
En ze lopen niet zomaar leeg, ze (kunnen) spontaan leeglopen als je 300+ km/u rijdt. En dat wil je volgens mij niet meemaken…
En daarom roept Ferrari in totaal 3.025 430 Scuderia’s en 16M Spiders terug naar de garage, zo schrijft Autobild. Al die auto’s zijn voorzien van Pirelli P Zero Corsa banden. Het probleem zou zitten in de achterbanden (maatje 285 /35 ZR 19), als je daarmee gedurende langere tijd 300+ km/u zou rijden dan bestaat de kans dat er rubberdeeltjes uit het profiel vliegen waardoor de band plotseling leeg kan lopen. En dat wil je natuurlijk niet.
De verkeerde banden zijn te herkennen aan de code XB, als je naar de Ferrari dealer gaat krijg je (uiteraard gratis) een setje nieuwe banden (met de code XT). Controleer je banden dus even voordat je weer met 300+ km/u over de autobahn gaat blazen.
PS: Aangezien Pirelli deze banden speciaal voor Ferrari heeft ontwikkeld is er weinig kans dat ze ook op een andere auto te vinden zijn.
-edit: niet = nieuwe-
verders wel opvallend dat het zo lang geduurt heeft, die auto is al een tijd in productie
goed dat ze ze terugroepen in ieder geval
Dat zuigt! ;)
Het ergste is gewoon dat ze reeds 3025 scuderia versies geproduceerd hebben. Exclusiviteit ten top …
Dan laat je al speciaal banden maken, lopen ze alsnog leeg ;).
Goede reden om je ‘XB-banden’ op te roken en dan te laten vervangen…….
@Peter: LOL
tja niet echt handig natuurlijk
@ Peter
Precies, heb je er toch nog wat aan ;) en anders worden ze toch vernietigd, of naar Afrika verscheept, waar ze onder een oude Mercedes met dubbele velgen belandden :P
@CrazyHenkie: die rijden toch allemaal weer in NL?
Beetje slordig om dat niet te testen van tevoren… koop je een auto van een paar ton, zijn de bandjes niet betrouwbaar :S
Wat is een “Terugroepctie”?
@Mee: Ongeveer hetzelfde als een terugroepactie ;)
En zo’n verhaal is altijd een goed excuus om weer wat mooie plaatjes van de 430 Scuderia te linken. Oh oh wat een mooie auto. Als dat over 20 jaar geen klassieker is, weet ik het ook niet meer.
Lijkt me dat de notering XB en XT voor een maximumsnelheid van de banden staan? Zou in dat geval wel stom zijn dat er uberhaubt XB banden op zijn gekomen? Of zijn de banden gewoon slecht en ligt de fout bij Pirelli?
de haakjes om (kunnen) mogen trouwens weg, zonder kunnen loopt de zin niet.
@Joshua: Nope, dat heeft niks met de maximumsnelheid te maken. Want dat is namelijk de opmerking: ZR.
XB (of XT) geeft aan dat die banden een speciale specificatie hebben voor de Ferrari 430 Scuderia. Daarom staat die aanduiding ook niet opgenomen in de afmeting (285 /35 ZR 19). Banden die af-fabriek worden gemonteerd zijn vaak speciaal voor een auto ontworpen (over duurdere auto’s heb ik het dan). Zo weet ik dat Pirelli voor Jaguar bijvoorbeeld speciale banden levert met J-specificatie.
The tyres for this car are specially designed by Pirelli and carry a J mark to identify this. These tyres are suited to the particular characteristics of the Jaguar’s suspension settings. Continental tyres also provide original equipment for the Jaguar X Type, Continental Sport Contact (J) again with a J fitment.
http://www.blackcircles.com/tyres/jaguar
En dit zal bij meer merken het geval zijn.
Stel, ik heb ze onder mijn aygo zitten die banden, wat dan? :P
@RobertJ: Zolang je geen 300+ km/u gaat rijden is er niks aan de hand ;)
Zet de goede exemplaren op marktplaats! Dan hebben de Golf en Civic eigenaren binnenkort een stel echte P Zero’s onder hun auto :D
Ik heb zelf 235 Pirelli P Zero onder mijn BMW hangen; blij dat die de 300 niet haalt :D
ik heb ff gechekt en natuurlijk gauw terug gestuurd:)
[i]PS Aangezien Pirelli deze banden speciaal voor Ferrari heeft ontwikkeld is er weinig kans dat ze ook op een andere auto te vinden zijn.[/i]
http://www.autoblog.nl/archive/2009/09/19/autoblog-video-aston-martin-v12-vantage#post-31368
Volgens Wouter zitten deze banden ook onder de Aston Martin V12 Vantage. Of heb ik het nou mis?
Die bandjes zitten inderdaad ook op de V12 Vantage, maar wss met een andere code en grootte.
Ach.. kleinigheidjes hou je toch.
van de scuderia zijn toch maar 499 exemplaren gemaakt en van de 16m toch ook :s
Mocht er iemand geen tijd hebben om zijn/haar scuderia naar de dealer te brengen, ik heb wel tijd vrij om dat voor je te doen.
Zo ben ik nu eenmaal altijd behulpzaam.
Weinig Ferrari’s zullen gedurende langere tijd 300+ mogen rijden van hun baasjes, maar het gaat om het idee…
De Enzo, F40, F50, als ze die nou eens terug zouden roepen dan weten ze gelijk hoeveel er nog zijn.
Van de Coupé zijn er normaal 1500 gemaakt en van de 16M 499. Van waar komt die 3025 opeens??
Tire Brand Name / Tire Line / Tire Size: Production Dates:
PIRELLI / PZERO CORSA / 285/35 ZR19 (99Y) K1 LEFT JUN 01, 2007 – JUL 31, 2009
PIRELLI / PZERO CORSA / 285/35 ZR19 (99Y) K1 RIGH JUN 01, 2007 – JUL 31, 2009
Manufacturer: PIRELLI TIRE LLC Mfr’s Report Date: SEP 01, 2009
Potential Number of Units Affected: 1680
Lekker is dat! Heb laatst een klapband gehad met een f430!! Hele auto aan puin! Scheen ook te liggen aan een te lage bandenspanning. 30.000 euro schade!!
@F612S: deze? http://www.autoblog.nl/archive/2009/09/25/nederlandse-ferrari-f430-doet-high-speed-klapband
[email protected]
Dan had je dus enkel de bumper, scherm en koplamp stuk, hele auto aan puin is meer dan 30 mille schade :D
Dus ga maar weer lekker buiten spelen.
Ik heb altijd gedacht dat die banden goed getest werden!
Doe maar een paar Michelins…
Het verschil zie je niet, daar zijn de bandjes veel te plat voor :D .
Beetje jammer dat ze die banden speciaal ontwikkelen voor een 300+ auto, maar dat ze het niet aankunnen… Hoe goed heb je dan getest?
@ Giovanni
Dat dit voor jou een illusie is oke, maar serveer anderen hier niet mee af. Het plaatwerk is uitsluitend kunststof dus dit is wel degelijk mogelijk!