• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Spyker: buitenlandse productie en meer…

Auteur: finzend, gepost 21 januari 2008 om 18:48 – 30 Reacties

Spyker logoIn Zeewolde vond vanmiddag een buitengewone aandeelhoudersvergadering (bava) plaats, bestuursvoorzitter Victor Müller maakte oa bekend dat het merk meer onderdelen in het buitenland gaat produceren. Spyker hoopt op die manier de nadelige gevolgen van de lage dollarkoers te omzeilen.

Zo weet omroepflevoland.nl te melden. Müller kan nog niet zeggen in welke landen Spyker onderdelen gaat laten maken. De verwachting is dat het bedrijf deels uitwijkt naar de Verenigde Staten, China of Rusland.

Tevens is Vladimir Antonov per direct benoemd tot lid EN voorzitter van de raad van commissarissen (rvc). Toevallig is de heer Antonov ook voorzitter van de raad van commissarissen van de Litouwse Snoras Bank, de nieuwe geldschieter van Spyker. De Vereniging van Effectenbezitters (VEB), houder van ruim 4.000 aandelen, stemde tegen. Het mocht niet baten…

Ook interessant!

  • BREEK! Spyker komt terug in 2022
    BREEK! Spyker keert terug in 2022
  • hoogtepunten uit Spyker historie
    Deadline voor Victor Muller: betalen of Spyker definitief kwijt
  • Wie haalt deze brute Spyker weer terug naar Nederland?
  • Spyker-saga duurt voort: voorbereiding verkoop kost meer tijd

Nieuwste artikelen

  • Record: Porsche 918 geveild voor 6x (!) de nieuwprijs
  • Nog volgens het oude Alpina-recept: de zeldzame B12 5.0 en een B12 5.7
  • De prijs van deze auto bestaat voor 42% uit BPM!
  • Waarom zijn er zoveel EV’s met achterwielaandrijving?
FacebookTweetPinLinkedIn

Spyker

Vorig bericht: « Rijtest: Manthey Porsche Cayman S
Volgend bericht: MINI en John Cooper Works (JCW) »

Lees Interacties

Reacties

  1. Tom# zegt

    21 januari 2008 om 18:53

    Hmm misschien word het daar beter van voor Spyker.
    Als Vladimir ook even een paar betere (exterior) designers kan regelen..

    Login om te reageren
  2. Apache zegt

    21 januari 2008 om 18:53

    Yeah right… China zeker… Rusland… Way to go! Viva onze eigen Gillet zeg ik dan… puur Belgisch en puur racing,… oncommercieel..

    Login om te reageren
  3. Jan C. zegt

    21 januari 2008 om 18:54

    @tom#: Design is het probleem niet. Terug in je hok.

    Login om te reageren
  4. lincoln zegt

    21 januari 2008 om 19:01

    tja .. logisch .. nederland is natuurlijk lang en breed geen industrieland meer ..
    en Snoras zal echt wel weten waar abraham de mosterd haalt ..
    op naar het oostblok dan maar ..

    Login om te reageren
  5. Tom# zegt

    21 januari 2008 om 19:02

    Woef!
    toch vind ik van wel.., kijk naar de D12.., snap je me?
    http://www.managementpro.nl/wp-content/uploads/2006/03/spyker%20ssuv.jpg

    De C12 Zagato is alleen mooi, en gelukkig is dat het laatse van Spyker wat betekend dat het al de betere kant op gaat.

    Login om te reageren
  6. jvvv zegt

    21 januari 2008 om 19:03

    Lol, is dat nog niet failliet? Ze blijven het maar slepen. Dit wordt de L&H van Nederland!

    Login om te reageren
  7. Tom# zegt

    21 januari 2008 om 19:03

    maar dat is mijn mening..

    Login om te reageren
  8. Hilversum3 zegt

    21 januari 2008 om 19:03

    I agree Jan. Maar het mag op een ietsie pietse andere manier gezegd worden.. ;-)

    Login om te reageren
  9. vjp zegt

    21 januari 2008 om 19:15

    waarom was ik niet uitgenodigd voor die vergadering?(ben aandeel houder)
    is dat alleen voor mensen met veel aandelen?

    Login om te reageren
  10. apos zegt

    21 januari 2008 om 19:15

    Hoezo?

    Victor Müller maakt oa bekend dat het merk meer onderdelen in het buitenland gaat produceren.3

    Welke onderdelen maken ze in nederland dan??
    Er word in Zeewolde toch alleen maar geassembleerd oftewel het in elkaar zetten van op de (wereld) automarkt gekocht onderdelen.
    Carrosserie = duits
    moter = duits.
    Koni = nederlands maar verder word alles al op de wereld automarkt ingekocht er veranderd dus niets.

    Login om te reageren
  11. lincoln zegt

    21 januari 2008 om 19:19

    @apos .. die meuk in elkaar flansen is een vrij kostbaar proces .. en dat kunnen litouwers net zo goed als vewende kaaskoppen ..

    Login om te reageren
  12. finzend zegt

    21 januari 2008 om 19:20

    @apos: het is “motor”… of is dat Belgisch?
    http://www.autoblog.nl/huisregels

    Login om te reageren
  13. WG zegt

    21 januari 2008 om 19:43

    Voelt goed allemaal… Russen…. Weten nog niet waarheen: China of Rusland.. Nee hier ga ik zeker op inzetten… Kan ik geen aandelen kopen…?? Dit wordt een knaller..

    Login om te reageren
  14. Gideon zegt

    21 januari 2008 om 19:57

    Als ze nou door als de publiciteit meer gingen verkopen…..

    Echte veranderingen moeten nog komen denk ik dan.

    Login om te reageren
  15. Solstice zegt

    21 januari 2008 om 20:07

    Spyker D12 Peking to Litouwen anyone?

    Login om te reageren
  16. Joost zegt

    21 januari 2008 om 20:29

    @Tom# Ik vind persoonlijk de d12 beter dan de c12 zagato xD De zagato is meer een of ander spacemobiel-ding. Maar de Laviolette is de mooiste :)

    Login om te reageren
  17. Robin zegt

    21 januari 2008 om 20:31

    Kansloos bedrijf, wanneer gaat hij gewoon eens auto’s verkopen?

    Login om te reageren
  18. bakkerst zegt

    21 januari 2008 om 20:48

    @ autoblogger,

    geniaal, ik lees ze voor het eerst, maar ik mag die instelling wel :D
    of is dit té off-topic, goed dan,
    antonov, is dat toevallig familie van een andere antonov die al een aantal jaar met zn automatische transmissie loopt te leuren, en die ze al een keertje met een of ander auto getest hebben op zandvoort met redelijk positieve resultaten? en die ook nog iets doen aan sponsoring van het nederlandse A1 GP team? http://www.antonov-transmission.com/

    als het familie is wil ie vast even een “balletje opgooien over een nieuwe transmissie” van een bedrijfje “waar hij nog wel eens contact mee heeft”
    ben benieuwd

    Login om te reageren
  19. PloegR zegt

    21 januari 2008 om 21:15

    Die Antonov transmissie was toch al lang op de fles?

    Login om te reageren
  20. Tom# zegt

    21 januari 2008 om 21:47

    ik blijf erbij dat de C12 Zagato de mooiste is, en de D12 de lelijkste.. net een boot op wielen. Maarja, dat is mijn smaak!

    Login om te reageren
  21. monza zegt

    21 januari 2008 om 21:55

    mr mol en mr muller ,….oftewel ,de verwende corpsballen …….zijn tot inzicht gekomen dat niemand op een auto wacht met een naam die in het verleden voor kwaliteit stond en vandaag de dag voor onnozelheid,…daarom,heren mol en muller ……ga iets doen waar jullie goed in zijn….bitterballen bakken ofzoiets .

    Login om te reageren
  22. RobTWo zegt

    21 januari 2008 om 21:57

    Spyker D12 Samara.

    Login om te reageren
  23. Harry zegt

    21 januari 2008 om 22:20

    Ik sta weer te kijken van het gebrek aan bedrijfskundig inzicht van de meeste posts. Uitbesteden aan lage lonen landen is een trend die voorlopig nog wel even doorzet. Audi heeft een groot deel van z’n huidige productie namelijk ook al in Hongarije liggen. Het was alleen een kwestie van tijd tot ook de premium merken voor deze optie zouden kiezen. Het zou me ook absoluut niet verbazen als Aston Martin in een vergelijkbaar land op zoek gaat naar productiecapaicteit voor z’n Rapide. Je kunt wel eigenwijs zijn en vasthouden aan west europese assemblagebedrijven en leveranciers, maar als je auto hierdoor uiteindelijk onbetaalbaar wordt dan heb je er ook geen hout meer aan…

    Login om te reageren
  24. F Spider zegt

    22 januari 2008 om 02:21

    Volgens mij is het redelijk simpel. De Dollar heeft 1/3 van z’n waarde verloren. Op hetzelfde moment is de USA de grootste markt voor Spyker. Het heeft dus niets te maken met de Nederlandse markt, maar vooral met de Euro zone, en daar komen nagenoeg alle onderdelen vandaan. Carosserie, chassis, motor etc.

    Als ze meer van deze onderdelen in de USA (en dus niet Rusland of China) kunnen laten maken hebben ze minder problemen met de verliezen die de huidige Dollar met zich meebrengt.

    Ferrari heeft zelfs de kraan naar de USA behoorlijk dichtgedraaid, om hun Dollar/Euro verliezen te beperken. Voor mij betekent dit dat ik een half jaar langer op m’n 430 Spider moet wachten.

    Rijk (New York)
    Spyker Owner #107

    http://www.spykerowner.com

    Login om te reageren
  25. Gregorius zegt

    22 januari 2008 om 08:43

    Hoevel Spykers zijn er eigenlijk in de US verkocht? Zal toch wel meevallen? En zouden er Spyker owners zijn in de US, die NIET 10% extra wilden/konden betalen omdat Spyker er anders geen winst op maakt?
    Al die dingen worden toch sws al in het Midden Oosten verkocht?

    Ik vind dat onze Victor Muller niet zo moet zeuren of die dollar koers: als hij het zo nadelig vindt: hedgen die troep, dat is prima te regelen. Voor de rest willen die OlieSjeiks tegenwoordig hun olie ook best in Euro’s verkopen, vinden de Chinezen het ook niet erg om in Europa hun geld te stallen ipv in de US en als VM echt graag wil, kan hij ook best wat onderdelen uit de US halen (ok, laat die motor maar even achterwegen…).

    Naar mijn mening wil Victor Muller wederom de schuld op iemand anders afschuiven en dit keer is de dollar de sjaak. De volgende keer zal het Dirk Scheringa wel zijn, omdat hij de enige is die VM nog geld wil lenen en daarvoor te hoge rentes vraagt…

    Login om te reageren
  26. Valetparker zegt

    22 januari 2008 om 10:33

    @gregorius: heb je gezien hoe weinig de dollar op dit moment waard is. Je hebt het niet over 10%, vriend! Reken maar op een premie van 50% om van je dollar een euro te maken!

    Login om te reageren
  27. 3-serie zegt

    22 januari 2008 om 10:37

    Misschien denk ik wat te negatief, maar waarom in gods naam wil een russische investeerder in Spyker investeren? moet er zwart geld worden weggesluisd?

    bij de weg, het begint een beetje TVR deel 2 te worden

    Login om te reageren
  28. Jopie zegt

    22 januari 2008 om 11:36

    Jammer dat er zoveel negatieve reacties komen op alle berichten rondom Spyker. We moeten juist trots zijn op zo’n merk. Een merk dat zich richt op de top van de markt, afkomstig uit het zuinige Nederland. Dat is toch bijzonder!

    Login om te reageren
  29. Hubert zegt

    22 januari 2008 om 14:35

    Gezien de aantalen die ze willen maken, heeft het absoluut geen zin om naar low cost countries te gaan. Dit is pas lonend als je in serie gaat produceren (enkele duizenden per jaar)
    Je kunt beter je spullen van niet al te ver betrekken. Kun je snel reageren op wijzigingen en heb je dus geen pijpleiding vol aan foute onderdelen ergens op een boot zitten.

    Login om te reageren
  30. Harry zegt

    22 januari 2008 om 20:13

    Ik heb weleens gehoord dat zo’n 80 procent van alle auto’s van Spyker naar de VS gaat, dus die stappen klinken met de minuut logischer….

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North