Te koop: De Tomaso Guara Barchetta met BMW V8
De Tomaso Guara Barchetta

Je moet wel even 185.000 dollar aftikken en daar krijg je de voorruit er niet bij. Dit is namelijk 1 van de 12 Barchetta's, een special edition van de toch al tamelijk zeldzame Guara.
De Tomaso's grootste succes en verreweg ook hun bekendste wagen is de Pantera. Het succes werd echter iets te lang uitgebuit, de sexy sportwagen met dikke Amerikaanse V8 werd van 1971 tot in 1993 gemaakt. Tegen die tijd was de auto hopeloos verouderd en door allerhande spoilerzooi nog slechts een schim van wat hij ooit was.
In 1994 was daar de Guara, die De Tomaso een nieuw impuls moest geven. Ditmaal geen grote Amerikaanse V8, maar een 279 pk-sterke vierliter achtcilinder uit de schappen van BMW. Dat was tegen het zere been van klanten, zodat in 1998 alsnog een Ford V8 in het achterste werd gelepeld. Het aangeboden exemplaar is uit 1996 en heeft dus een Beierse krachtbron onder de kap.
Een van de zeldzaamste versies is deze Barchetta, van de ongeveer vijftig Guara's die zijn gebouwd (waarvan ten minste één in België rondrijdt), kwamen er slechts twaalf zonder voorruit en dak uit de fabriek rollen. De auto was met 1050 kg een flink stuk lichter dan de Coupe, die met BMW V8 1200 kg woog. Lepelde je een Ford V8 in het motorcompartiment, dan woog je Guara ineens 1400 kg... De laatste Guara werd naar het schijnt pas in 2011 afgeleverd. Een Oostenrijker had de auto al in 2004 besteld, maar moest door een faillissement liefst zes jaar op zijn auto wachten. Aan de andere kant, hij kreeg hem wel.

Zo lang hoef jij niet te wachten als je je spaarpot stukslaat op deze De Tomaso Guara Barchetta. Bring a Trailer spotte de bijzondere roadster op Ebay, waar de vraagprijs op 185.000 dollar (ca. 162.500 euro) is gezet.




