Dus deels durf ik bij deze de schuld bij de overheden te leggen.

      In mijn ogen is uw roze bril een ietwat beslagen en dit heeft in dit specifieke geval niets met mijn persoonlijke voorkeur voor de moderne Diesel met roetfilter en kat te maken.

      Login om te reageren
      • martinus zegt

        28 juni 2016 om 18:23

        @desjonnies:
        We belasten CO2, maar hebben ook NOx verboden in Europa.

        Belasten doe je als overheid omdat iets in grote getale ongewenst is, verbieden doe je omdat iets niet alleen ongewenst is maar ook gevaarlijk.

        Login om te reageren
      • martinus zegt

        28 juni 2016 om 18:30

        @desjonnies: vervolg.

        Vanuit de overheid is een verbod dus zwaarder middel en ingrijpen dan een belasting. Logisch, NOx is giftiger dan CO2

        Als Europa het verbod niet handhaaft (daar ziet het er naar uit) is het voor de fabrikant precies andersom, de belasting heeft meer impact op het bedrijfsresultaat dan (de boete van) het verbod. Kortom, minder CO2 meer NOx ten koste van de longen van alle Europeanen.

        Je kan die gifuitstoot ethisch gezien ook de bedrijven verwijten, maar de echte oorzaak zit natuurlijk in het NIET FUNCTIONERENDE Europese systeem.

        Login om te reageren
        • lincoln zegt

          28 juni 2016 om 18:51

          @martinus:

          Nope .. Belasten doe je om geld te innen ..

          Economie niveautje kleuterschool ..
          Misschien maar eens overdoen knul ..

          Login om te reageren
      • super zegt

        28 juni 2016 om 21:37

        @desjonnies:
        Zoveel ontlopen de benzine/dieselprijzen elkaar niet in de vs, ca 2.3$/gal vs ca 2.4$/gal, het prijsverschil is kleiner dan het verschil in verbruik tussen diesel/benzine. Maar goed, verder ben ik het wel met je eens, vooral in zuid europa kost bijna diesel niks extra qua belasting en is diesel goedkoper en zuiniger dan benzine, dus geen wonder dat 80% van het wagenpark diesel is.

        Login om te reageren
    • robert110 zegt

      28 juni 2016 om 18:15

      @martinus: De enige reden die ik kan bedenken om dit ook in Europa te doen is dat zo iedereen gelijk behandeld wordt. Het is natuurlijk niet normaal dat de een wel een vergoeding krijgt voor die onzin en de ander niet.

      Login om te reageren
  2. fmgarcia zegt

    28 juni 2016 om 16:46

    Echt ongelofelijk dat land.

    Login om te reageren
    • edjehaze zegt

      28 juni 2016 om 17:04

      @fmgarcia: je kunt daar het meeste geld krijgen voor de meest idiote ongelukken inderdaad haha.

      Login om te reageren
      • edjehaze zegt

        28 juni 2016 om 17:06

        @edjehaze: ofja ongeluk..

        Login om te reageren
      • fmgarcia zegt

        28 juni 2016 om 17:07

        @edjehaze: kijk voor de lol eens naar wat de lemon law is.

        Login om te reageren
    • barbro zegt

      28 juni 2016 om 17:04

      @fmgarcia: punitive damages noemen ze het daar…

      Login om te reageren
  3. w0o0dy zegt

    28 juni 2016 om 16:47

    Voor Europa komt er nog wel zoiets bij… dus 25miljard euro schade exclusief de waardedaling op de beurs.

    Login om te reageren
    • martinus zegt

      28 juni 2016 om 16:52

      @w0o0dy: Europa lijkt juist heel erg zijn best te doen haar eigen dieselfabrikanten niet te schaden.

      VW.. maar ook Fiat, Opel, Peugeot en zelfs een klein merk als Jaguar worden allemaal de hand boven het hoofd gehouden als het gaat om het kunstmatige verschil tussen de NEDC en de [url=http://equa.emissionsanalytics.com/]
      praktijkuitstoot.[/url] en defeat-devices die na enige tijd, onder bepaalde tempratuur of in een bepaalde cyclus de NOx-Reductie uitschakelen.

      Login om te reageren
      • w0o0dy zegt

        28 juni 2016 om 17:03

        @martinus: & @fmgarcia: in de VS gaat het om slechts 500k auto’s… dat is in Europa veelvoud.

        Login om te reageren
      • mashell zegt

        28 juni 2016 om 18:06

        @martinus: NEDC is een verbruikstest, laten we dat niet verwarren met emissie testen.

        Login om te reageren
    • fmgarcia zegt

      28 juni 2016 om 16:59

      @w0o0dy: Alleen voor Europa gaat het terugkopen van de auto’s niet gelden denk ik. Zie dat in de VS massaal gebeuren namelijk.

      Login om te reageren
  4. G-Ammo zegt

    28 juni 2016 om 16:50

    Gelukkig is na het betalen van de boete gelijk heel de lucht weer piekfijn schoon! :) Well done ‘Murica!

    Login om te reageren
  5. viezefreddyw zegt

    28 juni 2016 om 16:52

    Blijf het een geweldige topicfoto vinden!

    En tja, wat verwacht je dan? Amerika, het land van de schadevergoedingen.

    Login om te reageren
    • lincoln zegt

      28 juni 2016 om 19:22

      @viezefreddyw:

      Idd .. Iedereen is daar inmiddels al triljardair ..

      Login om te reageren
  6. gregorius zegt

    28 juni 2016 om 16:55

    Schadevergoeding naast de terugkoop regeling? Wat een onzin!
    Voor emotionele schade omdat ze met de auto wat schadelijke gassen hebben uitgestoten? Een fractie van de schadelijke gassen die ze indirect uitstoten door hun eigen consumenten gedrag?
    Ik vind t nergens op slaan.

    Login om te reageren
  7. Dutchdriftking zegt

    28 juni 2016 om 16:57

    Het houd niet op, niet van zelf….. Wie z`n gat brand moet op blaren zitten, maar dit is wel heel heftig hoor.

    Login om te reageren
    • peug206 zegt

      28 juni 2016 om 17:03

      @dutchdriftking: dit zijn brandblaren, geen gewone blaren ;)

      Login om te reageren
  8. sjaterantekomen zegt

    28 juni 2016 om 16:57

    Zeikland! Ok het is niet goed wat vag heeft geflikt, maar erop uit zijn een bedrijf te gronde te richten gaat in mijn opinie te ver.

    Login om te reageren
  9. gijsso zegt

    28 juni 2016 om 16:58

    Het is heel veel geld, maar als je even kijkt naar VAG is €13 mld minder dan 10% van de jaarlijkse omzet. En dat terwijl ze aan de sjoemeldiesels wel jaren grof geld en winst verdiend hebben. Voor zo’n bedrijf is het bedrag nog prima te overzien.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      28 juni 2016 om 18:10

      @gijsso: In 2014 (dus voor het emissie schandaal) draaide VW 12,7 miljard winst. Als je bedenkt dat een gezond bedrijf met meerendeel van de winst weer in de eigen onderneming investeert, de aandeelhouders ook dividend willen hebben dan heb je toch best wat jaartjes nodig om die 13 miljard weer goed te maken.

      Login om te reageren
  10. dannyhoek zegt

    28 juni 2016 om 17:23

    thanks Sjoerd voor de tip, autoblog had blijkbaar de RSS-feed van Jalopnik even uitstaan….

    Login om te reageren
  11. eefie zegt

    28 juni 2016 om 17:26

    En schadevergoeding en mogelijkheid tot terugkopen. Lijkt mij teveel van het goede. En waar laten ze die teruggekochte auto’s dan?

    Login om te reageren
    • robert110 zegt

      28 juni 2016 om 18:13

      @eefie: Gesloopt en gerecycled waarschijnlijk. Want dat is lekker goed voor het milieu.

      Login om te reageren
  12. desjonnies zegt

    28 juni 2016 om 17:28

    Misschien is het meest schokkende van deze affaire wel dat de Amerikanen een vorm van schadevergoeding krijgen en wij in Europa met een kluitje in het riet worden gestuurd !

    Want linksom of rechtsom, je Diesel, welkmerk ook is stantpede minder waard geworden tweedehands.

    We zien eigenlijk hetzelfde effect met de Bexit : Niets is nog definitief, behalve een paar vervelende arrogante EU ambtenaren die zich bij de taas genomen voelen, er is eigenlijk nog weinig veranderd, maar het Britse pond valt als een baksteen.
    Richard Branson van Virgin staat te janken dat ‘ie een derde van zijn vermogen kwijt is door de Brexit !
    http://www.joelannesley.com/wp-content/uploads/2015/09/Richard-Branson_Picture-Quote_You-shouldnt-blindly-accept-a-leaders-advice.-Youve-got-to-question-leaders-on-occasion.png

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      28 juni 2016 om 18:47

      @desjonnies: die Branson gaat nu van armoe maar in occasions?

      Login om te reageren
  13. Gulli zegt

    28 juni 2016 om 18:19

    Dat is schrikken!

    Login om te reageren
  14. lincoln zegt

    28 juni 2016 om 18:48

    26 rooitjes per auto !!

    Broodje aap natuurlijk ..

    Login om te reageren
  15. janbre190 zegt

    28 juni 2016 om 19:39

    Over zgn. zuinige Volkswagens gesproken! [niet voldoen aan de regels]
    Hypocriet. Mijnheer Uncle Sam ” Dé voorbeeldige Grootverbruiker “

    Login om te reageren
  16. sjeppie156 zegt

    28 juni 2016 om 20:33

    Zou lekker niks meer verkopen in de us of a stikt er maar lekker in en die boete ook niet betalen

    Login om te reageren
  17. lemster zegt

    28 juni 2016 om 22:24

    De VS slaat even een Europese concurrent voor hun eigen merken vleugellam.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North