
De nieuwe Bullit film van Steven Spielberg krijgt Bradley Cooper in de hoofdrol.
Soms zijn de ideeën een beetje op in Hollywood. Het eeuwig uitmelken van een serie óf het opnieuw uitbrengen van een oudere film zijn ze dol op. En als ze het goed uitvoeren levert dat mooi vermaak op voor in de bioscoop. Prima. In dat kader moeten we het hebben over de film Bullit uit 1968.
Deze iconische autofilm krijgt een nieuwe variant. Regisseur Steven Spielberg neemt de dappere taak op zich om de film opnieuw te maken. Inmiddels is Spielberg een deftige 75 jaar oud, maar met pensioen gaan zit er nog niet in voor de wereldberoemde regisseur.
De hoofdrol is weggelegd voor Bradley Cooper. Bekend van The Hangover, Burnt en A Star is Born. Voor Cooper ligt er een grote uitdaging. In het origineel, dat ook een Oscar won, was het acteur Steve McQueen die het karakter Frank Bullitt uitstekend naar het witte doek wist te brengen. Het meest beroemde aan deze film is natuurlijk de iconische Ford Mustang, de iconische musclecar kwam tot leven in de straten van San Francisco.
Het is afwachten wat Steven Spielberg ervan gaat brouwen. Laten we in elk geval hopen dat er weer een echte Mustang aan te pas komt, en geen Ford Mustang Mach-E of soortgelijke nonsens.
Op dit moment is nog niet bekend wanneer de film verschijnt. Naast Spielberg zijn Chad en Molly McQueen verbonden aan de nieuwe film als producer. De zoon en kleindochter van Steve McQueen. (via Deadline)





Een Ford Mustang is een Ponycar. De zwarte Charger is een musclecar.
Ik hoop dat er in de nieuwe versie ook een rol is weggelegd voor een steeds terugkerende Cadillac en Volkswagen.
Dit werd begin dit jaar al bekend gemaakt.. https://www.motor1.com/news/570123/new-bullitt-film-steven-spielberg/
Ik krijg in ene een flashback naar de remakes van o.a. ‘Knightrider’ en ‘Gone in 60 seconds’. Soms is het beter het origineel te koesteren i.p.v. te willen vernieuwen.
En dan hebben we het nog niet eens over de adult versie gehad: Done In 60 Seconds.
Enige jaren geleden een paar euri besteed aan een DVD van deze iconische film. En, Ja. De film is iconisch omdat het, denk ik, als eerste een lange achtervolgingsscene liet zien. Maar vergeleken met latere films is het echt een beetje slappe hap.
Het gaat ook een beetje om het tijdsbeeld, hè. De originele ‘Gone in 60 seconds’ is naar huidige maatstaven ook een beetje sneu, beetje traag en oubollig, maar als je ziet dat die film geschreven, geregisseerd, gespeeld en gemonteerd is door één persoon, waarbij meer dan de helft van de film bestaat uit ‘de achtervolging’, met behoorlijk wat cinematografische vernieuwingen in het in beeld brengen van die achtervolging, dan kijk je in eens heel anders naar zo’n film.
@rrrobert: natuurlijk, en in die zin kan ik ook heel erg genieten van films als deze, de French connection, Duel (overigens ook van Spielberg).
Er is reeds een moderne-tijd-versie gemaakt van zo’n achtervolging in Season 1, Episode 4 van Marvel’s The Punisher(2017). Een (gestolen) rode handgeschakelde Ford Mustang GT350(R). Het beste te bekijken/beluisteren met een Dolby Atmos installatie…..kippenvel!!
Oh jee, dat kan alleen maar gaan tegenvallen. Het origineel is juist zo mooi omdat het niet over de top is en gemaakt door echte autoliefhebbers. In de Mustang lag naar verluid een Nascar motor hetgeen je hoort bij het schakelen. Spielberg leek me nooit een autoliefhebber. En alle special effects in zijn films voorspellen niet veel goeds
Het origineel is legendarisch door een achtervolgings scene zonder muziek. Enkel met motorgeluid. Slim dat ze het nu maken, als er enkel nog elektrische wagens zijn zou het zo saai zijn als verf zien drogen.
Het origineel heet Bullitt. Volgens mij gaat de nieuwe ook zo heten.
Ik heb me laten vertellen dat Frank Bullit een hard-core vegan is die als etnische lid van de LHBTIQFRKPLDS community in een Tesla Plaid achter behoorlijk offended boeven aan zal gaan….en dat allemaal binnen de grenzen van een CO2-neutrale film-set
Volgens mij geen remake, maar een sequel (!) met Frank Bullitt als de hoofdpersoon en zijn de nazaten van McQueen er ook bij betrokken. Cooper zou ook de producent zijn – naast hoofdpersoon.