Nog steeds te koop: Silver Ghost van Tsaar Nicolaas II

Praat mee!
Redacteur Autoblog

Purple Rolls

Purple Rolls

Het loopt niet echt storm met de verkoop van deze prijzige Rolls-Royce Silver Ghost met purple swag uit 1914, maar de prijs blijft na 2 jaar gewoon op 5,5 miljoen euro staan. Zal hij nog voor zijn 100ste verjaardag verkocht worden?

In 1917 kwam met de oktoberrevolutie (die eigenlijk in november plaatsvond) in Rusland een eind aan een paar eeuwen Tsarenbewind. Tsaar Nicolaas de Tweede, die het jaar daarop met de rest van de Romanov-familie voor het vuurpeleton werd gezet, was hiermee de laatste regerende Russische vorst. In zijn garage stond een indrukwekkend aantal auto's , want de gefortuneerde vorst was een petrolhead avant la lettre. Of gewoon spilziek, dat kan ook.

Een van deze vroeg 20e eeuwse wagens (en na de Spyker eerder deze week de tweede vooroorlogse klassieker deze week op autoblog) was een paarse Rolls-Royce Silver Ghost uit 1914, voorzien van een royale, 50 pk sterke, 7.428cc grote, zes-in-lijn (eet dat, BMW!), gekoppeld aan een handgeschakelde 4-bak. Op de een of andere manier is dit staaltje westerse decadentie uit de vingers van de bolsjewieken gebleven, en vond hij zijn weg naar de verzamelaars.

Momenteel staat deze bijna 100-jarige Rolls met 50 pk alweer een tijdje in Duitsland te koop, want zo'n auto krijg je natuurlijk niet binnen een week verkocht. Misschien gaat het wat vlotter, nu we hem 2 jaar na dato nog eens onder de aandacht brengen. Wil je de paarse pimpmobile bekijken dan hoef je niet ver de grens over, het ding staat namelijk in Düsseldorf.

Ga je liever voor een modernere Rolls met een twijfelachtige celeb-stamboom, dan kunnen we je deze Silver Seraph aanbevelen, waarvan de verkoper beweert dat hij van Britney Spears is geweest. In ogenschouw nemend dat La Britney het niet zo nauw neemt met de ondergoedetiquette adviseren we wel de achterbank te vervangen.

Met dank aan Audi voor de tip!