
Te koop, maar niet kopen? Raar maar waar: er staan in net over de grens in Duitsland 21 exemplaren van de Toyota GR Supra te koop die je vervolgens niet als ‘instappen en wegwezen’ mag behandelen.
De autosloperij is een beetje het mortuarium van de autoliefhebber. Eigenlijk letterlijk. Het is de plek waar auto’s hun laatste adem uitblazen, voordat ze volledig gedemonteerd worden en tot een compact pakketje worden gedrukt. Pijnlijk om te zien met een autohart.
Al klaar?
Er zijn ook van die sloperijen, of iets netter gezegd, demontagebedrijven, die slopen nog pijnlijker maken. Auto’s die eruit zien alsof ze niet kapot zijn. Die gesloopt worden vanwege fout papierwerk, inbeslagname of dergelijk. De auto’s zijn nog goed, maar de status van de auto (volgens de instanties) niet. Er lijkt zoiets aan de hand te zijn in Duitsland, net over de grens. Maar dan 21 keer.

Sloop-Supra’s
De nieuwe Toyota GR Supra is nog maar een paar jaar onder ons en ze duiken her en der al op bij de occasionwebsites. Na twee jaar zijn die auto’s nog lang niet aan het einde van hun levensduur. Toch staat een autodemontagebedrijf 21 stuks Toyota Supra te koop die in onderdelen verkocht worden. En, zoals het lijkt, daarna gesloopt. Vrij bizar: 21 gloednieuw uitziende auto’s van soms nog geen jaar oud die al op het kerkhof komen.

Oorzaak?
Van elke te slopen Toyota Supra die te koop staat zijn de onderdelen hetzelfde: startmotor, uitlaat, een gehele transmissie, accu, een set velgen en ‘onderdelenpakket voorkant’. Die laatste is beschikbaar in alle kleuren van alle Supra’s die er staan. Het is allemaal in goede staat. Dan rust de vraag nog: waarom? Er kan wat betreft papierwerk een hoop mankeren aan een auto, dus wellicht dat dit alle 21 pre-productieauto’s zijn. Of ze hebben toevallig alle 21 heftige motorschade. Of anders. Het gaat trouwens om zowel Europese auto’s als Amerikaanse auto’s (te herkennen aan oranje reflectoren aan de zijkant).

Wat het verhaal ook is, deze Supra’s lijken nog lang niet aan het einde van hun latijn te zijn. Ze staan allemaal ‘in onderdelen’ te koop (dus niet als volledige auto) bij autodemontagebedrijf Kempers GmbH, net over de grens (Meppen). Zonde, maar wel handig voor als je nog onderdelen voor een Toyota Supra te koop zoekt.
Met dank aan Martijn voor de tip!
Denk niet dat er mensen zijn die nu al onderdelen nodig hebben voor hun supra / z4 / m340i / m440i , beetje snel
Helaas, zat mensen die er schade mee rijden. Of misschien kiezen voor een ander interieur. Waterschade noem maar op.
Ik had ooit een leraar die zijn gloednieuwe Alfa Romeo op de oprit van de garage total loss reed. Dus niets is onmogelijk…
Wow! Bizar inderdaad. Als ’t er eentje is, denk je al gauw: motorschade.. Maar 21 uit Europa en de VS op 1 plek? Zover ik weet worden in beslag genomen auto’s in Duitsland niet vernietigd maar geveild, net als in Nederland. De suggestie “pre-productie” lijkt me dan ’t meest waarschijnlijk. Oude testmodellen die in opdracht van Toyota (of BMW) niet op de markt mogen komen.
Dit zijn allemaal auto’s van de Toyota/Bmw en Kempers heeft met diverse automerken een overeenkomst dat zij de auto’s mogen demonteren en bepaalde onderdelen gaan terug naar de fabrikant zoals naar mijn weten het chassis, overige onderdelen mogen zij verkopen.
Een paar jaar terug hadden ze alle modellen van Volkswagen Audi etc.
Ze waren eerder gevestigd in Nederland (Emmercompascuum) maar vanwege contracteisen van de fabrikanten moesten ze hun bedrijf voort zetten in Duitsland voor deze opdrachten onder andere.
Kan t niet een gevalletje prototype/pre-productie zijn die toelating op de weg voor joe blow onmogelijk maakt ivm registratie of verzekering?
Dat staat toch ook als suggestie in ’t artikel….
-edit: dank u, is inmiddels gefixt-
Dit is toch gewoon een bmw met wat toyota opsmuk. Toyota moest zich als grootste autobouwer diep schamen om dit een supra te noemen. Maar los daarvan wel erg zonde dat dit gesloopt gaat worden.
@d15b2: “er staan in net over de grens in Duitsland 21 exemplaren van de Toyota GR Supra te koop die je vervolgens niet als ‘instappen en wegwezen’ mag behandelen.”
Eerste alinea beter lezen
-edit: dank u, is inmiddels gefixt-
Dit schreeuwt om een gevalletje ‘omkatten’ met een exemplaar wat daadwerkelijk total loss is gereden.
Bij overproductie kunnen dit soort nieuwe auto’s gedemonteerd worden om te voorkomen dat er dumping ontstaat. In Nederland zit een bedrijf dat gespecialiseerd is in dit soort werk, maar de carrosseriën gaan of terug naar de fabriek voor vernietiging of worden rer plaatse vernietigd.
Is het nog dumping als je aan niemand zegt dat je hem voor halve prijs meekreeg?
Vraag me af hoveel f-types er zo verwerkt zijn?
21 auto’s dan kun je een eigen raceklasse beginnen… ze moeten het als pakketdeal aanbieden, 80k door 3 coureurs laten betalen per auto en gassen met die dingen op zolder, assen, zandvoort en nurburgring
@dutchneon: juist zat ik ook aan te denken! geen kentekens nodig
@theblazerunner: idd, slijp de chassis nummers eruit zodat ze “vernietigd” zijn en racen met die handel!
@dutchneon: aan de andere kant, bij een serieuze racewagen zou alsnog alleen het chassis en motor standaard behouden blijven
Gevalletje brandstofpomp voor je B58 1e gen kopen 👀
Zijn inderdaad pre-producties/prototypes waarmee testwerk is gedaan. Van 21 stuks sta ik niet te kijken.
Bij BM-parts in Surhuisterveen demonteren ze jaarlijks honderden haast gloednieuwe auto’s van voornamelijk de VAG groep. Grappig om zo een terrein dan vol te zien met allemaal auto’s waar je zo in kan wegrijden.