• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Te koop: een auto van Mr Bean, maar dan anders

Auteur: Loek, gepost 13 maart 2021 om 13:07 – 7 Reacties

Dit keer eens geen knalgroene Mini met een stoel op het dak: de occasion van vandaag is een échte auto van Mr. Bean, of Rowan Atkinson.

Het wereldwijde succes van de serie Mr. Bean is niet te onderschatten. Iedereen kent de gekke Brit die non-verbaal zichzelf door de vreemde avonturen van zijn dagbesteding helpt. Dat doet hij vaak met een Austin Mini in het knalgroen. Het is dé auto waar je aan denkt als je denkt aan ‘de auto van Mr. Bean’.

De echte

Vandaag richten we ons eens op een échte auto van Mr. Bean. In de meest letterlijke zin van het woord. Mr. Bean wordt gespeeld door Rowan Atkinson. De 66-jarige Brit past de rol als een jas, maar je kunt hem ook kennen van Johnny English, een geniale James Bond-‘parodie’ en andere Engelse komedies als Not The Nine O’Clock News en Blackadder. Het legde Atkinson bepaald geen windeieren, waarmee hij kon laten blijken dat hij een rasechte petrolhead is!

Collectie

Zo mag Atkinson zich tot één van de personen rekenen die een McLaren F1 heeft gehad, maar alles waar de autofanaat vrolijk van wordt heeft de binnenkant van Atkinsons garage wel eens gezien. Van Lancia Delta HF Integrale tot Mercedes 500E en van Honda NSX tot Rolls-Royce Phantom. Ook is Atkinson actief in de autosport, veelal historische races. Eén van de auto’s die hij daarvoor gebruikt staat te koop.

David tegen Goliath

Het gaat om deze Ford Falcon uit 1964 uit de collectie van Rowan Atkinson. De auto staat bekend als de Goliath van de Britse toerwagenkampioenschappen. De Amerikaanse Ford met V8 was de krachtbeul tegen kleine Britse wagentjes, Mini’s en dergelijken. Het waren bijzondere races, waar de kleintjes het moesten hebben van wendbaarheid en de reuzen op de rechte stukken het voordeel hadden. Erg bijzondere variatie op het circuit.

Ford Falcon

Goed, de Ford Falcon dus. Samen met bekende auto’s als de Mustang één van de V8-beulen van Ford des tijds. Rowan Atkinson heeft er dus eentje om mee te racen in historische klassen. In het knalblauw, met twee racestrepen en een racenummer. De auto valt onder de FIA-regelementen van voor 1965. Hoe veel pk de V8 van de Falcon levert is niet bekend.

De motor werkt wel prima, want deze is recent compleet vernieuwd. Daarmee is de Ford Falcon van Rowan Atkinson weer helemaal fris. Het leukste? Je mag er dus mee naar de historische raceklassen wanneer deze weer doorgaan, maar er zit ook een nummerbord op.

Dat gezegd hebbende is de Ford Falcon van Rowan Atkinson niet het laatste woord in luxe. Vooral het gebrek aan afwerking en materialen in het interieur valt op. Dat is namelijk wel zo lichtgewicht. Schakelen gaat met de hand, zoals dat natuurlijk ging in de sixties.

Te veil

Dit heerlijke stukje jaren ’60, met celebrity status, is dus te koop, te veil om precies te zijn. Silverstone Auctions verkoopt de Ford Falcon van Rowan Atkinson en verwacht er tussen 55.000 en 65.000 pond voor te vangen.

Ook interessant!

  • Te koop. Maar niet deze
    Te koop: 2005 Ford GT met een beetje werk
  • Ford Bronco DR V8: gelimiteerde auto die jij kunt kopen
    Ford Bronco DR V8: gelimiteerde auto die jij kunt kopen
  • compleet nieuwe Ford Mondeo
    Dít is de compleet nieuwe Ford Mondeo!
  • Paarse Ford GT
    Paarse Ford GT van celebrity te koop

Nieuwste artikelen

  • BREEK: BMW iX3 komt volgend jaar ook met echte premium
  • Biem! Hoe vaak crasht die Tesla Robotaxi nu eigenlijk?
  • Gespot – Heerlijke Lancia Delta restomod in goed gezelschap
  • Waarom Lando Norris geen straf kreeg bij het inhalen van Tsunoda
FacebookTweetPinLinkedIn

falcon, Ford, occasion, Racing, rowan-atkinson, veiling, Video

Vorig bericht: « Video – hoe bedoel je, doorgetrokken streep?
Volgend bericht: Autoblog advies: Zescilinder stationwagon met weinig kilometers »

Lees Interacties

Reacties

  1. mx5wijf zegt

    13 maart 2021 om 14:02

    Dus hier heeft Tesla de inspiratie voor de panelgaps opgedaan! ;)

    Login om te reageren
    • pa045 zegt

      13 maart 2021 om 19:44

      @mx5wijf: goh. Je kijkt naar een mooi gelijnde auto van 60 jaar oud en je zeurt over dit soort sh.t?

      Login om te reageren
  2. 620henk zegt

    13 maart 2021 om 14:34

    Poh dit is wel, zo’n gave wagen. Rijden ook 2 mee met de gamma racing day volgens mij. Echt genieten om daar naar te kijken tussen de mini’s

    Login om te reageren
    • toniominestrone zegt

      13 maart 2021 om 16:03

      @620henk: klopt, in het NK GTTC .

      Login om te reageren
  3. deSjonnies zegt

    13 maart 2021 om 14:47

    De Mustang staat op het onderstel van de Ford Falcon, zo kon Ford de Mustang razendsnel ontwikkelen en goedkoop houden.

    Login om te reageren
  4. timdawg zegt

    13 maart 2021 om 15:19

    Handig, een skottelbraai en koelbox achterin!

    Login om te reageren
  5. Robert zegt

    13 maart 2021 om 22:54

    Jammer eigenlijk, dat de UK niet meer tot de EU behoort. Zo wordt de import vanuit dat eigenwijze land een stuk lastiger en kostbaarder. Normaliter was de ‘Engelandroute’ dé manier om JDM-auto’s en ander (semi-)exotisch te voorzien van EU-toelating en daarmee geïmporteerd te krijgen, maar helaas, those days are over…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North